Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja planuje kupić monitor. Rozważam Angel Care lub Snuza. Ten drugi producent ma wypuścić nowe w listopadzie, więc ja poczekam. Sąsiadka ma snuza hero ale jeszcze jej nie pytałam czy jest zadowolona.
Chcę kupić bo znam przypadki bezdechu i wolę się zabezpieczyć.

Natka a co potrzebujesz? Ja dziś czekam na paczkę z koszulami, pieluchami,podkładami, karuzelą itd. jak będzie ok to ci podam.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny i zaczynamy kolejny tydzień:)
Megomega ja nie planuję kupować monitoru chyba, że po porodzie okaże się że wystąpiły jakieś problemy z oddychaniem to na szybko dokupię.
Ignesse daj znać jak te koszule italian fashion, mam zamiar je zamówić.
A tak w ogóle to nie mogę się już doczekać jak zaczniemy się rozpakowywać. Jakoś mi się ostatnio dłuży ten czas. Wczoraj byliśmy u znajomych na grillu i pojawił się temat sylwestra. Wszyscy mają jakieś plany typu bal albo wyjazd i pytają nas co my planujemy. A my na to: hmm pewnie karmienie i przewijanie, no może jakiś szampan się trafi w przypływie szaleństwa. Na co reszta: no taaaaaaaaak...

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Monitoru oddechu jakos mnie nie przekonuje, lozeczko bliziutko przy moim lozku. Karmienie nocne bylo dla mnie mega meczace, wiec tak naprawde synek spal ze mna w lozku i karmilam na lezaco. Pewnie kazda z nas znajdzie swoj sposob:D aha-prega sie pojawila tez slabiutka:D Maaadziulka, ja sie wczoraj pochapalam z mezem. Nawet dziewczyny nie wyobrazacie sobie, jakim blogoslawienstwem w domu jest czysta pachnaca woda! A u nas od dwoch miesiecy leci lekko zolta o zapachu metalicznym, codziennie musimy przywozic w bankach do spozycia, kuzwa uroki studni glebinowej! Cud , ze ja od tego syfu nie mam bakterii ani infekcji. Od dwoch miesiecy wymieniamy filtry i inne duperele, pomaga na dzien, dwa, ja juz jestem zalamana i o to byla klotnia, musimy sie podlaczyc do wodociagow, koszt mega, a za 2,5 miesiace noworodek i woda syf. Wybaczcie, ze sie zale, ale kuzwa ja juz jestem na skraju zalamania z ta woda.

Odnośnik do komentarza

Renata - za te stresy ja cie kaze zablokowac adminowi tego forum! :D
Wlasnie gadamz kolezanka i ona tez 2 tyg przed terminem urodzila, w ogole nie byla przygotowana. W pon byla u lekarza i szjka zamknieta super extra,ze na pewno nie urodzi wczesniej a w piatek dziecko na rekach trzymala :P Mam na 9 grudnia i moja ma zakaz wychodzenia wczesniej, bo ja do 1 grudnia bede w Poznaniu ze wzgledu na szkołe rodzenia zeby najwiecej jej wykorzsytac i lekarza w luxmedzie. No i moj ma prace do 30 listopada. Potem chcemy wracac( oczyweiscie na trasie Poznan-dom przygotuje liste wszystkich szpitali juz na wszelki wypadek,bo to jednak 3.5 h w samochodzie, nosidelko trzymam w poznaniu na wszelki wypadek) no i potem musze i tak przeniesc ostatnie dni ciazy tu gdzies do poloznej i lekarza nowego w luxmedzie a to ode mnie 50 km - nie komentuje. Takze ja juz nie czekam na porod, oby jak najpozniej.... :D

Wlasnie, chcialam teraz prosic was o jakiegos linka/linki do dobrych sprzedajacych, ktorzy maja game potrzebnych rzeczy dla dziecka co bym raz za przesylke placila a nie kilka razy:)

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

Ja na razie nie planuje zakupu monitora oddechu. Generalnie opinia większości pediatrów jest taka, że jeśli dziecko nie jest z grupy ryzyka nagłej śmierci łóżeczkowej to raczej nie zalecają zakupu. W przypadku wcześniactwa, niskiej masy urodzeniowej, schorzeń neurologicznych, układu oddechowego lub wywiadzie- palenie papierosów przez matkę, wtedy taki zakup zalecają. Myślę, że musisz sama zadecydować. Opinie tutaj na forum, w internecie i wśród znajomych są podzielone.
Mam znajomą lekarkę pediatrę, która na dyżurze miała wyjazd do takiej właśnie nagłej śmierci łóżeczkowej i ona właśnie zainwestowała w dobry monitor, jak mówi z powodu traumy. Z drugiej strony mam koleżankę, która po kilku dniach taki monitor odsprzedała, bo fałszywe alarmy doprowadzały ją do nerwicy. Ja też miałam duże wątpliwości, ale jeśli nie będzie wskazań to odpuszczę ten temat.

Co do pręgi to ja takiej nie mam, pępek też wklęsły tylko może troszkę mniej niż wcześniej.
Zakupy wyprawkowe polecam w aptece gemini - dużo rzeczy tam kupiłam taniej a przy większym zamówieniu dostawa kurierem gratis.

12.2015 Córcia
10.2016 Aniołek

Odnośnik do komentarza

Megomega,Roksi broń Boże żebym miała Was straszyć,po prostu na pewne rzeczy nie mamy wpływu,bo jak maluszek zechce to nic nie poradzimy.Ja moich starszych rodziłam prawie w terminie tzn.starszego 1 dzień po z wywołania ,bali się trzymać dłużej ,bo ważył 4350 a młodszego w terminie,ale to naprawdę rzadkość wstrzelić się w termin z usg czy OM.

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

UFF - ale sie rozpisalyscie od wczoraj :p !! To teraz czas na mnie :D !
Myszaczka
Jaka radosc - ze juz 2 pomieszczenia hehe. Na jestem ciekawa jak Ty funkcjonujesz w tym domu ? :p
Ja pamietam ze kazdy remont...przezywalam.koszmarnie.. wszedzie pyl..rzeczy porozstawiane nic nie a swoim.miejscu.. bbrrrrr

Spokojnie, nie jest za pozno na szkole rodzenia -u mnie sa dwie babki w 37tc :p wiec dlugo.pewnie nie pochodza ;)

Milak
- mi sie zrobila taka kreska z gory na dol smieszna - taka ni to pomaranczowa ni brazowa :pod mostka do pepka..i od pepka do spojenia :)

Cytrynowka
A cytrynka byla ?? :) widzisz nie takie straszne to.. a robilo Ci sie po tym niedobrze czy slabo ??

Moj pepek sie splaszczyl i czaaasami jak maly sie wypnie przy nim akurat to taki daszek wystaje - moj F mowi ze to slodkie i sie lubi nim bawic x) faceeeci :p

Magomega
Wg mnie monitor oddechu jest zbedny jesli po porodzie nie ma u maluszka zadnych odchylen od normy czy niepokojacych objawow ^ i nie jest obowiazkowym podpunktem na liscie wyprawkowej, tylko w konkretnych sytuacjach.
ale to tylko moje zdanie :)

RENATA
Ja tez mam na poczatek grudnia termin,
ale.fakt jest taki ze jest koniec wrzesnia..wiec jeszcze calee 2 mieiace, jak bede miec wszystko pokupowane juz, to ja nie mam nic przeciwko - moge urodzic w Listopadzie :) zwlaszcza ze moj F.jest z konca listopada ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

Niestety mam cukrzyce... jestem załamana ;///// dieta - 7 posiłków dziennie co 2,5 h rozpiska węglowodanów , obliczanie i mega reżim żywieniowy żebym nie musiała brać insuliny. Do tego 4 wkłucia w palucha dziennie żeby mierzyć jak to wygląda po jedzeniu i raz w tygodniu badanie moczu też z paska.... i tak do końca ciąży. Najgorsze jest to, że jeśli okaże się, że będę musiała brać insulinę to nie mogę rodzić w moim szpitalu z moim lekarzem więc jestem podwójnie załamana bo wszystkie plany i założenia i mój spokój poszły w cholere. a najlepszy tekst diabetolog, że 10 kg na plusie i 29 tc to strasznie duża waga ! I już w ogóle miałąm dość. Do wczoraj było ok a dziś kuźwa idziesz i wszystko się odwraca o 360 stopni.
Czy jest tu może na naszym forum jakaś mama z cukrzycą?
pozdrówka

Odnośnik do komentarza

Natalia mi co prawda cukrzyca nie wyszła ,tylko stan przedcukrzycowy(na granicy normy) i też musiałam przejść na dietę a w 32tc mam powtórzyć obciążenie glukozą.Mam nadzieję ,że w Twoim przypadku dieta pomoże i nie będzie potrzeby wprowadzania insuliny.Jest na parentingu forum dla mam z cukrzycą w ciąży ,może poczytaj a na razie trzymaj się .

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Natalia
Wg mnie i tego wykresu przyrostu wagi ze wzgledu na tydzien ciazy to jest normalna waga ..wiec niewiem o co jej chodzilo.. ja mam podobna wage :/ to juz sie mam czuc jak wieloryb??? - swoja droga dzis mi sie snil WIELORYB! -moze to ZNAK ? :P

ciesz sie ze to juz 29 tydzien a nie np w 10 czy 15 by sie to okazalo.
Juz nie zostalo duzo do Naszego Grudnia wiec dasz rade, mozesz Nam tu po kazdym zbilansowanym posilku pisac jak smakowalo :D

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

cześć grudniowe mamusie.
dopiero odczytałam wszystkie posty i już zapominałam co która pisała. wczoraj spędziłam fajnie popołudnie mój mąż z moimi rodzicami i ze mną w dwu paku. pojechaliśmy do lasu oni na grzyby a ja szłam drogą przez las w stronę kapliczki bo w niedziele tam jest msza św. i ja szłam sama tą drogą pod górkę a ludzie szli ze mszy i wszyscy się patrzyli na mnie jak na wariatkę a ja byłam taka szczęśliwa. oddychałam świeżym powietrzem trasa w ciąży zajęła mi jakieś 45 min normalnie to bym zaszła w 20 ale kondycja nie ta.

Odnośnik do komentarza

Ciul ze mną jakoś dam radę tą dietę trzymać bo nie jadam raczej słodyczy i o dziwo nie mam jakiś mega zachcianek żywieniowych ale kurcze boję się o malutką moją żabkę... żeby zdrowa była bo jak czytam te skutki cukrzycy dla dzidziusiów to tragedia.... Kuźwa dlaczego mnie to spotyka ja pierdziele. Muszę to przetrawić dziewczyny, dzięki za wsparcie.

Odnośnik do komentarza

Natalia przetrwasz, spokojnie, mnie nie wyszla co prawda cukrzyca, ale mialam niski cukier, zmiescil sie w jednak w normie. Troche sie tez martwilam, ale lekarz powiedzial mi, ze organizm swietnie sobie radzi ze spalaniem. No ja jakos to duszkiem wypilam, bez komplikacji i bez meza u boku. Co do wagi ja jestem 10 kg na plusie i 28 tydzien i moj gin mowi, ze ok. Trzymaj sie.

Odnośnik do komentarza

Natalia, udzielalam sie z dziewczynami jakis czas temu, teraz tylko troche podczytuje, bo nie bardzo mam czas wlaczac sie w dyskusje, jednak dzisiaj przeczytalam o Twojej cukrzycy, wiec sie odezwe bo sama mam zdiagnozowana od 23 tc, jestem juz 7 tydzien na diecie, wiec jesli mialabys jakies pytania to pisz smialo. Na poczatku tez bylam zalamana, ale uwierz mi ze w praktyce nie wyglada to tak zle. Czasami mozna pozwolic sobie nawet na jakas zachcianke- typu czekolada gorzka 70proc.kakao, kawalek ciast drozdzowego lub przy dobrych cukrach u mnie przechodzi nawet jagodzianka :)
Najwazniejsze to nie zamartwiac sie, bo stres tez podnosi cukier, a dobrze prowadzona cukrzyca nie stanowi zagrozenia dla maluszka. Najgorsze jest kilka pierwszych dni, zanim sprawdzisz co mozesz jesc, a co nie. Przykladowo niektore slodkie mamy moga jesc ziemniaki, a inne od samego patrzenia na nie maja wysoki cukier. Nie martw sie, bedzie dobrze :) i bardzo polecam strone slodkie mamy, mozna sie sporo dowiedziec.

Odnośnik do komentarza

ogladałam tako mohican, w świetnym stanie, ładny i bardzo mi odpowiada technicznie - duża gondola, okrycie szczelna buda chroniaca przed wiatrem - niektóre sa takie rozdziawione, ze chyba tylko na lato ;) ale jeszcze dwa wózki mam umowione do obejrzenia i pewnie jutro wieczorem lub w srode podejme decyzje :D

monitora oddechu nie kupuję

Natalia spokojnie - skutki sa, ale w przypadku zaniedbania tematu i skrajnych form problemu, a ty przeciez juz opanowalas sytuacje ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...