Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Mój się przekreca w ciągu dnia potrafię czuć go miednicowo i głowkowo. Miednicowo rozpycha mi brzuch na boki i wyraźnie czuje dupke i głowe, a jak sie przekręci uciska mi stopami żołądek, więc ma jeszcze miejsce do obrotów :)
Grazia ja też kurcze wszystko taliowane kupowałam, a teraz musiałabym sobie kliniki powszywać :)
Zauważyłyscie że mało,jest sklepów stacjonarnych z ciążową odzieżą, a ja to bym wolała przymierzyć niż zamiawiać, odsyłać itd.

Ja dziś o 5 wstałam na siku i zaczęłam myśleć, że jak mi paczka przyjdzie w pon. to zacznę chyba torbę szykować... :)

Odnośnik do komentarza

dziewczyny, tak czasem jak czytam to mam ochote pogłaskać niektóre po głowie i przypomniec, że ciąża to jednak cos co kobiety zaliczają od początków dziejów i naprawdę czasem trzeba troszke wyluzować, a nie spodziewac się, że wszystko zawsze u każdej będzie tak samo i to zgodnie z poradnikami! Po co deliberowac nad ułożeniem dziecka, skoro ma byc cesarka?? no chyba że z ciekawości, ale jako źródło stresu.... nie każdy jednorazowy ból, po którym nie ma dalszych objawów musi powodowac nocny telefon do lekarza itp itd, przeciez w ten sposób to zwariowac mozna!! jak to sie przelozy potem na opieke nad dzieckiem, to będziecie zeschizowane permanentnie, bo kazdego dnia będzie cos nietypowego - a to zapchany nosek, a to inny kolor kupy, a to zaczerwienienie - w trosce o włąsne zdrowie psychiczne, wyluzujcie troche :D

Odnośnik do komentarza

megi,madzia

No ulga, i to duza....:)
Jednak brak doswiadczenia w roli matki daje sie we znaki, czasami...A do tego ja panikara, i kumulacja , jak w lotto:)hehhe

Renatko, ten kraj nic nie robi dla takich matek, jak my....
Zdane same na siebie....
Ja mam pieniazki z L4, ale tylko do czasu porodu, potem przejde na wikt mojego....:) Chociaz moze niecalkiem, bo maja dawac ten 1000 zl dla bezrobotnych.... Zawsze to pare groszy swoje, ale i tak bedzie musial dokladac do budzetu... On caly czas chce mi dawac kase, ale ja unosze sie honorem, i nie biore, bo dostaje calkiem niezle pieniazki( jestem nauczycielem dzieci przedszkolnych)....
od listopada bedziemy wynajmowac mieszkanie,wiec na pewno bedzie wesolo:)
Ja jeszcze za wyprawke nie wzielam sie porzadnie, ale wiem co potrzebuje, wiec czesc rzeczy zamowie przez neta, a czesc tutaj, czy we Wroclawiu w sklepie...:)

ach, rozmarzylam sie:)

Odnośnik do komentarza

Natalia ja tez poprzednio miałam cc ,ale że to było 15lat temu :D to już nie ma takiego znaczenie(choć zrosty od środka ciągną jak diabli i ponoć zawija się pod nie rozciągająca się macica).U mnie powodem są mięśniaki ,które urosły w ciąży i pewnie tez troszkę wiek 39 lat .Pani doktor się boi ,ze po prostu z powodu tych mięśniaków mogą się pojawić komplikacje w czasie porodu sn.Ja się z nią spierać nie będę,chociaż bardzo obawiam się tego leżenia po znieczuleniu i rozważam czy nie poprosić ją o cięcie wieczorem ,żeby z nocy odespać te potrzebna godziny.Poprzednie cc miałam w nocy i narkozie więc rano byłam na nogach,a co najważniejsze z synkiem.

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez jak sobie pomyślę 12 h bez ruchu nawet głowy podnieść nie można. Najlepiej późnym wieczorem. Tez mojego o to poproszę :D
A z panikowaniem to faktycznie trzeba wyluzować bo by się zwariowało. Znam taka jedna co sobie choroby w ciazy wymyślają, średnio co 2 tygodnie na IP w końcu ja położyli i placebo podawali a na koniec do psychiatry wysłali :D

Odnośnik do komentarza

Natalia ja Ci powiem,że odkąd czuję ruchy malenstwa to jestem już spokojniejsza.Wcześniej to i te skurcze i reżim łóżkowy,teraz to co tydzień to bezpieczniej.Ale jak obejrzę się wstecz tak ze 3 miesiące to podziwiam to mają gin. za cierpliwość do mnie ,kurde tyle razy do niej dzwoniłam z bólami brzucha ,że strach .Ale jakoś to przetrwałyśmy i teraz widujemy się tylko na wizytach:D.Dzielna z niej kobitka.Chociaż ona jeśli chodzi o ciężarne to woli trzy razy sprawdzić niż raz coś przeoczyć i potem żałować.
Natalia a Ty poprzednio miałaś cc z tym znieczuleniem podpajęczynówkowym?Kiedy mogłaś pierwszy raz nakarmić maleństwo?

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Ignesse

Ja zapytam sie mojego lekarza, bo pracuje w miejscowym szpitalu.

Ja w swoim zyciu mialam 2 pelne narkozy, po zabiegach spalam, jak zabita kila godzin, a potem wstalam, nawet jesc dali, ale niestety narkoza utzrymywala sie w organizmie i zwymitowalam wszystko.
Po tym, jak przebudzilam sie, to zalecali krotkie spacery po 2, 3 min., a potem stopniowo wydluzac. A potem normalnie poszlam wziac prysznic.
Dlatego nie rozumiem, czy rezim lozkowy zalecany jest w szpitalu, bo cc, czy ze narkoza?

Odnośnik do komentarza

Grazia chodzi o syndrom popunkcyjny. Po wkuciu w kręgosłup trzeba leżeć od 8 nawet do 24 h bez ruszania głową, ewentualnie tylko na boki tak aby kręgosłup był cały czas nieruchomy aby nie wyciekał płyn z rdzenia. Wtedy uniknie się tych powikłań, ktore są bardzo nieciekawe. Od strasznegoe tępego bólu głowy po wymioty i światłowstręt.U mnie w szpitalu leży się co najmniej 12 h

Odnośnik do komentarza

Ja pierwsze dziecko urodziłam w końcu przez cesarkę po ciężkim porodzie sn i niestety z uwagi na niedotlenienie małego narkoza ogólna. masakrycznie ją przeszłam, z resztą każdą kolejną też widocznie taki organizm, wymioty straszne. myślałam, że mi wszystko rozerwie..... No i maleństwo niedotlenione podawanie tlenu itp. Narkoza ogólna niestety nie pozostaje bez wpływu na dzieciaczka. Natomiast teraz chciałabym podpajęczynówkowe by móc od razu mieć córcie położoną na piersi :D nawet jeśli będe musiała leżeć plackiem :D

Odnośnik do komentarza

Renata powiem Ci, że po takiej przerwie jak my mamy między porodami to ja na początku czułam się jakbym pierwszy raz była w ciąży :D ale na szczęście u mnie jest wszystko ok poza drobnymi jakimiś tam dolegliwościami jak to w ciąży także mój lekarz ma ze mną dobrze :D a i tak ściąga ze mnie jak za zboże 180 zł wizyta.
Jeśli chodzi o karmienie młodego to o 13 :00 go urodziłam, około19,20 przynieśli mi go do karmienia i zostawili już na noc, Leżał ze mną w łożku bo nie mogłam się ruszać aż dwie doby. Taka masakra. No i 7 dób w szpitalu po cc a teraz na szczęście tylko 3 :D oby :D

Odnośnik do komentarza

Natalia ja tez się czuję jakbym pierwszy raz byłam w ciąży,a jak na początku miałam te bóle,skurcze to w szoku byłam ,bo niczego takiego nie miałam przy wcześniejszych ciążach.Wręcz przeciwnie studiowałam,broniłam mgr.cały czas na nogach.Teraz jak pobita pierwsze trzy miesiące ciągle śpiąca,potem reżim łóżkowy ,teraz znowu zmęczenie,ale moja gin mówi ,że jakby nie patrzył miałam 15 lat mniej to i organizm inaczej reagował a co ciąża to inny przebieg:D

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Renata ja pierwsze 5 miesięcy w ciąży spałam po 12 h w nocy i po pracy jak wracałam to potrafiłam jeszcze ze 2,3 h spać. Masakra normalnie. No i mdłości wcześniej i brak apetytu 3 kg na minusie. A teraz jest ok poza rwą kulszową,która mnie co jakiś czas łapie hehe i chodzę wtedy jak paralityk :D no i sikanie. moja zmora, 5 razy średnio w nocy eh....SKurcze też miałam ale to normalne, dał mi tylko na to nospę i kazał nie panikować :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...