Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

magalena3
Witam i ja w niedziele :D
Obywatelski obowiazek spelnilyscie ?? Bylyscie na wyborach??
Ja bylam, zaglosowalam, z glowy.

Jezeli chodzi o wozek to juz mam, ubranek mam glownie od znajomych, kilka nowych bodziakow, wanienka ja i wozek z reszta od brata dostalam po corce, ale wanienkie chyba nowa kupie bo ta cos ma peknietego, ale to wydatek 20zl. Gdzies mi jakas mama kiedys mowila ze jak dziecko na zime sie rodzi to koniecznie rajstopki a nie spiochy, ale jakos mnie nie przekonala, wole zalozyc skarpetki, spiochy czy polspiochy i jakies spodenki a wiadomo ze i tak jakis kombinezonik sie wciagnie.

A i wrozenie z brzuszków.... troche mialam problem z agatka5290 ale obstawiam chłopca,
justyna12315 rowniez chlopiec :),
Martynika dziewczynka,
adonis_25 chyba dziewczynka ;P,
motyleczek tez widze dziewczynke :)
(za ewentualne pomylki nie ponosze odpowiedzialnosci)
:D

we wtorek mam wizytę, mam nadzieję że się potwierdzi :D

Odnośnik do komentarza

magalena3 dziękuję i zaczynam siię faktycznie nastawiać na syna cóż będą garniturki zamiast sukieneczek ;) 20.05 może w końcu się dowiem ;)

Ja się dziś czuję okropnie... Głowa boli, wymioty od rana i w dodatku jestem taka głodna że zaraz oszaleję. Nic nie pozostaje w żołądku dłużej niż 5 min... Taką mam ochotę na truskawki i mizerię że aż mi się płakać chce. Mój się śmieje że za długo się dobrze czułam więc dziś dla równowagi musi być gorzej :P

Co do wyprawki to ja czekam tylko z zamówieniem wypatrzonego łóżeczka bo będziemy się przeprowadzać i na razie nie mamy gdzie go trzymać. Ubranka baaardzo powoli kupuję bo czekam na płeć ale do 3 trymestru czekać nie będę. Mam nadzieję uwinąć się z wyprawką do września a potem odpoczynek ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

Jestem mamą 3 dzieci,czekam na 4:-)Co mogę poradzić z pełną odpowiedzialnością młodszym koleżankom-zaopatrzcie się w laktator i wkładki do stanika.Każde z moich dzieci karmiłam piersią(6miesięcy,3 miesiące i rok) i wiem,że bez odciągacza masakryczne cierpienia można przeżyć-z pełnymi cycami,zastojami i słodko śpiącym bąbelkiem nieświadomym ,że mama czeka na ratunek.
Pożyczyć,kupić-ale mieć.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgmg7yn0fw410c.png

Odnośnik do komentarza

osłona mam pytanie odnoscie laktatora, bo ja mam reczny, taki dostalam i nie wiem czy jest sens kupowac elektryczny? czy lepiej poczekac i sie zobaczy jak to bedzie?

Ja rowniez slabo sie czuje. CIagle mi slabo i nie dobrze, a do tego boje sie cokolwiek jesc zeby mnie jakis zab nie bolal.
Mierze cisnienie bo cos mi dzisiaj skacze i raz jak zmierzylam to mialam 100 na 44 az sie przerazilam. Z racji tego ze w ciazy mi kawa nie podchodzi to nie wiedzialam jak podniesc to cisnienie. Zjadlam dwa cukierki i wzielam sie za sprzatanie i jak narazie odpukac w niemalowane, ale cisnienie nie skacze.
Bede musiala powiedziec to mojej gin, moze cos zaradzi.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza
Gość ewelina27

Cześć dziewczyny! Ja długo już Was podczytuje ale dopiero teraz zebrałam się na odwagę, żeby napisać na forum. Mam nadzieje, że przyjmiecie mnie do swojego grona. Dziś zaczął mi się 17. tydzień i termin z OM mam na 25 października. Co do płci to po prenatalnym miał być chłopiec ale po ostatnim mój gin zmienił zdanie a raczej się woli wstrzymać z oceną. Jest jakaś mamusia na forum, która będzie rodzic w Poznaniu? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zgadzam sie z osłonką laktator to podstawa, bo bol pelen piersi to masakra.
Moja przyjaciolka miala reczny Lovi i byla bardzo niezadowolona bo jako, ze reczny trzeba sie namachac a ona malo cierpliwa.
Ja natomiast mialam elekrytczny cos nazwa na m taki zolty siostra mi pozyczyla byl super mial regulacje sily ssania na poczatku to bardzo mi pomoglo zeby zaczac karmienie bo po cc slabo to szlo.
Teraz musze go sobie kupic choc nowy kosztule ok300zl ale mysle ze kupie uzywany na alegro a dokupie sobie nowe wkladki, choc nie doknca do uzywanego laktatora jestem przekonana.
A moze znacie inne elektryczne? W sumie to duzo jest na rynku.
Choc z laktatorem to mozna poczekac jak to z tym karmieniem sie ulozy bo ja np starszej corki nie karmilam piersia:(

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

Ewelina27, jeśli chodzi o szpital to tylko Polna, znam ten szpital, studiowałam przez rok położnictwo, poza tym mam koleżankę, która tam pracuje. A swoją droga to w Poznaniu (poza Lutycką), trzy szpitale obok siebie, więc o dojazd nie chodzi.
Szkołe rodzenia już wybraliśmy i się zapisaliśmy - Centrum opieki okołoporodowej i wczesnodziecięcej MAMUTEK. Już pisałam tu kiedyś że byłam na ich warsztatach, podobały mi się, stąd taka decyzja. No i jeszcze blisko więc mogę dojść spacerkiem:)

Eewelinka - może doświadczoną mamą jeszcze nie jestem bo to moja pierwsza ciąża ale za to mam spore doświadczenie w jeżdżeniu wózkami:) Przez 6 lat pracowałam jako opiekuna i nie jeden model przetestowałam. Musisz wiedzieć gdzie tym wózkiem będziesz jeździć (miasto i chodniki czy może wieś i las), tu warto przyjrzeć się kółkom, małe potrafią się klinować na nierównościach. Poza tym waga wózka, czy będziesz musiała go wnosić, wielkość gondoli (chociaż mi ostatnio pani w sklepie powiedziała, że wszystkie gondole i tak mają taki sam rozmiar materacyka...) bo będziemy wozić dzieci całą zimę w kombinezonach i śpiworkach. Kolejna kwestia to przekładane siedzisko spacerówki ale wózki mające osobne siedziska są przeważnie cięższe. Z mojego doświadczenia lepszy droższy dobry wózek a używany niż taki co się rozryla po 2 miesiącach. I jeszcze wole rączki które podnoszą się wyjeżdżając a nie łamiąc (tym szybciej robią się luzy). No i jeśli wózek 3w1 to tylko z dobrym fotelikiem. Sprawdzajcie m.in testy ADAC bo niektórzy producenci chwalą się testami a jak sprawdzicie to oznaczają one tyle że fotelik niepalny i dopuszczony do sprzedaży w UE.
To się rozpisałam ale temat wózków i fotelików wciągał mnie jeszcze zanim byłam w ciąży:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/ghh4tki.png
http://www.countdownmypregnancy.com/tickers/countdown-1419919200z1444107600zp.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamuśki, witajcie po ponad tygodniowej przerwie :) Kilkadziesiąt stron do nadrobienia miałam! Odpoczęłam bardzo, a perspektywa jutrzejszego powrotu do pracy trochę mnie smuci :(

No a w tematach, które ostatnio poruszałyście:

kasiek81
nie korzystałam również z podgrzewaczy, sterylizatora i elektrycznej niani, dla mnie to zbędne gadżety

ja się akurat nie zgodzę w kwestii niani, ale to moje osobiste zdanie :) dostaliśmy w prezencie jak się córka rodziła nianię z kamerą (Avent 610), która kilka razy pozwoliła nam na szybką interwencję, a raz wolę nie myśleć w ogóle co mogło się stać, bo mała mając kilka miesięcy zaczęła bezgłośnie wymiotować przez sen i szybki ogląd co się dzieje i reakcja pozwoliła jej się pewnie nie zakrztusić. poza tym nie musimy co chwilę do niej zaglądać, akurat w tym urządzeniu jestem zakochana bez pamięci :)

~ewelina27
Jest jakaś mamusia na forum, która będzie rodzic w Poznaniu?

Witaj :) Ja też jestem z Poznania, rodziłam córkę w Raszei i drugie też chcę tam urodzić, same bolesne, ale dobre wspomnienia :)

A co słychać? Czekam z niecierpliwością na pierwsze ruchy i zazdroszczę Wam, że to już... :) W pierwszej czułam w 19tc, niby się mówi, że w drugiej szybciej, a tu 19tc już dawno leci i nic...

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c15nmjagfd6bq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9uay3luwocfhs.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...