Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Olix teraz wyjazd z maleństwem to cała wyprawa :-) wiem ile rzeczy zabieram jak jedziemy na 1 dzień, zawsze też mam wrażenie że czegoś nie wezmę ;-)
Jutro znowu szkoła do 17:30 mąż do 20 i o 17 wymiana ja do dziecka a mąż na zajęcia.
A planujecie wyjechać gdzieś na wakacje z maluszkami, my nad morze w tym roku niech jodu powdycha no i na góry to jeszcze za mała

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny !
Chyba tydzień mnie nie było na forum a tu tyle postów naprodukowałyście :)
Na szczęście już śpimy bez lampki i od razu Kuba dłużej śpi :) Chyba byłam nienormalna że tak długo światło nam świeciło :)

Dzisiaj szczepiliśmy się drugim szczepieniem plus druga dawka rotawirusa.. narazie Kuba je, śpi i bawi się więc nie jest źle.. boje się nocy, ale może nie zagorączkuje.
Rozumiem was dziewczyny z tym pakowaniem bo jak jedziemy do rodziców na dwa dni to jak kiedyś w dwójkę na tydzień. A najgorzej jest z wózkiem. Gondola zajmuje prawie caly bagażnik.
Elka82 my planujemy w sierpniu jechać z maluchem nad morze. Obawiamy się troszkę trasy, ale będzie już miał 8 miesięcy więc zobaczymy :)
Ja karmię piersią i dodatkowo wieczorem mm jak mu za mało. Pewnie w piątym miesiącu zaczniemy wprowadzać jedzenie, ale na spokojnie.
Kuba waży już prawie 7 kg, a ma niecałe 3,5 miesiąca więc rośnie zdrowo :)
Julka85, niestety zdarzają się sytuacje przy bobasie kiedy nerwy puszczają i wyskoczy konflikt z mężem, ale nie martw się szybko się pewnie pogodzicie, przynajmniej w moim przypadku tak jest. Najgorzej jak maż wstaje o 6 do pracy a Kuba o 5 ryczy... trzeba to po prostu przeżyć :)
Dzisiaj pediatra zasugerowała ze jeżeli za 6 tygodni dalej nie będzie podnosić głowy przy leżeniu na pleckach i trzymaniu za rączki to czeka nas rehabilitacja. Wydaje mi się że każde dziecko rozwija się swoim trybem, jest duży i ciężki... Pamiętam że któraś też miała problem i robiła jakieś ćwiczenia, przypomnicie mi? Nie umiem dojść w gąszczu wpisów do tego. Macie jakieś rady na to?
Co do ubioru to w domku ubieram body długi rękaw i spodenki, czasem pajaca. Teraz jest cieplej na zewnątrz to używam cienkiego kocyka na kombinezon, bo zaczął mi się przegrzewać :)
Apropo jeszcze gondoli my mamy dosyć małą x-landera więc pewnie kwestia miesiąca jak przejdziemy na spacerówkę, na szczęście z regulacją do leżenia i śpiworkiem. Mały po zmierzeniu w przychodni ma juz 68 cm...
Miłego i spokojnego dnia ;)

Odnośnik do komentarza

Hej Babeczki!
Dojechaliśmy, bobas całą trasę chrapał w foteliku! Jestem mega szczęśliwa że nie wyła. Teraz jest zabawiana przez dziadków i oczywiście pokazuje tylko swoje milusie oblicze (przecież my sobie wymyślamy że jest małą rozwrzeszczaną wredotką ;))
Aga.q to my mieliśmy problem z podnoszeniem głowy. Już jest ok, ale ćwiczyłam z małą na kocu dużo, kładłam na brzuszku i troszkę ją podtrzymywałam za paszki żeby ją zmusić do trzymania głowy. Oczywiście nie obyło się bez ryków, ale widzę że im dłużej ćwiczymy tym lepiej to znosi ;) Jeżeli twój bobas nie chce leżeć na brzuchu to spróbuj włączyć telewizor, może to go zainteresuje. Innym sposobem jest położenie sobie dziecka brzuszkiem na kolanach, piersi na jednym kolanie (trochę podniesionym), bioderka na drugim. Teoretycznie powinien chwilę wytrzymać z uniesioną główką. I jak go nosisz w pionie to staraj się nie podtrzymywać głowy.

Odnośnik do komentarza

Olix to super że udało Wam się dojechać
Dziewczyny a czy zauważyłyscie jakąś zmianę w ilości mleka wypijanego przez maluszki. Bo Zosia teraz od 60-120 to maksymalnie wypija na raz a wcześniej 120-150. I to żeby te 120 wypiła to trzeba parę podejść zrobić.
Niby jak policze to na dobę wychodzi 600-700 ale to chyba mało jest

Odnośnik do komentarza

Elka moja Pola tez nie chce jesc ostatnie dni, za nic nie chce ani piersi ani butelki , zeby cos wypila musze ja najpierw uspac i przez sen ja karmie. Najgorsze , ze cyca juz wcale nie chcw nawet na spiocha, staram sie jeszcze odciagac ale widze ,ze pokarmu juz nie ma.
Co do wakacji to bardzo bym chciala nad morze, ale ja z poludnia i od nas to kawal drogi z dwojka troche sie boje trasy a moj maz tez nie lubi tak dlugo za kierownica siedziec , tylko raz go namowilam na morze jak syn mial poltora roku. Teraz chyba pojedziemy w gory ale jeszcze nic nie ma zaplanowane.
Wlesnie ogladalam zdjecia syna jak byl takim maluszkiem i widze, ze on to po 5 mies. zaczal szalec na calego z obrotami i zabawy wlasnymi nogami. Nie wiem jak wy ale ja swoim dzieciakom robie multum fotek i filmikow teraz fajnie sie oglada

Odnośnik do komentarza

Olix dzięki za przypomnienie :) już dzisiaj zaczęliśmy ćwiczyć na kocu. Właściwie Kuba uwielbia lezec na brzuszku i bardzo wysoko trzyma głowę. Jednak z pleckow leniuszek nie chce :) no ale mamy 6 tygodni do następnej wizyty podczas której mamy nadzieje na zadowolenie pani doktor :)
Dobrze że droga przebiegła Wam bez problemu. My lubimy jeździć autem z Kuba bo zawsze śpi :

Kuba je dużo dalej i dalej ulewa więc raczej nie mamy problemu z brakiem apetytu. Ją wuymienilam smoki ale wrócilam do tych początkowych bo miałam wrażenie że jeszcze więcej je i później ten nadmiar ulewa.

Odnośnik do komentarza

Olix, skąd ja to znam... W gościach super dziecko, teksty typu "co wy chcecie od niego, przesadzacie", a po powrocie ryk i wycie na całego i to z typu nerwowego bo już nie jest na rączkach...no i co chwilę jest budzony po jeździe samochodem więc to też się odbija. Dopóki się nie zmęczyć płaczem i nie padnie jest meksyk, sąsiedzi pewnie myślą że coś mu robimy złego ze tak płacze i aż serce się kraje..
Mój też ostatnio mniej jadł, teraz jest jak dawniej ale dalej w nocy 90 ml czasem wypije 100 w dzień 120 czasem na raty, moze czas na wprowadzenie jakiegoś dania.

Odnośnik do komentarza

U mnie dzień już się zaczął bo Kuba nawet nie myśli o spaniu;)

ewelka _ 1984 czasem ulewa przy każdym karmieniu w dzień a je co 2-3 h . Nocy I wieczorem rzadko. Niestety nie wiem ile zjada bo karmie piersią. Jak odciągne to tak 130-150 ml. Ale różnie je więc ciężko ocenić. Mleko modyfikowane daje dodatkowo na wieczór gdy mu nie wystarczy. Wtedy zje 30-90 ml mm.

Odnośnik do komentarza

Kolejna ciezka noc za nami. Kiedy to sie skonczy !!! Nawet nie moge zliczyc ile razy wstawalam do niej, w koncu wzielam ja do lozka, zeby nie wychodzic spod koldry. A jak u was ? Dobrze ,ze jest niedziela bo maz sie zajmie tradycyjnie obiadem, a ja dzis nic nie robie o ile zajmowanie sie dziecmi to nic, ale odpadaja porzadki bo taka to codziennie cos wymyslam do roboty, a powoli trzeba myc okna na swieta,

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie od dawna Was czytam ale zawsze brakowało czasu żeby napisać moją Vanesska 21 marca skończy 4 miesiące i mam z nią mały problem mianowicie karmię ją tylko piersią i nie potrafi lub nie chce (ciężko wyczuć) pic z butelki. Mam z tym nie mały problem zwłaszcza że czasem muszę bez niej wyjść. Ręce mu już opadają... Może Wy macie jakieś pomysły? Będę wdzięczna za każdy pomysł:-)

Odnośnik do komentarza

Hey dziewczyny, troche nas nie było i jest co nadrabiać na forum. Dopiero skończyłam was czytać.
Dolecieliśmy jakoś z Leosiem w ubiegłym tygodniu do Polski i jesteśmy juz u dziadków, ale powiem wam ze podróż samolotem z małym dzieckiem jest stresująca, szczególnie samemu a przebieranie dziecka w mikroskopijnej toalecie na pokładzie to juz wogole wyzwanie :-) Julka85 mój mały od tygodnia tez daje do wiwatu, pobudki w nocy co godzina nawet :-0 a tyle co sie napłakał przez ten tydzien.. :-/Je cześciej niz wcześniej ale wydaje mi sie ze to dlatego ze jest niespokojny i cycus jako uspokajacz robi. Nie wiem juz czy to zeby, czy podróż i zmiana miejsca , czy może skok rozwojowy ale pozostaje chyba tylko przeczekać i mieć nadzieje ze przejdzie niedługo. Na szczęście dziadkowie aż sie pala zeby sie nim zając.

Pola a sama podawałas butelkę czy np tatuś? Bo mój mały ode mnie tez nie chce ale jak moja mama mu dała to wziął chętnie, tylko nie może mnie widziec bo wtedy butle odpycha.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...