Skocz do zawartości
Forum

Styczeń 2016


Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszej ciąży piersi mi bardzo urosły. Nawet kupiłam sobie staniki do karmienia bardzo wygodne i ładne ale okazały się za duże. Tzn nie trzymały ładnie biustu. I później kupiłam sobie z fiszbinami mniejsze za to jeszcze wygodniejsze.
Po odstawieniu od piersi mój biust zrobił się mniejszy niż przed ciążą. Teraz mam powtórkę z rozrywki. Identycznie jak w poprzedniej. Zobaczymy jak podczas karmienia mi urosna.

Natomiast pierwszy poród miałam przez cc. I powiem Wam że bardzo szybko doszłam do formy. Parę dni ciężko mi było podnieść się z łóżka. Mój gin twierdził że teraz nie muszę mieć cc. Nie ma takich wskazań ze po pierwsze cesarce jest kolejną. Ja jednak wolę mieć cc bo wiem z czym to się je. Teraz mój lekarz twierdzi że mam duży wpływ na to jaki będzie poród. Wiec pewnie wybiorę cc. Oby też mój mąż mógłbyć przy mnie jak będą mi wyjmować dzidzie.

Odnośnik do komentarza

MichalinaMadralina - ja mogę zostać i zajmować się domem na wieki. Uwielbiam sprzątać, gotować, prać, prasować i delektować się domem i obecnością bliskich. Ponieważ w ciąży nie mogę za bardzo wykonywać takich czynności, więc czytam, czytam i jeszcze raz czytam (pewnie po porodzie nie będę miała już na to tyle czasu). I z zupełnie nieznanych mi powodów zaczęła kolorawać "Kolorowanki dla dorosłych" - ja, czyli wszelkie artystyczne antytalencie. Ale cóż jak widać ciąża to dziwny stan i na pewno nie błogosławiony;-).

Odnośnik do komentarza

Chocovanilla mój mały mówił od początku że chce żeby była dziecinka ;)
Ani_ala89 miałam szczęście. Teraz będę się pilnować żeby do południa być w domu.
Jula1985 zdrówka.
MichalinaMarcelina pierwsze co powiedziały to żebym się nie denerwowała. Mam zwolnienie chodzące ale według przepisów oznacza to tyle że nie muszę leżeć a nie że mogę wychodzić.
Tina_ig też uważam że to głupota ale takie przepisy. Trzeba siedzieć w domu i tyle, jak nie to zawieszają wypłatę L4 do wyjaśnienia sprawy.
Hannaanna88 nie chciały nic poza podpisem :)
Madzia02 ponoć po cc można się nie zgodzić na sn ale nie wiem jak to wygląda w praktyce.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c4z17lqncj105.png
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hqw46db0j.png

Odnośnik do komentarza

No właśnie ja też dostaję ciągle zwolnienie leżące mimo, że takiego obowiązku nie mam i zastanawiam się dlaczego tak wypisuje. Mnie kontrola Zus paraliżuje i nawet boję się na pół godzinny spacer wyjść bo mogą kurat wtedy przyjść. Siedzę cały czas w domu i tylko czekam na powrót męża z pracy...

Mam pytanie do dziewczyn które przechodziły niedawno przeziębienie. Co brałyście na ból gardła? Mnie tak w nocy boli, że spać nie mogę a tego katar i ogólne osłabienie...

Odnośnik do komentarza

Welka to miałaś szczęście z tym zusem. Właściwie nie wiem jak to jest, czy można wychodzić z domu czy nie. Jedni mówią tak inni że nie.. A swoją drogą jakbyśmy nie mogły wychodzić z domu to jak byśmy dostarczały L4 do pracy? :)

Jula1985, przykro, że chorujesz, kuruj się jak możesz :) ale powiem ci, że wczoraj byłam na tych warsztatach na Ursynowie i jestem zawiedziona. Większość wykładów to były reklamy kosmetyków itp. Podobała mi się tylko pierwsza pomoc dla niemowlaczków. Gadżety które dostałyśmy takie sobie, pieluszka, butelka, smoczek...

tina_jg no tak, przecież ciąża to nie choroba :/ A w jaki sposób dostałaś zwolnienie do końca ciąży? mi nie chcieli dać bo ponoć można najdłużej na miesiąc. A zus płaci po zakończeniu zwolnienia. Przynajmniej ja tak dostaję. A jak bym miała do stycznia zwolnienie to bym w lutym dopiero dostała kasę?

Hannaanna88 i MichalinaMadralina Ja też się czasem nudzę. wynalazłam gry komputerowe z czasów młodości :) Nie cierpię gotować a na sprzątanie muszę mieć wenę. Najbardziej lubię typowo "chłopskie" zajęcia, remonty, malowania, majsterkowania, składanie mebli itp. Ale mój M mi zabrania bo ponoć w ciąży nie wolno :|
Chyba się wezmę za te ciuszki dziecięce co je dostałam. Boję się tylko że się zakurzą w tym remoncie do stycznia....
Jak mój starszy wraca ze szkoły to mam co robić, lekcje itp...
Najbardziej brakuje mi moich treningów :(

Meggy1901 zawsze podziwiam kobiety, które lubią się zajmować domem. Ja przyznam szczerze, że muszę mieć naprawdę dobry nastrój do tego. Chyba dlatego że całe dzieciństwo miała bardzo dużo obowiązków w domu. Teraz się śmieję, że mój M przejmuje obowiązki pani domu, on nawet gotuje lepiej ode mnie :)
A jeszcze ci powiem że co do czytania to jak karmiłam piersią miałam mnóstwo czasu właśnie na czytanie :))

Odnośnik do komentarza

Czytalam na innym forum co pisqly dziewczyny i jedna z nich napisala "dzwoniłam do zus i pani mi powiedziała ze oczywiscie na chodzacym nie mam obowiazku przebywania w domu ale do czasu rozpatrzenia wyjasnienia dlaczego mnie w nim nie bylo moga mi zawiesic wyplate zasiłku...paranoja jakas...byc nie musze ale tłumaczyc sie juz tak....czysta zlosliwosc moim zdaniem....". Ale jak wiadomo internet nie jest sprawdzonym źródłem wiedzy i nie mamy pewności czy to prawda czy wyssane z palca informacje.
Siedzenie w domu to raczej nie jest zalecane przez żadnego lekarza (pomijając ciążę zagrożona kiedy trzeba lezec). Wszyscy zalecają jak najwięcej ruchu na świeżym powietrzu wiec wątpię że na l4 trzeba się kisic w domu? :/ Ale z ZUSem nigdy nic nie wiadomo :p

Meggy zaciekawiłas mnie tymi kolorowankami. Może sama spróbuję :) Do rysowania tez nie mam talentu ale kolorowa zawsze uwielbiałam :)

Pestkatwo mi znajoma farmaceutka polecila takie tabletki dla kobiet w ciąży Prenalen. Zabronił brać tych ziołowych polecanych dla dzieci typu Cholinki itp :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09kd0iq38uf.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Z tym ZUSem to mnir zaskoczylyscie. Co jak co, ale w życiu bym nie powiedziała, że będą ciężarne sprawdzać.. skad wiecie jakie macie zwolnienia?:-P nigdy nie zwracalam na to uwagi, po prostu położna wypisywala zwolnienie i tyle;-) jakoś nie pytalam nigdy o jakieś szczegóły.

Co do bólu gardła to polecam plukac je wodą z sola- zawsze mi pomagało;-) zamiast tabletek ssalam tez hallsy, te najmocniejsze. Nie wiem czy zadziałały one czy to tylko efekt placebo ;-) :-P
Katar sam mi przeszedl- nie chcialam się faszerowac żadnymi lekarstwami, ale miałam go może z dwa trzy dni. Jakby utrzymywał się dłużej to na pewno poszlabym do lekarza. No i piłam tez dużo herbat z cytryna i miodem i ciepły sok z malin. Pomogło:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3yx8dsi5el7zq.png

Odnośnik do komentarza

Panie z L4 lubią wpadać na kontrole do ciężarnych :) u mnie już też byli, tylko u mnie trochę inna sytuacja. Prowadzę własną działalność gospodarczą i obecnie jestem na L4 i Panie przyszły na kontrole, ale do miejsca pracy :) sprawdzić czy się tu czasem nie pojawiam. Panie weszły, spisały protokół, wyszły, a po 10 minutach przyjechałam ja z dokumentami, a przyjezdzam np. tylko raz na dwa tygodnie i one były prawie wtedy, to było w lipcu od tego czasu drugi raz nie przyszły.
Ja staram się zapełniać swój czas w 100%, dziś byłam na zajęciach w basenie fit mama, przynajmniej trochę się zmeczylam. Poza tym chodze na basen, chce dołączyć jeszcze rowerek i bieżnie, ale czasu mało :) czytam książki o rozwoju dziecka (nastepne czekaja w kolejce), oglądam różne strony dla dzieci , ale za to z zakupami dla małego jestem w tyle :) wczoraj popakowałam niepotrzebne ubrania i książki, tylko trzeba je jeszcze wynieś i będzie miejsce na rzeczy małego

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w343r8nnmlar5x.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny według przepisów jest tak:
1) L4 leżące- chory musi przebywać w domu i bezwzględnie leżeć. Do mojej koleżanki przyszły, miała 1 i czepiały się jak teściowa ją zawołała do drzwi i wyszła.
2) L4 chodzące- oznacza że nie trzeba leżeć, ale chory ma obowiązek przebywać w domu.
Nie ma się co kłócić i wkurzać bo to nic nie zmieni.
Ani_ala89 firma ma poniżej 20 osób, ale jestem pewna że pracodawca ich na mnie nie nasłał.
MichalinaMadralina lekarka poleciła Ci syrop prawoślazowy? Tam w składzie jest etanol.
Niby nie musisz być w domu ale wyjść możesz tylko do lekarza, na badania i do apteki.
Fiolett teraz będę się pilnować. To że raz były nie znaczy że już nie przyjdą. Mąż szczęśliwy że będę mniej jeździć bo ostatnio zrobił się strasznie przewrażliwiony.
Dziewczyny właśnie zrobiłam kolejne zamowienie w smyku :) dwie czapeczki, komplet leginsy, sukienka i sweterek na wakacje, komplet spodnie, body na krótki rękaw i czapeczka, komplet sztruksowa sukienka i bluzka z długim rękawem. Do tego super bluza z kapturem dla mojego słodziaka :) od razu lepszy humor :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c4z17lqncj105.png
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hqw46db0j.png

Odnośnik do komentarza

Fiolett ja chodzę do lekarza prywatnie. Do wakacji wypisywał mi co wizytę. Wierze oni wola wypisywać co miesiąc bo tak maja pewność ze do nich wrócimy. Ale ja powiedziałam, ze sie stresuje chodząc do pracy, bo zawsze czegoś chcą. Tak wiec wypisał mi do końca ciąży. Można? Można! Wypłatę dostaje co miesiąc i nikt problemów z tym nie robi. Z kadr tez nikt sie ze mną nie kontaktował wiec jest git. :)

Co do czasu wolnego, to ja czytam, czytam, czytam, czytam i czekam ma powrót męża z pracy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3c6edrizt1m7g.png

Odnośnik do komentarza

Mi akurat polecila go farmaceutka, ale wiem ze wielu lekarzy go poleca. Przed zastosowaniem syropu sprawdziłam inne źródła, pytalam znajomych które też go zazywaly oraz konsultowałam to z moim lekarzem i nikt nie uznał, żeby syrop prawoslazowy był niebezpieczny. Zawiera alkohol, który odpowiada 2 ml wina czyli nawet nie pół łyżeczki. Nie popadajmy w paranoję :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09kd0iq38uf.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Monka89 dlatego powinno się na zwolnieniu podawać adres zamieszkania. I wtedy ZUS też do danego US wysyła potem PIT. A że rodzi to problemy to inna sprawa. Zawsze można się tłumaczyć, że się było w aptece:).
A a propo dziewczyn, które mają działalność, będziecie wcześniej przechodzić na macierzyński? Bo księgowy mi ostatnio napomnknął, że od stycznia wchodzą nowe zasady wypłacania chorobowego i macierzyńskiego i dobrze, by było przejść na macierzyński w grudniu, jak będą jeszcze stare zasady... Wiecie coś może więcej na ten temat?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...