Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny! Z góry przepraszam, że nie ustosunkuje się do tego co się tutaj działo, w wolnej chwili na pewno nadrobię :) dzisiaj o godzinie 10:19 przyszła na świat poprzez cesarskie cięcie nasza córka Zosia. 2,7 kg 52 cm 9 w skali apgar. Wcześniaczek - 26 dni przed terminem i tak oto stałam się wrześniówką :) kiedy dojdę do siebie, opisze poród. Mała kluska jest najwspanialsza i nie mogę się doczekać, żeby z nią pobyć. Jak tylko się uda wrzucę rownież foty :)

http://www.suwaczki.com/tickers/7u22krntvheonbn2.png

Odnośnik do komentarza

laf ogromne gratulacje!!!! :D naciesz się córeczką a w wolnej chwili pochwal sie ciotkom zdjeciem i napisz więcej o porodzie, jak się czujesz i jak odnajdujesz się w roli Mamusi:))) buziaki dla Was!!! :*
Kasia_Ola tak, będę rodzic w Malborku jeśli ciąża wciąż będzie przebiegać prawidłowo:) a Ty też jesteś z Malborka? Co do torby to mam spakowane dwie - jedna dla siebie, jedna dla Małego. Ciuchy na wyjście przygotowałam osobno i zostawiam w foteliku samochodowym w domu, jak już będziemy wychodzić to mąż weźmie wszystko naraz a ze sobą biorę tamte dwie;) dla Malucha tylko chusteczki i pampersy potrzebne, no i ubranka:)

Odnośnik do komentarza

Fobianka chrzestny musi od swojego proboszcza dostać zaświadczenie, że nie ma przeciwskazań:
Dla zainteresowanych:

KTO MOŻE BYĆ CHRZESTNYM?
Zgodnie z chrześcijańską tradycją, przyjmujący chrzest powinien mieć, jeśli to możliwe, chrzestnego. Jego zadaniem jest, w wypadku chrztu osoby dorosłej, towarzyszenie w dochodzeniu do wiary i poznawaniu życia chrześcijańskiego; a w przypadku chrztu dziecka ma on wraz z rodzicami przedstawić dziecko do chrztu i pomagać w jego wychowaniu religijnym, tak, by prowadziło życie prawdziwie chrześcijańskie.

Chrzestnym nie może więc być każdy. Więcej, Kościół stawia osobom, które maja być chrzestnymi bardzo konkretne wymagania. Chrzestnym może być ten, kto:

1. został wyznaczony przez przyjmującego chrzest albo przez jego rodziców /opiekunów/;
2. jest katolikiem;
3. ma wymagane kwalifikacje i chce pełnić to zadanie;
4. jest wystarczająco dojrzały do pełnienia tego zadania, to znaczy ukończył szesnaście lat;
5. przyjął trzy sakramenty wtajemniczenia: Chrzest, Bierzmowanie i Eucharystię;
6. prowadzi życie zgodne z wiarą i zadaniami jakie ma pełnić;
7. prawo nie zabrania mu pełnienia zadań chrzestnego (tzn. jest wolny od jakiejkolwiek kary kanonicznej);
8. nie jest ojcem ani matką dziecka /osoby przyjmującej chrzest/.

Obok chrzestnego katolika można również wybrać osobę ochrzczoną nie będącą katolikiem na świadka chrztu.

Zgodnie z tymi normami pomyłką jest wybór na chrzestnego osoby niepraktykującej, czy żyjącej w związku cywilnym lub konkubinacie (bez ślubu „kościelnego”), albo osoby jawnie występującej przeciwko prawdom wiary i moralności. Musi przecież, wraz z rodzicami dziecka, wyznać wiarę, w której dziecko ma być ochrzczone, i wyrzec się wszelkiego zła!
Ma być to osoba, która żyje życiem prawdziwie chrześcijańskim: wierząca, praktykująca, najlepiej uczestnicząca czynnie w życiu wspólnoty parafialnej.
Zadaniem chrzestnego jest bowiem nie tyle „rozpieszczanie” dziecka prezentami ile wspomaganie rozwoju jego wiary. A zatem kryterium wyboru nie może być w żadnym wypadku stan posiadania majątkowego.
Powinna być to osoba bliska rodzinie dziecka, mająca z nią częste kontakty (czy może dbać o wiarę dziecka chrzestny, który widuje chrześniaka raz czy dwa razy w roku?). Chrzestny powinien również cieszyć się autorytetem, tak, by w razie potrzeby, mógł zwrócić uwagę dziecku i jego rodzicom na błędy czy braki wychowania.
To dlatego, gdy chrzestny nie jest osobiście znany proboszczowi, wymagane jest zaświadczenie z parafii zamieszkania, że jest osobą wierzącą i praktykującą.

-------------------------------------------------
1. Kodeks Prawa Kanonicznego, kan. 872.

2. Wtajemniczenie chrześcijańskie. Wprowadzenie ogólne, 8-10; KPK, kan. 874.

Odnośnik do komentarza

Laf gratuluję! Zdrówka życzę! Śliczna jesteś, za pewne twoja kruszynka odziedziczy urodę!

Mleczyk u mnie niestety z chrzestnymi jest problem bo nikt się nie nadaje... I nie mamy pojęcia co zrobić.
Madzik skurcze to ból dolnej części brzucha jak na okres, biegunkę, zaparcia. Lub ból krzyża. Poczytaj o tym, ale na pewno się domyślisz, że to już :D

Odnośnik do komentarza

Koniczynka i Laf Gratulacje!!! I czekamy na zdjęcia Waszych śliczności, ale na razie odpoczywajcie i nabierajcie sił

Kafana ja jutro zaczynam 37 tydz. oj i mam WIELKĄ nadzieję, że mały się obrócił. Oby nasze maleństwa nas słuchały i były główkami w dół.
Justyna12315 na pewno w poniedziałek dam znać, zresztą pewnie takie emocje będą, ze na pewno na forum będę musiała je wylać. Zresztą z tego co widzę na Twoim paseczku to Ty masz jeszcze sporo czasu, wiec maleństwo na pewno fiknie koziołka ;-)

Odnośnik do komentarza

Laf wielkie gratulacje :-) Super że masz już małą Zasięgu :-) Odpoczywajcie sobie i cieszcie się sobą:-) po cesarce podobno trochę gorzej, w sensie że dłużej się dochodzi do siebie ale najważniejsze że z Wami wszystko dobrze :-)
Asia gratulacje :-) mój synek też miał 4200 :-) jest różnica między takimi noworodkami a tymi co mają np 2500, ale najważniejsze jest to żeby dzidziuś i mamusia byli zdrowi :-)
Życzę Wam dziewczyny zdrówka i pociechy z nowonarodzonych na maluszków :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwtv73ojghzm7x.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...