Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość malgosia35

Veronika
Ignesse
bardzo Wam dziękuję za odpowiedź.

U mnie wymioty nie mają końca. Nawet nie pomagają czopki przeciw wymiotne przepisane przez lekarza. Do południa jest oki ale po południu zaczyna się robic ciężko na brzuchu, mdłości i wymioty. Waga nic nie rośnie, tylko schudłam 4 kg.
Ale myślę że jeszcze parę dni i mi to minie.
Zapachy dokuczają tak,że nie mogę gotować obiadów. Ale dajemy rade.
W pierwszej ciąży zwracalam całe 9 miesięcy i to była jedyna dolegliwość ciążowa .
Kochane ja mam w poniedziałek badanie z krwi ( genetyczne ) , a w piątek USG genetyczne. Czy Wam juz na USG lekarze powiedzieli płeć Waszego maleństwa ?

Odnośnik do komentarza

Dużo, ale na dziecku nie chce oszczędzać. Wiem, że nie wszystkie przyszłe mamy stać, a szkoda bo skuteczność wynosi 99,9%.
Ja robię wszystko prywatnie. Nie jestem pewna ale badania prenatalne na nfz są chyba tylko jak masz wskazania np. powyzej 35 lat lub przypadki chorob gen. w rodzinie.
Prywatnie USG prenatalne to w Warszawie ok. 200zł

Odnośnik do komentarza

Szkoda ze nie kazdego stac na takie badania .Dla mnie tez jest to bardzo duza kwota wiec niestety z tych badan zrezygnujemy.
Za miesiac bedziemy w Polsce i zamierzam isc na usg prenatalne a puki co nie moge sie doczekac poniedzialku :) Mam nadzieje ze polozna nie wywinie zadnego numeru i zrobi usg .W tym kraju to nigdy nic nie wiadomo...

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

Ignesse miała swoje wewnętrzne powody, było ją stać i zrobiła test Harmony, test ten rzeczywiście daje bardzo dobre wyniki, jest bardzo czuły i dokładny
Ale
" badania wykonane na 10 tys. kobiet w ciąży w przypadku testów tradycyjnych( pappa itp) dały 276 wyników pozytywnych, które sugerowały, że dziecko może się urodzić z zespołem Downa. Jednak tylko 36 kobiet z tej grupy rzeczywiście urodziło dzieci z zespołem Downa. W przypadku testy Harmony w tej samej grupie kobiet było tylko 36 testów wskazujących na zespół Downa i tyle dzieci urodziło się z zespołem Downa – mówi mgr Ewa Wojtowicz, specjalista ds. diagnostyki zaawansowanej w firmie Synevo.
– Test Harmony pozwala określić % zawartość płodowego cfDNA dla każdej badanej ciąży. Dzięki temu potwierdzamy, że wynik badania dotyczy materiału biologicznego pochodzącego od poczętego dziecka. Ponadto wymóg zawartości przynajmniej 4% płodowego cfDNA w próbce daje gwarancję wiarygodności wyniku. "

W każdym przypadku negatywnego wyniku testu PAPPa czy Harmony należy wykonać aminopunkcje (lub jeśli PAPPa wyjdzie negatywnie mozna bardzo poprosic swojego lekarza prowadzacego o przepisanie skierowania na badanie harmony na nfz- nie zycze nikomu, aby w ogole musial )

Dodatkowo jeśli wynik NT (czyt. Przeziernośc karkowa wynosi ponizej 2 cm) zaden lekarz nie wysle Cie nawet na badanie PAPPa)

Bedac w poprzedniej ciazy- prowadzila mnie wspaniala, doswiadczona, stale jezdzaca na szkolenia Pani Dr- nie miałam nawet badanie usg genetycznego! Przeziernosc karkowa, przeplywy itp. zmierzyla swoim sprzetem usg, nie robiac z tego zadnego halo, nawet nie wiedzialam, ze to wazne badanie. Teraz bedac w innym miescie pojawilo sie szalenstwo badan, moim zdaniem niepotrzebny stres.

Reasumując polecam usg genetyczne (koszt od 150 do 250 zlotych, moja znajoma juz druga ciaze ma robione na nfz). Jesli lekarz bedzie minimalnie zaniepokojony wykonaj test PAPPa ok. 250 zl.

2500 zl (zwlaszcza, gdy to Twoja pierwsza ciaza, masz ponizej 35 lat, w Twojej rodzinie nie bylo przypadkow chorob genetycznych, odzywias sie zdrowo itp itd etc :) ) wydaj na przyjemnosci, ktore po urodzeniu dziecka stana sie mniej wazne, zaszalej, kup sobie małą torebke LV i buty od Louboutina - powinno wystaczyć ;)

Ciaza to piekny okres, nie ma potrzeby stresowac sie na zapas, trzeba myslec pozytywnie!

Glowa do gory. Nasze dzidziusie są zdrowe.

W moim brzuchu pływa Oriana.
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3csqvbs9j1lwz.png

Odnośnik do komentarza
Gość dorciasta

Hey przyszle mamusie. Powiedzcie mi jak to jest z tym usg genetycznym? Ja chodze do lekarza w niemczech i mi nic takiego nie robil. Zrobil usg w 9+2 i wpisal do ksiazeczki. A w ksiazeczce jest wpisane nastepne usg od 18 do 21 tygodnia. A w niedziele zaczynam 14 tydzien. Zastanawiam sie czy nie wziasc tej ksiazeczki do pl bo za tydzien jade do polski i nie skonsultowac tego z lekarzem polskim

Odnośnik do komentarza

http://m.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/kalendarz-badan-usg-w-ciazy-usg-genetyczne-11-14-tydzien-ciazy_36204.html

Tu masz fajnie opisane, musisz je wykonac najpóźniej 13tyg 6dniu ciąży, bo po tym czasie jest nie miarodajne.

Do tego co napisała Veronika, chciałabym dodać od siebie, że dla nas test harmony był bardzo ważny. Sano myślenie pozytywne to dużo, ale nie wystarczająco. Podjęliśmy pewne decyzje związane ze zdrowiem naszego dziecka, a wynik tego testu daje nam praktycznie 100% pewność i spokojną głowę aż do rozwiązania.
Nie słyszałam o tescie harmony na nfz, to jest test wykonywany w stanach zjednoczonych i z tego co mówił mi lekarz nie ma możliwości refundacji. Ponad to w Polsce dostępny jest od niedawna. Potwierdzam za to, że jeżeli wychodzi coś niepokojącego zleca się diagnostykę inwazyjną, dla potwierdzenia.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a co to za cisza??? Jak się czujecie? Jak wasze brzuszki mieścicie się jeszcze w ciuszki, czy pomału zmieniacie garderobę. U mnie 11 tydzień i czekam na usg genetyczne, brzuszek się zaokrągla, czuję się coraz lepiej, juz nie jestem aż tak bardzo senna jak przez ostatnie tygodnie. Niebawem wszystkie wejdziemy w 2 trymestr i miejmy nadzieje że będziemy czuły się znakomicie i będziemy tryskały energią.

Odnośnik do komentarza

Ja to mam dosc pokazny brzuszek. Ale ja zawsze mialam brzuszek. Takze teraz na luzie, nie musze wciagac ;-) ogolnie czuje sie bardzo dobrze, na usg genetycznym wyszlo wszystko bardzo dobrze, dzis mam kolejna wizyte i mam cicha nadzieje na usg bo jestem strasznie ciekawa jak urosl ten nasz babelek.
13/06/15 na ul. Kopernika w w-wie sa warsztaty"przygoda z macierzynstwem" a 20-21 na wyscigach targi mama i dziecko. Ktoras sie wybiera? :-)

Odnośnik do komentarza

MalinaA fajnie, że o tym piszesz, może się wybiorę na te na wyścigach.
Ja się na razie zamartwiam moją wagą, jestem już na minusie 4 kg. Brzuszek mam jakby lekko zaokrąglony. Chodzę w sukienkach i tunikach z przed ciąży, ale jeansy już mnie upijają więc sobie darowałam.
Od półtora tygodnia mam większy apetyt, więc zdziwiła mnie ta moja waga. Choć lekarz mówił żebym się nie denerwowała bo gdzieś do 20tyg mogę nie przybierać, bo jestem szczupła, stresuje mnie to.

Odnośnik do komentarza

Hej:) u mnie już się brzuszek zaokrągla - po prostu nie mogę go wciągnąć :) od początku ciąży przytyłam około 2,5kg, więc w jeansy już się nie mieszczę. Generalnie wyglądam jakbym była cała "opuchnięta". No i piersi powiększają się w zaskakującym tempie. Ot taka moja uroda:)
Aktualnie z niecierpliwością czekam na usg genetyczne - do 17-stego już niedaleko:)
Jeśli zaś chodzi o dolegliwości wszystko było w porządku dopóki nie wybrałam się w długą podróż samochodem - co prawda jako pasażer i przerwy były itd. Niestety odchorowałam to strasznie, ale pomału dochodzę już do siebie.
Miłego dnia :)!
http://www.suwaczki.com/tickers/34bwrjjgqk0ihtpf.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj44jd8qe32bl.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki :)
U mnie już naprawdę do przodu z samopoczuciem, mdłości sporadyczne ale niestety ochota na słodkie się pojawiła.Zajadam owocami te chęci ale jak się okaże mój poziom cukru po piątkowych badaniach za wysoki to będę musiała owoce tez odstawić. ...
Przytyłam 2 kg, mieszcze się w spodnie ale niewygodnie mi więc śmigam w leginsach i szarawarach. Jeansy kupie chyba dopiero na jesień bo i tak w lecie nie nosze bo mi ZA GORĄCO.
W PIAtek jedziemy na kilka dni nad morze przy okazji wyjazdu służbowego mojego męża; juz nie mogę się doczekać.
ALe rano przed wyjazdem jeszcze test Pappa i inne badania a 18 USG - juz nie mogę się doczekać i staram się nie nakręcić w głupie myśli.

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d3fd7e8a.gif
Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ja mialam miec wczoraj usg i oczywiscie zamieszanie w szpitalu ,umowili kilka osob na jedna godzine i usg mi nie zrobili :/jestem strasznie rozczarowana :(
Maja zrobic usg w czwartek ale zobaczymy jak to bedzie wole sie juz nie nakrecac.
Z waga u mnie roznie bywa na poczatku ciazy schudlam z 50kg na 46kg a teraz waga skacze miedzy 47 a 48kg a apetyt mam wilczy.
Brzuszek lekko zaokraglony zaowazaja go tylko Ci ktorzy o ciazy wiedza :)
Dziewczyny wiecie moze czy wykonywanie badan prenatalnych w 16tyg ma jakis sens ?bo czytalam ze trzeba je wykonac do 14tyg a niestety jak bede w polsce to bedzie juz 16tydzien :/

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

Myszuuunia a Ty jak tam bylas na tym usg?Opisz jak mozesz jak to wszystko tutaj wyglada bo ja nadal czekam az kochana sluzba zdrowia zamiast zamieszania zrobi to co trzeba.Kazali mi przyjsc w czwartek z pelnym pecherzem nie wiem jak ja wytrzymam to usg jak chodze do toalety co 5min a mam nie sikac godz przed badaniem

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...