Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Paulina1992

Dzisiaj w nocy poleciało ze mnie trochę tak jakby "wody" na łóżko. Miała tak ktoras? No tak na oko to z pół szklanki. Ale bezwonna, bezbarwna i nie wiem co to może być

Ja co prawda przy pierwszym porodzie miałam przebijany pęcherz płodowy, bo oczywiście wody same nie chciały odejść, ale mi też się wydaje, że u Ciebie to wody płodowe "się sączą". Ginekolog mówił mi, że rzadko wylewają się od razu całe. Najczęściej lecą po trochu.
Dziewczyny, tak mi się nie chce na KTG jechać. Dobija mnie perspektywa czekania w przychodni przyszpitalnej. Przyznam się, że w tej ciąży jeszcze nie byłam na KTG, ale to dlatego, że mój gin mówi, żebym poszła dopiero w dacie porodu. Wcześniej, to tylko jeśli słabo czuję ruchy, albo coś mnie niepokoi.
Tak zazdroszczę już wszystkim rozpakowanym - tych spacerków, przewijania, nawet bolących piersi :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy3e3k6j7ewh4j.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny:) jak tam sytuacja na froncie? Jakies nowe mamuśki mamy ? Skorpionki czy już strzelce :)
Ja się powoli ogarniam, dzisiaj wychodzimy do domu, nareszcie !!
Laktacja ruszyła pełną parą, ale na szczęście nie sikam mlekiem po ścianach, na razie ladnie leci. Max ma strasznie silny odruch ssania, nawet jak śpi to ssie, więc daję mu smoczka. Zdania są podzielone ale u nas to super funkcjonuje, inaczej mały albo na cycku mi wisiał albo z moim palcem w buzi, więc nawet nie mogłam iść siku zrobić. Na szczęście przybyl tatuś wybawiciel ze smokiem a mały od razu zassał i przynajmniej spokojniej zasypia.
Doi cyca fajnie ale 5 minut i muszę go dobudzać .
Pozdrawiam laseczki i trzymam kciuki za wszystkie niecierpliwie oczekujące....wyśpijcie się dziewczyny!!!! Też wcześniej myślałam że już chcę mieć małego przy sobie, hahaha a teraz marze żeby przespać choc z 3h na raz :D
Odezwę się jak już ogarnę się w domu .

Odnośnik do komentarza

Oj mamy karmiące macie przejścia. Mój synek na szczęście nie wisi u cycka. Je średnio około 20 minut.
Czasem ma problem z chwyceniem piersi jeśli mleka przy sutku się zebrało więcej (czasem jeszcze lekko tam twardnieje) wtedy przed karmieniem ręką odciągam trochę pokarmu, tak, że otoczka sutka nie jest taka napięta i łatwiej mu wtedy chwycić.
Jak już pisałam - ja nigdy nie odbijam synka.

Anka_krk 6 dni oj to strasznie długo, no ale najważniejsze zdrowie Filipka.
Sutkami się nie przejmuj, mnie przez około tygodnia bolały mocno (strupki, krew itp) Po każdym karmieniu smarowałam maścią z Lanoliną (wiem ze bephanten tez jest ok) 2 tygodnie po już mają się ok, smaruje tylko raz dziennie jeszcze zapobiegawczo i nie bolą już. Oczywiście wszystko zależy jak się dziecko przyssie, bo musi zassać jakby sutek z otoczką nie sam sutek, bo wtedy boli.

Są doradcy laktacyjni (nie zwykła położna) więc dziewczyny z problemami może poproście o wizytę pokażecie jak karmicie opowiecie, a nuż coś pomogą.

Anjak żeby wybudzić dzidziusia przed karmieniem zmień pieluchę i (niestety) mokrą taką lekko zimnawą chusteczka jak przetrzesz pupę to się powinien obudzić

Kasiaaa u nas kupa kolor jajecznica lekko wodnistawa, ale z grudkami. Przy cycku czasem postęka. Dziczy jak zaczyna chwyta puszcza, pręży się, ale jak się przyssie to ok, chyba ze.. akurat walnie kupe to wtedy przestaje jeść nie puszczając sutka i ciśnie ;)

W czasie karmienia mam pragnienie, ale nie ssie na jedzenie

Czy waszym dzieciom tez jakby burczy w brzuszku jak zaczynają jeść?

Mari-Ann jak tam?

Odnośnik do komentarza

aniaa1989 sciagam tak 60-70ml żeby nie zabrakło, ale nie dojada Wszystkiego. Z cycka podejrzewam, że zjada więcej, ale to też kwestia tego, że ona nie jest zwolenniczką jakichkolwiek smoczkow.

Kasiaa7989 u nas ta kupa też jest taka wodnista i zolciutka z lekkimi grudkami. Mała jak ją robi to aż pampers huczy :) Iga przy cycu steka, ale najczęściej to są takie steki jakby przebiegła maraton. Prezyla się kilkakrotnie i wtedy bałam się, że zjadlam coś nieodpowiedniego. Nasze spacerki trwają tak z godzinkę, czasem dłużej, to zależy, czy mała ladnie śpi, czy się wierci.

eliii też slyszalam, że te kropelki można zamówić przez internet. Potwirdzam ich skuteczność, bo sama niedawno zawozilam je dla bratanicy.

evires to super, że dziś wychodzicie do domku :) a jak tam pobyt w niemieckim szpitalu? Też będziesz go tak dobrze wspominać? Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszcze tego, że mały ssie smoczek. A może powiedz jaki smoczek masz? Być może mojej małej kształt nie odpowiada... powodzenia z ogarnianiem się :)

Nuala nie wiesz, jaka to gehenna jak nie można dziecka odkleic od siebie. Moja mi taki koncert wczoraj wieczorem urzadzila, że myślałam, że popadne w depresję. Od 18 do 23 nie miała zamiaru w ogóle spać, tyle co przy cycku. Nie pomagał smoczek, herbatka, noszenie, bujanie, nic! Zawsze po kąpieli karmię ją o 20 i chcialabym żeby wtedy już spała, ale ona po odstawieniu od cycka ma oczy jak 5 zł i za jakąś godzinę, może krócej stwierdza, że by podrzemala, więc szuka cyca, przy którym śpi kolejne 15 minut i znów się rozbudza. Ja już nie wiem, co z nią robić...

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaa7989

katusiazaraz mam polozna to napisze Ci odnosnie tego smoczka moze ona cos podpowie bo moj tez anty smoczkowy a mam 3rozne..jak mu wkladam nawet tak plytko to on sie krztusi..
Aa no i zaczal sie na buzi tradzik noworodkowy. Tak od 3tyg sie zaczyna przewaznie. Mam przemywac woda przegotowana i potem albo linomag nakladac albo bephanten chyba ze bardzo sie nasili i bedzie az taka skorupa to wtedy do pediatry po recepte na masc

Odnośnik do komentarza

Katusiaa nie wiem co poradzić :( Widać ona bardzo potrzebuje bliskości mamy, a myślenie ma proste: mama jest blisko jak jest cycek w buzi :D I chyba niewiele z tym można zrobić. Może popróbuj jakieś sposoby że swoją znoszoną koszulkę pachnącą Tobą położysz obok niej jak śpi?

Mój po cycku najcześciej zasypia, jeśli potem nie śpi to i tak z 5 minut najpierw śpi, odpoczywa po wysiłku jedzenia.

My smoczek mamy LOVI 0-3 z niebieskiego pudełka, które dostaliśmy w szpitalu :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, wczoraj o 12:59 ma świat przyszła Marycha :)
3600g, 50cm i czarne, długie włoski. Śpioch straszny i cycowy terrorysta w jedym. Poród .. Uff, obylo sie bez oksy ale skurcze leniwie się rozkręcały, żeby w końcu zwalić mnie z nóg. Po 6h poprosiłam o zzo, które zadziałało tylko w prawej części ciała i zaczełam wspomagać się gazem... żałuje, ze nie mogłam posiedzieć w wannie.
Wszystko zajęło nam 12h i Podczas partych Mała dosłownie ze mnie wyskoczyła. Zabroniłam się nacinać i dobrzee, bo mamy tylko jeden malutki szew w środku, który nawet nie uwiera. Jesteśmy super szczęśliwi i już nawet nie pamiętam o tym, że podczas porodu obiecywałam wszystkim w okół, ze nigdy więcej :D

http://www.suwaczki.com/tickers/cb7wol2av797j5ec.png

Odnośnik do komentarza

Gratulacj Mari-Ann!! Witamy Marysie :) 50 to niziutka, za to długością włosów nadrabia :D

I w sumie nie wiadomo czy to skorpion czy nie, bo w jednym miejscy piszą, ze do 21.11 a w drugim, że do 22.11 ;)

Tak czy siak teraz już sezon na strzelce

Odnośnik do komentarza

mariann zazdroszczę i gratuluje!

Myślałam ze dzid obwieszczę dobra nowine od 19 do 6 rano nie spalam skakalam na pilce i skurcze co 7-6minut... Az nagle po 6 pomiędzy nie dostlam 2 skurczy i skapnelam sie ze jednak nie rodze.... Jestem zmęczona. Niewiem czemu to sie tak u mnie nie może rozkręcić. A skurcze naprawdę bolesne wiec o spaniu nie ma za bardzo mowy poza tym jak uda mi sie zasnac na godzinę to skurcze mnie budzą. A jak wstaje przechodzą.

Odnośnik do komentarza

nuala 6 dni to była wieczność ale dopiero położna w domu mi uświadomiła, że lepiej w tą stronę bo jak by nas wypuścili a potem żołtaczka by się nasiliła to przyjmują już tylko dziecko na oddział dziecięcy a matka sio do domu także teraz Bogu dziękuję, że nas nie wypuścili, cały czas miałam małego przy sobie nawet podczas naświetlania :D
nasza położna jest również doradcą laktacyjnym, w ogóle jest rewelacyjna ;-) Filip na początku słabo przybierał na wadze, więc ona pożyczyła nam swoją wagę na kilka tygodni :)
u nas też pojawiają się problemy z brzuszkiem na razie wspomagamy się Floractinem i jest poprawa
na cycu wisi co chwilę ale cóż takie uroki macierzyństwa :D i lubi spać na brzuszku najlepiej moim oczywiście ;)
dziewczyny w dwupaku wytrwałości, wiem wiem łatwo się mówi

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaa7989

Mari_anWitamy Maryche:D super kolejny dzieciaczek i chyba wiekszosc to dziewczynki:p

Katusia ja juz po wizycie i musze Cie zmartwic,bo polozna mi pow.ze jak nie chce smoka to juz nie bedzie chciala..tak jak i moj..coz cycowe dzieci mamy:)
Dowiedzialam sie tez ze te krostki na0buzi co ma to nie tradzik noworodkowy a potowki ktore zlikwiduje maka ziemniaczana..
A no i wysypka ktora ma w miejscu pampersow to wlasnie uczulenie na nie..i tez krochmalem mamy go umyc i zamiast linomagu to ta maka ziemniaczana.
Mamy zapas pampersow 2 bo tesciowie kupili Maksowi a teraz musimy je wystawic na aukcji i kupic np dady

Odnośnik do komentarza

Kasiaa 7989 a wy już pampers 2 używacie? z tym uczuleniem czasem jest tak, że jak się ładnie zagoi a dupka trochę podrośnie może się okazać, że już nie będzie uczulać, ot takie odczulanie ;)
Mari_Ann gratulację :)
my mamy smoki avent 0-3 Filip załapał bez problemu, z resztą z niego taki artysta, że jemu wszystko pasuje cyc, kapturki, smok, butelki z aventu jak i z medeli byle by coś ssać :D
my w środę się wybieramy do pediatry a dziś zaczynamy werandowanie, pogoda mroźna ale jakże słoneczna :)

Odnośnik do komentarza

Mari-Ann serdeczne gratulacje :) niech się Marycha zdrowo chowa! A Tobie szybkiego powrotu do pełni sił :D

Nuala też mam właśnie smoczek LOVI, ale może spróbuję z jakimś innym kształtem, bo jednak chciałabym czasem odpocząć, choć godzinke od tej mojej cycoliny :) a jak się nie uda, to będę musiała się pogodzić z faktem, ze nadal chodzę w dwupaku :D polozna mi poleciła owinąć ja przed położeniem do łóżeczka lub wózka w jakiś kocyk lub ręcznik, coś w stylu woombie, żeby nie czuła różnicy temperatur, bo to ja może rozbudzić. Będę próbować wszystkiego, nawet jak mi każą chodzić na rzędach, to spróbuję, bo już mnie desperacja dopada :D może i spróbuję z tą koszulka, nie zaszkodzi...

Kasiaa7989 moja na razie nie ma pryszczykow tylko takie malutkie krostki na czole i jednym policzku, ale polozna powiedziała, ze to hormony... za to strasznie schodzi jej skóra z całego ciała, a niby to dlatego, ze jest przeterminowana i długo przebywała w wodach plodowych i teraz ta cała skórka musi się zluszczyc. No to mnie pocieszylas z tym smoczkiem :) a ja myślałam, ze to będzie takie proste, wloze smoczek i cisza :D cholerna, zaczynam się zastanawiać nad mm...

Odnośnik do komentarza

Katusia911 z tą koszulką to może nie być głupi pomysł. A próbowałaś jej podmienić cycka na smoczek jeszcze trzymając ją na rękach? Taka szybka akcja i jeszcze chwilkę potulić, ale już ze smokiem i wtedy odłożyć.

Mnie cały weekend męczyły bóle jak na miesiączkę, ale już nie robię sobie nimi nadziei a wręcz mnie po prostu wkurzają. Ale poza tym to powiem wam, że czuję się momentami jakbym nie była w ciąży, poza tym że przeszkadza mi brzuch to zaczęło mi się lepiej chodzić,oddychać i ogólnie mam jakieś dobre samopoczucie i więcej energii tak mniej więcej od tygodnia. W zeszły poniedziałek pomyłam okna, cały czas latam i sprzątam. Bez porównania z tym jak się czułam jeszcze przed dwoma tygodniami. Mam tylko nadzieję, że to nie oznacza że jeszcze pochodzę w tym stanie ze 2 tygodnie :/

http://www.suwaczek.pl/cache/61ec0069ec.png

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaa7989

katusia no co Ty ..mm? Moze lepiej sie pomeczyc chociaz te 3msce czas zimowy ,mysle ze naturalne mleko zapewni jej ochrone zwlaszcza ze je masz..ale to juz Twoja decyzja..
Co do schodzacej skory to u nas bylo to samo i wlasnie to tez bylo od wod plodowych:)teraz ma jeszcze troszke na stopach

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...