Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Problem w tym, ze on nie budzi sie wyspany. Jeczy, marudzi, trze oczy, a zasnac nie chce. Po 15/20 min walki z nim poddaje sie. I tak walczymy do 9:30/45. Zabawiam, biore na balkon, jemy sniadanie. On co chwile jeczy, marudzi, trze oczy, ale jakos ciagniemy. Dzis nie bylo opcji. Ale co z tego jak zasnal o 8:45 i obudzil o 9:10 i znow zasnac nie moze. Wzielam go teraz na dwor. Chociaz we wozku to on nigdy nie spal dluzej niz 20/30 min. Ale nie moge juz sluchac tych jekow i stekow co chwile. No i wraca problem gryzienia mnie...
Gosciowka- nic nie zmienialam. Wczoraj mial krotka druga drzemke, bo tylko 30 min, wiec polozylam go wczesniej, ok. 18:40.

Odnośnik do komentarza

Wybaczcie że tak nie na temat ale mam pytanie do Was. Czy bierzecie coś na wypadanie włosów? Normalnie wylysieje chyba niedługo...przy każdym myciu głowy gubię masakryczną ilość włosów. Ja wiem ze po porodzie włosy wypadają ale to już 9 miesięcy...Boję się nawet farbować je :-(
Cały czas biorę Prenatal Duo ale może jakaś Skrzypowitę trzeba zacząć łykać?

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzkrhmyazn2yo4.png

Odnośnik do komentarza

skarolina Hmm 9 miesiecy to naprawde dlugo, ale skoro masz dobre wyniki badan to zostaje to przeczekac. Ja probowalam roznych specyfikow, szamponow, odzywek, plukanek ze skrzypu i pokrzywy i mam wrazenie ze niewiele to pomoglo. Jedynie to reszta wlosow byla w lepszej kondycji, ale co mialo wypasc to i tak wypadlo. A teraz mam straszne odrosty na zakolach zwlaszcza, wyglada to komicznie :)

Odnośnik do komentarza

~Pepepe piszesz, ze dziecko Cie gryzie... No wlasnie ja mam ten problem od kilku tygodni. Cale ramiona mam w siniakach i strupkach, bo to naprawde mocne ugryzienia. Na szczescie piersi nie gryzie przy karmieniu. Wyglada to tak, ze niby sie na mnie kladzie i przytula, a w najmniej oczekiwanym momencie "cap" i ugryzione. Macie tak tez? Obstawiam, ze to przez rosnace zeby:/

http://www.suwaczki.com/tickers/1usavcqgksnzvxwk.png

Odnośnik do komentarza

Aniaba, problem z gryzieniem u nas juz od ok. 2 mcy. Ja jestem tak posiniaczona, ze o bluzce z krotkim moge pomarzyc. To samo z krotka spodnica/spodenkami. Nie wiem jak na to zaradzic, slowo "nie" nie wzbudza zadnej reakcji. Zauwazylam natomiast, ze gryzie intensywniej jak ma nadmiar emocji. Jak jest bardzo pobudzony albo zmeczony. Przy karmieniu tez mnie nie gryzie. Gryzie mnie po recach, dekolcie, ciagnie za wlosy. A jak sie bawimy na macie to gryzie po nogach.

Odnośnik do komentarza

Czyli gryzienie to kolejny etap rozwoju :) Moja też się niby przytula i chwyta zębami ramiączko od stanika ciągnie i puszcza :) Ma przy tym świetną zabawę. Szkoda tylko, że czasami sobie nie trafi i ugryzie porządnie w ramię.

Odnośnik do komentarza

Angel16 super może to początek zmian na lepsze:)
U nas problem gryzienia też sie pojawił z tydzień temu tylko u nas jest w trakcie ssania cycka. Zauważyłam, że gryzie mnie jak jest mocno zmęczona albo jak ktoś jest i zaczyna się "popisywać". Jak mówię że nie wolno mamy gryźć i że mnie to boli to ona jeszcze bardziej gryzie. Wtedy co chwilę przerywamy karmienie. Moje piersi sa tak podrapane że bluzki z dekoltem nie mogę ubrać

Odnośnik do komentarza

A więc jeszcze raz .
U nas mąż się ostatnio zdziwił jak mały niby milutko chciał się przytulić a tu nagle bach go ząbkami w ramię. . Jakie było jego zdziwienie a mały robi już tak dobre 2 tygodnie.. cycka też czasem gryzie a jak powiem mu ze nie wolno to się śmieje i prawie mocniej przygryzie i szarpie do siebie. . Eh mój mały rozrabiaka..
Co do czasów czuwania jakoś wątpię w to ... u nas mały wtaje koło 6-7 pierwsza drzemka zazwyczaj koło 10-11 a druga różnie. . Czasem już o 13 a czemu dopiero koło 16.. spać też różnie chodzi. . Zazwyczaj po 21 choć zdarza się że i o 20 już śpi. . Pobudki w nocy czasem 3 a czasem całą noc na cycku wisi wierci się kręci. .

Mamy karmiącej piersią do kiedy zamierzacie karmić? Okres już wrócił? Tabletki bierzecie któraś?

U mnie na szczęście okresu brak i ginekolog stwierdził że nie zapowiada się aby wrócił na razie. . Tabletki biorę od dłuższego czasu i jest ok ☺

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny z tym gryzieniem to jest i u mnie tylko Michaś gryzie i szarpie pieluchę mnie spróbował dwa razy w ramię i w cycka ale za każdym razem nakrzyczałam że nie wolno i więcej tego nie zrobił. I za każdym razem gryzie i szarpie pieluchę jak jest zmęczony.
W temacie snu próbowaliście dać się spokojnie wyspać dzieciom wtedy kiedy tego chcą a nie wg czasów czuwania przez kilka dni i zobaczyć jaki będzie efekt. Ja jak spróbowałam kłaść małego wg czasów czuwania to wystąpiły krótkie drzemki po 30-40 min. Na noc usypiał po 18 ale co z tego jak pół dnia był jęczący z niewyspania. A jak odpuściłam i kładę go codziennie o ustalonych porach zupełnie inne dziecko. U nas wcześniejsze położenie spać skutkuje tym że rano wstaje wcześniej. Rytm który mu pasuje to 10h snu w nocy i dwie drzemki po 1,5h nie przeszkadza mi to jest dowodem że nie każde dziecko da się ułożyć do własnej woli. Mamusią które mają tak łaskawe dzieci do spania to zazdroszczę;-) a tym które nie mają to niech trochę wyluzują i dadzą dzieciom szanse pokazać jaki rytm snu im pasuje. Zaznaczam że nikogo nie krytykuję :-)

Gdybym wracała do pracy to po wykorzystaniu zaległego urlopu w styczniu ale że nie mam z kim zostawić dzieci to idę na wychowawczy i szukam czegoś na miejscu a tym czasem trzeba będzie zacisnąć pasa :-(

Karmić chciałabym chociaż do roczku a później się zobaczy bo tym nocnym wiszeniem co 2h na cycu jestem już zmęczona. Z odstawieniem od cycka to również indywidualna sprawa jedne dzieci bez problemowo a inne z dzikimi awanturami. A z racji tego że mój jest cycoholikiem to nawet nie chcę myśleć co to będzie;-)

http://s6.suwaczek.com/201510101762.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pqegjmni5.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Nadrobilam zaległości, to i wypowiedzieć się mogę :-P

Skarolina! Na włosy polecam placente. Jest to wyciąg z łożyska w takich śmiesznych ampulkach. Są dwa rodzaje - roślinna i ludzka. Roślinna jest tania ale nie wiem jak ze skutecznością. Ja używałam ludzkiej - nazywa się Placent hp. Kosztuje sporo - ok 130 zł za chyba 10 albo 12 ampulek. Włosy przestały wypadac, zrobiły się jakby mocniejsze, a jakiś czas po skończeniu kuracji zauważyłam sporo małych włosów. Teraz trochę głupio wyglądam bo stercza mi koło uszu i wyglądam jak klown.

Jeśli chodzi o zasypianie to nie mamy z tym żadnego problemu. Pierwsza drzemka trwa ok 2 godzin, druga jest krótsza. Stosowalam czasy czuwania ale potem Franek sobie sam wszystko ułożył i działa. W nocy budzi się, chwilę cycka i zasypia. Od kilku dni nie chce mi się go odkładać do łóżeczka więc śpi z nami, dzięki czemu też jakaś bardziej wyspana jestem.

Urlop spędziliśmy u rodzinki na wsi. Wujek ma dużą gospodarkę, traktory, kombajn itp a Franek jak to widzi to jest cały chory i on też chce jeździć, a im głośniej coś wyje tym jest szczesliwszy. Nawet crossa się nie boi. Misio cały czas był pogodny i uśmiechnięty i jak zwykle podrywal panie w sklepie. Byliśmy kilka razy nad morzem bo wujek mieszka ok 70 km od niego, ale chłodno było i woda zimna i Franek wcale nie był szczęśliwy że moczymy mu nogi w tej lodowatej wannie :-P za to plaża podobała mu się bardzo. Usilnie próbował zjadać kamyki i piasek i był bardzo rozzalony że mu nie pozwalamy. Musieliśmy mu kupować osobną porcję ryby bo wsuwal jak szalony. I jak jadł nasze to my potem głodni byliśmy :-D

Jeśli chodzi o gryzienie to nawet nie mamy z tym problemu. Zdarza mu się kogoś dziabnąć ale nie jest to regularne działanie :-D

Jeszcze się nie zastanawiałam nad tum kiedy przestać karmić. Póki co karmię i dobrze mi z tym. Franek ma uczulenie na mleko więc jakbym miała mu dawać mm to musiałabym takie specjalne a ono nie dość że chyba drogie to jeszcze niedobre podobno, także ok co w ramach oszczędności cyc rządzi :-p

Pozdrawiam Was i życzę miłego weekendu!

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3tv733j9la6xt.png

https://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73njegnioy.png

Odnośnik do komentarza

Crispinlight super ze wakacje się udały. My mamy na codzień cały sprzęt rolniczy także jest fascynacja :) małego można zająć na dłuższą chwilę. Uwielbia głośne maszyny, motory, quady, jednym słowem czysty tatuś :)

Ja też mam problem z wypadaniem włosów, chwile miałam spokój i teraz na nowo. Chodziłam do fryzjerki na odżywianie włosów. Pomogło bo mam pełno małych odrostow. I podobnie jak pisała jedna z koleżanek na zakolach wygląda to komicznie. Niektórzy pytali czemu tak dziwnie włosy obcielam :)

Moja mama bardzo często robi coś na przekór mnie jeśli chodzi o Małego. Zazwyczaj faszeruje go słodyczami. Rozumiem, wszystko dla ludzi ale z umiarem. Ostatnio juz po prostu myślałam że wyjdę z siebie jak mały zaczął krztusic się wafelkiem! Brak mi słów. Wiec jak czasem zdarzy się ze musze synka jej podrzucić na chwile to jestem cała w strachu. Chociaż wczoraj był postęp bo pod moją nieobecność nic mu nie dała :)

Musze się jeszcze pochwalić ze nasz urwis w tym tygodniu zaczął stawiać pierwsze samodzielne kroczki :) jest przy tym przesłodki. Szkoda tylko że tatusia tyle omija. Pracuje od rana do nocy wiec wszystko mu nagrywam i nocami oglądamy ze wzruszeniem jak romantyczna komedię :)
ufff ale się rozpisałam.

Pozdrawiamy i miłego dnia dziewczyny :)

Odnośnik do komentarza

Moja mala tez spi 10h w nocy i na dwie drzemki rozklada ok 3h. Wiec rzeczyeiscie 13h snu ma. Klade ja spac jak zaczyna ziewac i marudzic. Sa to przewaznie mniej wiecej te same godziny. Tylko raz zasnie w 5minut a raz w 20minut wiec tak sie przeciaga.

Posadzilam ja dzisiaj na wage a tam 9.5kg szok w tydzien przytyla 1.5kg ale jak posadzilam ja drugi i trzeci raz pokazalo 8.6kg. No i z ta waga moglavym sie zgodzic. :) okazalo sie ze waga miala slabe baterie.
Za to mi odziwo spadlo 2kg. Z czego nie urywam zadowolenia. Ale pilbuje malote w jedzeniu. Jada mniej wiecej co 3h czasem czesciej. Zalezy czy na obiad jest zupka czy cos bardziej sytego. I jak ona je to jem ja. Wiec mam 5-6 posilkow dziennie. A ze karmie ja i siebie w jednym czasie to wiecej niz kanapka nie wchodzi w gre albo jeden polmisek zupki. a i jadam zupki malej co ugotuje. Bez soli itp. Bo mi bardziej smakuja. Mamusia sie przestawila. :D moze uda mi sie te 7kg jeszcze zrzucic :)

Milej nocki zyczymy.

A i gratuluje pierwszych samodzielnych kroczkow. Moja sie puszcza ale jak sie zorientuje ze nikt jej nie trzyma to zamyka oczy i pada :D ale przyjdzie i na nia pora :) jeszcze raz gratulacje

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Oo waga, u nas tez aktualny temat :)
Madzia waży 13,3kg! Wiem, ze dla was to duzo, ale dla nas nie, najwazniejsze, ze przestala tak przybierać. Kiedys potrafila 2,3kg w miesiac, a teraz od 4 miesiecy przyszlo chyba tylko 1,5kg. Super :D a rozmiar ubranek 86/92.

Nauczyła sie puszczac i stoi juz kilka sekund, potem trzeba ja łapać. Fajnie sie rzuca w ramiona czasem :D

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09tgf6q1ldij01.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...