Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Ufff, dobrnełam do końca, naczytalam sie i już niewiele pamiętam poruszanych tematów ;)
Gosia trzymam kciuki!!!
Co do kurtki, to pochwalę sie, ze kupiłam wczoraj używana od jednej mamy z fb. Co prawda to jesienna parka, ale grunt, ze coś mam. Wyłapałam też na tej grupie jeansy za całe 35zł i kilka bluzek od kuzynki, także póki co mam w czym chodzić ;)
Byłam dzisiaj na tych warsztatach w Auchanie. Zaczęły się o 11, ja dojechalam o 12 i nie było juz miejsc na USG 4d. Ale mąż powiedzial, ze pojedziemy jutro juz o 10 zająć kolejke, żebym sobie w 4d maluszka zobaczyła ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09koy054c8q.png

https://www.suwaczek.pl/cache/38dc74f0c1.png

Odnośnik do komentarza

Witam Was mamuski, zaluje ze wczesniej nie znalazlam tego watku. Jestem w 29 tygodniu, czekam z niecierpliwoscia na malego ale i tez mam wiele watpliwosci. Mieszkam w miescie niezbyt duzym, studiuje w Poznaniu a tatus dziecka jest z Bydgoszczy. Ze wzgledu na to ze w Bydgoszczy mamy mieszkanie, juz niebawem, po remencie sie tam wprowadzamy. Ciesze sie ale mam obawy, bo jestem dosc mloda, bede mieszkac daleko od mamy, a mysle ze na poczatku jej pomoc i wsparcie bedzie mi niezbedne. Nie wiem gdzie urodzic, nie znam Bydgoskich szpitali, co prawda tescie oferuja swoja pomoc ale wolalabym wszystko zalatwic sama. Jest ktos moze z Bdg? Zna szpitale? Potrafi doradzic? Z gory dziekuje za wszelka pomoc :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/oum5h5w.png

Odnośnik do komentarza

Malgosia moj do poprzedniej wizyty też leżał miednicowo, a teraz nie wiem jak jest, bo ni cholery nie potrafie go wyczuć ;) tzn czuję go ciągle po obu stronach brzucha, także wydaje mi sie, ze dalej tak sobie lezy. Oczywiście nasze maluszki maja jeszcze troche i czasu i miejsca, zeby sie przekrecic, takze chyba jeszcze nie trzeba sie niepokoić ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09koy054c8q.png

https://www.suwaczek.pl/cache/38dc74f0c1.png

Odnośnik do komentarza

Glomcia- dziękuj bogu ze masz swoje mieszkanie.... Ja tez jestem studentka i nie mam nic. Tylko moja mama pomaga ile moze i koniec. Takze na poczatku zawsze możesz być u mamy a potem tam wyjedziecie i będziecie przyjezdzac.
Moja leży jak chce... Maja tyle czasu na obrót,niektóre dzieci obracają się tuz przed porodem. Takze tym Glowy sobie nie zaprzątaj.
Ja dzis mam slaby komfort psychiczny takze potem sue odezwe. Miłego dnia:*

Odnośnik do komentarza

Gloomcia witaj. Ja jestem z Bydgoszczy :D Mamy trzy szpitale. Ja mam zamiar rodzic w MSWIA na.ul Markwarta. Mój lekarz jest tam kierownikiem oddziału polozniczego. Większość moich koleżanek rodziły tam i bardzo sobie chwala i opiekę i sprzęt. Pierwsze dziecko rodziłam z Szpitalu Miejskim i wspominam koszmarnie sam poród jak i okropne położne ale to.bylo 14 lat temu. Jest jeszcze szpital Biziela lekarze są świetni,położne również ale wnętrze i oddział masakra. Remont powinien tam być zrobiony chociaż wiem, że mieli w planach. W BIZIELU Przyjmują porody mam chorych na cukrzycę. JEŚLI o mnie chodzi to oczywiście MSWiA. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie niedzielnie. Glooomcia witaj
Jak nocka? U mnie na szczęście tylko jedna pobudka. Za to w dzień nadrabiam i chodzę praktycznie co godzinę.
Jeśli chodzi o ułożenie maluszka to nasze dzieciaczki mają jeszcze czas,niektóre przekręcą się koło 34tc. Malgosia a Ty czasem nie miałaś mieć cc?
Gosiammr odezwij się co u Ciebie? Mam nadzieję,że ten ból brzucha minął i jesteście w domku?
Veronika a co u Ciebie i Oriany?
miłego dnia kochane

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Gloomcia witaj, ja też mam do mamy daleko, ale może uda się jej do mnie przyjechać, jak nie to liczę na telefony pomocy od niej, położną, męża i oczywiście magiczny Instynkt Macierzyński! Zobaczysz damy radę :)

Veronika coś zamilkła, możs się zaczytała :) tyle książek polecałyśmy

Malgosia35 to jest ostatnia rzecz wg. mnie którą powinnaś się martwić :) pamiętasz pisałam, że sąsiadka w 5h urodziła pierwsze dziecko? Jej do 38tyg mówili że będzie cc bo ułożone miednicowo, a w 38 o jednak się obróciło i urodziła sn.

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry:)

Oj ciezka noc mialam, co chwile budzilam sie do toalety, a jak nie to, to jakies glupie sny:/

Wczoraj bylam na tej wizycie u kardiologa dzieciecego z Centrum Zdrowia Matki Polki z Łodzi...
No i tak: Malutka zdrowe ma serduszko, wogle cala jest happy... Nawet mialam okazje kilka ujec w 4D zobaczyc, i musze stwierdzic, ze papusna ma ta buziunie, taka do schrupania:PChoc troszke zaslaniala buziunie, ale w koncu pokazala sie:)

W czwartek mam wizyte u ginekologa , bo L4 konczy sie....
Ciekawa jestem, jak po tej wizycie bedzie kazal stawiac sie u niego....????

Gosia, trzymam kciuki, zeby bole ustapily, i zebys nie musiala lezec w szpitalu:)!!!! Wiem, ze to trudne, ale postaraj sie zachowac spokoj:)

A moja mala ulozona glowkowo od paru tygodni:)

A co do 4D, to tez idziemy z moim , ale 14 pazdziernika, to juz bedzie ostatni dzwonek na takie ujecie, bo to juz bedzie 30 tydzien....

Odnośnik do komentarza

mój mały na każdym kolejnym badaniu ułożony jest inaczej, przekręca sie chyba co kilka dni, ostatnio na tym nieudanym 3d był miednicowo, w ubiegłą środę już główka, teraz nie wiem czy sie nie przekręca skubaniec, bo od wczoraj czuję go jakoś dziwacznie i wypycha mi główka albo dupcia z boku brzucha, jakby był aktualnie troche poprzecznie...
Lili ja rodze w Poznaniu - pierwszego rodziłamna Polnej - były obawy co do jego zdrowia, więc inny szpital nie wchodził w grę, ale było mi na tyle niefajnie, że teraz jednak nie mając takich obaw o dziecko skupię sie na swoim komforcie - albo Św. Rodziny albo Lutycka. Gdzies znalazlam niedawno takie fajne zestawienie naszych szpitali, gdzie porównano te same aspekty - sale, znieczulenia, wizyty gosci itp, nie wiem czy to nawet nie było gdzies na parenting.pl

Odnośnik do komentarza

Grazia super ,że z maleństwem wszystko ok. Mokka po raz kojeny potwierdza się zasada,że lekarze czasem też wolą dmuchać na zimne i wierzę ,że u Was też tak będzie:D
Moja córeńka była ułożona poprzecznie i teraz to już nie wiem bo czasem czuć ją po obu bokach brzucha,czasem maltretuje mi pęcherz,czasem żebra.Tylko ,że u mnie ma być cc to w sumie jak się ułoży nie ma takiego znaczenia:D,byle tylko rosła i zdrowiutka była.

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Renatko, no uspokoilam sie, przynajmniej na jakis czas:)

A mam pytanie, jak ty potem bedziesz chodzila do lekarza co 2 tyg., to ciekawe na jaki okres bedzie dawal tobie L4????
Bo chyba nie bedzie cykal co 2 tygodnie zwolnienie, bo wtedy to bedzie z Zusem tragedia zwazywszy, ze oni maja 30 dni na wypate swiadczenia od dnia kiedy dostana....
To kwestia martwi mnie...., troszke

Odnośnik do komentarza

grazia
głośne ufff ze z mala wszystko jest oki , bardzo.mnie to cieszy bo nie.mam nic ważniejszego i cenniejszego niż zdrowe dziecko.

Renata1976 tak kochana dobrze pamiętasz ze ja mam mieć cc.
Wiec mi wszystko jedno. Ale Poprostu chciałam wiedzieć czy tylko u mnie tak jest czy inne bobas tez się jeszcze nie ułożył tak jak trzeba ...
Panika chyba !

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/23015

Odnośnik do komentarza

malgosia35

Dziekuje za wsparcie:)

A ulozeniem dzieciatka, to nie martw sie , one czasami tak maja, a potem jest jak powinno byc:)
A to juz nas kilka jest z tym cc, zobaczymy, ktora z nas bedzie je miala szybciej:P
ja tak pomyslalam sobie, ze jeszcze 8 tygodni i moge zaczac rozpakowywac sie....
Tak mi kregoslup daje popalic czasami, ze ledwo zyje....
Ale malutka zadowolona, wiec i ja tez:)

Kurcze, tak pisalyscie o zimowych kurtkach/plaszczach....
I tez zastanawiam sie, czy dam rade wejsc w kurtke sportowa, ktora w zeszlym roku zakupilam????
A, jak nie to pojde do 4 F i kupie nowa, bo z odpieta nie bede chodzila, bo ja zmarzluk jestem:(((
Bo w swoj plaszcz, to na pewno nie zmieszcze sie, bo on jest profilowany....
Ech, cos zaradzimy dziewczyny:)

Odnośnik do komentarza

Grazia ja akurat jestem w tej lipnej sytuacji ,że przed ciążą pracowałam na umowę-zlecenie w Niemczech. A właściwie miałam dwie umowy jedną na 200zł i z tej odprowadzane składki i drugą na 1800euro brutto i z tej tylko podatek,dodatkowo firma opłacała mi prywatną polisę zdrowotną uprawniającą w szerszym zakresie niż ekuz do korzystania z niemieckich lekarzy,badań nawet za recepty nie płaciłam.Niestety nie zdążyłam podpisać umowy z Niemieckim pracodawcą-miałam to zrobić od stycznia 2016 roku i przenieść się z rodziną do Niemiec.Ale życie pisze swoje scenariusze.Wiem ,że jesli będę chciała to w Niemczech będę mogła pracować zawsze(pracowałam w ośrodkach rehabilitacji)tylko jeszcze nie wiem jak to będzie po porodzie,bo wiadomo ,że nie pojadę z miesięcznym dzieckiem tam do pracy.Może uda nam się wyjechać po skończonym roku szkolnym,mąż na razie by wziął urlop i sprawdzilibyśmy czy damy radę ,bo z Niemieckim pracodawcą mam kontakt i na razie dalej chce mnie zatrudnić.No cóż życie pokaże.Dobrze ,że troszkę kasy mieliśmy odłożone,bo teraz jest tylko pensja męża i alimenty na moich chłopaków:D

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Malgosia
u mnie sie okaze 07.10 jak maly jest ulozony, bo mam wtedy USG :) sie podpytam lekarza do kiedy ma czas itd :)

GLOOMCIA
Witamy serdecznie, lepiej pozno niz wcale :) !. Ja tez nie pomoge bo z polnocy jestem ;) ale widze ze juz sie mamy powypowiadaly :)
A jak tam Twoja wyprawka ? ;)

Pomoc mamy zawsze sie przyda , nie wyobrazam.sobie tych pierwszych dni bez niej obok.
Wczoraj w SR ogladalismy filmiki o przewinaniu, ale tez o kapaniu - i to wcale nie jest takie.latwe chyba jakby sie moglo wydawac :p

Grazia
to superrr ze mala zdrowiusia !! Niech teraz rosnie wolna od stresu mamy i czeka grzecznie w brzuniu :)

Ja spalam dobrze - oprocz wstawania na siusiu , slodycze i picie.
Tez tak macie..ze duuuzo pijecie w ciagu dnia ???

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...