Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Aska123, niektóre dziewczyny tak mają że brzuszki tylko rosną. Malutko przytyłaś. Widocznie dzidzia tak ułożona. Moja kuzynka też tak miala, że w 6 mies miala brzuch jak ja do porodu. A na wadze wcale dużo nie miała. Także nie ma chyba w tej kwestii normy. A możesz wrzucić zdjęcie brzuszka?

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Daga81
Aska123, niektóre dziewczyny tak mają że brzuszki tylko rosną. Malutko przytyłaś. Widocznie dzidzia tak ułożona. Moja kuzynka też tak miala, że w 6 mies miala brzuch jak ja do porodu. A na wadze wcale dużo nie miała. Także nie ma chyba w tej kwestii normy. A możesz wrzucić zdjęcie brzuszka?

Daga81, jasne :) wstawiam dla porównania zdjęcie z 12 tc i robione przed chwilą z 22tc.

Jak siadam to mąż się smieje, że wyglądam jak wielorybek :P I rzeczywiście, pewnie wynika to z ułożenia dziecka, bo ciągle czuje ruchy w okolicy pępka- po bokach i delikatnie pod.

monthly_2015_06/pazdziernikowe-maluchy-2015_31275.jpg

monthly_2015_06/pazdziernikowe-maluchy-2015_31276.jpg

monthly_2015_06/pazdziernikowe-maluchy-2015_31277.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

eewelinka
U mnie to jakos dziwnie z ta waga. Juz mam prawie +8 kg, a spodnie mam dalej te same, jedynie bluzki są za male.. Wiec sie pytam jakim cudem tyle kg jak tego tak nie widac???????

tego się nie ogarnie.. tak samo ja sie pytałam całe zycie dlaczego aż tyle waże (średnia waga ok 58kg przy wzroście 167cm), a rozmiarówka XS/ 34, czasami z sieciówek typu Reserved i to okazywało się za duże, talia 63-65cm.

Także ja uważam, że wagą nie masz co sie przejmować :) Tym bardziej, że mieścisz się w swoje dawne spodnie! Pozazrościc..

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

Na ostatniej wizycie miałam +3 kg, ale jak dziś weszłam na wagę to już do +4 kg dobijam.

Dziś dopadła mnie zgaga :/
Miałam nadzieję, że choć to mnie ominie z ciążowych dolegliwości, ale póki co miałam wszystkie książkowo...

Moja dzidzia też ćwiczy mamusine nerwy, raz kopie jak szalona, a potem pół dnia przerwy albo dwa lekkie kopnięcia i zaczynam panikować. Jem słodkie, wyczekuję kopniaków, zazwyczaj po słodyczach się pojawiają, ale jak tak będę słodkie jadła to skończę chyba na +30 kg :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

Ja chyba nawet nie chce sie mierzyc, bo jak to ostatnio robilam,a bylo to bardzo dawno to 100 pekla.

Z jedzeniem dba o mnie mama :D drugi dzien mi prowiantu nazwozila, bo tego szpitalnego to raz ze malo, a dwa ze ochydne i jesc sie tego nie da.
Niemaz robi po calych dniach i dopiero wieczorem zajrzy.

Lekarz na obchodzie pow, ze jutro jeszcze pobadaja i moze wypuszcza, bo brzuch jest ladny :)

Odnośnik do komentarza

Aska123 brzusio piękne i faktycznie urosło mocno od 12 tygodnia. Ale fajnie, bo przynajmniej widać, a u mnie w miejscowości wszyscy sie zastanawiają czemu w domu siedzę, bo jak założę szerszą bluzke to nic nie widać.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

bejbik81
Hej, dziewczyny czy któraś z Was jest lub była w 21 tyg.i nie czuła ruchów? Bo ja kilka razy tylko czułam takie bulgotanie,ale może to jelita. Nie wiem,na usg w czwartek wszystko było dobrze. Tylko te ruchy mnie niepokoją.

Myślę, że to normalne. Ja miałam podobnie, że w 21 sama jeszcze nie wiedziałam czy to ruchy czy bulgotanie. Byłam wtedy na wizycie i lekarz powiedział że to norma. Tydzień później czułam już wyraźne ruchy.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

bejbik81
Hej, dziewczyny czy któraś z Was jest lub była w 21 tyg.i nie czuła ruchów? Bo ja kilka razy tylko czułam takie bulgotanie,ale może to jelita. Nie wiem,na usg w czwartek wszystko było dobrze. Tylko te ruchy mnie niepokoją.

A gdzie masz łożysko? Podobno przy łożysku na przedniej ścianie słabiej i później czuć.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

Chyba to umiejscowienie lozyska nie do konca u kazdego sie sprawdza. Ja mam na przedniej scianie i sporo tluszczyku i lekarz ktory robil mi usg polowkowe w klinice twierdzil, ze w 21 tyg nie powinnam czuc jeszcze ruchow a ja juz wtedy czulam od tygodnia, ale faktem jest, ze jak Mala sie ulozy inaczej to czuje tylko delikatne musniecia a czasami to porzadne kuksance dostaje ;-)
Od wczoraj tez fisiowalam, brzuch mizialam zeby Mala wiecej sie ruszala ale teraz po powrocie z miasta i z zakupow nadrobila caly dzien ;-)
Jak sie nie rusza to Ja podsluchuje detektorem ;-)
Jade dzisiaj zobaczyc wozka, co prawda chcialam quinni ale kolezanka sprzedaje wozek 3w1 za 500 zl, jesli bedzie nam w miare odpowiadal to wezme. Z gondoli i tak niewiele skorzystamy zima, spacerowka wazna no i fotelik aby byl w miare dobry na poczatek, a pozniej jak podrosnie i tak trzeba kupic wiekszy bo jak zauwazylam te z zestawow to sa czesto max do 10kg.

Odnośnik do komentarza

AsiaPil, czemu mówisz ze z gondoli nie skorzystasz. Przecież zimą też na spacery trzeba wychodzic. A jeśli chodzi o fotelik, to faktycznie większość jest do 10 kg. U nas bylo tak, że gdy corka miala 9 mies to kupiliśmy taki od 9 do 25 kg i starczył do tej pory czyli do 6,5 roku. Ale teraz juz ciasny sie zrobil i ma samą podkładkę, ale przymierzam się do takiego fotelika do 36 kg, bo na dłuższe podróże sama podkładka nie jest zbyt wygodna. Szczególnie jak dziecko zaśnie.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Z tym lozyskiem na przedniej ścianie i późniejszym wyczuwaniem ruchów u mnie też się nie sprawdziło bo już w 17 tygodniu czułam pierwsze ruchy a moja szwagierka miała łożysko na tylnej ścianie i bliźniaczki w brzuszku i mówiła że dopiero w 21 tygodniu czuła pierwsze ruchy i to była jej pierwsza ciąża także u każdego jest inaczej i myślę że nie ma się narazie czym przejmować chociaż łatwo jest mówić. Ja też nie kupuje nowego wózka i nawet się nie zastanawiałam jaki bym chciała bo kuzynka ma do sprzedania babyactive 3w1 więc wezmę od niej. Nawet mi się podoba więc zawsze można coś zaoszczędzić. Miała któraś z was wózek tej firmy co o nich myślicie?

http://s8.suwaczek.com/201509291578.png

Odnośnik do komentarza

Myszka123 nie przejmuj się Ją zaczęłam czuć w 22 tyg tzn juz wiedzialam że to to bo tak naprawdę to wczesniej juz jak pomyślę teraz to były ruchy tylko ja Nie wiedziałam myślałam że jelita teraz jestem w 25 tyg i mały szaleje chycoaz od 20 tyg też siedziałam jak na szpilkach i czytałam jak to czuć i wtedy bym nie pomyślała że to są ruchy także cierpliwości:-)
Ja co do wózka tp też chyba 3in1 podobaja mi się wózki gdzie można sam fotelik nałożyć na zakupy idealny i mało miejsca waucie zzajmuje jeszcze nie bylam i nie oglądałam mój mąż pracuje teraz po 12 h i niestety przez najbliższe 2 tyg nigdzie nie pojedziemy:-( Nic jeszcze nie Mam:-(

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8csqv4iurl55q.png

Odnośnik do komentarza

Ja pierwsze ruchy czułam na przełomie 15/16 tyg, ale takie porządne kopniaki to w 19tyg.
Ja kupiłam używany Quinny buzz i od tygodnia stoi rozłożony w pokoju a ja codziennie przyglądam się mu, raz zakładam gondolę raz spacerówkę a raz fotelik i jakoś nie mogę się przekonać. Najbardziej niepokoi mnie to,że gondola jakoś tak dziwnie przechyla się do przodu , wszystko zamontowane jest prawidłowo, więc nie wiem czy to jakieś uszkodzenie czy ten typ tak ma.Część spacerowa ma to do siebie,że buja się w przód i w tył, ale to podobno w tym modelu normalka z tego co wyczytałam z opinii. Ma też takie normalne ślady użytkowania, jakieś przetarcia na kołach czy delikatne rysy na stelażu. I kosz na zakupy nie powala, niewiele się tam zmieści :/ Także jestem w kropce , nie wiem co zrobić. Na szczęście czasu jeszcze dużo na przemyślenie, muszę pochodzić po sklepach i pooglądać te karoce, może się w którejś zakocham i problem się sam rozwiąże. Zaraz fotki wrzucę.

http://www.suwaczki.com/tickers/7u229jcgxa2l6kfr.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczynki. Zaczęłyście już chodzić do szkoły rodzenia? Ja jutro mam pierwsze spotkanie. Co do kilogramów to ja +6. I też jakoś specjalnie się nie objadam. Chociaż nie ukrywam, że jem trochę częściej, ale staram się owoce lub warzywa. Myślę ,że każda z nas ma inny predyspozycje do przybierania na wadze. Na genetykę nie ma rady.
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w343r8tdb9rtr7.png

Odnośnik do komentarza

Też kupiłam używany wózek i specjalnie sie nie rozczulam, bo corka uzywala tylko rok. Ewentualnie później na zakupy. Jak miala 3,5 bylismy w górach i wszystko na pieszo. Tak jej zostalo, biega caly czas. W tamtym roku jako 5 latka weszla na Gęsią Szyję i do Morskiego doszla i kilka dolin zaliczyla. Także zbytnio wózkiem nie przejmuje sie. Na razie wyprawki nie kompletuje. Trochę ciuszków po córce jest, rożki dwa. A kosmetyki i pieluchy później sie kupi. Jak bylam w pierwszej ciąży też wariowałam, a teraz jakoś rozsądniej do kwestii wyprawki podchodzę. Moze dlatego ze mam 6 letniego szkraba który rośnie jak ma drożdżach i na niej bardziej się skupiam

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...