Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja karmię tylko piersią i też mamy takie kupki, raz rzadkie raz trochę gesciejsze, z grudkami. Kolor musztardowy, chyba ze zjem coś na co jest wrażliwa to wtedy jest zielona.

Inferno, dziś świętujemy równe 2 miesiące naszych dzieciaczkow co :) Ale ten czas szybko mija, trzeba się cieszyć każdym dniem, bo niedługo urosną i się zapomni jak były takimi slodkimi malenstwami :)

Odnośnik do komentarza

Malvina
Ja daje dwa razy dziennie cherbatke z kopru.ale ja karmie butla.

The Kalinka
Ja jak karmiłam piersią to mój też takie kupki robił i tez z grudkami białymi. Spytałam o to położna powiedziała ze wszystko jest ok a te grudki to moje mleko. Także się nie martw.

Grudniowa mama
Opisalas to dokładnie. Mój właśnie tak robi.rzuca rękoma nogami głowę na lewo prawo a przy tym się drapie po całej buzi. Masakra jakas. Dam znać jak będę u neurologa co powiedział. Może to od tego ze mój usypia na rekach a jak go odkładam to panikuje. Albo jest nadpobudliwy albo niechce tego pisać adhd mam nadzieje ze nie to ostatnie. Moja SIS ma chłopaka z adhd masakra jakas. Co on nie wyprawia nie uczy się sprzedaje sprzęt swój z domu niby demoralizuje uczniów niby papierosy sprzedaje kradnie matce pieniądze i wiele innych rzeczy. Nic na niego nie ma wpływu. Ja chyba bym z takim oszalała. No ale cóż okaże się po wizycie u lekarza. Mam nadzieje ze to nic takiego albo Poprostu ze to od usypiania na rączkach.

Odnośnik do komentarza

D3382 Malvina mój Krasnal też czasem tak robi przy zasypianiu (nie usypiam jej na rękach) i zazwyczaj pomaga przytulnie jej. Trzymam jej rączki bo się przy tym bije po głowie, głaszczę i po chwili się uspokaja.

Od godziny siedzę w szpitalu bo mam wizytę u okulisty i nosi mną bo pierwszy raz zostawiłam Krasnala samego pod opieką jej skretyniałego ojca i nie wiem jak długo jeszcze tu będę :/

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Moja jak nie da rady zasnąć to też rusza głową we wszystkie strony i drapie się po buzi.i rzuca nogami też jakby jej było nie wygodnie i nie może się ułożyć do snu.i płacze też jakby czekała aż ja wezmę na ręce.wkładam ja wtedy w rożek mocniej przytulam do siebie smoka w buzię i noszenie po chacie aż zasnie.
także myślę że nie ma czym się niepokoić jak widać większość z naszych dzieci tak ma.

Odnośnik do komentarza

Malvina
a to nie jest odczyn poszczepienny ? Po szczepieniu na gruźlicę może wyjść coś co przypomina pryszcza z ropą. Broń boże nie wyciskać. U nas coś takiego się pojawiło właśnie na lewym ramieniu kilka tyg temu. Na początku było czerwone zgrubienie, potem ropka. U mnie nawet info w rozpisce ze szpitala była na ten temat. Jeżeli to jest to, to nie masz się czym martwić.

Odnośnik do komentarza

Malvina
Ja mam coś takiego po szczepieniu. Tzn. moja córcia. Twarde, czerwone. Była ropka, pękło, jakby wylała sie, brudziła body ze 2 dni. Teraz jest suche ale czerwony gozek jest.
U Ciebie to pewnie tez po szczepieniu.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny moja córka tez czasem rusza sie bardzo, wywija raczkami, nożkami, główka. Czasem przy zasypianiu a czasem jak cyca ciągnie i wtedy go wypluwa i taka nerwowa jest. Zazwyczaj pomaga smoczek albo pogłaskanie po główce, buźce, brzuszku.

Odnośnik do komentarza

Malvina - mi też się wydaje że to odczyn poszczepienny, czasem jak jest głębiej wkuta igła to pod skórą robi się taki guzek. ( tak nam tłumaczyła położna)

moja mała zaczeła robić kupę co drugi dzień, bidulka się przy tym strasznie męczy. zauważyłam że robi się z niej mały SZANTAŻYSTA najlepiej jest nosić i to pionowo aby mogła wszystko widzieć.
moja się tak rzuca jak chce sobie bączka puścić a czasem to potrafi tak z dwie godziny na spaniu a ja jestem w pełnej gotowości

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny byłam dziś u pediatry. Po wczorajszej wizycie mojej matki miałam wyrzuty sumienia że mała słabo przybiera i rozważałam dokarmianie. Zważyłam ją dziś i wszystko jest w porządku. Moje mleko jej wystarcza:) lekarka zaleciła też podanie czopka bo jak dla nij brak kupy przez 7 dni to nie jest normalne i zaleciła jeszcze usg brzuszka, bo chce się upewnić że wszystko dobrze funkcjonuje. Młoda strzeliła łącznie w 3 pieluchy:) a lekarka kazała mi się w lep puknąć, że mam sobie nie wmawiać że mała źle przybiera.
Do tego w końcu nie mamy kikuta. Chirurg troche popodważała i kikut odleciał.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Ramania.super bardzo się cieszę że wyszło ze twoje mleko jej wystarczy.mamine mleko najlepsze jest!:)no i do tego pępek odpadł kolejne zmarwienie odpadło z głowy tobie:)a jaki to czopek jest?zwykły glicerynowy?u mnie teraz też się z kupami zmieniło.przez ostatnie dni robiła jedną na dwa trzy dni.Ale nie wiem czy to ja męczy czy nie.

Odnośnik do komentarza
Gość patka_85

Hej dziewczyny! Pytanie z serii "z innej beczki"... Czy stosujecie już jakąś antykoncepcję? Jeśli tak to jaką? Jestem 2 miesiące po porodzie i karmię wyłącznie piersią. Wolałabym nie stosować pigułki, bo to oznacza powrót miesiączki. W teorii nie powinnam miesiączkować, dopóki karmię. Niestety to jedynie teoria i różnie może być. Jak to wygląda w Waszym przypadku?

Odnośnik do komentarza
Gość patka_85

Dodam tylko, że mój synek też się kręci przy jedzeniu do chwili aż:
- nie puści kilku bączków
- nie zrobi kupy
- nie odbije mu się
Czasem w trakcie jedzenia biorę go do odbicia i potem dalej karmię. Czasem mu też po prostu za szybko leci mleko z piersi i się denerwuje.

Odnośnik do komentarza

aga1987 oo to tak jak u mnie. Nosic po calym mieszkaniu w pionie, nie daj Boze ja nosic na lezaco, wrzask jak cholera.
W ogole to mam malego zlosliwca. Jak tylko maz jest w domu to mala wymaga uwagi non stop, a tylko wyjdzie to przesypia mi pol dnia. Zawsze tak bylo jak chodzil na popoludnie- rano zabawa, placze, noszenia a po poludniu spokoj. Poszedl na rano to spala ze 4h. A dzis pobila swoj rekord w ciagu dnia.. jadla o 16, zasnela o 17:30 i obudzila sie 20 min temu. Wlasnie skonczylam ja karmic i dalej zasnela. :p mialam czas zeby zrobic selekcje ciuszkow. Tyle rzeczy juz przegapilam i za male. Heh. W piatek w koncu mamy pierwsza wizyte u pediatry. Pozdrawiam Was cieplutko.

Odnośnik do komentarza

Myślałam że to tylko mój jakiś inny i się tak rzuca. Ciągle mu paznokcie obcinam bo się drapie i to tak mocno. Juz mu te pazurki staram się obciac jak najkrócej ale to nic nie daje.
Kurcze to ja już nie wiem czy iść do neurologa czy nie. Piszecie że wasze dzieciaczki tez tak mają. Wiec może ja panikuje tylko.
Ale to jest takie wkurwiajace he he bo co go położę to szaleje i się budzi.

Dziewczyny wy kladziecie swoje dzieciaczki na boku jeśli im się nie odbije? Ja swojego wczoraj tak położyłam i po pół godz dobrze ze spojrzałam na niego bo się dlawil ale to tak ze ja nic nie słyszałam. Spojrzałam na niego jak to zobaczyłam to odrazu go w pion i przeszło. A później jak glupia koczowalam. Kurcze ale przecież leżał na boku to nie powinno się tak stać. Boże nie dość że człowiek zmęczony to jeszcze zestresowany.

Mój juz jest małym szantazysta. Też go musze nosić żeby sobie całe mieszkanie obejrzał i Aniu mu się śni nudzić a mnie ręce i plecy bolą. Oczywiście jeśli nie to jest krzyk wrzask aż bordowy się robi.

Odnośnik do komentarza

MMK
U mnie jest znowu odwrotnie. Mój teraz ma na popoludniowki ( o ile można to nazwać popoludniowkami od 15.00 do 1.00 a nawet do 3.00 w nocy) i mój mały pięknie spi rano aż mój wyjdzie do pracy wtedy się zaczyna meksyk. Nie spi marudzi itd. A mój mówi no Przecież on taki grzeczniutki. Tak oczywiście bo od rana spi aż mój wyjdzie do pracy.

Cóż ponarzekać można ale dziecko to największy skarb :-D

Odnośnik do komentarza

D3382 no moj tez jak ma na "popoludnie" to chodzi na 15 tyle ze do polnocy lub 1 ;-)
Moja takiego Aniolka odgrywa przy gosciach zawsze ;p kto nie przyjdzie to "ale macie grzeczne dziecko".. no ogolnie nie mam na co narzekac, ale jak ostatnio miala takie zle dni, albo po prostu wpadnie w jakis szal to nie ma sposobu zeby ja uspokoic. Ma swoje fochy i juz. :p

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...