Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Aguska88
Witam wszystkie Mamusie :)
Dawno się nie odzywałam jakoś dużo się działo i przy takiej ilości postów ciężko być na bieżąco :)
Widzę, że cierpimy na te same dolegliwości. Od początku ciąży spałam bardzo dobrze ale dwie ostatnie noce to jakaś katorga, nie mogę zasnąć a jak już mi się uda to śnią mi się różne bzdury do tego biegunka, mdłości i ból głowy nie wiem zupełnie skąd i ten totalny brak siły. Podłoga w domu prosi się o sprzątanie a ja nie mam siły nawet spojrzeć na odkurzacz. Oby w końcu przeszło.

Przy okazji chciałam prosić Was o rady a mianowicie, czy macie jakiś sprawdzony sposób na hemoroidy? Nie mam problemu z wypróżnianiem a skądś to cholerstwo się bierze :/ ostatnio jak pytałam mojego gin na wizycie to powiedział że nic nie widzi bo akurat jak to zwykle bywa schowały się i oczywiście nic mi nie przepisał...

I jeszcze jedno dostałam materacyk do łóżeczka pianka gryka kokos używany i mam dylemat czy go używać czy kupić nowy. Czytałam, że materac powinien być nowy bo używany może mieć jakieś mikrowgłębienia, które mogą źle wpływać na kręgosłup maluszka, ale z drugiej strony skoro jest to może kupowanie nowego to niepotrzebny wydatek? Sama nie wiem co zrobić. Doradźcie proszę.
Pozdrawiam i życzę deszczu na ochłodę :)

Ja też mam taki hemoroid chowających się w nocy, a wychodzący po całym dniu. Tez nie mam zaparc, ale jest on po pierwszym porodzie. W czwartek mam wizytę, to jak nie zapomnę to zapytam lekarza.

Co do ubranka na wyjście, to wszystko zależy od pogody. Ale przy cieńszym kombinezonie kocykiem mozna nadrobić.

Ja dziś bylam na zakupach. Kupiłam sobie sukienkę i Madzi na rozpoczęcie roku szkolnego.
Poza tym kupilam butelkę TT antykolkową, emulsje i szampon Hipp, przybory do paznokci. Muszę się zabrac za kończenie tej wyprawki bo październik mnie zastanie.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Ewelcia87 dziekuje za info, jesli bede na silach to moze jutro tak zajrze a moze dzisiaj jeszcze przyjda te moje sukienki i zobacze czy jakos w nich wygladam.
Dziewczyny, wmawiam sobie, ze to nie wina III trymestru tylko tych nienormalnych upalow, ze jak mina bedziemy jak szwajcarskie zegareczki lataly. Pocieszam sie tym bo tyle mam jeszcze do zrobienia, poprasowania, ogarniecia, a problemem jest wstanie do toalety :(((((
Kasia i SheViolet, mam nadzieje, ze jestescie nadal w dwupaczkach ;-)

Odnośnik do komentarza

Pauuulalala Materac jest po jednym dziecku ale nie wiem czy kompetentnie umiem ocenić jego stan. Spróbuję go dokładnie obejrzeć :)

Daga81 gdybyś nie zapomniała zapytać to byłoby super boje się ze przy porodzie stan się pogorszy, wizyte mam dopiero 28.08...

Właśnie przyszła mi paczka z gemini więc chyba dla mojej kruszynki mam już wszystkie najważniejsze rzeczy, tylko wanienki brakuje i jakiejś myjki ale nie wiem czy na początku jest potrzebna czy lepiej ręką myć?

Dziewczyny a moze na te bóle kręgosłupa warto zaopatrzyć się w poduszkę-kojec? Mi bardzo pomaga ostatnio często mamy gości i siedzenie przy stole mnie wykańcza do tego stopnia że jak już bardzo mnie boli to stoję oparta o krzesło, ale jak kładę się na łóżko w poduszkę to cały ból przechodzi a i zawsze siedząc na kanapie czy leżąc też można ją zwinąć i podłożyć pod plecy.

http://www.suwaczki.com/tickers/m3sxs65gd22s1lb9.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg35m9l87m.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxqpkyt52mw9e.png

Odnośnik do komentarza

Mi tez kolezanka przyniosla 3 kartony ubranek ale jak je przejrzalam to stwierdzilam ze wole zeby dziecko mialo mniej a swoje.Na allegro mozna kupic fajne angielskie czy amerykanskie zestawy.Pozyczone trzeba oddac a przez czas uzytkowania kajac sie z wdziecznosci a tego nie lubie :)

Ja ostatnio w nocy spie jak zabita!Gdyby nie to ze mezowi robie kanapki do pracy spałabym po 12h.

Wczoraj na SR oprowadzali nas po oddziale i powiem wam ze po zobaczeniu z blizszej perspektywy niz tylko na zdjeciu foteli porodowych, narzedzi itp jestem przerazona i strasznie sie boje calej tej otoczki porodowej, bolu itd.

Za to dzis w ramach relaksu 4h u fryzjera :D dobrze ze sa takie "instytucje" :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3mvzl5tj0.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Madzik pochwal się fryzurą :D

Zabcia u nas łóżeczko już stoi bo jak dokupujemy jakiś mebel to wszystko przestawiamy żeby pasowało ale Mała będzie miała swój pokój więc co zrobisz zależy od miejsca jakie macie. Natomiast wydaje mi się ze dobrze sprawdzić czy wszystko jest ok :)

Dobra chyba pora jechać na jakieś zakupy i nakarmić męża jak wróci wieczorem z pracy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/m3sxs65gd22s1lb9.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg35m9l87m.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxqpkyt52mw9e.png

Odnośnik do komentarza

hej Wam dziewczyny. Mam pytanko odnosnie wyprawki..pare rzeczy kupilam w Swiecie Dziecka,ale chcialabym tez co nie co kupic na allegro ,lub w sklepach on line.. czy macie jakies sprawdzone sklepy ? Zamawialyscie w taki sposob jestescie zadowolone? A jeszcze jedno czy ktoras z Was jest z Warszawy i bedzie rodzic lub juz rodzila w sw. Zofii na zelaznej?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Madzik tez jestem tego zdania, pozniej wdziecznosc okazywac. Nam kilka kartonow dala meza siostra ale nawet ich nie znosze, mam duzo ubranek kupionych przez olx, nie znosi Mala tego a 3 kartony przywiozlam po dzieciakach mojego brata, ktory nie chce ich z powrotem, niestety nie ma juz z kim starac sie o kolejne dzieciaczki :(
Za to moja tesciowa co i rusz, niby niewinnie ale wspominalaby ile to wspanialosci ma Hania po Jej wnusi, bleeehhh. Ale ja dzis jestem ze wszystkim na nie ;)
Z przyjemnosci, za tydzien ide do kosmetyczki na regeneracje stop, odzyje :)
Ktos wspominal o materacu, ze moze byc wina moich doleglowosci, nie sadze, mamy nowy i calkiem porzadny materac, poza tym nie boli mnie kregoslup tylko w pachwinach okropnie, to spojenie, tlumacze to tym, ze jakos ta Moja Cora musi sie tamtedy przecisnac i robi sobie tam miejsce.

Jeszcze pewnie mialam o czyms napisac ale tyle tych watkow, ze jak kogos pominelam to przepraszam.
A z ta biegunka, zdaje mi sie, ze to nasze organizmy cos juz kombinuja bo ja co jakis czas tez juz mam takie czystki, gdzie wczesniej byl problem z krecikiem. A i coraz wiecej nas ma ta przypadlosc.
Na hemoroidy moze postosowac troszke czopki glicerynowe?

Odnośnik do komentarza

mleczyk zapytam napewno o te dusznosci bo naprawde zyc nie daja a przy ttych upalach wogole, tak mnie to dzis meczylo (i meczy) ze ustawilam wiatrak na siebie na fula i troche chlodnego powietrza lecialo to jakos przezylam ale mojemu juz chlodno bylo bo w nocy mielismy 18 stopni a przy otwartych oknac spimy, a dla mnie byl ukrop.

Aguska prosty sposob na sprawdzenie czy materac jest rowny to albo lekko reka przejechac albo wziasc polmisek albo szklanke wlac wody polozyc matera na podlodze i zobaczyc czy sie przechyla :D hehe jak poziomica :D chociaz nie wiem czy zadziala :D

My lozeczko zlozymy dopiero na poczatku pazdziernika. A tak szczerze mowiac to stoi od zeszlego roku i nawet nie wiem czy ma wszystkie czesci. Ale mam paragon i jeszcze rok gwarancji. I kupowalismy u znajomych w sklepie wiec jak cos bedzie brakowalo to nam zalatwia :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

A i dolaczam do grona mamusiek "oczyszczajacych" :D tylko ze mnie sie zachcialo marchewki i sobie starlam na tarce a potem taka papke w blenderze zrobilam...mmmm mowie wam jaka dobra :D a jak szybko do lazienki szlam :D a wiec polecam dla tych ktore maja problem. :D

Yyy ktoras pisala ze komode potrzebuje i wlasnie weszlam na olx.pl a tam tanie a duze tylko nie wiem czy akurt ta okolica, ale jak cos to sluze pomoca w szukaniu :D
O wlasnie adonis a ty juz kupilas ta szafe Hensvik??

komoda

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mnie też dopadła przykra dolegliwość zwana hemoroidem :( z tego co udalo mi się poczytać w necie z domowych sposobów to myć okolice odbytu po każdym wypróżnieniu i robic oklady z zaparzonej torebki od herbaty sprawdziłam mi przyniosło ulgę ale na trochę zatem poszlam do apteki i pani doradziła w mi maść procto-glyvenol kobiety w ciąży mogą ja stosować rano i wieczorem i po 5 dniach problem znikl :)

Zabcia co do palenia w domu przy kobiecie w ciąży a później przy noworodku to stanowcze nie spróbuj ja przekonać ze to chodzi o zdrowie kruszynki. Ja bym łóżeczko schowala po co ma przesiakac dymem. U mnie się nie pali a łóżeczko planuj e rozłożyć dopiero na pare dni przed terminem. Oczywiście pościel i wszystko dla dziecka przygotuje wcześniej tylko nie wiem kiedy bo jak na razie przez te upały to nie mam na nic siły

http://s6.suwaczek.com/201510101762.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pqegjmni5.png

Odnośnik do komentarza

Mało brakło, a pisałabym do was właśnie z patologii... Pogoda wykańcza do tego stopnia, że moje ciśnienie dzisiaj zwariowało. Utrzymywało się ostatnio w okolicach 135/85 i jak dla mnie już było brzydkie, ale jak dzisiaj przekroczyło 140/90, a potem 150/90 to uznałąm, że najwyższa pora jechać do szpitala na przegląd.
Na miejscu okazało się, że już trochę spadło (chyba się wystraszyłam zostania na oddziale, bo pojechałam od razu z torbą). Akurat dyżur miał mój gin i oczywiście chciał mnie zostawić, ale ubłagałam, żeby najpierw mnie zbadał, a jako że wszystko ok i z szyjką i z młodą, to kazał pilnować i jak się powtórzy to wracać leżeć tam. No a jutro mam przyjść po skierowanie na badania chociaż wizyta za tydzień dopiero.
Tyle z tego dobrego, że mi małą dokładnie zbadał, leży główkowo, waży 2300 ( w 3 tyg śmigła o 1kg) i wszystko w porządku. Termin z USG wychodzi na 20 września.

Z tym narzekaniem, to chyba trzeba sobie "ulać" trochę tych żali, bo np. w moim otoczeniu uznawane to jest za marudzenie i słabość, bo przecież ONE w sensie dziewczyny z którymi gadam też w ciąży były i nie narzekały. Tu chociaż się okazuje, że większość problemów i bolączek mamy takich samych, albo bardzo podobnych :)

@kingusialkr fura podobna do tej co ja sobie wybrałam :D Czekam na kase z L4 i zamawiam taki: http://wozki-dzieciece.pl/shop_item/1869/camarelo-carera-wozek-dzieciecy.html

@AsiaPil jestem jeszcze duża i 2w1 :) Lekarz dzisiaj pow, że się nie zanosi na to, żeby coś się miało na dniach zmienić, a to coś to mógł być już faktycznie czop, ale to nic :)
Na weselu duuuuużo wody z lodem i cytryną i przetrwasz ;)

Co do ubranek i pożyczania, to ja chyba bym nie chciała. Za bardzo bym się bała, że się poplamią i nie dopiorą czy coś. Zwłaszcza, że ja pokupowałam za takie grosze, że szok. Musze obejrzeć co mi szwagierka naszykowała, ale mam jakiś dystans i powybieram chyba to co mi się po prostu bardziej spodoba.

Odnośnik do komentarza

martolina
nati86 Branie udziału w SR na NFZ wiąże sie z podpisaniem deklaracji z położną, tak to jest finansowane. Nie wiem ile razy można ja zmieniać. W mojej SR jest tak, że jak któraś z dziewczyn jest spoza rejonu który "obsługuje" położna a chce brac udział w zajeciach i warsztatach to w czasie ciaży ma podpisana deklaracje z położna z SR a przed porodem zmienia na jakąś ze swojego rejonu.

Ja mam doświadczenie przy obsłdze napletków bliźniaków z refluksem. Lekarze mówili żeby przy myciu lekko odciagac ale nic na siłe. Chodzi o to zeby nie powstała sklejka a w konsekwencji stulejka (czy jakos tak).

Drożdżówka u mnie w SR położna mowiła, ze aktualnie sie tylko osusza i niczym nie psika/smaruje. Pilnowac zeby sie nie moczył i wysychał. Tyle. Jak nie odpadnie po miesiacu zgłosić sie do pediatry.

martolina dzięki za odp. ale głupio trochę bo skoro przysługują nam spotkania z położną środowiskową, a szkoła rodzenia to często zupełnie coś innego i trzeba tak kombinować :-/

Odnośnik do komentarza

Dziś upał niemiłosierny. Za chwilkę chyba do basenu wejdę. W nocy spałam nieźle, bo okno balkonowe na oścież otwarte.
Ja łóżeczko też już kupiłam, ale sprawdziliśmy czy są wszystkie części i spowrotem do kartonu. Myślę ze w drugiej połowie września złożymy. Tylko w Gemini jeszcze zamówienie złożę. A z laktatorem to chyba poczekam i kupię jak będzie potrzebny, bo trochę szkoda 350zł mi wyrzucić w błoto jakby nie przydal się. A na początek ręczny mam po Madzi.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Napisałam, że koleżanka pożyczyła mi te wszystkie ciuszki, ale to ja się upieram, że oddam. Ona już ma 4 dzieci i mówi, że raczej stop i ich nie potrzebuje, ale się nie zarzeka. To moja przyjaciółka od urodzenia więc nie mam problemów, żeby je wziąć, aczkolwiek od kogoś "dalszego" też czułabym się pewnie zobowiązana i trochę niezręcznie.

A jak tam nasza Kasia w szpitalu?

Odnośnik do komentarza

Pochwalilabym sie wlosami gdyby tylko udalo mi sie zrobic sensowne zdjecie :) ogolnie to kiedys palilam papierosy i w ramach rekompensaty za porzucenie palenia postanowilam raz w tygodniu chodzic do fryzjera zeby miec wypielegnowane i ulozone wlosy :D kosztuje mnie to miesiecznie tylko 120zl a ile radosci dzieki temu :P Te dzisiejsze 4h to poprawienie wizerunku ombre :)

Dziewczyny piszecie ze kupujecie posciel.Czy takiemu malemu dzieciaczkowi jest ona potrzebna?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3mvzl5tj0.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...