Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moge sie zalogowac..
marika smoczki powyzej 3msc sa wieksze. Moja Lilka jak na razie je odrzuca bo chyba sa za duze i je wypluwa. Te mniejsze sa ok.
Co do butow to ja mam, ale nie pamietam ubieram. Chocby na zlosc tesciowej bo ciagle mowi, ze Malej zimno bo nie ma butow :P

Odnośnik do komentarza

Alis 85 Ja ostatnio też wspominałam jak test ciążowy zrobiłam i zamiast zaplanowanego show z bucikami itp wpadłam na mojego prawie wywalając zupę, którą trzymał.

A czy którejś z Was udało się jakoś wyjątkowo poinformować tatusia???

Co do dziecka... eh mi się już chce od samego początku ale czekam dzielnie :)

Marika88 Ja mam dla małej zimowe buciki ale tylko kilka razy ubrane. Zwykle wkładam jej takie miękkie bambosze co wyglądają jak łąpki dinozaura :) Są ciepłe i nadają się by je włożyć nawet do kombinezonu. Czasami jej też ubieram zamiast butków takie mega grubaśne skarpety. Ale nie nosze jej w chuście poza domem jeszcze więc nie wiem czy będzie je gubić. Bamboszków nie gubi przy noszeniu w chuście :) a może by tak na cebulkę? Rajstopki, skarpety i takie kapciszki niechodki?

http://www.suwaczki.com/tickers/1kk0tv73x4efzj1v.png

Odnośnik do komentarza

Czytam Was namietnie od poczatku ciazy czasem pisze ale bardzo rzadko teraz mam pare pytan mam nadzieje ze odpowiecie mi na nie chociaz nie udzielam sie czesto :) Dziewczyny a jak to jest u was z przewracaniem dzieciaczkow na boki? Moja Hania 29 konczy 4 miesiace i przewraca sie tylko na jeden bok na prawy odchylajac przy tym glowke! Czy to normalne??! O siadaniu nie ma jeszcze mowy nawet nie podnosi glowki jak ja trzymam za raczki. Chociaz na brzuszku trzyma ja dosc wysoko i pewnie. Ostatnio nawet odrywa raczki i probuje podnosic glowke a do tego podkurcza nozki i podnosi pupe do gory. Czy to normalne? I jeszcze jedno pytanko przepraszam, ze tyle zadaje pytan ale to moje pierwsze dziecko :) Jak nosze mala pleckami do mnie to prostuje plecki i siedzi czy wasze sliczne pociechy tez tak maja?

Odnośnik do komentarza

Monia851 Mój Bartuś ma 4 miesiące i tydzien i jeszcze ani razu nie przekręcil się na boki. Raz tylko mu się udało z brzuszka na plecy. Myślę że dzieciaczki jeszcze mają czas na tego typu akrobacje. Ale też pamiętaj ze każde dziecko jest inne i inaczej się rozwija.
My dziś pomimo brzydkiej pogody zaliczylismy 40 minut spacer.
Czy któraś z mam karmi mlekiem ha? Jakie kupy macie po tym mleku? Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cj44j0j561djw.png]

Odnośnik do komentarza

Monia851 mój ma ponad 5 miesięcy od kilku tygodni przekręca się na boki i na początku tak właśnie wykręcał szyję. Teraz lubi leżeć na brzuszku i przekręcać się z brzucha na plecy. Szymek też tak podnosi pupę i podkurcza nóżki.
Tak jak pisze ppaola każde dziecko jest inne i rozwija się w swoim tempie.

Mój urwis właśnie usnął....kurcze wiedziałam-młodemu ząb na tyle się już przebił że zaczęłam go czuć przy karmieniu. A jeszcze jak Szymko mocniej zaciśnie szczękę to masakra. Dziś "ugryzł" w palec tatusia hi hi:-)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

joasiaG to super wiadomość, już tak nie będzie m arudzil, chyba ze zaczną wychodzić następne ;) mój dzieciak wczoraj zadrapal sobie język na środku , i dopiero dzisiaj to zauważyłam bo ma zaschnieta krew, wczoraj tylko widziałam silne z krwią i nie mogłam siedoszukac skąd to. Wszystko przez te zajadanie paluszków ;) mały despota. Też się jeszcze na brzuszek nie przekreca, ale odwrotnie się mu zdarza, za to zaczął się strasznie giac na przewijaku i podczas kompieli. A teraz już śpi od jakiejś godzinki

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjid6oxral.png
https://www.suwaczki.com/tickers/k0kdi09kagkbb6i2.png

Odnośnik do komentarza

Karola dajw kaszkw mleczno ryzowa z jablkiem lub bananowa. 5-6 lyzek kaszki i 150ml wody ale nie zjada wszystkiego z czego starszy syn ma ucieche bo dojada za nia:) dzis jej dalam marcheweczke z jablkiem ale niewiele zjadla, plula wiec nie posmakowalo. Ja synka urodzilam majac 21 lat a teraz corcie 28. Byc moze jeszcze sie zdecyduje... Z jednej strony bardzo bym chciala, ale z drugiej czy podolam... Caly tydzien sama, niewiem... Moj gin mowil ze jesli juz to rok odczekac bo powloki brzuszne i macica juz dwa razy cieta i musi sie dobrze zagoic a jesli trzecie ciecie to juz ostatnie.... Potem za duze ryzyko.
Blanka 1212 dobrze wiedziec. Lidl blisko to sie wyskoczy;)
My buciki zakladamy do kurteczki, ale nie chca sie dopiac za bardzo i tez za chwile spadaja. Kazdy sie smieje bo Nikola ma grubiutkie nozki. A w chuscie na zewnatrz bylam tylko raz i co chwile sprawdzalam czy buty sa:) w domciu czesto sie nosimy w chuscie i mloda jest przeszczesliwa. Zazwyczaj mi w niej usypia:)
Martusi336 Ja jak juz zrobilam testy pojechalam do gin nie mowiac o podejrzeniach mezowi. Przyjechalam a on pyta: no i jak tam? Wszystko ok? Ja mowie: tak, bedziesz znowu tatusiem! A jego zatkalo. Ale za chwile dotarlo i wpadl w szal:) synek tez nie mogl uwierzyc a potem cala ciaze mowil do brzusia:)

Odnośnik do komentarza

Karola daje kaszke mleczno ryzowa z jablkiem lub bananowa. 5-6 lyzek kaszki i 150ml wody ale nie zjada wszystkiego z czego starszy syn ma ucieche bo dojada za nia:) dzis jej dalam marcheweczke z jablkiem ale niewiele zjadla, plula wiec nie posmakowalo. Ja synka urodzilam majac 21 lat a teraz corcie 28. Byc moze jeszcze sie zdecyduje... Z jednej strony bardzo bym chciala, ale z drugiej czy podolam... Caly tydzien sama, niewiem... Moj gin mowil ze jesli juz to rok odczekac bo powloki brzuszne i macica juz dwa razy cieta i musi sie dobrze zagoic a jesli trzecie ciecie to juz ostatnie.... Potem za duze ryzyko.
Blanka 1212 dobrze wiedziec. Lidl blisko to sie wyskoczy;)
My buciki zakladamy do kurteczki, ale nie chca sie dopiac za bardzo i tez za chwile spadaja. Kazdy sie smieje bo Nikola ma grubiutkie nozki. A w chuscie na zewnatrz bylam tylko raz i co chwile sprawdzalam czy buty sa:) w domciu czesto sie nosimy w chuscie i mloda jest przeszczesliwa. Zazwyczaj mi w niej usypia:)
Martusi336 Ja jak juz zrobilam testy pojechalam do gin nie mowiac o podejrzeniach mezowi. Przyjechalam a on pyta: no i jak tam? Wszystko ok? Ja mowie: tak, bedziesz znowu tatusiem! A jego zatkalo. Ale za chwile dotarlo i wpadl w szal:) synek tez nie mogl uwierzyc a potem cala ciaze mowil do brzusia:)

Odnośnik do komentarza

Witam drogie mamusie po trzech tygodniach przerwy. Wszytko nadrabiam, ale teraz jest tak aktywnie, ze pewnie zajmie ki to z tydzien :) jestem na etapie sporu o usunięcia z grupy na Facebooku... długa lektura przede mną :)

Tydzien byłam chora, potem sprawy rodzinne i podczytywałam, ale nie było czasu, zeby sie skupić i odpowiedzieć na konkretne tematy.

My dzisiaj byliśmy na szczepieniu, dwa poprzednie ja sie upocilam ze stresu a mały bardzo płakał. Dziś matka tez juz zestresowana, a mały dopiero po trzecim wkłuciu sie skrzywił i jakby zapłakał, a za minutkę juz sie uśmiechał, kochany. Wazy 7700 i ma 67 cm. Jesteśmy na piersi i pediatra kazała wprowadzić gluten ale z marchewkami itd poczekać jesZcze chociaż pełny miesiac jak bedzie miał 5,5 miesiaca.

Bawi sie nadal grzecznie sam, nawet godzinkę mozna zostawić gospód karuzela czy na macie, przekłada zabaweczki, siada jak trzyma go sie za rączki bądź pod pachami, śmieje sie w głos <3 przewraca sie tylko na boki, z plecków na brzuch i odwrotnie jeszcze nie. <br />
Od 3 tygodni walczę o swoje ciało sprzed ciazy, 2 razy w tygodniu ćwiczę z chodakowska, ale cześciej "sukces" niz "skalpel", raz w tygodniu chodze na fitness, a o 10 dni robię szóstkę weidera- podobno efekt murowany zobaczymy :). Na wadze nie widze dużej różnicy, moze z pol kg, ale na brzuszku jak sie dobrze napne to gdzies tam zaczyna sie pojawiać zarys szesciopaku :p

Blanka Ty regularnie ćwiczysz juz dłuższy czas. Widzisz juz jakies efekty?

Dobrej nocki kochane :*

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza

W spa bylo super. To na pewno nie ostatni moj taki wypad. Wrocilam do domu a tam M karmil Sebusia marchewka:) obaj szczesliwi:)

joasiaG super ze Szymus juz sie uczy siadac:) Sebus tez probuje kiedy lezy w lezaczku lub siedzi na kims w pozycji pollezacej. A dzisiaj mu podalam rece jak lezal na macie a on glowa do klatki i hop do siadu i zadowolony:) martwi mnie tylko ze dalej sie nie przekreca na brzuch ani plexy.
A karmienie takiego malego wampira moze nie byc latwe. Ja sie boje az tych zebow.

marika88 takim dzieciom buty niepotrzebne. Ja zakladam ewentualnie drugie skarpety takie grubasne i tyle.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór dziewczyny :)
Blanka1212 zazdroszczę Ci tego spa :).
Ja nie zakładam butków, ubieram grube skarpety i stópki cieplutkie.
Mój Staś jak śpi na polu to śpi 2-3 godziny, a w domu to 30 min i koniec, chyba że ktoś go lula w wózku to czasem uda się trochę dłużej. Ale w ciągu dnia ma dwie, czasem zdarzą się trzy drzemki.
My od trzech dni próbujemy marchewkę, ale bez większego zafascynowania.
Między moimi dziećmi jest różnica 2,5 lat (rocznikowo 2) i powiem Wam że dla mnie jest ok. Z jednej strony wystarczyła by mi dwójka już dzieci, ale z drugiej jednak strony trochę bym chciała jeszcze jedno znowu za jakieś 2-3 lata.
Dobranoc, spokojnej i przespanej nocy :)

Natalka 18.11.2016r. 3100g i 54cm
Staś 18.09.2015r. 4050g i 58cm
Paulinka 11.04.2013r. 4300g i 57 cm

Odnośnik do komentarza

U mnie znowu pobudki co 3 godziny. Nie wiem czy mleko jest mniej kaloryczne czy po prostu Szymek potrzebuje więcej. No ale nie jest źle, wypije kawę i bedę do życia:-)

Mam nadzieję że na jutrzejszej wizycie u alergologa dowiemy się czy to faktycznie alergia. Tylko ja już od ponad dwóch tygodni nie ruszyłam ani grama nabiału a skóra u Szymka minimalnie w lepszym stanie. Nawet nie wiecie jak mi brakuje serów, masła jogurtu....aż mnie skręca:-(

Karolinek dzielny synuś. Fajnie że takie postępy i nowe umiejętności i u Was:-)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Joasia i inne mamy majace diety.. Wspolczuje Wam. Wiadomo, ze dla dziecka zrobie wszystko, ale ciezko byloby Mr odmowic takich normalnych rzeczy do jedzenia. Bo co wtedy jesc?? Ja juz praktycznie jem wszystko. Ograniczam tylko smazone i wzdymajace. Ale my z mezem nie mamy alergii to i u Lilki ryzyko minimalne. Chociaz na kolankach ma takie plamki na skòrze. Smaruje emolientem i troche mniej. Moze to ubranka jej ocieraja jak kopie nozkami?

U nas nie liczac karmienia o 22 bo jeszcze nie spalam to pobudka o 3 dopiero i po 5. I walka zeby pospac do 7 ale sie cos tam udalo dospac.

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3nf6dnwie.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1ry0m74u7s.png

Odnośnik do komentarza

PRZEPRASZAM ZA MILCZENIE:(
kurcze tyle razy chciałam napisac i albo mi schodziło albo zapominałam:(
Wiki rośnie jak na drożdżach. klocek taki mały któremu najwygodniej na rekach no i co najlepsze mama musi byc nie ma mamy jest wrzask krzyk i płacz:( normalnie nie wiem co sie jej stało do łazienki nie moge wyjsc zeby sie nie rozbeczała gdy usypia usmiecha sie do mnie gdy wstaje a to nie ja płacz. w nocy to jest uciazliwe maz wstaje a tu ryk i co dupa musze wstac.
oststnio pojechalismy na zakupy tesciowa mowi ze poł godziny przepłakała potem usneła.
ktos mi dzidzie podmienił. ale doszłam do siebie juz teraz wiem o czym pisałyście mówiąc ze kochacie uwielbiacie swoje dzieci:)) tez ja uwielbiam kocham i moge zacałowac:)

diete rozszerzamy:) marchewka, brokuł, dynia, ziemniak, pasternak pietruszka, jabłko banan, biszkopty i chrupki kukurydziane:)
kleik i kaszka ( tyklko bananowa inna jest bleeee)

monthly_2016_01/wrzesniowki-2015_43062.jpg

monthly_2016_01/wrzesniowki-2015_43063.jpg

Odnośnik do komentarza

W nocy 3 pobudki. O jedna wiecej niz zwykle. Niestety smoczkiem nie da sie go oszukac. Nie wiem czy dawac mu juz na noc jakas kaszke? Czasami pierwsza pobudka jest o 3 a czasami po polnocy i nie wiem od czego to zalezy.
malutka jestes najwazniejsza dla swojej ksiezniczki:)

joasiaG wspolczuje ci tego braku nabialu. Mam nadzieje ze jutro u alergologa wszystko dobrze pojdzie i bedziesz mogla jesc normalnie

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...