Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

O rety.. To ja chyba Lidkę przegrzewam na tych spacerach :/ nic dziwnego że wyje.. Dzisiaj na próbę pójdziemy tylko w stroju dziennym i kombinezonie bez bluzy pod spod. Mała była ostatnio spocona jak ja wyciągnęłam ale myślałam że to od płaczu.
U nas w mieszkaniu temperatura ok 20-21 stopni a i tak jak byla u nas położna a potem pani dr z wizytą domową to powiedziała że mamy za ciepło.
A jak ubieracie dzieciaki w ciagu dnia? Ja w body i śpiochy bo zawsze mi sie wydaje że body i spodenki to za lekko (śpiochy to zawsze jakaś osłona na pleckach).
Chyba jestem upiorną mamuśką gotującą bobasa :/

Odnośnik do komentarza
Gość ewelina1984

W domu: body krótkie, pajacyk, za dnia plus skarpetki i jak nie spi to coś na plecki rzucę ale to i tak nie zawsze bo on wiecznie gorący jest. Cała rodzina mi powtarzać ze plecki muszą mieć body plus pajacyk ale mi się wydaje ze to i tak za duzo

Odnośnik do komentarza

Była kupa :-)
Ja w domu zawsze body bluzeczka i zależy bo albo spiochy, spodenki, sukienka i rajstopki na noc tylko pajac na pampersa, a jak za ciepło w domu się zrobi to body i skarpety, a na dwór na to co nosi w domu kombinezon i zależy jak na dworzu bo kocyk zawsze mamy do okrycia no i wierzch od wózka zapinam, ale niedługo zrezygnuje z góry od wózka zostaniemy przy kocyku bo to lepiej oddycha,

Odnośnik do komentarza

A jak u was z przekrecaniem na brzuszek, bo o ile na boki bez problemu to na brzuch z pleców i odwrotnie to jakby przypadkiem parę razy wyszło, za to od tygodnia widzę że jak leży na plecach to podnosi głowę do góry tak jak przy podciąganiu za ręce do pozycji siedzącej
U nas ładnie słońce świeci ale spacer przełożony bo koleżanki wpadają na pogaduchy

Odnośnik do komentarza

Mój leń też się nie przekręca,tylko na boczki.
Ale też wygląda jakby próbował siadania...
Elka,gratuluję kupy ;-) Nasz załatwia się nawet 5 razy w ciągu dnia.Co dzieciaczek to inaczej...córeczka koleżanki robiła kupę Raz na tydzień-dwa,lekarz orzekł trawienie szczatkowe i szybko musiała jej wprowadzić pokarmy stałe żeby się kupy pojawiały częściej..

Odnośnik do komentarza

Wielka księga dziecka radzi tak:
"Połóż dziecko na plecach na kolderce lub reczniku.unies jedną stronę kolderki tak,by Twoje dziecko wykorzystując siłę ciazenia w delikatny sposób przekrecilo się na brzuch."
Spróbuję jak Mały wstanie z drzemki :-)

Odnośnik do komentarza

Zaczęłam panikować trochę że Młody się nie przekręca,ale w "Pierwszym Roku życia dziecka" doczytałam, że takie cuda "prawdopodobnie dziecko będzie umiało" po piątym miesiącu. Jest jeszcze czas na ćwiczenia.
Niestety nie wypróbowałam metody z kocykiem, bo wpadli rodzice i jakoś zeszło.
Mój Tata nareszcie bierze Ignasia na ręce :D
Jutro kończymy 4 miesiące wspólnego życia :)

Odnośnik do komentarza

Mojemu synkowi udało się już 3 razy samemu przekręcić się na brzuch.
6 marca skończył 4 mc.
A teraz mam pytanie do mam karmiących mm. Czy rozszerzacie juz dietę swoim maluchom ?
Ja dzisiaj zaczęłam od podania 1.5 łyżeczki kleiku ryżowego do mleka.
A jutro mam w planach podać ok 2 łyżeczek dyni. Nie wiem czy dobrze robie, wiec wymienmy się poglądami.

Odnośnik do komentarza
Gość ewelina1984

Mój syn w sobotę kończy 4 mies. Jest na mm. Od tygodnia podaje kleik kukurydziany 2 razy do mleczka. Ma refluks więc i tak zageszczalusmy jemu mączka A teraz 2 razy dziennie kleikiem. Inne produkty zacznę jemu wprowadzać za kilka tygodni. Nasz pediatra powiedział że jeżeli dziecko nie ma zatwardzenia to rozszerzyć dietę po 5 mies

Odnośnik do komentarza

Hej ;) u nas "mleczny" poranek. Lidka jak sie dostała do cyca tak chyba z godzinę ciągnęła i to CIĄGNĘŁA a nie ciumkała. Myślałam że pęknie z przeżarcia :) ale co sie dziwić, wczoraj przy ważeniu miała 6900 :D
Właśnie robię wielkie pakowanie na wyjazd ale pewnie i tak mnóstwa rzeczy zapomnę.
Julka85 spoko, pamiętaj że my tez mamy koszmarne noce (nadal katar!!!!) więc jest ktoś kto się łączy z tobą w bólu ;) a mężem się nie przejmuj. Ja sobie to zawsze tłumaczę że ponieważ uwaga wszystkich skupia sie na dziecku i mamie to tatusiowie czasem muszą zaakcentować swoją obecność. Na pewno szybko mu przejdzie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...