Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Na gardło tandum verde do psikania najlepsze. Ja mam od 10 tyg cały czas stawianie się macicy, szyjki to na szczęście nie rusza, a lekarze mówią, że macica rośnie i w ten sposób można to odczuwać, bo to mięsień. Na wszelki wypadek biorę magnez i czasem nospe doraźnie.
Co do zasiłków na szczęście nie mieszkam w polsce, tu gdzie jestem wychowawczy dostaje każda kobieta przez 1,5 roku.

Odnośnik do komentarza

Hejka. Na weekendzie miałam gości, ale się narobiło stron przez 2 dni :-) pogoda na szczęście dopisywała więc były i zakupki i spacerki...
Cameom ja też idę jutro z mężem na te warsztath w Poznaniu.
A co do pracy to też mam zamiar pracować do końca sierpnia jeśli zdrówko dopisze.
W zeszły poniedziałek powiedziałam moim podwładnym o ciąży. Fajnie zareagowali, ciągle się dopytują czy dobrze się czuję i takie różne. Bardzo miłe :-)
Miłego wieczorku.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k7h3v8d7d.png

Odnośnik do komentarza

Hej co do zasiłku to ja pracuje na umowę zlecenie ale dobrowolnie od poczatku opłacam składkę chorobową. Nieiwem już na czym to polega. Mam 24 lata i w sumie status studenta. Aż musze kurde pogadac z księgowym bo mnie zaniepokiła ta sprawa. Niby tez pracuje krótko bo po śmierci synka nie byłam w stanie iść gdzie kolwiek do roboty a jak juz znalazłam to zaraz dowiedziałam się ze jestem w ciąży wiec niewiem jak to ze mna bedzie. Niby chyba powinny mi przysługiwać pieniadze ale zobaczymy. Wiem tylko tyle ze na zwolnienie mozna iść po 90 przepracowanych dniach jesli ma sie ubezpiecznie dobrowolne.

"Noszę twe serce z sobą- noszę je w moim sercu " ...Igorek Aniołek
Czekam na Ciebie córeczko!
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/56fc3fc4.gif

Odnośnik do komentarza

Ewelina_86

Cameom ja też idę jutro z mężem na te warsztath w Poznaniu.

Z tego co się orientowałam u organizatorki, to nie będzie dużo kobiet z drugą połówką (pytałam raczej o mamy z dziećmi, bo nie miałam co z córką zrobić, powiedzieli mi że większość zapisała się w ogóle sama), więc może trafię że to Ty :) Do zobaczenia :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c15nmjagfd6bq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9uay3luwocfhs.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie właściwie po weekendzie, dla mnie był bardzo sympatyczny, spędzony z wieloma przyszłymi mamami, nie w szkole i nie w pracy, do której coraz mniej chętnie chodzę.
Widzę, że rozważacie umowy zlecenia i studia, ale niestety nie wiele mam w tym względzie do powiedzenia, bo sama mam umowę o pracę, natomiast jestem zdania, że każdej kobiecie w ciąży należy się taka sama ochrona, bez względu na status zatrudnienia, dlatego zagłosuję na kogoś kto w swoim programie wyborczym uwzględnia prawa rodziny (oczywiście umiarkowanie, nie chodzi mi o danie możliwości rodzenia tuzina dzieci, gdy cie na to nie stać w ogóle) - znacie takiego kandydata, bo nie czytałam jeszcze wszystkich programów wyborczych?

Czy zapisujecie się już na szkołę rodzenia i wybieracie położną? Od znajomych słyszę, że położna w szpitalu którym rodzisz to jeszcze lepiej niż lekarz.

http://s5.suwaczek.com/201510112744.png

Odnośnik do komentarza

Martynika, ja jadę siekierkowskim i jakoś nie czuje tej pięknej pogody zimno mi :) ale czekam na te 23 stopnie popołudniu. W weekend poczułam swoje pierwsze łaskotki i bąbelki no i miałam super sen dziś w nocy- zamiast chłopca urodziłam dziewczynkę i nie miałam w ogóle wyprawki, ale dzieciątko było takie słodkie :)

http://www.suwaczek.pl/cache/7bacfdc479.png

Odnośnik do komentarza

motyleczek
Fobianka jeśli nie opłacają za Ciebie żadnych składek albo Ty nie płacisz nie będą ci płacić za zwolnienie... ja mam tak samo.

Jay90 a Ty sama opłacasz dobrowolnie składki czy pracodawca? I ile jeśli można wiedzieć może ja tak spróbuję, choć u nas księgowa nie proponowała czegoś takiego więc nie wiem czy to ma sens.


Wiesz co oni mi to odcinają od pensji ale juz nie lapie ile to procent od wynagrodzenia. Możesz chyba się ubezpieczyc tzn odprowadzać skladke chorobowa dobrowolna tylko musisz być na niej 90 dni a pozniej dopiero na zwolnienie. To jest twoje prawo wiec czemu nie skorzystać.

"Noszę twe serce z sobą- noszę je w moim sercu " ...Igorek Aniołek
Czekam na Ciebie córeczko!
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/56fc3fc4.gif

Odnośnik do komentarza

W Poznaniu pięknie od rana, niby ma padać dzisiaj, ale wczoraj też miało a jakoś nic nie było... :) Ja żyję tym, że jeszcze 3 dni pracy i od czwartku wolne przez 1,5 tygodnia :) Jedziemy z mężem i córką autem do przyjaciół, najpierw odwiedzimy Luksemburg, potem kilka dni w Belgii. Z jeżdżeniem nie mam problemu, więc myślę, że jakoś przeleci te 10h w aucie. Bardzo się cieszę na ten wyjazd, odpoczniemy sobie trochę i planuję jeszcze po drodze odwiedziny w Primarku w Belgii albo Niemczech, żeby jakieś zakupy ciuchowe dla obu dzieciaków zrobić. Ostatnio kupiłam trochę fajnych rzeczy, np kombinezon zimowy dla córki za 3 EUR :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c15nmjagfd6bq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9uay3luwocfhs.png

Odnośnik do komentarza

Witam i ja ale sie rozpisaliyscie przez tez weekend :D 10stron prawie mialam do nadrobienia ale dalam rade a co :D
U mnie weekend pogoda super, chociaz w niedziele troche deszczyk padal, pojechalismy na gielde samochodowa w lodzi i oczywiscie kupilam sobie tylko chustke (apaszke). Chociaz namowilam mojego na zakupy a on nie lubi zbytnio ale udalo chociaz jemu sie cos kupic. A i pojechalismy na jakies targi gdzies i zakupilismy pelargodnie na okienko :)
Dzisiaj tez slicznie juz slonce od rana swieci i ptaszki spiewaja od 4:34 bo o tej sie obudzialam.
Mam problem bo strasznie sucho mam w mieszkaniu i juz nie mam pomyslow jak to nawilzyc, wydaje mi sie wlasnie ze z tego powodu pobolewa mnie gardlo.
Jakos musze to podleczyc, domowe sposoby mam nadzieje ze pomoga.
A jezeli chodzi o ZUS to są naprawde kawal mend.
Ja mam firme od maja bo bralam dotacje z UP o ktora staralam sie od grudnia albo nawet i wczesniej. Ale udalo mi sie przejsc te procedury ich i szkolenia i jakos sie udalo.
Na zwolnienie poszlam od 3 sierpnia chyba dokladnie bo chcialam zeby bylo chociaz 92 dni tego oplacanego zeby sie zadna menda nie przyczepila, ale tak slodko nie bylo. pierwsze pieniazki dostalam dopiero w listopadzie :/ bo przypomnialo im sie ze mnie kontrolowali ale ze ja mialam faktury zakupow to musialam im wszystko przedstawiac. Mamy zaprzyjazniona Pania ktora jest na emeryturze ale dorabia sobie jako ksiegowa i to ona wlasnie mi tak doradzial. Wiadomo trzeslam posrtkami ze sie do czegos przyczepia. Ale zawsze z nimi jest problem. Jak we wrzesniu urodzilam Agatke to ja lezalam w szpitalu a moj zalatwial caly pogrzeb z bratem. Jak wyszlam to do ZUSu odrazu i tam nam pani powiedziala ze czas oczekiwania na zasilek pogrzebowy dwa tygodnie a jak sie okazalo to dwa tygodnie to sie czeka czy jestem ubezpieczona i takie tam. Wiec wszystkiego wyszlo miesiac. a wiec jak dostalam kase z chorobowego, macierzyskiego i pogrzebowego to naraz.
A najgorsze jest to ze wszystkie zasilki obsluguje inny oddzial zusu i sie miedzy soba dogadac nie mogli:/ potem dzwonili przepraszali....

Wiec troche zachodu jest z tym ZUSem ale trzeba walczyc o swoje i w miare mozliwosci dowiedzcie sie na czym to wsio polega co wam sie nalezy bo w ZUSie wam tego nie powiedza chyba ze macie kogos tam znajomego.
Lepiej wydac pare groszy na doradztwo niz potem nic nie dostac bo sie nie wiedzialo.
Jak to moj Pan od prawa kiedys powiedzial "Nie znajomosc prawa szkodzi"
I kazdy wam to powie. A ja jak bede sie widziec z moja ksiegowa to tez podpytac moze akurat cos bedzie wiedziala gdzie sie trzeba udac i dam wam znac.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczyny.Jestem Ola i na portalu zarejestrowalam sie juz jakis czas temu ale dotad tylko czytalam co sie udalo.Stad nie wiem czy problem a raczej dylemat z ktorym sie zmagam, byl juz poruszany na forum.
Do rzeczy. Jestem w 15 tyg.Do tej pory bez wiekszych rewelacji, dopoki od jakiegos tygodnia nie zaczal mi sie stawiac brzuch(macica). Najbardziej to odczuwam lezac na plecach oczywiscie, ale dzis w nocy bez wzgledu na pozycje moge ja zaliczyc do nieprzespanych. Rano pokazywalam mojemu M wybrzuszenie jakie pojawilo mi sie z prawej strony.Z tego co wiem? macica powinna siegac teraz do polowy pomiedzy spojeniem a pepkiem a u mnie koncowka tego wybrzuszenia byla spokojnie na wysokosci pepka. Zaniepokoilam sie bo twarde jak glaz,jednostronne i podluzne.Ok jakby dzidzius mial ze 25cm to pomyslalabym ze wypycha pleckami. Czy ktoras z was miala kiedys lub obecnie ma takie objawy.Mieszkam w Irlandii i wizyte mam dopiero na 19 maja wiec jeszcze troche. Dodam ze to moja druga ciaza a w pierwszej nie mialam zadnych niepokojacych mnie czy lekarza objawow i szczerze to gdyby nie brzusio a potem ruchy, nie pomyslalabym nawet ze jestem w ciazy :-) wiec serio czuje sie w tym jak pierworodka☺wypowiedzcie sie prosze jak cos wiecie na ten temat. Dziekuje i zycze milusiego dnia☺

Odnośnik do komentarza

A i jeszcze jedno moja mama zatrudnila moja bratowa i ona sobie oplacala skladki przez 3 miesiace i tez poszla na zwolnienie, byla zatrudniona jako przedstawiciel handlowy, wiec w firmie siedziec nie musiala, nikt sie do nieczego nie przyczepil moze dlatego ze warunki pracy nie sa szkodliwe, a jakby byly szkodliwe to przeciez przed zatrudnieniem do pracy pracodawca powinien wyslac cie na badania wstepne do pracy a tam by wyszlo ze jestes w ciazy. ALe to sa moje domniemania nie wiem jak to ma sie dokladnie w praktyce, ale ja jak mialam prace przy zwieszkach samochodowych i tam te szkodliwe zapachy byly to musialam robic badania, nawet pamietam ze mialam robione proby watrobowe :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...