Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

No oni niech tam za duzo nie mysla, bo trzeba zyc za cos. Po to pracowalam zeby teraz oni mi ladnie placili. Jakie prawo taki obowiazek :P
Wiecie co? Wypilam kawe - slaba jak zawsze jedna plaska lyzeczka kawy rozpuszczalnej mielionej nescafe i normalnie trzepie mna.... brzuch mnie bolal, jak bym biegunke miala miec, natrykana jestem masakra;/ Wiem,ze kawy nie powinnam w ogole, bo zazwyczaj zle sie czuje,ale kurde;/ Nie po takiej ilosci... Wzielam magnez, zjadlam jogyrt i leze na lozku....

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

gosiammr
Roksi
Dobra, inaczej zapytam,bo glupio mi tam dzwonic :d
L4 od 17 lipca, przez pierwsze 33 dni placil mi pracodawca. czyli do 18.08. Spoko. Teraz dostalam przelew od Zusu za okres 19-28.08. Czy oni beda sie bawic w przelewy 9dniowe? :D Zwolnienia kazde mam co 3 tygodnie. Teraz obecne mam do 18.09.2015 i w ten dzien ide po kolejne na 3 tygodnie i tak do konca ciazy ( Mokka, mi powiedzial ginekolog,ze nie moze dac do konca ciazy zwolnienia;( )
Nie rozumiem systemu Zusowskiego.
A teraz w koncu po 3 miesiacach zarejestruje sie w rossmanie :)

Mi wypłata z zusu przychodzi za każde L4 osobno. Bardzo ciężko ta kasę wtedy ogarnąć zwłaszcza że zus wypłacił ostatnio o ok.68 zł mniej niż wyszło księgowej i nawet nie wiem jak mogę się o swoje domagać.

Wydaje mi się, że ZUS wylicza sobie "dniówkę", którą ma do zapłaty i jeśli miesiąc ma 30 dni to dostaniemy inną kasę niż w miesiącu, który ma 31 albo 28 dni ...

Ja mam na obiad fasolkę po bretońsku :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyeydwn0wui.png

Odnośnik do komentarza

Roksi, ja bym dzwoniła do zus-u, oni nie gryzą, przynajmniej nie przez telefon ;) a to przecież Twoje pieniążki.
Co do zasilku tego 1000zl przez rok, to mogę się z wami podzielić info - załapie się każdy nie zależnie od zarobków, pracujący na umowy śmieciowe, bezrobotni i studenci. Przyznawac będą gminy,urzedy miasta- czyli mops-y. Nam rodzącym w 2015 przypadnie mniej niż 12 wypłat bo dostaniemy od stycznia 2016 do skonczenia przez dziecko roku.

Ja dziś obiad tradycyjny schabowy, zmieniaczki, mizeria, ale za to na deser czekoladowa tarta z malinami i borówkami :)

Odnośnik do komentarza

cytrynówka][quotegosiammr
Roksi
Dobra, inaczej zapytam,bo glupio mi tam dzwonic :d
L4 od 17 lipca, przez pierwsze 33 dni placil mi pracodawca. czyli do 18.08. Spoko. Teraz dostalam przelew od Zusu za okres 19-28.08. Czy oni beda sie bawic w przelewy 9dniowe? :D Zwolnienia kazde mam co 3 tygodnie. Teraz obecne mam do 18.09.2015 i w ten dzien ide po kolejne na 3 tygodnie i tak do konca ciazy ( Mokka, mi powiedzial ginekolog,ze nie moze dac do konca ciazy zwolnienia;( )
Nie rozumiem systemu Zusowskiego.
A teraz w koncu po 3 miesiacach zarejestruje sie w rossmanie :)

Mi wypłata z zusu przychodzi za każde L4 osobno. Bardzo ciężko ta kasę wtedy ogarnąć zwłaszcza że zus wypłacił ostatnio o ok.68 zł mniej niż wyszło księgowej i nawet nie wiem jak mogę się o swoje domagać.

Wydaje mi się, że ZUS wylicza sobie "dniówkę", którą ma do zapłaty i jeśli miesiąc ma 30 dni to dostaniemy inną kasę niż w miesiącu, który ma 31 albo 28 dni ...
Cytrynówka
Księgowa sprawdzała to parę razy, więc nie wiem, w czym jest problem. Ja sama tego nie ogarniam.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Bylam dzis na wizycie u poloznej,posluchalismy serduszka i to na tyle :(szkoda ze nie moge juz podgladac swojego malenstwa ale cuz nic na to nie poradze.Polozna kazala mi zwracac uwage na ruchy i gdyby mala przestala np kopac tak intensywnie jak teraz to odrazu kazala sie udac do szpitala.Kazala tez isc do lekarza i umowic sie na szczepienie przeciwko krztuscowi . (Ma to zabezpieczyc dziecko przed zachorowaniem do 6tyg zycia) i przy okazji wizyty polozna mnie zwazyla i przezylam pierwszy szok bo na wadze pokazalo sie 59,3kg !!! (Przed wazylam 52kg ale na poczatku schudlsm do 46 wiec mysle ze do rozwiazania 20kg na plusie bedzie jak nic ) ale cuz wychodzi nocne podjadanie ciasteczek .
No i najwazniejsze puki co bylsm dzis w agencji mieszkaniowej podpisac umowe wynajmu nowego domu :) wplacilam oplate agencyjna (musza dprawdzic historie kredytowa itp ) i podejma decyzje czy wynajma nam dom (mysle ze to tylko formalnosc ale trzymajcie kciuki)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

Ausia trzymam kciuki, żeby szybko podjęli decyzje i żebyście mogli sie jak najszybciej przeprowadzić! :)
Cytrynowka super jest ta panda! Też jak patrze na ciuszki to uwierzyć nie mogę, że jeszcze trochę i będę ubierać w nie mojego synka <3 tak bardzo czekam na grudzień!<br /> Ja to dzisiaj się trochę podłamałam. Nie dość, ze walczę z zusem i poki co oszczędności się kończą, to jeszcze dzisiaj mężowi tylnia opona w aucie strzeliła i 500 zł poszło na dwie tylnie. Po prostu masakra.. A jeszcze takie remonty przed nami i wyprawkę trzeba skończyć kompletowac.. Normalnie masakra.. Całe szczęście,ze tak wcześnie zaczęłam kompletowac wszystko i że tyle rodzice nam pomogli, mam nadzieje, ze w koncu wywalcze swój zasiłek.. Ehh, musiałam sie wyżalić..

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09koy054c8q.png

https://www.suwaczek.pl/cache/38dc74f0c1.png

Odnośnik do komentarza

cytrynówka
czadeeerskiiii ten Miisio Pandaaa :) jak pokazalam mojemu go, to az sie munoczy zaświeciły :))))

maadziulka
Dobrze ze masz juz czesc wyprawki kupiona.. mnie momentami.przeraza fakt, ile trzeba jeszcze pieniedzy na to wszytsko. wiadomo dla Skarbka wszystko, ale jezeli do tego pojawiama sie jakies nieprzewidziane wydatki, problemy z ZUSem czy gorzej ze zdrowiem ... ale trzymajmy sie mocno.
Ja sie wczoraj dowiedzialam ze Nasze dzieciatko ma juz 1055 g ! :) <3 <br /> Cooo tam ze 1.5kg znowu przytylam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

dziewczyny dziś oglądałam powtórkę "moje 600 gram szczęścia" ryczałam jak oszalała i gadałam do brzucha że moja kruszynka ma tam jeszcze siedzieć, jak by mnie ktoś z boku oglądał to by sobie pomyślał że mam nie równo pod sufitem, ale jak człowiek patrzy na to wszystko to dziękuje za każdy tydzień.
glukoza - mój boże ja po 2h miałm 142 to juz górna granica - ciekawe czy miało to coś wspólnego z tym że w tam tym okresie strasznie chciało mi się słodkiego w sumie to cały czas bym zjadła coś słodkiego jak dziś o 4 rano jadłam czekoladki.
dziewczyny czy wy też takie macie zachcianki?
veronika- ja ci polecam Emily Griffin - coś pożyczonego i coś niebieskiego.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Cytrynówka Ja dzisiaj byłam na warsztatach z chustonoszenia i były tam też świeżo upieczone mamy z dziećmi. Najmniejsze maleństwo miało niespełna 2 tygodnie, rzeczywiście te dzieciaczki zaraz po porodzie są takie maleńkie i mega słodziaki. :) Przy okazji czy któraś z mam ma doświadczenie w chustonoszeniu?
Roksi jestem na L4 od czwartego miesiąca ciąży i do tej pory dostaję pieniądze dokładnie tak jak wcześniej wypłatę, więc nie wiem od czego to zależy.
Ausia powodzenia z tym wynajmem, trzymam kciuki.
Ewka30
Myślę, że te PIS-owskie 500zł na każde dziecko jest po prostu nierealne, polski budżet tego nie udźwignie.
Któraś z mam pisała, że ma ochotę na domową pizzę. Ja dzisiaj miałam to samo, domowa pepperoni z dużą ilością warzyw, pychota.
PS polecam specjalną włoską mąkę do pizzy Farina 00 - pizza wyszła rewelacyjna.

12.2015 Córcia
10.2016 Aniołek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...