Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

AniAnka ja tak mam... od 4 potrafię nie spać bo jestem wyspana a godzina 18ja juz leżę w łóżku... teraz jest lepiej bo chociaż z facetem pogadam ale jeszcze dwa tygodnie temu godzina 18 ja juz spalam. Nie mialam sily sprzatac gotowac... wszystko robił moj dzielny Emil. Teraz korzystam kiedy mam sily i cos ogarne i ugotuje pranie wstawie... ja stwierdzilam, ze nie kupuje przewijaka ani nakładki. Wystarczy mi kocyk na łóżko :) wszystkie mamy którymi pracowałam tak robiły i nie narzekały ja też a chociaż miejsca sie zaoszczędzi bo póki co mamy kawalerkę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchyskjoy7fhx0es.png

Odnośnik do komentarza

AniAnka
Dzień dobry mamusie :)
my (z Maluszkiem) od rana pracujemy :)
Czy ktoś ma tak jak ja, że z rana czuje się dobrze, spadek formy łapię po południu, a wieczorem koło 21 to już jakaś masakra zgaga/mdłości i wszystko na raz?:/

My od rana też pracujemy :) Planuję tak do końca 6 miesiąca, zobaczymy. W pierwszej pracowałam jeszcze pierwszy tydzień 8 miesiąca i dopiero po nim zeszłam z placu boju.
Z samopoczuciem mam podobnie, tylko bez wielkich mdłości, od rana jest ok, spadek formy następuje zawsze między 17 a 18, głowa mi pęka, oczy się zamykają, przychodzi zgaga czasami wspomagana lekkimi mdłościami...

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c15nmjagfd6bq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9uay3luwocfhs.png

Odnośnik do komentarza

AniAnka jest bardzo prosty rozpuszczam na patelni troche masełka dodaję mąki i robię zasmażkę jak juz sie zarumieni dodaje troche mleka i cały czas mieszam żeby grudek nie było jak się zrobi jednolita masa dodaje 2 łyzki jogurtu naturalnego typu greckiego i mieszam dalej na jednolita masę potem tylko troszkę soli ale nie za duzo i pieprzu białego bo moje dzieci jak zobaczą czarny to nie zjedzą a tak to nie widać :) i koperek i to koniec można go podac do rybki do piersi z kurczaczka do warzyw pasuje do wszystkiego bo jedzenie z parowaru ogólnie jest bardzo zdrowe ale bezpłciowe dlatego daje ten sos i dużo ziół do parowaru i jest palce lizać :)

Odnośnik do komentarza
Gość Martynika

Ja nie mam zachcianek raz naszło mnie na rzodkiewkę ale mi nie smakowała. Ja jestem na ścisłej diecie, więc i tak bardzo muszę sie ograniczać no ale chociaż schudłam 2,5h od początku ciąży. Mnie to raczej mdli jak myśle o jedzeniu, choć od jakiegoś tygodnia mdłości tylko popołudniu a wczesniej miałam dosłownie 24h. Oczywiscie mnie juz to martwi, ze lepiej sie czuje, oby do tego 9 kwietnia chcialabym juz byc po tym usg.

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny. U mnie pogoda taka sobie wiec nie za bardzo tryskam energia.Tez tak mam że z rana najbardziej mi sie wszystkiego chce a jak mijaja godziny to coraz bardziej spiaca i zmeczona. Mam do was takie pytanie ... krepujace no ale same babki wiec wale śmiało. Chodzi o to ze ogolnie to mam duza ochote na seks wlasnie o poranku (jak nigdy ) no i dzisiaj pierwszy raz poczułam ze boli w srodku w brzuchu tak jakby jajnik . Podczas penetracji . Nie wiem czy seks moze byc niebezpieczny dla dziecka. Ginekolog nie mowila nic o jakiejs nieprawidlowosci wiec nie wiem jaki moze byc powod. A tak to jutro zaczunam 14 tydzien i duzo nieprzyjemnych objawow minelo . I wraca mi ochota na jedzenie nawet pomidorow ktore w pierszych tygodniach tylko jadlam a pozniej nagle staly sie dla mnie obrzydliwe. Buziaki

Odnośnik do komentarza

Witajcie w ten piękny, słoneczny dzień :) U mnie bardzo ciepło. Już po ósmej byłam z psem na spacerze :)

1. Jedzenie - od roku zaczęłam zdrowe odżywianie, dużo warzyw, owoców, kasz, teraz jeszcze bardziej zwracam uwagę na to co jem. Unikam kawy - tylko jedna zbożówka, bo ma błonnik, nie piję czarnej herbaty - zamieniłam na białą, wodę z cytryną i miodem, sok pomarańczowy :) Staram się nie jeść słodyczy, chociaż czasem mi się zdarza - kinder bueno, żelki :P Staram się ograniczać smażone. Jem pieczone ryby i drób, do tego gotowane warzywka, surówka z jabłka i marchewki. Na stole w salonie dzisiaj w misce mam rzodkiewki, pomidorki koktajlowe i orzechy laskowe. Wybrałam się na zakupy i kupiłam jabłka, pomarańcze, banany i gruszki :) Wcinam też jogurt naturalny typu greckiego. Mam napady na wszystko co kiszone i z octu - wczoraj o 23 dorwałam się do ogórków konserwowych .
Adonis25 jakie łóżeczko miałaś na myśli...możesz przesłać link, bo brzmi fajnie. Co do łóżeczek z Ikei, to też się zastanawiam nad nimi...tanie, fajne...no i mają super pościel dla maluchów, ogólnie uwielbiam Ikee :)
Sex ja byłam od drugiej połowy stycznia niedotykalska...na samą myśl o seksie ciary mnie przechodziły....od półtora tygodnia mam fazę na bara-bara :D Są pewne pozycje, w których czuję jakiś ucisk, więc je odpuściliśmy...póki co możemy klasycznego misjonarza lub na tzw. pieska. Seks w związku jest dla mnie bardzo ważny, więc cieszę się, że mi ochota wróciła....szczególnie mam akcję rano heh na śpiocha :P

Odnośnik do komentarza

wrocilam za wiele nie kupilam bo kaski z domu nie wzielam a w portfelu mialam 20zl :D

u lekarza nic nie zalatwilam bo terminow jeszcze nie ma ustalonych kazali dzwonic i sie dowiadywac bo od kwietnia jakos bedzie przyjmowal...
wiec stwierdzilam ze i tak bedzie wsio prywatnie to bede chodzila do tej co chodze, ale jeszcze wieczorkiem z moim mamy to przedyskutowac..

glodna jestem, na nic nie mam checi i jedyne co mi przez gardlo przeszlo to platki z mlekiem i teraz czekam az po slodkim zacznie mnie mdlic, przegryzam jeszcze pomarancze ale jakas taka bezplciowa w smaku...

Ja w poprzedniej ciazy na poczatku chodzilam do dentysty i dawala mi znieczulenie ale mowilam jej ze w ciazy jestem i dawala mi takie jakie moze wiec nie ma problemu oprocz jakis mocniejszych plomb bo tam jest jakis utwardzacz co moze zaszkodzic i zdjec

Jezeli chodzi o sex to ja przewaznie wieczorem mialam chec ale teraz narazie I trymestr to brak checi i po plamieniach mam zakazane na 2 tyg. chociaz, ale dajemy rade bo przeciez czego sie nie robi dla dobra dziecka :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

AAAaaa wiem o czym Wam nie pisałam.....w piątek byłam u chirurga...parę miesięcy temu na prawej stopie, pod kostką zrobił mi się mały guzek, który rósł a ja go olewałam....teraz jest wielkości 2 zł i zaczął pobolewać od czasu do czasu....przestraszona poleciałam do chirurga....okazało się, że to póki co, niegroźny włókniak :/ Dostałam skierowanie na zabieg do szpitala. Chirurg zaznaczył, że dopiero po 20 tygodniu mogą mi to wyciąć w znieczuleniu miejscowym. Nawet zaleciła wycięcie, bo gdy urośnie brzuch, nogi zaczną puchnąć, to będzie boleć i mogę odczuwać silny ból przy chodzeniu :/ Jeszcze porozmawiam o tym z moją ginekolog :) Miała któraś z Was coś wycinane w czasie ciąży ?

Odnośnik do komentarza

Znowu mała sugestia dla tych, co będą mieć pierwsze dziecko i kupują wyprawkę, oczywiście może akurat się nie sprawdzić u was, ale to z mojego osobistego doświadczenia - nie kupujcie małych kołderek, mi się nie przydała. Dziecko póki jest malutkie, to becik, a potem śpiworek. Jak będzie odrobinę większe i zacznie wierzgać, to tym bardziej śpiworek, kołdrę sobie może założyć na buzię, może się odkryć i spać bez przykrycia. Potem w lato tylko kocyk. U nas kołdra weszła dopiero jak mała skończyła 2 lata, na jesień tą co była, wtedy już ten większy rozmiar.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c15nmjagfd6bq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9uay3luwocfhs.png

Odnośnik do komentarza

Popieram cameom, mała kołderka zupełnie się nie przydała, na początku malucha trzeba ciasno zawiazywac jakimś kocykiem czy większymi tetrami, podobnie jak w szpitalu wam będą przynosic takie słodkie zawiniątko:)) potem śpiworek, śpiworek i jeszcze raz śpiworek - super sprawa. Co do wózków to chyba najlepiej kombinezonek taki po całości + na zimę ew. kocyk, w gondoli na pewno nie zmarznie:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...