Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Wspominalam Wam wczoraj o kolezance siostry ktora wyprowadzila mnie z rownowagi ...wyobrazcie sobie ,ze dzis tez mialam "szczescie" na nia wpasc i normalnie juz nie wiem czy dziewczyna ma rowno pod sufitem bo dzis przywitsls mnie tekstem ze tak ladnie wygladam w ciazy ze az mi zazdrosci ... nosz...wtf?odpowiedzialam krotko "wiem" z usmiechem nr 7 i stwierdzilam ze bede ja ignorowac:)
Co do piluch to ja puki co mam 5sztuk flanelowych i 5sztuk tetrowych ale pewnie jeszcze dokupie .zamawiam duzo rzeczy na allegro .zamowilam teraz reczniki kapielowe z kapturkiem,czapeczki i podklady poporodowe a za niedlugo mam zamiar zamowic laktator,butelki,podgrzewacz,smoczki i zestaw pielegnacyjny (nozyczki do paznokci,aspirator do nosa) i termometr. Wiekszosc rzeczy wybralam z firmy philips avent mam nadzieje ze bede zadowolona z zakupu :)

Jak Wasze brzuszki?moj coraz wiekszy i rano coraz bardziej obolaly jak sie budze (pewnie uciskam go jak spie :/ )

monthly_2015_09/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_35526.jpg

monthly_2015_09/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_35527.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :)

Co do rożków to przy Larze miałam jeden, kupiłam go razem z kompletem pościeli i dosyc sceptycznie do niego podchodziłam. Ku zaskoczeniu bardzo się sprawdził. Dodawał pewności w podnoszeniu , poza tym świeżo upieczony tatuś czuł sie bezpieczniej jak Mała była w rożku. Używałam go ok 3 miesiące. Teraz planuje dokupić jeszcze drugi, zeby było na zmianę. Miałam nieusztywniany , zapinany na rzep.

Pieluchy tetrowe czy flanelowe warto mieć. Do odbijania, podkładania czy chociaż do kąpieli.

Co do jedzenia to jem tak jak przed ciązą albo i mniej a waga niestety rosnie. Ale staram sie tym nie przejmowac.

Aha jeśli chodzi o ubieranie maluchów. Zawsze mi mówiono ze dziecko powinno mieć jedna warswę wiecej od nas. Przy czym kocyk to też warstwa.
Coraz cześciej słysze ze szykuję sie sroga zima ,więc sama nie wiem jak to bedzie z tymi spacerami.

http://lb1f.lilypie.com/wO6Zp1.png

Odnośnik do komentarza

Hej :D
Ja nie dawno też byłam na teście glukozy i nie wspominam za dobrze :) Na szczęście wszystko jest ok . Mam do was takie pytanie bo trochę się martwię o swoją wagę przed ciążą ważyłam 55 kg przy 180 cm teraz w 26 tygodniu to już 68 kg czy u was też jest taki spory przyrost czy tylko mój nie poskromiony apetyt sprawia takie problemy :/

Odnośnik do komentarza

Aaa i jeszcze jedno problemy ze snem :( Długo nie mogę w nocy zasnąć czasami nawet do 3 a o 6 budzi mnie narzeczony wstając do pracy i też nie mogę zasnąć i tak siedzę z 3 h po czym kładę się znowu na 2h bo padam i wgl ostatnio mam bardzo lekki sen że drobny hałas mnie budzi . Czytałam o bezsenności w ciąży ale staję się to męczące może macie jakieś sposoby na zaśnięcie :D

Odnośnik do komentarza

Damax,
Jesli wazyłaś przy takim wzroście tylko 55 kg to chudzinka byłaś, im byłaś szczuplejsza przed tym więcej możesz przybrać. Ja tez waże teraz ok 68 kg(choc to sie mogło już bujnąć do przodu :-), waga mi sie w domu popsuła), a wcześniej ważyłam 59 przy wzroście 165 :-)-czyli normalnie. Nie bierz do glowy, musimy zrobić sie okrągłe, bo inaczej byśmy sie przewracały.
Śmieszna ta kołyska z tektury. Pewnie dobry pomysł dla mobilnych-złożyć, wziąść pod pache i naprzód!

Natan http://www.suwaczek.pl/cache/6991f9d060.png

Odnośnik do komentarza

Czesc Mamy.
Zazwyczaj jestem bacznym obserwatorem. To moja pierwsza ciąża, przebiega super oprócz ostatnio słabszych wyników krwi Ale ja czuję się ekstra.

Stąd mój pomysł na niedzielny koncert Lady Pank. Oczywiście miejsce na trybunie raczej gdzieś dalej od głośników. Co sądzicie?

I ja też mam problemy ze snem. Ja z kolei budzę się około 4-5 nad ranem i bywa że 2-3h zajmuje mi ponowne zaśnięcie. Wiele rzeczy próbowałam: spacery wieczorem, wietrzenie sypialni, kakao, melisa. Nic bywa że dwie noce przespie normalnie a dwie kolejne z takimi przerwami.am od doktora przepisana nawet najmniejsza dawkę Relanium ale od 3 tygodni odwazylam się połknac 3 tabletki.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

hej
Damax
spokojnie, Ty miałaś sporą niedowagę przed ciążą, nie martw się. Co do snu... hm nie mam problemów, wcześniej przed ciązą nie wysypiałam się notorycznie, dużo pracowałam, także teraz się wysypiam i wreszcie nie mam cieni pod oczami. A może jakiś długi spacer przed snem?
Lili
przychylam się, co do rodzaju rożka, na rzep, nieusztywniany.
Fiolet
widzę, że jesteśmy podobnych gabarytów :)
Roksi
myślę, że mogę mieć podobne odczucia,co do glukozy, ale ja po kryjomu zmyję się do chałupy na te 2 godz. Brykę zaparkuję tuż przed laborat. i im czmychnę :)
Megi.madzia
drogo za tekturę chcą, na allegro są za 200 zeta, też szału nie ma.
Ausia
niektórzy mają coś z głowami, trzeba ich zlewać, masz śliczny brzuszek, a włosy widzę ładne, bardzo gęste :):)

Mnie wczoraj dopadły hormony, kurcze po raz pierwszy ryczałam z byle powodu :(:(:(

Odnośnik do komentarza

roksi
Dasz rade ! Ja lubie slodkie wiec tez nie byla ta mieszanka najgorsza. A mialas 75 g rozumiem,skoro 2godz.czekania a nie 50 ?
ignesse
Ja jakos chyba bym zaufania do takiej kolyski nie miala :p
A co do pogody..wiesz - coo Ciiiiii amerykanscy naukowcy jeszcze nie przebadali stwierdzili i wymyslili to niewiem, wiec zobaczymy w grudniu/styczniu jaka ta zima bedzie :p hehe :)))
fiolet
Twoja waga jest identyyyyczna jak moja :)) 59 wyjsciowa, a teraz +/- 68

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

ignesse-ale to niby w u nas amerykanie wywróżyli taką pogodę?
bo u nich ostatnio przez trzy lata pod rząd padał taki śnieg i mroziło, że płakali niczym my z naszymi srogimi zimami, nie wiem,czy się nie chcą pocieszyć. W każdym razie, super byłoby, żeby bałwana chociaż ulepić i iść na łyżwy, bo ja zamierzam to zrobić i już się nie mogę doczekać :)

Odnośnik do komentarza

anm
Widze ze jest Nas trójkaaa z podobna waga, ciekawe czy dzieciaczki tez podobnie wazyc beda hihii :)
Tylko Ty chcesz prowadzic po tej glukozie ? Lepiej sie zastanow i NAPEWNO odczekaj pół godzinki zeby zobaczyc jak sie czujesz i jak ZAREAGOWAŁAŚ na taką dawke glukozy !! :)

a co do płaczu ja ciągleeee o cos placze ! Nawet ostatniio ogladalam program APLAUZ APLAUZ - i byl tam ojciec.z coreczka.. niewiem czy widzialyscie, ale.warto jeden wystep zobaczyc :
http://m.youtube.com/?hl=pl&gl=PL#/watch?v=TwSiNj5HZuQ

Polecam ! :) 4 razy obejrzane =4 razy wzruszona :))) moze dlatego ze to ojciec coreczce wlasnie napisal ta piosenke.. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki trochę mnie pocieszyłyście :D Co do płaczu bez powodu to z tym nie mam problemu nawet zauważyłam że w ciąży stałam się spokojniejsza i się mniej denerwuje :) Widać co ciężarna to inna historia i niby objawy podobne ale każdy przechodzi inaczej .
Ja bym nie uciekała z tego badania glukozy bo też czytałam że można ataku dostać po za tym wynik możne być sfałszowany jak się będzie chodzić bo się spala cukier przynajmniej tak mi lekarz mówił :)

Odnośnik do komentarza

Damax33 wydaje mi się, że z Twoją wagą wszystko ok, po prostu organizm nadrabia bo przed ciążą mało ciałka było.
Tekturowa kołyska to fajny pomysł dla tych którzy dużo podróżują.
Ostatnio strasznie zaczął swędzieć mnie brzuch mimo, że codziennie smaruję go balsamem. Wysypki nie mam. Może to objaw, że rośnie?

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

U mnie w laboratorium nie było sznas na ucieczkę :) mimo że mąż kierowca ze mną był Pani nie dały pozwolenia na wyjście. To sie nam tak wydaje ale sama nazwa Obciążenie daje do myślenia i trzeba uważać.
Annmm tak to są amerykańskie modele pogodowe dla europu. Ktoś mi rok temu mówił, że zaskakująco skutecznie to wyliczaja, choć ja osobiście w prognozy nie wierzę, wiem jaka jest pogoda jak wyjrzę przez okno :)
A ten rożek co ja kupiłam, jest na rzep, nieusztywniany :)
Mokka to może być zwiastun pojawiania się rozstępów niestety, balsam masz taki przeciw? Jak nie to polecam Mustele, u mnie nadal zero choć mam tendencje i ogromne na udach z okresu dojrzewania :(
Ewka dokładnie wyłam na tych Przyjaciólkach jak wariatka :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
Co do hormonów ciążowych to ciekawa to sprawa jest, ja jestem zwykle spokojna i zrównoważona a tu wczoraj wieczorem bez powodu wpadłam w ryk, dosłownie. To nie było jakieś tam pochlipywanie, ale taki płacz, że aż mną wstrząsało i tak pół godziny. Zupełnie nie potrafię sobie wyjaśnić skąd to mi się wzięło.
Za to dzisiaj świetny humor, tryskam radością.
Co do obciążenia glukozą- czeka mnie to w przyszłym tygodniu- lekarz kazał mi siedzieć te 2h. Po pierwsze chodzenie może zaburzyć wynik, po drugie może się zdarzyć omdlenie, wymioty. Myślę, że lepiej poczekać na miejscu.
Pytanie z innej beczki. Przeglądam dzisiaj ubranka dla mojej Weroniki i tak się zastanawiam ile tego wszystkiego jest potrzebne.
Dziewczyny ile macie kompletów w rozmiarze 56 a ile w rozm. 62 ?

12.2015 Córcia
10.2016 Aniołek

Odnośnik do komentarza

Hejka mamusie
Ta kołyska tekturowa no wygląd ok ,ale chyba nie mam zaufania do tektury.
Ja mam wizytę we wtorek ,wtedy poznam wyniki obciążenia glukozą i oczywiście swoją wagę .
Wymyśliłam sobie dzisiaj robótkę,mąż przyniósł mi te worki z ubrankami maleństwa i będę segregować bodziaki,kaftaniki ,śpioszki po prostu wszystko i rozmiarami ,muszę się zorientować co dokupić.Tylko prała jeszcze nie będę tylko gdzieś koło listopada.
Mam jeszcze do Was pytanko ,myślicie ,że jest sens już kupowac jakieś kosmetyki dla maluszka jak są akurat w dobrej cenie?Ja już sama nie wiem ,bo promocji do grudnia to pewnie jeszcze troszkę będzie

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

No ja75 g miałam. Na poczatku spoko a po 2 minutach senność mnie ogarnęła,slabo mi bylo,do tego mi ciężko się oddycha i musiałam siedziec,bo nie bylo gdzie leżeć i myślałam juz,ze mnie szlag trafi. Na szczęście mój byl ze mna jednak i jakas gazetę tez dopadlam super i zeszlo. Ale chodzić mi tez zabronily. Takze mego madzia- to żebyś gdzies jechala to głupi pomysł, bo nie tylko możesz się zrzygac ale tez moze być ci slabo i właśnie nir powinno sie chodzić. Takze w samochodzie możesz być niebezpieczna dla innych osób jak cos ci sie stanie. Pomyśl o tym jeszcze raz:)

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

ale musiałam się naczytać ;) rozpisałyście się- szalone :P ;)

Ostatnio na szkole rodzenia położna nam polecała ten serial "Moje 600 gram szczęścia"- mówiła, że dużo można się dowiedzieć. Np.tak jak ostatnio było- że dziecko nie lubi głaskania... woli stały kontakt. Jego skóra jest wrażliwa i to go po prostu drażni. Dobrze wiedzieć, bo intuicyjnie- uspokajając dzidziusia- pewnie bym głaskała ;)

Będę zamawiać kocyk dla Julki:
http://allegro.pl/bobobaby-sliczny-pluszowy-kocyk-z-aplikacja-3d-8wz-i5481621125.html
różowy z króliczkiem- śliczne są ;)

To ile tych pieluszek kupić (flanelowych i tetrowych), żeby po 2-3 dniach nie musiała już prać??

Mamy dzisiaj 2 rocznicę ślubu <3 <br /> Jedziemy na małe zakupy, a potem na kolację... ;)
Miłego dnia życzę! ;) :*

Julka :*
http://www.suwaczek.pl/cache/ee1cc9b42d.png

Odnośnik do komentarza

Renatka,
To w sumie zalezy o jakie masz kosmetyki na mysli.
Bo np.po porodzie dają probki kremów, wtedy mozna wybrać dla maluszka najodpowiedniejszy. Nie kupujesz w ciemno. Ale z kolei rzeczy typu chusteczki jednor.-tych nigdy za mało. Myśle, ze osobiście wstrzymam sie z kosmetykami. Przy Zuzi sporo nie uzywałam, bo jej nie odpowiadały, np.oliwki. Duzo tez przyniesli znajomi, nie miałam potem co z tym zrobić. A kosmetyki postaram sie ograniczyć do niezbędnych. I podobno przy wielorazowych pieluchach, nie wolno używać chemii, bo pieluchy sie niszczą, najlepiej ciepla woda i mąka ziemniaczana. Dalej obstaje przy swoim pomysle,zeby odok 3 miesiąca, pieluchować wielorazowo- szukam tylko sponsora, bo jakoś srodków finansowych ciągle nie moge na to ogarnąc- no zawsze jest coś ważniejszego do kupienia. A to dopiero początek..Też macie czasem wrazenie, ze pieniądze są gówn...warte?!Stówki pękająu mnie w zastraszającym tempie.

Natan http://www.suwaczek.pl/cache/6991f9d060.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...