Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

luiza570
Jak Wam dobrze, ja dziś mam obronę i się denerwuje, choć tego nie chce :( Mi w badaniu moczu wyszło, że nabłonki płaskie i bakterie luźno pokrywają pole widzenia,czy wiecie co to oznacza? Taka piękna pogoda, też chciałabym iść z mężem na spacer a nie siedzieć w szkole.

Ja broniła i lic i mgr i z czystym sumieniem powiem ci - nie martw się! !!!:)trzymam kciuki! !!!!

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Ah te nasze szkoły. Ja dzisiaj zostałam tak wyprowadzona na uczelni ze stanu równowagi, że miałam zamiar moja "wykładowczynię" pogryźć. Franca nie dała materiałów i sami musieliśmy opracować, a dzisiaj na egzaminie dała 3 pytania. Odpowiedziałam na wszystkie(!) zapisałam półtorej strony A4, a ta z tekstem ze 2. Bo się dojebała do jednej cząstki zadania choć nie miała racji, bo oczywiście sprawdzałam w kilku źródłach. I całe szczęście, że potem jak poszłam gadać z nią dała mi z łaską to 3, bo już miałam w planach nalot do dziekana. Także nerwów mi napsuła dzisiaj równo....

Efekt taki, że się zawinęłam z reszty zajęć i ideę się zaraz gdzieś relaksować. :)

Odnośnik do komentarza

agnieszkaaw
U mnie pogoda przecudna!!! Pewnie u Was też, bo oglądałam z samego rana wiadomości :) Mieszkanko na szybciutko ogarnęłam i zaraz uciekamy z mężem nad morze :) mamy zamiar pokonać drogę z Kołobrzegu do Dźwirzyna :D Od razu lepszy humor i samopoczucie jak za oknem słońce i 14 stopni w cieniu o 10 rano :D
Miłego dnia Wam życzę !!!

Ale Ci zazdroszczę tego morza ! Uwielbiam je:) że Śląska mam wprawdzie daleko ale mam nadzieję że w tym roku tam zawitamy :)

Odnośnik do komentarza

Luiza ogromne gratulacje!!! :) zazdroszczę Ci, bo ja mam dopiero pod koniec czerwca pewnie, nawet terminu jeszcze nie znam a chciałabym mieć to już z głowy ;p

Dziś pierwszy dzień w pracy, cały dzień na świeżym powietrzu i chodziłam w krótkim rękawku, tak ciepło było! :) pogoda cudowna, pracy dużo i długo bo od 9 do 18, ale całkiem przyjemna :) teraz kąpiel i relaks, bo jutro znowu do pracy ;p
miłego wieczoru :)

Odnośnik do komentarza

Luiza gratulacje :D ja juz swojej obrony nie pamiętam (i dobrze haha) jeszcze raz składam Ci gratulacje :)

Ja na spacerze nabawilam się kataru w jednej dziurce :( woda leci i leci. Ale przed chwilą pojechałam do apteki po sól fizjologiczną do nochala dla kobiet ciężarnych ( swoją drogą 22 zł!!! ) grrr, no ale cóż tylko jedna apteka czynna byla i to najdroższa . No ale najwazniejsze jest zdrowie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i499vvj7hy833ah.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Justyna, ja kończę studia mgr wiec nie pracowałam na umowie o pracę, teraz tez nikt mnie na taką umowę nie przyjmie (teraz mam umowe zlecenie) wiec nici z macierzyńskiego, a póki mam siłę to chce dorobić chociażby na zakupowe szaleństwa dla Dzidziusia :p na szczęście u nas płacą nam chorobowe mimo zlecenia, wiec w razie w będę mogła iść na płatne zwolnienie także tym lepiej, ale aktywność w czasie ciąży jest wskazana no i praca na świeżym powietrzu wiec super sprawa :)

Odnośnik do komentarza

moje koleżanki które pracowały do 8 m-ca (kilka ich tylko bylo) to mialy porody ekspresowe. Ale aktywne były nie tylko w pracy, a takze w domu czy na dzialce.
Ostatnio kolezanka z pracy mowila ze jej mama zaczela ją rodzic w pracy na nocce, ale ze była i jest położną w szpitalu to opiekę natychmiastową miała (pracowała do dnia porodu), poród trwał 15 min.
Ja zamierzam pracować do końca sierpnia, a więc jeszcze 4 m-ce pracy zostały :) na szczęście w pracy koleżanki są wyrozumiałe i nie oczekują ode mnie wysokich obrotów. jezeli nie dam rady, to oczywiscie odpuszcze sobie pracę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i499vvj7hy833ah.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Agnieszka, u mnie też mam swobodę, kiedy się źle czuje to mogę powiedzieć że dziś nie przychodzę do pracy i tyle, albo jak będzie mi słabo czy coś to zawsze mogę to zgłosić i odpocząć także jestem spokojna. Nie mam zamiaru pracować do upadłego ale dopóki nie sprawia mi to trudności i nie mam problemów ze zdrowiem a ciąża jest prawidłowa to będę hasac, zobaczymy jak później będzie ;p

Odnośnik do komentarza

pewnie :) same będziemy wiedziały kiedy powiedzieć stop :)

Teraz od poniedziałku zapisuje sie na basen, poniewaz moja ginekolożka do tego zachęca. Ponoć świetnie przygotowuje to do porodu, a także odciąża kręgosłup :) no i dzieciaczki lubią jak mama pływa :) mam nadzieję też, że pomoże to aby łagodnie przejść przez lato i upały, bo tego boję się najbardziej. Puchnięcie i obrzęki - mam do tego predyspozycje.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i499vvj7hy833ah.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Powiem wam że gdybym mogła to też pracowała bym jak najdłużej bo faktycznie aktywna ciąża to i lżejszy poród jak i szybszy powrót do formy. Niestety ja pracuję na produkcji i u mnie w firmie jak tylko dowiadujesz się że jesteś w ciąży to od razu wyganiają cię na L4 (zbyt dużo dziewczyn poroniło i już nikt nie chce ryzykować) dlatego od początku jestem na zwolnieniu.
Ale to dobrze że wszyscy w pracy troszczą się o was bo w końcu ciąża tego wymaga

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

Justyna jeśli nie możesz pracować (a lepiej nie ryzykować zwłaszcza jeśli ryzyko istnieje) to nie przejmuj się ;) zawsze możesz chodzić na basen, na spacery czy uprawiać gimnastykę -dziewczyny pisały wcześniej ze joga super, znaleźć można dużo ćwiczeń dla ciężarnych na YouTube :) poza tym u mnie w mieście są place fitness ze sprzętami do ćwiczeń na dworze, może i u Ciebie takie coś znajdziesz w okolicy? :)

Agnieszka dokładnie ;) ja też bym chciała chodzić na basen, ale u nas w sezonie zamknięty :( a pływanie w jeziorze chyba odpada, prawda? Coś kiedyś słyszałam ze w ciąży nie mozna bo ryzyko infekcji za duże..

Odnośnik do komentarza

Fobianka
Justyna, ja kończę studia mgr wiec nie pracowałam na umowie o pracę, teraz tez nikt mnie na taką umowę nie przyjmie (teraz mam umowe zlecenie) wiec nici z macierzyńskiego, a póki mam siłę to chce dorobić chociażby na zakupowe szaleństwa dla Dzidziusia :p na szczęście u nas płacą nam chorobowe mimo zlecenia, wiec w razie w będę mogła iść na płatne zwolnienie także tym lepiej, ale aktywność w czasie ciąży jest wskazana no i praca na świeżym powietrzu wiec super sprawa :)

Czytałam ostatnio artykuł ze od nowego roku mają wprowadzić macierzyński w wysokości chyba 1000zł dla tych osób które nie są zatrudnione lub pracują na umowę zlecenie.Było tam też napisane że moga się o to ubiegać również mamy które urodzą pod koniec tego roku.

Może więcej mam pazdziernikowych skorzysta. Dobranoc !:*

Odnośnik do komentarza

justyna - szwagierka kolezanki tez od razu poszla na l4 gdyz jest fizjoterapeutką, nie dosc ze praca fizyczna (masaze) to praca przy pradach, laserach, magnetroniku - fizycznie dalaby rade, ale to wszystko szkodzi ciązy. Wiec jest wiele, wiele zawodów ktore trzeba przerwac w ciazy.

fobianka - plywanie w jeziorze chyba odpada ze wzgledu na zarazki. aaa i ja tez slyszalam o tym 1000 zł dla osob ktore nie maja prawa do zasilku macierzynskiego

http://www.suwaczki.com/tickers/3i499vvj7hy833ah.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.

Wtrącę się do tematu umowy zlecenia. Dopóki nie masz skończonych 25lat i posiadasz status studenta to NIE MOŻESZ odprowadzać dobrowolnej chorobowej. Ot taka polityka prorodzinna. Wiem, bo sama się na to wściekałam.

Z jeziorem to ponoć jest tak, że można ale tylko na obiektach gdzie jest ratownik i dopuszczone kąpielisko, ale zaraz po wyjściu z wody powinno się podmyć i zmienić gatki :) No i jest patetnt na zarazki i infekcje z basenów i jezior. Aplikuje się tampon nasączony w... no właśnie tu do końca nie wiem, bo jeszcze nie korzystałam. Ponoć w maści jakieś, ale nie wiem o co dokładnie chodzi, bo zapomniałam ostatnio gina dopytać

Odnośnik do komentarza

sheViolet nie wiedzialam,ze sa takie ograniczenia,nie doczytalam widocznie,pewnie dlatego ,ze juz mnie to nie dotyczy ;) no tto klps, Fobianka nie bedzie mogla skorzystac z tego zasilku,szkoda.
Co do tych kapieli w jeziorze to pewnie macie racje,ze musimy uwazac ze wzgledu na bakterie,ale mysle ,ze w duzym stopniu zalezy to od samego kapieliska, sa takie naturalne zbiorniki o bardzo malym stopniu zanieczyszczenia, chyba warto sie bardziej zainteresowac zanim sie wybierzemy na taki relax. Przy tym dodatkowo zabezpieczyc przed i po kapieli i mysle,ze mozemy byc spokojne. Z domowych sposobow to tampon nasaczony w jogurcie naturalnym jest dobrym wyjsciem, ale sa juz w sklepach specjalne tampony probiotyczne, ktore stosuje sie przy infekcjach lub tez zeby im wlasnie zapobiec ,szczegolnie polecane dla kobiet czesto korzystajacych z basenow i innych publicznych kapielisk. Moze warto nam sie w takie zaopatrzyc, wiec nie bedziemy musialy rezygnowac z tej formy relaxu podczas lata :)
Milego dnia wszystkim zycze!

http://www.suwaczki.com/tickers/7u229jcgxa2l6kfr.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Izabela świetne info, tylko faktycznie nie łapię się jeśli są takie ograniczenia :( a na te roczne becikowe to czytałam ze tylko umowa o dzieło, studenci, zarejestrowani jako bezrobotni i coś tam jeszcze, że umowa zlecenie się nie łapie.. Nie wiem już sama, lepiej się z tym przejść do prawnika czy po prostu do zus-u?

Aha, i dzięki za rady dotyczące kąpieli, na pewno skorzystam! :) lecę się zbierać do pracy, miłego dnia! :)))

Odnośnik do komentarza

Hej. Chyba w końcu mogę pochwalić się, że to gilganie w brzuszku to jednak moja perełka <3. Wczoraj chyba tak samo jak mamusia czuła się świetnie i łaskotała prawie cały czas :D. Myślałam na początku, że swędzi brzuchol bo rośnie, no ae drapałam i dalej swędziało :D. Cudowneeeeee uczucie! Jestem taka szczęśliwa :).<br />
Pozdrawiam i życzę miłego dnia mimo tej pogody za oknem :).

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3ugpjqq20qy17.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...