Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Gruszkaaa rozumiem, ale gdzies w drodze z przedszkola, w galerii czy gdziekolwiek nie masz takiej sali, ze masz możliwość zostawić małego i numer tel do siebie gdyby się cos dzialo? Dla nas to byla super opcja, kiedy wlasnie jechalismy do galerii na zakupy, bo wiadomo, ze taki 3-latek nie bedzie zainteresowany zakupami. On sam pytal czy pojdzie sie bawic "do kulek" :) wiec moze Twoj maly tez by sie ucieszył z takiej mozliwosci, a przy okazji Ty bys mogla spokojnie zaliczyc wizyte u lekarza.

Odnośnik do komentarza

Katusia wlasnie znalazłam taki obiekt dla dzieci w galerii handlowej pomysł fajny ale jest on dobre pół godziny drogi od mojego gina i napisali ze trzeba byc na terenie tej galerii w razie wu. Spakowałam dzis torbę dla dziecka (taka dla siebie juz miałam spakowana ) biorę kilka tetrowych pieluch do wytarcia w razie ulania, chusteczki mokre, skarpetki body i pajace i kombinezon i czapeczka macie cos jeszcze ? U nas pamietam ze pieluchy mieli w szpitalu a sudokrem był w niebieskim pudełku jakie dawali

Odnośnik do komentarza

Mari-Ann z ta odwaga to jest tak jak mówisz, jak już ma to być zaraz teraz....to się tak niemrawo jakoś robi ;)

Ja masażu szyjki nie miałam, ale właśnie też słyszałam, że to dość bolesne jest. W sumie taki masaż to może mąż mógłby zrobić? :D

Odnośnik do komentarza

Ja slyszalam ze nie boku od jolezankI ,byla 3 dni Po terminie położna ja pokrecila ze jeszcze tego samego dnia wieczorem urodziła córkę .ale na niektórych jeden masaż nie działa ,tu proponują wg41 tygodniu a zaraz potem oksytocyne .Tak w ogole to juz przestaje Czytac inne fora ,nie wiem czy dziewczyny pisząc wrażenia z porodu lekko nie ubarwiaja z emocji ? O tym ,ze myslaly ze z bólu sie przekreca,albo o rozdziedaniu ,etc Nie chce juz Czytac ,bo sobie wymyslam,ze dostane jrwotoku a ze mam grupę krwi minus ,nie znajdą dla mnie krwi szok stkad takie historie :/
na Youtube oglądałam vlog jakieś polki z angki o wrażeniach z porodu tutaj ,ta najlepsza bo narzekakaka ze jakieś okna skrzypialy ,światła ja razily w szpitalu Aaaa i woda w ty m basenie do porodu nie byla aż taka goraca .
Którąś pisala o wydzuelinie z was ja mam tez bardzo duzo .cholera teraz mam ciągnięcia klicia w podbrzuszu :(
d

Odnośnik do komentarza

Cholera ale byki sorry dziewczyny oczywiście mialam na musli ,ze słyszałam ze nie boli :) ale każdy ma inny próg bólu ,Nuaka pewnie mąż ci tak wymasuje;). I będzie sprawnie i szybko;)
ponoć po takim masażu mozna krwawic trochę i sa skurcze jak na okres na poaczatku ,rozluznis miesnie szyjki .
dziewczyny nie ma co jest listopad rozpakujemy sie:) wszystkie po kolei :)

Odnośnik do komentarza

Witam Was dziewczyny. Na dzisiaj mam termin. I zaczęły się skurcze od po 4. Właśnie maz zaczął liczyć ich regularność. Bo bol na razie znosny ale dość odczuwalny. Zaczyna się już w kręgosłupie.
Rok temu urodzilam równo w termin 2listopada. Dziś jest 2 listopada czy znowu czeka mnie powtórka? Aż się boje.

Napisze po ktg jadę o 9 co dalej. Chyba ze coś wcześniej się rozwinie.

Odnośnik do komentarza

EliiPo nocy dobrze raz odwiedzilam toalete i zasnelam bez problemu a teraz sobie leze na lozku i rozmyslam:p
Z tym masazem to tak jak pisalam mnie nie bolalo,ale to pewnie zalezy w jakim czasie sie go ma robionego ,bo wiadome,ze jak w trakcie porodu ktory slabo postepuje to pewnie boli jak tam juz wszystko wrazliwe rozpulchnione itd.i napewno do przezycia ..:)
oliviaaa ja sie tez tyle tych porodow naogladalam i naczytalam negatywnych komentarzy,ale jakos az tak nie biore tego do siebie..wiem,ze wiekszosc kobiet albo mocno koloryzuje,albo maja naprawde tak niski prog bolu,ze i w zyciu codziennym np uszczypniecie je mega boli..
Mam takie dwie siostry cioteczne jedna co prawda dwojke dzieci rodzila cesarka przez wzrok ale druga dwie dziewczynki jedna bez znieczulenia a druga juz z. I dala rade,a kazdy tak nad nia ubolewal...
Nie mowie tu o takich porodach co trwaja po kilkanascie godzin i ktory nie postepuje do przodu i decyzja o cesarce lub proznociagu ,bo takim osobom naprawde wspolczuje..
Ale nawet one opisuja ten porod jako ciezki nie uzalaja sie tylko sa szczesliwe ze daly rade i ze nagroda za ten trud jest najwspanialsza itd bez zbednych szczegolow..i takie komentarze tez mnie mocno motywuja,bo wiem ze my kobiety jestesmy naprawde SILNE! Taka mamy nature:)

Aaa mam tez znajoma dla ktorej wiekszosc rzeczy to fu i ble taka delikatna i wogole,nie wiem tylko ile w tym prawdy ile koloryzowania,ale jak rodzila rok temu naturalnie to chciala wyskoczyc przez okno wyklinala polozne personel itd.
I jak dumnie o tym pozniej opowiadala wszystkim a kazdy wie jaka ona jest i poprostu przymykali na to oko:)
Nic jej juz tam w tym szpitalu nie pasowalo,i to jeszcze przed porodem dala im tam wszystkim ze zlej strony sie poznac..

Ja mam tylko nadzieje na fajna polozna i dobra wspolprace z nia,to podobno duzo daje:)

Odnośnik do komentarza

Polina22 to trzymam kciuki ☺ U mnie dalej nic, noc jak zwykle, czyli mogłabym spać w toalecie ;)
Dziewczyny radzę wam-nie słuchajcie opowieści porodowych mrozacych krew w żyłach, na pewno macie koleżanki, które rodziły ekspresowo i tych opowieści się trzymajcie :) Ja tak robię i z pierwszym się spełniło, wiec liczę ze teraz będzie tak samo ;)

Odnośnik do komentarza

Polina22 dwa razy urodzic w terminie... Ty to masz prefyzyjny organizm :) Powodzenia!!!

Kasiaaa7898 masz racje, położna bardzo ważna. Dobra kieruje, wpsiera, a kiedy trzeba to i ochrzani.
A co do rodzacych kobiet.. zedecydowanie tak. My silne kobiety jesteśmy, przecież gdyby to mężczyźni by mili rodzić (lekka temperatura i oni już umierają) to homo sapiens dawno by wyginął ;)

Ja też liczę na latwy porod (sila podświadomosci) tyle że... jakoś zmeczona/znudzona jestem tym czekaniem, że mi się nie chce rodzić. Jakoś brak determinacji, zwlaszcza jak trzeba bedzie samemu pojechac do szpitala bez.objawow żeby wywołali. No ale co zrobić.

Odnośnik do komentarza

No no no ja tu z rana wchodzę, a takie wieści :)
Dzień dobry wszystkim. Ja dzisiaj miałam straszne sny, aż budziłam się zlana potem, ale jakoś pospalam, siusiu standardowo 3 razy, ale do tego idzie przywyknąć. Przed ciaza jak mnie potrzeba toalety budziła, to az byłam zła, ze muszę wstawać, a teraz to już rutyna i nawet się wysypiam. Znajoma mi ostatnio powiedziała, ze ja dobrze się przesypia noce, to podobno dziecko też będzie spokojne, ale podejrzewam, ze to jeden z kolejnych zabobonow. Ale nie ukrywam, ze bym się ucieszyła, gdyby to była trafiona teoria :D

Nuala mój mąż też wczoraj zapowiedział, ze przecież on mi może taki masaż zrobić i po co mi lekarz. W sumie to może nie najgorszy pomysł :)

Oliviaaa nie ma co oglądać ani słuchać tych wszystkich opowieści o porodach niczym z horroru. Twój porod na pewno bedzie wyglądał inaczej, jeśli się do niego pozytywnie nastawisz, choćby miał trwać nie wiadomo ile. Wiem, ze to głupio brzmi, ale ja myślę tylko o punkcie kulminacyjnym, resztę jakoś zniose :) glowa do gory i spokojnie.

polina22 Twój organizm działa jak szwajcarski zegarek :) jest termin i już. Oby się wszystko szybko rozwinęło także powodzenia i trzymam kciuki :)

Kasiaaa7989 dobra polozna to połowa sukcesu podczas porodu. Ale też jeśli trafi się na jakąś zolze, to obecność męża czy kogoś bliskiego przy porodzie bardzo hamuje wyczyny niemilych pań :)

Odnośnik do komentarza

Katusia911 to dobrze,ze moj maz bedzie obok:)
Jeszcze ma limo i zadrapanie pod okiem hehe,bo w sobote skrecal szawke i niefortunnie jednym elementem (ktory chcial wyjac) uderzyl sie w okolice oka..dobrze,ze nie centralnie w sama galke..Zartowalismy sobie,ze beda na niego patrzec dziwnie:D respekt beda moze czuly hehe
Oby z tym snem bylo jak piszesz:) bo noce mam naprawde wporzadku raz siku ,albo i nie..

Odnośnik do komentarza

Polina22 trzymamy kciuki, powodzenia :-)

ja tam nie oglądałam żadnych filmików z porodówek raz tylko animację przedstawiającą jak dziecko układa się w kanale rodnym a potem ładnie "wyskakuje" ;-) zobrazowane jak to wygląda od środka na nic się nie nastawiam wiem, że będzie bolało bo musi boleć ale żyję nadzieją, że pójdzie w miarę szybko i bez komplikacji
u mnie nadal zero oznak, zero śluzu czyściutko jak gdyby nigdy nic :P boję się, że czeka mnie oxy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...