Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny :-) byłam wczoraj w moim szpitalu, gdzie będę rodzić na takim wieczorku informacyjnym dla ciężarnych. W szpitalu jak w prywatnej klinice. Każda rodząca ma swoją salę do porodu i po porodzie tak samo osobna sala z łazienką i mąż może zostać w szpitalu z kobietą. Znieczulenie można sobie wybrać jakie się chce mieć, zewnatrzoponowe tylko na życzenie rodzącej, a tak po za tym to jest jeszcze swiatloterapia, aromaterapia, muzykoterapia, akupunktura i jeszcze coś, ale nie pamiętam dokładnie :-) cesarska też na życzenie.
Co do nacinania krocza to położna mówiła, że za zgodą rodzącej, ale jak główka jest duża i ryzyko pęknięcia w stronę odbytu to lepiej dac się naciąć. Co do lewatywy to tak samo, ale ja sobie zrobię, po przy pustych jelitach podobno lepiej się rodzi.

Odnośnik do komentarza

Martynika, jak się pospieszycie a my opóźnimy to może się spotkamy :)
Ja nie boję się nacięcia, nie mam w ogóle zdania na ten temat, ale bardzo boję się szycia, w sensie jakości. Po pierwszym porodzie tam mnie zszyli, że aż "chlupało" przy schylaniu, masakra. Po ostatnim bez zastrzeżeń, więc bez problemy od razu funkcjonowałam i przy seksie też nie było i nie ma problemów.

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3k1m7gu7hd.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny z tego co czytalam ustawe i co mowila polozna na SR lewatywa i golenie krocza w calym kraju jest tylko i wylacznie za zgoda rodzacej. Wiec TEORETYCZNIE nikt nie moze nam tego narzucic. Ja osobiscie nie mam zamiaru swirowac i jak sie uda przyjsc "gladka" gdzie trzeba i zgodzic sie na lewatywe jak czas pozwoli.
Jesli dotrwam do terminu porodu to zainwestuje tez w ten zel, moze uda sie bez naciecia.
A zycie te nasze przekonania i tak zweryfikuje:-) kolezanka przed porodem krzyczala ze bedzie kopac jak beda ja probowac naciac a jak przyszlo co do czego po 20 godzinach skurczy krzyczala, zeby ja nacinali jak chca, zeby sie tylko to skonczylo.

Odnośnik do komentarza

Martynika bardzo pilnie potrzebuję się z Tobą skontaktować najlepiej na fb czy możesz mi podać swoje dane? Bardzo proszę.
Dawno się nie odzywałam, ale nie nadążam czytać, ale nie tylko to bo też rożne inne problemy.
Dwa tygodnie temu byłam na glukozie tydzień później okazało się że mam cukrzyce ciążową i trochę doła miałam z tego powodu, ale teraz na szczęście jest już lepiej.

Trzymajcie się cieplutko mamusie a ja nadrabiam dalej czytanie :-) :-D

Odnośnik do komentarza

Daria, te wkłady nie są złe, na początku dużo krwi leci więc podpaski by nie wystarczyły. Ja po ok 5 dniach stosowania podkladow przezucilam się na podpaski maxi.

Udało mi się pierwszy raz wkleić linka w tel. Ciekawe czy się załącza te koszule.
http://polskiepizamy.pl/koszula-nocna-marcelapanterka-p-372.htmln

http://polskiepizamy.pl/koszula-nocna-stella-zoltoszara-krata-p-377.html

Odnośnik do komentarza

ja nie mialam problemu z wkladami ale ja jestem po CC i lezalam bez gatek tylko podkladali mi wlady, ale pozniej jak zakladalam nie czulam jakiegos dyskomfortu, czulam jakbym miala podpaske tylko duza....

jesli chodzi o pas poporodowy to ja takowy posiadam i uzywalam, ale.... jak np. jechalam do urzedu, zusu zalatwic papiery itp. bo mi sie tak ta rozciagnieta skora nie "majtała" i nie bolalo tak naciecie.... jak tylko wracalam do domu to zdejmowalam.... a z cwiczeniem miesni po CC to nie wiem jak jest bo ja mialam zakaz na miesiac, dopiero po miesiacu moglam cokolwiek zaczac cwiczyc....

Koszulke nocna jedna mam w rozmiarze XL i ostatnio jak bylam w szpitalu to byla luzna, i zmowilam jeszcze na olx jeszcze 3 uzywane za 20zl tez je wygotuje i wyprasuje jak niuska, tylko te sa dwie L i jedna XL, a i rowniez nie spie w pizamach i koszulach na codzien wiec tylko do szpitala potrzebne.

Ide spac.... czuje juz zmeczenie wiec nic wiecej nie zdzialam w domu :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza
Gość ZjemCiMisiaaa

Hejka :)) Piszecie tutaj tak o tych koszulach, ze zamawiacie z neta.. a macie u siebie w mieście taki sklep jak Textil Market? Tam są koszule, które są rozpinane na piersiach, wyglądają identycznie jak te do karmienia.. tylko nie są tak podpisane :D I kosztują chyba nie całe 30 zł :)
I gdzieś jak was czytałam natknęłam się na temat naklejek na ścianie ... są też takie sklepy jak Market Chiński czy coś takiego, no ogólnie jest tam wszystko i nic i u nas po prostu nazywaja to "chinol", zdarzają si tam ciekawe ubrania i rzeczy i są właśnie takie naklejki 3D w różnych kolorach :) są to np. motylki, serduszka jakieś tam wzory, wróżki itp. itd. i kosztują 9.90.. tam jest ich kilka w paczce. Ja planuje kupić i przykleić nad łożeczkiem :)

Odnośnik do komentarza

Dobra zaczynam odpisywać.
Kotek90 zazdroszcze warunkow w szpitalu.
Niuska32 z humorem troche lepiej,mój w pracy to mam go z głowy ale brzuch i kregoslup znowu daja sie we znaki a tylko przejechalam sie z dziadkiem po zakupy;-/.
Dotarły do mnie 3 paczki 1 z ciuchami z allegro pajace i body-swietne.
2 butelka smok pieluchy i podkłady,butelka i smok z lovi ale powiem Wam że tak na sam wygląd to nic specjalnego ale może będzie dobra chociaz i tak planuje piersia karmic a to tak w razie wypadku albo żeby herbatke podac czy pozniej jakis sok.
I 3 z olx i powiem wam szok ,na zdjeciach ubranka wygladaly super i pisało stan jak nowe a tu jakies zeprane i zmechacone rzeczy przyszly,jestem rozczarowana.
Czekam na jeszcze jedna tez z olx mam nadzieje ze w lepszym stanie beda.
I jeszcze domawiam troche rzeczy z gemini,co Wy pozamawialyście ze 300 zl Wam wyszło.
Co do koszul też nie lubie wole koszulke i spodnie a widziałam na allegro piżamy do karmienia i zastanawiam się czy takiej nie kupić to potem i w domu sie przyda,a jedna koszule mam awaryjna.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza

Niuśka32 słoików coraz wiecej, dzisiaj zapchalam zmywarke i bede robila korniszony .

amadeo3 np. Pampersy :) ja zamowilam pierwsza paczke, butelki , majtki siatkowe, podklady na przewijak , wkladki laktacyjne, wklady poporodowe, pieluchy tetrowe, szczoteczke z miekim wlosiem, witaminy dla siebie, zelazo w zapasie, magnez i jeszcze kilka pierdol :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...