Skocz do zawartości
Forum

Styczeń 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny
Tina_ig dziękuję. Jadę dzisiaj do lekarki to skoczę do apteki, bo nie mam ich w domu. Masakra czuje się jakby mnie autobus przejechał. Pół nocy nie spałam, a o 7,30 mój synuś przybiegł z krzykiem: "soneczko wstało, chodź mama" załamka. Na co dzień sama muszę go z lóżka ściągać i wstajemy o 8.30. Wszystko mnie boli. :/

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c4z17lqncj105.png
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hqw46db0j.png

Odnośnik do komentarza

Cześć mamuśki nie wyspane o poranku :)
Czy Was też boli cały brzuch przy przewracaniu się z boku na bok w nocy? Zastanawiam się czy to maluch przestawia mi narządy wewnętrzne i dlatego taka jestem obolała, czy wymuszona pozycja daje takie odczucia.
Dopiero pare minut po wstaniu wszystko układa mi się na swoje miejsce i czuje się ok.

Ale zaczyna być ciężko, a zamiast odpoczywać siedzę w pudłach i pakuję szafy przed remontem. W poniedziałek startujemy, na szczęście przenosimy się na ten czas do mojej mamy. Martwi mnie tylko że za ok 3 tygodnie będę musiała to wszystko wypakowywać i posprzątać. Na szczęście mamy na miejscu obydwie mamy, może pomogą...

Czy ta apteka GEMINI wypada jakoś wyjątkowo dobrze cenowo?

http://www.suwaczki.com/tickers/ckai43r8ws124s8l.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie kobietki :)

Wesna, mnie brzuch nie boli z rana tylko jest mega twardy, zresztą w nocy też. Chyba twardnieje od zmian pozycji jak zauważyłam. I nie są to skurcze tylko właśnie taki kamień się robi w okolicach pępka.. Mały się w nocy wierci i też dodaje swoje :) Współczuję remontu, ja sama przenoszę się z pokoju do pokoju w miarę jak są robione :) Ja kupowałam w aptece Gemini i jestem zadowolona. Podstawowe produkty higieniczne dla mnie do szpitala i dla dzidzi i niecałe 200zł. Z początku byłam w szoku że tak dużo ale porównałam niektóre ceny z innymi i naprawdę taniej.

Welka wiem coś o tym, mój dziś przydreptał też koło 7, rozbudził mnie całkowicie po czym po 10min już spał :) Będę okropna i zaraz go obudzę do szkoły :)

Julia1980 super że nie masz kamieni, wiem coś o tym... Miłego wyjazdu! A jakie zawody ma mąż tak z ciekawości spytam?

Co do ochraniacza to tak jak Welka miałam na początku a potem sprzedałam w cholerę. Wolałam widzieć moje dziecko przez szczebelki kołyski. A noworodki się nie obijają bo są mało ruchawe :)) Mój bardzo uwielbiał zabawę ze szczebelkami jak już trochę podrósł.

Siolcia super miałaś szczęście tego dnia :)

Chocovanilla u mnie na odwrót, mój synalek ma chyba po mamusi takie nożyska, że co pół roku muszę mu zmieniać. A jak był malutki to częściej :) Teraz ma 7 lat i 35 rozm.
A ta aplikacja to sama ci wysłała te informacje o zatruciu ciążowym? Po co, żeby ci nerwy popsuć czy coś się działo?

Wstaję już juniora szykować do szkoły... Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza

Ta aplikacja sama przesyła informacje na co zwrócić uwagę w danym okresie, jakie badania powinno się wykonać, jak rozwija się dzidzia, "kontroluje wage" yhy tyle ze mnie wkurza bo za dużo przybieram :/
Ja i tak ostatnio nerwowa i przygnebiona jakaś chodzę, chyba ta jesień mi dokucza, ponad to cała ta sytuacja życiowa przez którą musieliśmy się przeprowadzić tak szybko no i napewno to ze jest mi ciężko się już poruszać... tyle chciałabym zrobić a nie mam siły, byle się schyle zaraz brzuch boli i robi się twardy, do tego te zadyszki.. mąż jakiś wymarzniety chodzi a mi duszno.. co otworze okno to on zaraz zamknie..
Zazdroszczę wyjazdu we dwoje.. my tak naprawdę nigdy nie byliśmy nigdzie sami:/ ale z drugiej strony to ja chyba nie jestem stworzona do takich wyjazdów bo strasznie tęsknię za małą nawet jak jest w przedszkolu.. juz martwię się jak to będzie jak pójdę do szpitala:/
Czy wasze pociechy tez pytają Was o maleństwa? Widzicie jakieś obawy w ich zachowaniu? Moja córa ciągle pyta czy będę ją kochać, kogo bardziej itd.. nie wiem co mówić dlatego tłumacze ze zawsze będę ją kochać i ze te pierwsze dzieci kocha się najbardziej na świecie ale żeby nie mówiła bablowi bo będzie mu przykro.. ona uczuciowa bardzo wiem ze kocha braciszka chociaż go jeszcze nie ma I będzie się nim opiekować ale nie chce żeby czuła się odepchnieta czy mniej kochana..
Juz jeden poród za mną a nie wiem co mam kupić przed tym.. wszystko wyleciało z głowy a powoli trzeba zbierać wszystko i zechce się wcześniej spakować żeby w razie w było wszystko gotowe.. może macie jakieś listy co trzeba dla mamy i dzidzi? Byłyby mi bardzo pomocne:)
Ja niestety raczej nie mam wsparcia w mamach. Ze swoją nie mam kontaktu w ogóle, tato zmarł, teściowa może pomóc ale nie może się skupić tylko na nas bo pracuje i pomaga swojej córce przy dziecku wiec tez raczej odpada.. trzeba liczyć na siebie :)

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sx0dw4fdkoafyo.png

Odnośnik do komentarza
Gość mloda mammamusia966

siolcia śliczny komplecik ;) mam podobny ale zielony , tylko powiedz mi jak montuje się ten baldachim? Bo za cholerę nie umiem tego złożyć hehe.

Ją na szczęście przesypiam prawie całe noce jedynie co obudze się na siu siu i spowrotem do wyrka.

Czekam właśnie u ginekologa.. Tyle ludzi ze szkoda gadać i patrzeć.. Jestem już po wrażeniu i uwaga ! ... Szok , byłam dwa tygodnie temu i wazylam 57 kg a teraz 61 kg ! To jest jakąś paranoja ... Chyba trzeba ograniczyć jedzenie bo jak dalej tak pójdzie to będzie nie zaciekawie. Choć mam mały brzuszek to nie wiem gdzie mi to wszystko idzie , szkoda ze nie w cycki hihi.
Mam nadzieję ze tu nie zasne .
Miłego dnia brzuchatki !;)

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny! Ja podpisuje listę w grupie nieśpiących po nocach... Wczoraj nie dość że mialem migrenę wieczorem to jeszcze zaczęłam na serio denerwować się tymi ruchami. Już zaczęły mi krążyć myśli o pogotowiu, kiedy mala jednak postanowiła dać o sobie znać... Co za ulga :) generalnie stwierdzam, ze chyba dziecko siedzi sobie bardzo nisko i może przez to te ruchy rzadko czuje, co usiądę to czuje mega ucisk na pęcherz, jak leżę to też, chyba maleństwo skacze na nim jak na trampolinie... Miała tak któraś z was?

Łącze się też s bólu z dziewczynami które się remontują albo juz skończyły i zostaje sprzątanie... Ja jakoś się zabrać się mogę, a tak chciałabym mieć juz wszystko pięknie poukładane. Nic trzeba się trochę spiąć i zrobić.

Siolcia super łowy, tylko pozazdrościć:)

Chcovanilla mi też wiecznie duszno i humor nie dopisuje, może to kwestia pogody

Wesna, mnie też trochę brzuch boli przy zmianę pozycji w nocy, dziś już wyjęłam jasiek spod głowy i położyłam go rośnie pod brzuchem, trochę pomogło.

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3oskjoreeriec4.png

Odnośnik do komentarza

Haha wczoraj wam pisałam, ze śpię jak susel :) było minęło, dzisiaj w nocy jakis taki ból brzucha, czy to skurcze jakieś. Nawet nie umiem opisać :/ ważne, ze juz przeszło!

Co do gemini to np moje witaminy dla kobiet w ciazy sa prawie 10 zł tańsze, wiec dla mnie jest fibra. Ale najlepiej sie zorientować o cenach w pobliskich aptekach, moze jakaś jest konkurencyjna:)

Welka ostatnio spał w starym łóżeczku przystawionym do naszego, bo go kaszelek męczył, a ciezko mi z brzucholem sie zrywać i biegać co chwile. Ale przed przeziębieniem to nawet mowi "tata idź juz do mamy sobie porozmawiać, ja śpię" takze nawet gładko poszło :) widzę, ze te male infekcje przynoszone z przedszkola sa ci raz mniej uciążliwe wiec tez sie powoli uodparnia i mam nadzieje, ze jak malutka sie urodzi to bedzie juz lepiej, ale i tak zrobię mu przerwę w przedszkolu zeby nic nie przyniósł.
A na zimę zamówiłam dla młodemu rozm 28 ;) masakra

Julia dobrze, ze juz wróciłaś ;) odpoczywaj

Choccovanilla trudno nie martw sie waga ja tez ostatnio przybierałam 1 kg na tydzien i lekarz mi delikatnie zwrócił uwagę, wiec zrezygnowałam po prostu z ziemniaków zastąpiłam kaszami (a ziemniaki uwielbiam) i na ost wizycie -1kg. Z reszta w pierwszej ciazy miałam +18 i zeszło, najważniejsze, ze z dzidzia ok!tina jg muszę zapamietać nazwę tych tabletek jakby tak mi kiedyś woda z sola nie pomogła :)
Młoda mamusia Ty to jestes kruszynka :)))

Aha jeszcze wam napisze, ze przy małym w domu przy katarku, kaszelku pediatra nam polecił zakup nebulizatora i zamiast faszerować dziecko syropkami (których nie znosi) robimy inhalacje z soli fizjologicznej. Takze tez sie popytajcie swoich lekarzy, zapewne każdy ma inne zdanie, u nas sie sprawdza.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xjel9m8.png
http://www.suwaczki.com/tickers/8p3oskjor3p7ujrr.png

Odnośnik do komentarza
Gość mloda mamusia966

No i już po wizycie ;) . w środę usg:) w końcu zobaczę moją Amelie :) . 61 kg.. 4 kg w ciągu 2 tygodni.. Jeny.. Moje zachcianki są jednak silniejsze. Serduszko malutkiej bije jak szalone czysto i ładnie :) teraz zabieram się za jedzenie wielkiej buły z serem mmm :)

Odnośnik do komentarza

chocovanilla ja mojemu synusiowi mowię, ze go kocham najbardziej na świecie i ze siostrzyczkę jego tez bede kochać najbardziej na świecie. Tłumacze mu, ze bedzie starszym bratem i bedzie uczył wszystkiego młodsza siostrzyczkę. Pytam czy bedzie mi pomagał kapać, pudrować dzidzie zeby go zachęcić. I sam mowi, ze pokaże jej wszystkie zwierzątka i do zoo zabierze. Moze spróbuj mowić córci, ze bedzie starsza i mądrzejsza wiec pomoże sie opiekować dzidzia.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xjel9m8.png
http://www.suwaczki.com/tickers/8p3oskjor3p7ujrr.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny co do ruchów dziecka. Na szkole rodzenia położna mówiła o tym aby było 10 ruchów w czasie od 9 do 21. Lekarz tez mi tak mówił. U mnie w ciągu 10 min gdybym miała liczyć to mam czasem 20 kopow. Później dzidzia śpi. Najważniejsze co położna powiedziała ze jak juz sie z liczy te 10 to aby byc czujnym przez resztę dnia.
Ja jak jestem w ruchu to nic nie czuje. Od tygodnia pierwszy raz poszlam do biedronki zrobić zakupy. Polozylam sie i czekam...nic. Klade rękę na brzuszku. Jeden KOP,,drugi....ufff.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3c6edrizt1m7g.png

Odnośnik do komentarza

Wesna współczuję remontu, a raczej sprzątania po nim. Ja mam już problem nawet z normalnym sprzątaniem. Jeszcze parę tygodni temu sprzątałam naraz cały dom. Wczoraj posprzątałam kuchnie i łazienkę i cały wieczór stękałam z bólu.
Fiolett tak trzymaj trzeba się maluchom odpłacić ;)
Chovovanilla mam tak samo. Czasem mam ochotę odpocząć od mojego szkraba, ale jak go chwilę nie widzę to już tęsknię. Matki wariatki ;) Na samą myśl o tym że pójdę do szpitala i nie będę go mieć przy sobie chce mi się płakać.
Patryk ma dopiero 2,5 roku więc pyta czy go kocham, mówię że z całego serca. Przytula się do mnie i Natalki i daje nam buziaki.
Młoda mamusiu966 z taką wagą wyjściową to raczej nie musisz się martwić :) gratuluję wizyty.
Mycha_ar moja mała też czasem skacze mi po pęcherzu. Niezbyt miłego uczucie. A najlepsze jest to że wczoraj cały dzień jeździła mi chyba łokciem po brzuchu.
Maloy mój czasem jeszcze kombinuję i mówi żebym z nim została, ale tłumacze mu że jest tam bezpieczny. Zresztą ma swojego niebieskiego smoka i zasypia przytulony do niego :)
Sprawdzę tą aptekę gemini.
Maloy ja też tak mówię małemu. Tłumacze że będzie starszym bratem, że musi uważać, że jak będzie chciał to będzie mi pomagał, a ostatnio mąż zapytał go czy da się jej pobawić autkiem lego duplo, powiedział że nie :) mam nadzieję że zmieni zdanie.
Maloy i Tina_ig mnie na szkole rodzenia też uczyli że ma być 10 ruchów w trakcie godziny aktywności.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c4z17lqncj105.png
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hqw46db0j.png

Odnośnik do komentarza

Solcia - śliczne łóżeczko. Sama bym takie chciała. Ale mój to będzie miał po siostrze - takie zwyke ze zwykłyi szczebelkami. Co do ochraniaczy, to podobnie jak Welka czy Fiolett też wyrzuciłam, bo i u mnie się nie sprawdziło.
Jula1980 bardzo się cieszę, że jest ok i już szpital masz za sobą. A i życzę Ci udanego weekendu.

Tak Was czytam, to już wszystkie macie prawie wszytko dla dziecka, a ja to w proszku totalnym jestem. Nie mam kompletnie nic - no jedynie co kupiłam to kocyk La Millou dla średniaka. Dla córki miałam też, ale był z różowym minky, więc chłopca nie położe w takim. Sprzedałam tamtem i kupiłam nowy - kolor uniwersalny (jakby kiedyś trafilo się trzecie dziecko). W listopadzie mam zamiar jechać coś kupić z ciuszków. Fakt że wózek mam po starszej córce, mam laktator, czy podgrzewacz czy nianię.

chocovanilla, mojej córce też stópko bardzo wolno rosną. Ma 1,7 i rozmiar 21. Na jesień jeszcze mieści się w buty z wiosny. Może to urok płci damskiej? Bo Welka, Fiolett i Maloy macie synów i szybko im stópki rosną. Natomiast ja to mam problem z kupnem butów na zimę. Bo jak coś mi się podoba to nie ma tak małych rozmiarów. A każda firma ma inną rozmiarówkę i nie widzę gdzie kończą się paluszki.
Moja mała na razie nie pyta o braciszka, bo jest za mała. Cos tam wie, że dzidziuś jest w brzusku i całuje mi brzuszek. Pokazuje na brzuszek mówiąc, dzidzia. Ale sądzę, że to dla niej abstrakcja. Pytam jej czy będzie opiekować się braciszkiem - ona "tak", pytam czy będzie się z nim bawić - ona "tak", a jak zapytam czy będzie dawała mu swoje zabawki - ona "nie". Teraz zrobiła się straaaasznie "mamusiowa", tylko mama z nnią może wyjść na dwor, tylko mama ją położyć spać. Coś mi się wydaje, że może czuje, że ktoś ma się pojawić w rodzinie i na swój sposób - w taki własnie to okazuje. Staram się ją jak najwiecej tulić, bo widzę że się garnie do tego. mówić jej, że ją kocham.
No cóż, przy tak małej różnicy wieku (2 lata bez miesiąca), to będę miała hardcore na początku.
Welka, ja też się zastanawiam co będzie jak będę rodzić w szpitalu. Bo moje dziecko pierwszy raz będzie te 3-4 dni bez mamy.

co do spania, to ja miałam dzis jakieś apogeum. To że usnąć nie mogę to już norma, ale dziś to mnie wszystko swędziało, potem miałam taką zgagę, że zaczęłam czuć jakby ktoś mi przytkał przewód pokarmowy i tak mnie ściskało w klacie, jakbym miała zawału dostać... TAk wiec usnę gdzieś o 2-3. A o 6 moje dziecko mnie mnie woła z pokoju, żeby ją wziąć do siebie. Kiedy jeszcze ciemno jak w środku nocy. Ja ledwo na oczy patrzę, a moje dziecko chce buszować pod kołdrą albo skakać po łóżku. Tak więc w ciągu dnia chodzę jak zombie.
Chocovanilla, Welka i Fiolett wasze pociechy już później wstają i pocieszam się, że moja też w miarę upływu czasu też będzie się później budzić.

Chocovanila nie przejmuj się wagą. moja też rośnie w zastraszającym tempie. w pierwszej ciaży przytyłam 10kg i po dwóch tygodniach po porodzie wchodziłam w spodnie sprzed ciąży. A teraz już 7kg do przodu. waże 61kg. I jakoś polubiłam słodycze, czego nie miałam przed ciążą. Choć dla mnie to dobrze, jakby mi trochę ciałka zostało po ciąży, bo po pierwszej ciąży to wyglądałam jak szkieletor. I za chiny ludowe nie mogłam przytyć. Jeszcze jestm wysoka bo mam 175cm i ważę (normalnie) 54kg.

Mycha_ar ja tez nie czuję jakiś spektakularnych ruchów małego. Teraz jestem 25,4tc. W nocy zazwyczaj przed uśnięciem daje znać, a w nocy nic.
Miałam też taki czas, że jakoś wydawało mi się, że go nie nie czułam. W ciągu dnia byłam zalatana, więc nawet nie skupiałam się na tym. Ale ani wieczorem, ani przed zaśnięciem - nic. Ale potem dał sygnał, że jest. Mój lekarz mówi, że jeśli są nawet jakieś najmniejsze sygnały od dziecka - typu bulgotanie jakby w żołądku, albo najsłabsze kopniaki, to nie ma się co martwić. Chyba żeby to trwało dwie doby.

Odnośnik do komentarza

Fiolett mój mąż biega. To zawody ultra czyli coś powyżej maratonu. Łemkowyna Ultra Trail. Ja z nim jeżdżę dla towarzystwa. Córki już duże 12 i 9 lat więc spokojnie mogą zostać u babci. Większość czasu i tak spędzą w szkole.
Moje dzieci raczej zazdrosne nie są, zainteresowane dzieckiem umiarkowanie. Na razie się tym nie przejmuję co będzie po porodzie że starszymi. Myślę, że będzie normalnie i spokojnie, bez zazdrości. Prędzej będzie im płacz przeszkadzał w nocy bo śpią niezbyt mocno.

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny .Z tego co widzę i czytam to dużo z Was ma już dzieci.Ja czuje się zielona.Mam nadzieję że kolejne zajęcia w szkole rodzenia trochę mi to wszystko nakreślą i rozjaśnią.Od przyszłego tygodnia zajmę się pokojem dla mojej księżniczki.Pora trochę przyspieszyć tempo przygotowań .Mam wrażenie po raz pierwszy w ciąży ze dużo czasu nie zostalo,w końcu 2/3 za nami :). Mam pytanie ,czy któraś z Was też zaczyna odczuwać bóle w okolicach spojenia łonowego albo miała tak w poprzedniej ciąży ?Ja dziś przez całą noc czułam coś w rodzaju ucisku w tej okolicy.Mam się oszczędzać i brać wapń w większej dawce.Mam nadzieję,że to nie wpływa na długość ciąży .

Odnośnik do komentarza

Ja czuję taki ból w dole brzucha.. nie wiem czy to normalne czy nie ale ostatnio mam dużo nerwów i w ogóle tak ze wszystko możliwe.. mały cały czas daje o sobie znać a ból nie jest trwały.
Jeśli chodzi o corcie to ja też jej mowie ze będzie mi pomagała ze jest starsza ze będzie mogła uczyć braciszka i w ogóle. . Cieszy się też całuje brzuszek i mówi że go kocha ale też pyta czy ona jest kochana jakby gdzieś wewnątrz to przeżywała...
Ja juz 15 kg na plusie i ciągle głodna :/

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sx0dw4fdkoafyo.png

Odnośnik do komentarza

agazela,pocieszające w " " chociaż to,że nie jestem sama.Boję się tylko,żeby to nie było rozejscie spojenia łonowego ,nie chce mieć cięcia cesarskiego i skazanie na lezenie byloby katorgą.Ja odczekam tydzień ,jak nie minie to umowię się na wizytę .Na razie odpoczywam ,jak tylko moge leżę z nogami ulożonymi wyżej. Co do USG ,ja mam je na każdej wizycie czyli średnio co 3-4 tygodnie ale chodzę prywatnie do lekarza i za każdym razem po przedłużenie L4.Poza tym jestem po poronieniu i leczeniu hormonalnym stąd może częstsze kontrole.Doczekacie się widoku swojego dzidziusia.Moja Zosia mimo że mam USG nie chce się za dużo pokazywać ,niesmiala panna :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...