Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam nowe mamusie! Ja wróciłam niedawno od lekarza. Dzidziuś odwrócony był tyłem i płci nadal nie znam :( Rośnie jak na drożdżach. Jest 17tydzień a dzidziuś waży już 200g i mierzy 14cm. Zapisał mi żelazo bo hemoglobina trochę spadła. Poza tym wszystko w porządku. Już czekam na kolejną wizytę, tj 30 lipca. Odnośnie witamin to powiedział że po nich dziecko będzie ważyć ponad 4kg a ja przytyje 30kg. A co do koncertów to byłam już na dwóch. Pobujać się zawsze można, poklaskać. Nie stawać tylko pod głośnikiem

Hanusia przyszła na świat 18grudnia :-)

Odnośnik do komentarza

Ja też we wcześniejszych ciążach i teraz biorę witaminki.Fakt ,że chłopcy urodzili się nie mali ,bo ponad 4 kg. każdy,ale jak byłam na usg to lekarka powiedziała ,że waga jest prawidłowa ,ale pewnie będzie troszkę drobniejsza niż chłopcy.Z drugiej strony do końca ciąży córcia jeszcze nie wiadomo ile przybierze na wadze.Przez miesiąc od ostatniej wizyty przytyłam 1kg.

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki

Super ze dzieciaczki rosną :)
Ja w poprzednich dwóch ciałach nie brałam witamin chłopcy urodzili się 3400 i 3850 - wiec nie mali i tak. A ja w obu ciałach przytyłam po 12 kg.
Teraz też nie biorę wit tylko wit D.

Dzis uciekam do poniedziałku nad jeziorko bo mój M w delegacji i siedzenie w domu z moimi chłopakami. ...o nie nie :) także do wtorku jestem off line.
Miłego weekendu wszystkim !!!

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d3fd7e8a.gif
Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, cos w tym jest z tymi witaminami, bo w pierwszej ciazy tez mialam bobula 4kg, ledwie urodzilam. Ja przez te amnio schudlam 2kg teraz. Kasienka90 tez prosze o wprowadzenie: ania 38 lat, wg om 22.12, wg usg 17.12, plec ?, nast wizyta 14.07, brat Tymon lat 9, dzieki

Odnośnik do komentarza

małgosia 35
Twoje dane akurat wpisała inna mamusia nie ja.

Ja witaminy bralam w pierszej ciazy i w drugiej na początku,ale gin kazał mi odstawić. Dzieci i tak jak na mnie to duże wiki 3350,Malwi 3250. a ja ok 154cm i przed ciaza 44 kg teraz 46kg.
W kazdej ciąży przytyłam 10 kg i zawsze chciałam zeby chciaż z 5kg mi zostało a mi jak na złość zaraz po porodzie jeszcze waga w dół i tak dobijam tylko 45 i więcej nie mogę.

co do koncertu to czemu nie u nas w okolicy teraz pełno imprez plenerowych a ja niestety nie mogę bo musze lezec tylko troszke pochodze i brzuch zaczyna sie buntowac.

Wiki 5lat,
Malwi 20 miesięcy
Eliza 4 tygodnie

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry Mamcie! :)
Kasieńka- jesteś taką chudziną jak ja kiedyś, 45 kg i ani drgnęła waga, nawet jak rzuciłam fajki to nic:) Ogólnie przed ciążą ważyłam [chyba] ok 50. A propo bólu to wczoraj byłam na jedzonku w centrum handlowym i weszłam do 3 może sklepów i juz tak mnie plecy na dole bolały,że tylko taxi i do domu. Ale strój kąpielowy za 20 zł kupiłam i piżamkę do spania ;)
Ignesse - tez mam migreny od czasu ciąży, jak jest ładnie i ma deszcz padać, normalnie umieram.... Łeb mi tak pulsuje, ale apap czasami zasadzę i pomaga o dziwo ( całe szczęście).
Co do witamin - kazał mi lekarz brać to też biorę od początku ciąży, na wadze mojej ani córci nic nie widzę żeby było za dużo. Mi na mojej wadze nie zależy nawet, potem pewnie schudne w 5 minut nie ruszając nogą nawet. hehe :)
Biodra mam szerokie dość - mam nadzieję,że urodze naturalnie i nie będzie aż tak tragicznego bólu - ale to tylko modlić się już mi pozostaje....
http://www.suwaczek.pl/cache/f1bd15f387.png

Odnośnik do komentarza

Moje migreny są tak uciążliwe i częste, że lekarz mi pozwolił pić od czasu do czasu kawę. Przed ciążą nie ruszałam się z domu bez espresso rano, ale później odstawiłam teraz jak czuje, że bez kawy będzie mnie ból męczyć to sobie robię ratunkową filiżankę.

A ja mam dylemat, bo mój wymarzony wózek jest w promocji o 20% taniej, i chętnie bym go kupiła bo to duża oszczędność (jakieś 500zł), ale z drugiej strony tak wcześnie jeszcze, że już sama nie wiem. Co myślicie kupować?

Odnośnik do komentarza

Ignesse - jeżeli stać cię na niego to kup. Oczywiscie, że tak. Jezeli miałoby być coś nie tak to i tak będzie, a wózek można sprzedac. Ja tak do tego podchodze. Los decyduje o wszystkim, w żadne przesady nie wierzę. Mi mama juz wszystko załatwiła też, bo na wsi większe znajomości i odkupujemy wszystko co się da, wózek, łożeczko, co leci. Ciuszki już pewnie też mam jakieś. Uwazam, ze jak jest mozliwosc to się zbiera wszystko. Jak cos ma byc nie tak to i tak bedzie. Nie ma co gdybac. :)
Ja bede inne rzeczy ogarniała po sierpniu. Bo we wrześniu chcemy się przeprowadzić, wtedy na spokojnie będę przywoziła rzeczy, gromadziła, prała , prasowała, składała etc;)) Chcę szybciej kupowac pieluszki itd żeby nagle mnie cos nie zaskoczyło, a tak to zawsze fajne promo można wynaleźć :) Dużo jest też rzeczy różnych na olx, gdzie ludzie oddaja lub sprzedają za bezcen - można zaoszczędzić. Ja osobiście uważam,że ubranka itd można mieć po kimś, bo mała i tak wyrośnie, a te małe szkraby nie niszczą tego, więć wygląda jak nówka :) Wolę wydać tą kasę na pampersy, mleczka, bebiczki, a resztę odkładać na konto oszczędnościowe ( potem ja założę) ;)
http://www.suwaczek.pl/cache/f1bd15f387.png

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie nie chciałam nic wcześniej kupować, ale tego wózka szukałam nawet za granicą i ewidentnie przy tej promocji jest najtaniej. 500zł w skali tych wydatków to jednak duża oszczędność, a obawiam się, że raczej takiej ceny już nie będzie, chyba się zdam na męża i jego opinie żeby brać :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...