Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Hello, ja mam termin na 13. Jutro wizyta u gina, zobaczymy aczkolwiek wiem, ze szyjka sie ruszyla, bo sluz ma delikatne rozowe zabarwienie. Takze moze to pojsc raz dwa lub pomalu sie otwierac. Nigdy nie wiadomo. Peonia podziwiam-uszylam mnostwo rzeczy dla malego, ale teraz nie jestem w stanie siąsc do maszyny. Brzuch od razu sie stawia i boli, takze odpuscilam.
Nie przejmujcie sue dziewczynki-tez nie mam i nie chce miec facebooka-trudno. Z doswiadczenia wiem, ze naprawde ciezko znalesc po porodzie czas na takie rzeczy, zwlaszcza przy kolejnym dziecku.
Milego dnia

Natan http://www.suwaczek.pl/cache/6991f9d060.png

Odnośnik do komentarza

Ja sobie obiecalam ze bede grzeczna i uprzejma, bede starała sie słuchać poloznej i wiem ze bede jej sluchac bo przeciez chodzi o rychle przyjscie na swiat mojego dziecka i ogolnie postaram sie współpracowac z personelem. Takie mam zamiary na chwile obecna. Mam nadzieje ze z tym moim charakterkiem to nic mi do glowy nie przyjdzie.
No i u mnie jakies skurcze dziwne sie pojawily. Zaczynaja sie od pleców, ida w dol i mrowi mnie na posladkach. Brzuch sie stawia. Moze to juz ten czas? :-)

Odnośnik do komentarza

Inferno, rzeczywiscie to moze byc to. Obserwuj i czekaj. Mezczyzni sa niepowazni, gorzej jak dzieci. Jak ja powiedzialam swojemu a zarozowionym sluzie i wytlumaczylam, ze moze byc to juz lub za pare dni, to zadzwonil do ojca z tekstem, ze jak mi nie przejdzie to dzis mnie zawiezie(!?).Co ma mi przejsc?!No jakbym po polsku nie mowila. Wyraznie tlumaczylam, na czym rzecz polega. Nie dotarlo. Zero zrozumienia.

Natan http://www.suwaczek.pl/cache/6991f9d060.png

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

Peonia od 3 miesięcy walczę z cukrzycą ciążową. Na szczęście obyło się bez insuliny. W sumie jem co chcę. Tylko w trochę mniejszych ilościach. Dziś jest 38+2 a córcia waży już podobno 3600:). Mam tylko 160 cm wzrostu i ma chwilę obecną ważę 67 kg mam nadzieję że sobie poradzę z moją Zosią.

Odnośnik do komentarza

Inferno
Moj facet tez mowi ze 15 to 15! I na pewno tak sie urodzi! xd
Ty przynajmniej masz jakies objawy, u mnie kompletna cisza.

TheKalinka
Zosia piękne imie, bardzo mi sie podoba i gdyby nie fakt ze u mnie chlopiec pewnie tez wybralabym to imie.

Dziewczyny ten temat najpewniej byl juz nie raz jednakze zapytam. Jaka masc do pupy do codziennego stpsowania? Brakuje mi tylko tego i juz mialam kupowac bephanten ale nie jest to najtansza maść i zastanawiam sie czy macie moze cos innego?

http://fajnamama.pl/suwaczki/oum5h5w.png

Odnośnik do komentarza

Gloomcia,

Ja do dupki dzieciecej kupie Sudocream (Sudocrem, nie pamietam jak sie pisze). Moja bratowa smarowala - rewelka. Kiedys w pracy poparzylam sobie rece srodkiem chemicznym. Skore wyzarlo od razu, zrobily sie glebokie rany i koleżanka ktora tez tak sie okaleczyla mowila właśnie ze kupila ten krem dla swojego dziecka i posmarowala nim rany i bardzo elegancko sie goilo. W sumie w aptece tani nie jest, ale na allegro kosztuje okolo 37 zl za 400 gr opakowanie. Krem jest bardzo wydajny. Naprawdę polecam

Odnośnik do komentarza
Gość Grudniowa_mama

Oo to widzę że dużo nas z terminem około połowy grudnia :) Jak się dzieciaczki posypia, to już na całego :D A mogę wiedzieć bo będziecie miały chłopca czy dziewczynke? I jakie imię wybraliscie dla Waszej pociechy? U nas będzie Lena :) Mała wiercipietka, właśnie dostalam kopniaka w same żebra ałć ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Grudniowa_mama

A co do kremu - położna w szkole rodzenia mówiła nam żeby tak na co dzień profilaktycznie to jakiś delikatniejszy kremik stosować np Bepanthen (ja kupilam na Allegro w dobrej cenie, na pewno taniej niż w aptece), a Sudocrem to lepiej stosować jak już pojawia się odparzenia bo jest mocniejszy, zawiera tlenek cynku.

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

Lili dziękuję:) jakby był chłopiec to u nas obowiązkowo Jasiu:)

Oh ja się też naczytałam o kremach do pupencji. Z tego co wiem - dupkę przemywać ciepłą wodą i dużo wietrzyć wtedy nie ma odparzeń. Nie stosować żadnych chusteczek nawilżających bo dzidzia nie potrzebuje dodatkowej chemii. Można też posmarować delikatnie oliwką z migdałów. Albo popudrować mąką kukurydzianą. Jak takowe się pokażą to Bepanthen cieniutką warstwę na noc. Jak są duże odparzenia z rankami to Sudocream. Trzeba tylko pamiętać że jest bardzo silny. Nie do codziennego użytku.

Co do kikutka to tu już się podobno nie używa octeniseptu tylko przemywa wokół wodą i dużo wietrzy. W ciągu tygodnia sam odpada.

Jeżeli chodzi o szwy to Tantum rosa i ewentualnie octanisept. To podobno przynosi ogromną ulgę.

To oczywiście nie moje przemyślenia bo jestem pierworódką. Jest to zbiór powtarzanych mądrości mam internetowych z najróżniejszych forów i blogów. Mam nadzieję że komuś się te informacje przydadzą

Odnośnik do komentarza

Z tym sudocremem macie racje. Uzywac tylko wtedy gdy dupka juz naprawde w ciężkim stanie. Swoja droga na codzien chyba nie ma potrzeby używania jakichs kremów skoro dziecko ma tyłek ok. My w koncu tez nie jemy tabletek przeciwbolowych kiedy nic nas nie boli. Będę musiala jeszcze podpytac kogos kompetentnego o taka rzecz. A co do octeniseptu do uzywania w okolicy pepka to chyba nie jest niewskazane. Znam wiele kobiet ktore uzywaly go do przemywania pepka u bobasow i chwalily. Wydaje mi sie ze jakis srodek antybakteryjny jest tu niezbedny.

A moj synek bedzie mial na imie Kacper i dopiero niedawno z lubym doszlismy w tej kwestii do porozumienia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...