Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

ignesse ja jeszcze nie znam płci ale wiem, że jak będzie dziewczynka to Oliwka, chłopiec jeszcze nie wiem, mąż proponuje Przemek ale mi się nie za bardzo podoba.

Pisałam wczoraj, że mój mąż wyjechał na delegację. Ja z tego powodu strasznie się denerwuję, bo na razie miały być 1-2 w roku a teraz się okazuje, że już 2 mija od początku ciąży i 3 się szykuje. Mój stres jest bardzo wielki, bo długo się staraliśmy a teraz jak się udało, to jego nie ma prawie wcale. Mimo że dopiero wczoraj pojechał to już się wkurzam i przez to boli mnie brzuch. Chce mi się jeść a za chwilę mi niedobrze, mimo to zmuszam się, żeby dziecko miało pokarm. Ze stresu wczoraj płakałam i nie mogłam spać. W dodatku zaparcia nie pozwalały mi się wypróżnić i pokazała się krew na papierze... może mam hemoroidy? Czy powinnam o tych nerwach powiedzieć lekarzowi? W piątek mam wizytę u ginekologa.

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza

Kochana jako wszelaki znawca zaparc to co powiem ze jak jeszcze mogłam sie załatwić ale to bylo mega twarde blee to mnie bolalo i krzyczalam z bólu i tez miałam krew. Kup mas na hemoroidy. 3 razy dziennie smarujesz i serio ulga będzie. I więcej wody mineralnej lub jablek. Musi być poślizg.

Odnośnik do komentarza
Gość monia151

Ignesse, ja tez znam juz plec. Bedzie corka, mimo ze od poczatku ciazy moje przeczucie wskazywalo na synka. Tak naprawde to dla mnie zadna roznica, ale dla syncianumie bylo, a dla dziewczynki zadnego pomyslu nie mamy jak narazie :)

Odnośnik do komentarza

Co do zaparć to też mam ciekawą i długą historię. Już nawet dyrektor szpitala, które jeszcze niedawno często odwiedzałam mnie zna osobiście i bez żadnych pytań kazał przyjeżdżać do szpitala z zaparciami. Wielokrotnie miałam krew w stolcu, w tym samym czasie wymiotowałam z krwią, nie mogłam się ruszać a miałam 17 lat. Już wtedy proponował, że ciąża mogłaby mi pomóc ale niestety wtedy nie mogłam, mam 7 rodzeństwa i tylko tata pracował, mój teraźniejszy mąż chodził wtedy jeszcze do szkoły i nie mogliśmy sobie na to pozwolić. Wymyślili mi chorobę Leśniowskiego- Crohna, łykałam na nią leki co najmniej pół roku i tylko się trułam, bo wyszło w kolonoskopii, że to nie to. Potem myśleli, że mogę mieć raka, straszyli wycinaniem jelit, chodzeniem w pampersach. Też się okazało, że to nie to ale schudłam wtedy aż 9 kg mimo że byłam i tak chuda, najbardziej z nerwów i różnych diagnoz innych lekarzy. W końcu sobie odpuściłam i lepiej czuję się bez leków niż z nimi. Gdy zaszłam w ciążę to wszystko się poprawiło, tylko najczęściej podczas nerwów wracają zaparcia.

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza

Oj kochana natko,u ciebie to może być cos gorszego. Bo ja zaparcia mam odkąd zaszlam w ciaze. Wspolczuje ci. Ale nie stresuj sir,lepiej żebyś nie wymiotowala krwią itd. Naprawde relaksuj sie,do męża dzwon,cokolwiek. Inaczej do tego podejdź dla malej.

Odnośnik do komentarza

Ja uważam,ze ciaza to ciaza i bez przesady. Mam ochotę na kawalek pizzy? Jem. Na lody czekoladowe-jem. Nie dajmy się zwariować:) nawet na pepsi jak sie rzucę to jak gimnazjalistka:) ale staram sie nie myśleć o tym,bp jednak wizja mmoich zaparc nie jest mila:d

Odnośnik do komentarza
Gość sweetie

natka95 ja bym powiedziała o pojawiającej się krwi na papierze, jak masz hemoroidy to na pewno Ci pomoże je wyleczyć, byle to tylko te hemoroidy były :) my z mężem wybraliśmy imię dla naszej córki - Marysia :) dziś kolejny raz lekarz potwierdził, że już nic nie zmieni i na pewno będzie córa :) mała waży już 330g :) a jak wasze maleństwa?

Odnośnik do komentarza

Ja tez jeszcze nie znam plci i na polowkowym zapewne poznam za ok 3 tyg. :) ale czy chlooczyk czy dziewczyneczka Nam obojetnie zdrowie najwazniejsze :))
Ja tez mam czesto zachcianki typu....po przebudzeniu czekolada a jak mi za slodko lapie za chipsy -nie za zdrowo ale te Solone sa taakie pyszne traz :D
Jak juz codziennie lub co drugi dzien je cheytam to staram sie stopowac te zachcianki

A malujecie normalnie paznokcie ? Bo ja z racji pracy-ciagly kontakt z klientem to maluje...w innym pokoju oczywiscie ale co tem drugi dzien to robie..

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

Maaadziulka
Cytrynówka uwierz, ze ledwo dałam radę, po pierwsze upał jak nie wiem, a po drugie głośna muzyka i ten bas, w pewnym momencie aż czułam jak mi wszystkie wnętrzności drżały w rytm muzyki.. Zreszta chwila tańców i juz mnie zakwasy złapały i lekko brzuch bolał, wiec szybko odpuściłam jakakolwiek zabawę..
Co do szpitala to tak samo jak Ty mam ciagle watpliwości.. Na początku rozważałam Trzebnicę, ale tam np podobno nie ma znieczuleń. Borowska odpada.. Dużo dobrego o Chałubińskiego słyszałam, ale juz sama nie wiem..

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d3fd7e8a.gif
Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

Odnośnik do komentarza

Roki czytałaś posta z tym przepisem na babkę jajowatą i płesznik - wrzuciłam chyba 2 dni temu.
U mnie zdecydowana poprawa ale po tygodniu regularnego picia rano na czczo tego gluta z tej babki i jedzenia siwek rano zalanych na noc ciepłą woda. I oczywiście na dzień dobry prawie litr wody.I zaczęłam od 3 dni rano załatwiać normalnie sprawy w toalecie. Odżyłam:)
A Ty jesz produkty z białej mąki? Jeśli tak to odstaw je, biała maka ma działanie zaparciowe. Ja używam teraz tylko gryczanej i ewentualnie czasem ryżowej. Chleb tylko żytni.

Ja sobie też czasem na coś niedobrego pozwolę, wczoraj była to lody:) Ale generalnie to bardzo się kontroluję.

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d3fd7e8a.gif
Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

Odnośnik do komentarza

megi.madzia : Ja maluje paznokcie, raz w tyg i pytałam lekarza i mówi ze nie ma przeciwskazan ale Ja maluje na balkonie żeby mi później w domku się smierdzialo:D Oj Ja to mam od wczoraj takiego gloda ze dzisiaj w nocy 2 razy się budziłam na coś do jedzenia bo aż nie mogłam wytrzymać. A Jak czujecie te ruchy? Z przyłożeniem reki czy bez? Wczoraj niby coś poczułam ale dzisiaj nic :C Jednak przełożyłam wizytę USG te połówkowe wiec mam dopiero za 2 tyg poznam pleć.

Odnośnik do komentarza

Tak tak czytałam,dziękuję. Próbuje ten syrop co mi przepisali i nie wiem czy mój partner doprowadził mnie do złości czy ten lek pomogl czy ruch ale wczoraj nastąpił ten ważny dla mnie moment i miałam wrażenie ze wc pochlonelo mi jakies 2kg:)) to bylo cudowne:D

Odnośnik do komentarza

Ja tak mam, wczoraj bylismy ze znjaomymi na obiedzie i naprawde duzo zjadlam, za chwile przechodzila kobieta z hot dogiem, mimo tego ze bylam na jedzona to po niego polecialam, a w trakcie jedzenia tego hot doga zobaczylam cukiernie z pysznymi ciastami no i oczywiscie pozniej jadlam ciasto. Mam straszny apetyt tylko ze nie widac :< Nadal tylko 300gr na plusie

Odnośnik do komentarza

Ja w sumie jakiś zachcianek nie mam. Wczoraj kupiłam sobie malinki, jeżyny i poziomki i zrobiłam sobie taką mieszankę. Ależ to było pyszne.A mój kochany 5 latek pojechał z Tatą na ogródek do dziadków po południu i sam nazbierał i całe pudełeczko agrestu "to dla Ciebie Mamo żebyś jadała dużo witaminek":)

Ostatnio jem dzień w dzień leczo z cukini, pomidorów, papryki i marchewki takie warzywne bez mięska. Łączę z kaszą gryczana, albo samo....strasznie lubię takie dania jednogarnkowe.

Okropna duchota dziś we Wrocku już lepiej mi było jak był ten upał.
Godzinny spacerek zrobiony , wypadałoby sie zabrać za porządki ale najpierw chyba zalegnę z książka. W środy nie pracuję wiec zawsze sprzątałam ale odkąd jestem w ciąży słabo mi to idzie.

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d3fd7e8a.gif
Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

Odnośnik do komentarza

Ja mam pomalowane paznokcie u stóp, u rąk to tylko na specjalne okazje maluję :D
Dlaczego w ciąży nie można jeść truskawek?? Ja wciągnęłam chyba tonę, robiłam shake truskawkowy z jogurtem greckim i lodem, jaka to jest pyszoooota... :D
A dzisiaj zrobiłam zupę krem z kukurydzy, w sam raz na taką duchotę, niby w nocy deszcz padał, burza była, ale poprawy wielkiej nie ma.
A w weekend jadę na wesele, ciekawe jak wytrzymam na obcasach i tyle godzin w ruchu :)
To moje pierwsze wesele, na którym nie będę łapać welonu haha :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyeydwn0wui.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...