Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Hej;) i ja dzis zaliczam noc do udanych;) az jestem w szoku zasnelam po 22.00 jakos o 00.00 na siku i wstalam po 7.00;)

Co do nospy ja mam brac tylko wtedy jak brzuch b.mocno i dlugo sie napina,wiec lykam w wyjatkowych sytuacjach

A co do magnezub6 to ja prawie od poczatku lykam 3* 2tabletki podobno w ciazy dziecko b.duzo od nas pobiera i te dawki maja byc wieksze niz dla ,,normalnej" doroslej osoby.

Odnośnik do komentarza

dags
A ja dziś w nocy regularna pielgrzymka o 24:00, 2:00, 4:00 i 6:00 -mały chyba całą noc bawił się moim pęcherzem. Do tego okropne drętwienie w udach - nie dało się leżeć. Dziewczyny ile przyjmujecie magnezu? Ja biorę Magne B6 i biorę 3 x 1 tab (a tam chyba zawartość jest 50 mg o ile dobrze pamiętam) - zastanawiam się, czy nie zwiększyć? Nospy nie ruszam.

Ja nospy przez całą ciążę wzięłam kilka tabletek, ale staram się nie brać. Magne b6 3x2tabl

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ale świetnie mi się spało! To już druga taka dobra noc... już zapomniałam jak to jest :)

Co do nospy , ja też nie biorę jej za każdym razem kiedy coś zaboli itp. , bo w ciąży tak jest,że boli, się napina i niestety takie uroki. A leki to leki nigdy na zdrowie nam nie wyjdą, a na pewno nie w ciąży.
Przez ten czas zjadłam może z 7 tabletek nospy .

A co do piersi i ich wielkości. Ja zawsze miałam B i wydawawały mi się takie małe,a od kiedy urosły w ciąży to je przeklinam. Naprawdę jest baardzo nie wygodnie, także dziewczyny zmniejszymi piersiami cieszcie się! Ja już czekam, aż wrócę do mego B .
Miłej niedzieli!

Odnośnik do komentarza

dags, ja w poprzedniej ciąży miałam dokładnie tak jak Ty w 9 miesiącu, 24, 2, 4, 6 i 8, dokładnie co 2h :)

Teraz przed snem staram się 2 razy pójść do toalety i potem 1-2x w nocy wędruję. Śpię jakoś ok, chociaż nad ranem już się bardziej rzucam po łóżku i wszystko mnie wybudza. Wstaję obolała i połamana, a dzisiaj jeszcze z bólem gardła :( Ale jak Was Kobiety czytam, to i tak chyba jest nieźle, bo Wy biedaczki w ogóle spać nie możecie :(

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c15nmjagfd6bq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9uay3luwocfhs.png

Odnośnik do komentarza

Paula ja mysle, ze bez problemu Cie tam przyjma. Przeciez co za roznica czy masz lekarza stamtad czy nie?
A dlaczego chcesz tam rodzic? Ja w sumie zastanawialam sie miedzy Jaczewskiego a Staszicem, ale jednak wybralam ten pierwszy, bo osluchalam sie ze ze Staszica czesto odsylaja bo jest przepelnienie, ze czasami i na korytarzu kobiety po cc leza jak nie ma miejsc itd a na jaczewskiego jest lepszy oddzial neonatologiczny, ale za to podobno jest straszny "terror laktacyjny"....

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

A ja odpoczywam sobie. Obiad mam z wczoraj od mamy dzis jeszcze zupke dostane. Tata zabral synka na zawody strazackie tylko ciezko bylo go przekonac ze nie jedzie do przedszkola i na placz mu sie zbieralo. A juz myslalam ze sie przelamal i bede mogla go na dluzej zostawic. A wczoraj mial tak jak pisalam mial urodziny i dostal od nas samochod sterowany pilotem i chcial go zabrac na gore do swojego pokoju ale pozwalalismy mu sie bawic tylko na dole bo wiecej miejsca a po drugie zeby go z gory nie zrzucil. A wieczorem skorzystal z zamieszania ze przyszli goscie siedzimy przy stole i tylko widze kontem oka ze z gory cos leci i lomot oczywiscie udalo mu sie przemycic na gore i sprawdzic czy umie fruwac ;) rozsypal sie na czesci troszke nie dalo sie dosztukowac ale dziala :)

Odnośnik do komentarza
Gość Winnie the pooh

Hej ja mam termin na 23 pazdziernika tez nasza pierwsza dzidzia. Jestem juz w 36 tyg i czuje sie caly czas zmeczona brzuch juz taki duzy nie kiedy zdarza mi sie nim zachaczyc o drzwi lub krzesla w kuchni wtedy boli. Mały na badaniu tydzien temu mial juz 30 cm od glowki po pupke. Tez mieszkam w uk tutaj badania sa bardzo rzadko i tez duzo nie mowia np niewiem ile moj maluch warzy :( ciaza rozwija sie prawidlowo ale i tak ciagle myslenie czy wszystko jest ok doprowadza mnie do szalu :( a jeszcze jedno dziewuszki tez macie ten potworny bol w szyjce macicy kłujacy podczas chodzenia ja mam nawet jam leze :/

Odnośnik do komentarza

Ja mam tez 2 staniki do karmienia z poprzeniej ciazy takie mieciutkie na dole maja fiszbiny chyba miseczka h ale sa kolorowe fajne odpinane. I wczoraj dokupilam taki bardziej utwardzony ale kupowalam lokalnie i specjalnie pod koniec ciazy zeby dopasowac troche zapasu na srodku zostalo w razie jak piersi nabiorabi jak wkladki wloze. I rozmiar 75 G. Mysle jeszcze o kupieniu bluzki takiej odkladanej do karmienia jak mi gdzies u lekarza przyjdzie karmic sa te specjalne pokoje ale czasem jest tam pare mamusiek ;) zeby nie podnosic wszystkiego go gory ;)

Odnośnik do komentarza

Asia zastanawiam się czy mnie przyjmą bo podobno często odsylaja ... A chce tam rodzic bo rodzilam tam Bartka i bylam bardzo zadowolona z opieki itp... Poród jak poród bólu nikt nie zabierze ale czułam ze polozne sie mną zajmują i starają sie w każdy możliwy sposób pomoc ... Lewatywy nie miałam. Nikt nie pytal czy chce w sumie sama tez nie mówiłam. Ale nic podobno mi nie wyleciało hehe
Laktacja hmmm ogólnie nie tolerują smoczkow bo skoro dziecko ma potrzebę ssania to powinnysmy je przystawiać do piersi ... Ale maja zdrowe myślenie bo ja miałam taki przypadek ze wręcz kazaly mi dać smoczek bo (tak jak pisałam gdzies wczesniej) Bartek jadl jadl jadl i jeszcze raz jadl! Juz ulewal bokiem i dalej chcial jeść! Wiec jak to zobaczyly to kazaly dać mu smoczek i karmic na czas ... Potem spuszczalam troszkę pokarmu zanim go przystawialam bo najpierw leci ten mniej syty i mowily ze on może dostaje tylko ten lekki i zanim leci mi ten bardziej treściwy to maly juz nie tyle najedzony co opity tym wodnistym ... I dlatego częściej sie domagal ... Także może i terror ale w dobrej sprawie i nie na sile... ;)

Co do leków to w 1 ciąży tez bralam garściami ;/ od poczatku duphaston 3x1 nospa 3x1 luteina3x1 magne b6 3x1 no i oczywiście kwas foliowy dha itp :p wiec garść leków... A teraz nic oprócz podstawowych witamin....

http://fajnamama.pl/suwaczki/bpu69gp.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/tgxhalv.png

Odnośnik do komentarza

Witam nową mamusię :-) ja miałam takie kłucie w szyjce w 19 tyg i okazało się że zaczęła się rozwierać, po założeniu pessara kłucie ustało, może po prostu Ci się szyjka skraca albo robi się rozwarcie jakieś małe, podobno niektóre kobiety odczuwają przed porodem rozwieranie szyjki, zanim zacznie się czynność skurczowa. Ja w poprzedniej ciąży ostatni miesiąc miałam 4cm rozwarcia zewnętrznego ale nie czułam nic.

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwtv73ojghzm7x.png

Odnośnik do komentarza

cameom
dags, ja w poprzedniej ciąży miałam dokładnie tak jak Ty w 9 miesiącu, 24, 2, 4, 6 i 8, dokładnie co 2h :)

Teraz przed snem staram się 2 razy pójść do toalety i potem 1-2x w nocy wędruję. Śpię jakoś ok, chociaż nad ranem już się bardziej rzucam po łóżku i wszystko mnie wybudza. Wstaję obolała i połamana, a dzisiaj jeszcze z bólem gardła :( Ale jak Was Kobiety czytam, to i tak chyba jest nieźle, bo Wy biedaczki w ogóle spać nie możecie :(

z tym pecherzem jest tak ja na załączonym zdjęciu :P

a co do iersi mi tez urosły tylko troszkę ale nie to mnie martwi, martwią mnie moje płaskie sutki, kupiłam niby te silikonowe nakładki podobno da sie je jekos wyciągnąc ...tak bardzo chcialabym karmic ale boję się ze to moe bardzo utrudniac ....

http://www.suwaczki.com/tickers/ganns65gcmlq5rw4.png]Tekst linka[/url]

monthly_2015_09/pazdziernikowe-maluchy-2015_35985.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...