Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

justyna12315
Cześć dziewczyny. Byłam dzisiaj u lekarza ale nie jestem zadowolona z wizyty... Owszem dostałam zwolnienie, skierowanie na mocz morfologię i glukozę, ale badanie usg mnie zawiodło. Lekarz pokazał serce, zrobił wymiary, mały waży 395g, według lekarza wszystko wygląda dobrze. Jednak ja po przeczytaniu waszych opowieści z badań czuję ogromny niedosyt. Co prawda u mnie nie ma wskazań do badań prenatalnych więc obowiązuje mnie standardowa kontrola ciąży. W dodatku z badania przez pochwę lekarz stwierdził że wygląda mu to na dziewczynkę (a mam zdjęcie 3D gdzie było widać chłopca)... Wniosek z tego taki że muszę iść prywatnie bo zupełnie nie ucieszyła mnie ta wizyta, mimo że pooglądałam dzidzię...

Powiem Ci że mam podobnie jak ty.. byłam wczoraj na wizycie u pani doktor która no nigdy mnie jakoś nie zawiodła, ale nie wiem czy nie przez opóźnienie jakie się zrobiło, przez to ze idzie na urlop za tydzień(godzinne) tak pobieżnie przeleciała. .
Badania ok, szyjka, dzidziuś ok 380 g, i na 90% dziewczynka, nic innego franca nie chciała pokazać bo była bokiem.. miesiąc temu jak byliśmy na kontroli na 90% chłopiec. . Wiec juz mętlik w głowie i jakiś taki niedosyt dokładnie taki jak ty odczuwasz :( czekamy na polowkowe w piątek mam nadzieje ze juz będzie na 100% wiadomo.. połówkowe odpowiada badaniu 3D rozumiem?

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxgov36i0vkky6.png

Odnośnik do komentarza

Daga81
Z tego co pamiętam jak bylam w ciąży 7 lat temu, to w drugiej połowie ciąży nie zawsze robił mi lekarz USG, a chodziłam prywatnie i placiłam tyle samo czy było robione czy też nie. W czwartek mam wizytę to zobaczymy czy mi zrobi, bo wydaje mi sie że właśnie nadszedł ten czas co robią co,drugą wizytę.

Nie nie ja man normalnie co wizytę ale w czwartek miałam 4d i pewnie temu że niewiele przez 4 dni się zmieniło. Z córką 4 lata temu miałam co wizytę s potem co 3 tyg od 30 tyg

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

sheViolet
adonis_25
byłam dzis u gin i .. mam wymaz do zrobienia i posiew. ryczec mi sie chce. kiedy to się skończy? mam dosyc.
na wizyte czekałam od 14:10 do 15:40 i weszłam tylko na badanie bez usg ( dziewne, no ale w czwartek miałam długie usg wiec pewnie temu).
w środe znowu się z nią widzę...:(

Ty to dopiero widze nie mozesz spac. Skad zalecenia o wymazie? Cos sie dzieje czy kontrolnie? A co do USG to rozmawialam z polozna wczoraj i mowila ze nie powinno sie robic co wizyte, ale czemu to juz nie powiedziala. Ogolnie tutaj wszyscy co by nie robili to mowia ze brzucha nie wolno gbiesc i najlepiej nie dotykac. Moja oczywiscie z detektorem wspolpracowac nie chce i tez czasami mowia, ze szkoda brzuch gniesc

Mam znowu stan zapalny i w środku i pęcherz i ból brzucha . Myślałem obie ze skraca się szyjka ale ten ból to od zapalenia raczej.

Nie nie to ze nie mogę spać tylko skończyłam robotę z firmy i kładlam się prawie do łóżka.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

myszka w czasie ciąży można zrobić dwa badania prenatalne - pierwsze do 13 tygodnia i drugie (które właśnie nazywa się połówkowe bo w połowie ciąży) do 22 tygodnia (chociaż różnie podają kiedy ale max do 24), które robi wyspecjalizowany do takich właśnie badań lekarz, nie każdy ginekolog ma takie uprawnienia. Pierwsze niekoniecznie trzeba robić, ale drugie już moim zdaniem warto bo wtedy wszystkie narządy są już rozwinięte - od tego momentu tylko rosną i nabierają odpowiednich funkcji, wtedy lekarz bada czy wszystko ok i dobrze wiedzieć jeśli coś jest nie tak, bo wtedy można dobrze przygotowac się do porodu chociażby pod względem szpitala. Nie każdy szpital ma odpowiednie warunki neonatologiczne jeśli coś z Malcem nie tak..

migotka badania prenatalne zazwyczaj robi się w 2d bo podobno łatwiej lekarzom, ale sprzęt do badań prenatalnych jest mega dokładny i najczęściej ma "funkcję" robienia 3d/4d.

Odnośnik do komentarza

Aśka dokładnie, mój lekarz na prenatalnym w 13 tygodniu większość oglądał w 2d, ale z 3d też korzystał tyle, że żadnych zdjęć z 3d nie dostałam, wziął dla siebie do "teczki" :D po prostu chodziło mi o to, że aparaty na których wykonuje się prenatalki mają taką opcję ;)

migotka musisz zapytać swojego lekarza jak u niego wygląda połówkowe. wiem, że część robi 3d za dodatkową opłatą, część ma już w cenie, także różnie to bywa lepiej się dopytać :))

Odnośnik do komentarza

W temacie dyskusji o USG. Czytając wypis ze szpitala zdurniałam już do reszty.
Na pierwszym USG genetycznym 12tyg miałam łożysko ściana przednia, potem ten sam lekarz 19tyg nagle ściana tylna... Potem miałam to prenatalne zrobione na odpieprz się, bo inaczej tego nazwać na prawdę nie mogę i też wyszło ściana tylna-wysoko, więc uznałam, że na tym pierwszym się machnął. Tyle, że dzisiaj czytam wypis a tam?
Łożysko ściana przednia.... i bądź tu człowieku mądry... Niby ta ściana przednia by się zgadzała, bo z tym tętnem do wyłapania straszny problem był, ale z tego wszystkiego to już nic nie wiem. 1.07 mam wizytę to muszę dopisać, ale zdurniałam już.

Odnośnik do komentarza

justyna12315
Podzwoniłam i zarejestrowałam się na jutro na 17 na usg połówkowe w 3d z opisem i płytą :) I tak całą ciążę prowadzę na NFZ więc jednorazowo 220 to sporo ale wewnętrzny spokój do końca ciąży jest cenniejszy :)

To super - daj znać co Ci powiedzieli ;)

Moje polowkowe mam refundowane wiec nie wiem czy będzie możliwość dopłaty do 3D.. ale nic straconego - zobaczymy dzidzie raz więcej, bo to tez fajna pamiątka ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxgov36i0vkky6.png

Odnośnik do komentarza

ewelinka słyszałam, że koszty samego pobrania to pikuś przy kosztach przechowywania.. także jak kogoś stać to jest to fajna sprawa, ale niestety wydatek duży...

sheViolet z biblii ciężarnych: "Podobnie jak płód, tak i łożysko może w okresie ciąży się przemieszczać. Przemieszczanie łożyska nie jest identyczne jak ruchy dziecka lecz polega na przesuwaniu się w górę w miarę rozciągania i wzrostu dolnej części macicy." Według tej książki i jak dla mnie łożysko może się przemieścić wyżej albo z przedniej ściany na tylną "w późniejszym okresie ciąży" ale na pewno nie biega w tą i z powrotem.. dopytaj dla spokoju lekarza na następnej wizycie:)

justyna to super! daj znać koniecznie po wizycie jak poszło :)

migotka ja też mam refundowane ale dzwoniłam do kliniki i powiedzieli, że bez problemu można dopłacić żeby dostać filmik :) zadzwoń i zapytaj, będziesz spokojniejsza :)

Odnośnik do komentarza

Wróciłam od swojej lekarki, teraz już całkiem zglupialam!
Wczorajsza diagnoza lekarza: szyjka 2,5 cm, z peknieciem na 1,5 cm, ból spojenia przez to, leżeć dwa tygodnie do kontroli wstawać tylko ma siku, luteina.
Dzisiejsza diagnoza: szyjka ładna, długa, mała się przekręcić głową w dół stąd ból spojenia, aktywność normalna!
Co radzicie? Bo chyba zaraz pójdę do szpitala na IP. Dodam, że oboje lekarze to bardzo dobrzy doświadczeni fachowcy, obojgu ufam ale...co teraz?

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3k1m7gu7hd.png

Odnośnik do komentarza

Kamiodka a odczuwasz jeszcze ten ból? Może faktycznie w momencie kiedy dziecko się przekręcało to szyjka się skróciła i chwilowo bolało, ale teraz będzie już wszystko ok? Ja tak bym to zrozumiała.
Byłam na małych zakupkach, pochwalę się łupami ;) Najpierw zaszłam do jednego z lumpków i kupiłam kilka bodziaków, bluzeczek i spodenek dla dziabąga. Później z ciekawości weszłam do h&m, bo jest wyprzedaż akurat m.in. ciążowej odzieży i trafiłam na super spodnie, uwielbiam tego typu porty, są mega wygodne i za jedyne 35zeta. A później jeszcze kurtkę znalazłam, w sam raz na ciążowy brzuszek, ale można też troczki w pasie ściągnąć później. Ciuch typu klasyka, bo z nieśmiertelnego jeansu :) Także zadowolona wróciłam do domu.

monthly_2015_06/pazdziernikowe-maluchy-2015_31335.jpg

monthly_2015_06/pazdziernikowe-maluchy-2015_31336.jpg

monthly_2015_06/pazdziernikowe-maluchy-2015_31337.jpg

monthly_2015_06/pazdziernikowe-maluchy-2015_31338.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/7u229jcgxa2l6kfr.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Kamiodka faktycznie niefajna sytuacja, ale moze Twoja lekarka miala racje? Ja w sobote tez mialam bole i dwa razy mi cale spojenie az scierplo i na USG tez wyszlo ze mloda glowka sie wtedy ulozyla akurat.

Pisalyscie o obwodzie brzucha. U mnie nie jest az tak zle jak myslalam. Mam +20cm i w sumie 104. Takze brzuch urosl mniej niz myslalam, ale zmienil ksztalt :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...