Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Dziewczyny, nie odzywam się bo u nas średnio ciekawie i nawet nie chce mi się gadać. Nie mogę sobie poradzić z ta głupia skaza. Mały ma już cała twarz wyspana i myślę , że to nie tylko białko. Wczoraj kupiłam juz bebilon pepti dha, bo nan ha nie dawal rady. Cały dzień karmiłam tylko tym mlekiem bez mojego, dzisiaj się złamałam i dałam cycka, wiec test poszedł na marne. Bardzo ciężko jest z dnia na dzień porzucić kp. Ale wczoraj się chociaż tak nie drapal, wiec może jest jakaś szansa. Do alergolog dopiero w przyszłym tyg.
Dziewczyny, zazdroszczę wprowadzania nowych pokarmów.
joasiuG daj znak co powiedział alergolog.
Spokojnej nocki ☺

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71855.png

Odnośnik do komentarza

Witam po kilku dniach.
Czytalam ale juz na pisanie nie bylo czasu.
Stas w porzadku nawet katar prawie przeszedl.
Wczoraj bardzo dziwny dzien..
Tez mnie nosilo i wzielam sie za kuchnie, i ogarnelam w koncu szafke z lekami i wpadl mi w rece duphaston (progesteron) kiedys kiedys byl mi potrzebny na nieregularne cykle. Ale tez przy podtrzymaniu ciazy sie go stosuje, wiec napisalam do mojej przyjaciolki (staraja sie kilka lat o dziecko i raz poronila) ze gdyby kiedys potzrebowala to mam dwa opakowania. Minely moze ze dwie godzinu dzwoni do mnie z pytaniem czy moze przyjehac po te proszki bo wlasnie wracaja z mezem ze szpitala i musi je brac. Jakis zbieg okolicznosci. Przestraszylam sie ze cos wykrakalam..
W drodze zepsul im sie samochod, akurat moj maz byl niedaleko i przyholowal ich do nas. Okazalo sie ze robila testy i wyszlo ze jest w ciazy ale dostala plamienia, lekarz swiierdzil ze ciazy nie widac i nastraszyl ja ze to moze pozamaciczna...nie musze mowic jaki miala nastroj. Jednak dzis po wizycie oboje przyszli rodzice szczesliwi, ciaza jest i mocno ttzymam za nich kciuki.
Wiec szykuje sie wrzesniowka 2016:)

A jutro jade do siostry pomoc jej bo sie przrprowadzaja. I do lekarza po skierowanie na badanie tsh i w piatek wizyta u endokrynologa.

JoasiaG daj znac co powiedzial lekarz. My musimy umowic sie na kontrole
Z rozszerzeniem diety pediatra kazal jeszcze poczekac ale ne powiedziala ile. Raczej bedziemy sie sugerowac opinia alergologa
Maria my jestesmy na nutramigenie, przy nan ha wysypka ciagle byla i di tego ciemnozielone az prawie czarne kupy i bol brzuszka. Teraz skora w miare, jak cos wyskoczy to masc, kupy raz lekko zielone raz zolte, brzuszek w porzadku.

Chyba tez musimy zaunwestowac w poduszke headcare bo z jednej strony na odlezana glowke, co go poloze na druga strone to walczy dotaad az sie obroci. I tak sie zastanawiam czy pomoze tez na stwardnialy juz krwaczek podokostnowy bo widac go troche. My juz sie do niego przyzwyczailismy..
Spokojnej nocki

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6ydg7w61lsu.png Szczesliwa :)

Odnośnik do komentarza

Pierwsza pobudka nocna o 3.45 - to mi sie podoba:)
Kupy dalej brak. Troche mnie to niepokoi.

wspolczuje problemow skornych u malenstw przechodzilam skaze bialkowa ze starszym synem. Pamietam te czerwone placki na skorze, testowanie wszystkich masci po kolei i roznych mlek. Na szczescie wszystko w koncu minelo. Mam nadzieje ze i u was szybko minie.

CzekamNaJanka to faktycznie troche mleka potrzebujesz. Nie doradze ci z modyfikowanym niestety.

A chrupki kukurydziane jeszcze nie daje. Najpierw wszystkie warzywka i owoce.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczynki u nas chyba juz po skoku rozwojowym. W ciagu dnia jest bardzo grzeczna jak ja zostawie w lezaczku to sie ladnie zabawkami bawi, rano jak sie budzi to lezy sobie grzecznie w lozeczku i bawi sie zabawka, a w ciagu dnia jak jest zmeczona to sama zasypia bez mojej pomocy. Od 2 dni Paulinka zajada tez owoce. Pierwszy byl banan. Od pediatry dostalam schemat rozszerzania diety i jest napisane ze w 3 tygodniu wprowadzania diety wprowadzamy owoce i dajemy 1 warzywo i 1 owoc dziennie i tego sie stosuje. Poki co wszystko ladnie. Paulince posmakowala tez gotowa z butelki herbatka hippa ma przyjemny naturalny sklad bez dodatku cukru ale staram sie jej wciskac w miedzyczasie wode.

W sobote jade obkupic mala na wyprzedazach i moze z kolezanka pojedziemy sie rozejrzec za ubrankiem na chrzciny chociaz dopiero w kwietniu wyprawiamy.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqcwa1uxmvrgqm.png

Odnośnik do komentarza

U nas noc spokojna ale nad ranem Szymek obudził się z płaczem bo swędziała go skóra, nie dał sobie nawet posmarować, musiałam na siłę trzymać mu rączki żeby tego nie rozdrapywał. A teraz słodko bawi się nóżkami. Wizytę mamy o 11, trzymajcie kciuki.

Karolaa to się trochę zrekaksujesz na takim babskim wypadzie, koniecznie pochwal się jeśli coś upolujesz:-)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

blanka warzywa daje juz 3 tydzien a owoce wprowadzilam od poniedzialku. Daje po 5-6 lyzeczek kazdego i jest to bardziej jako deserek. O 11 dostaje mleczko i kolo 13 warzywko to karmienie pozniej wypada kolo 15 i o 16 daje na deserek owoc. Mysle ze jak wprowadze miesko to te dania beda bardziej syte i to jej bedzie starczac zamiast posilku mlecznego. Jak probowalam dac jej warzywko w zblizajacej sie porze karmienia to konczylo sie tym ze po krotkim czasie musialam dac jej mleczko

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqcwa1uxmvrgqm.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) My dzisiaj mamy szczepienie, więc trochę się stresuję. Ostatnio mała nawet nie zauważyła, że pielęgniarka jej coś wbiła. Oby dzisiaj też było bez płaczu.
Blanka super, że w końcu wyspani. Może Sebuś postanowił już przesypiać ładnie noce. Jedna pobudka, to moja marzenie ;)
JoasiaG kciuki zaciśnięte :)
Karolaa super, że już po skoku :) Oj jak ja bym chciała gdzieś wyjść z koleżanką. Teraz mam właściwie tylko jedną koleżankę z pracy. Niby dzwoni i pyta co u nas, ale spotkać nam się nie udaje. Ona może głównie wieczorami, a my wtedy nie za bardzo.
KingaM dobrze, że już choroba mija :)
Ja też mam jeszcze zapas tych tabletek, bo brałam na początku ciąży na podtrzymanie. Jeśli Twoja przyjaciółka będzie je dłużej brała, to pisz, chętnie oddam.
Muminkaa ja jeszcze nie podaje chrupek, bo dopiero rozpoczynamy rozszerzanie diety. Jesteśmy już po pierwszej marchewce i dyni. Powoli zaczęłam wprowadzać najpierw warzywka. Marchewka spowodowała problemy z kupą, ale za to dynia nawet posmakowała.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9zbmh1xzq48fw.png

Odnośnik do komentarza

My już po szczepieniu, mieliśmy na 9 rano. Oczywiście był płacz ale szybko się uspokoila obserwując dzieci w poczekalni. Wróciliśmy do domu wszystko było pięknie ładnie tak do 12.30. Nie wiem czy któryś składnik zaczal po tym czasie dzialac ale byl jeden wielki ryk, tak sie zniosla ze nie szlo jej uspokoic. Nawet karmienie nam nie wychodziło. Dałam jej troche ibum i wkoncu udalo sie jej usnac przy piersi. Co dziwne moje dziecko przez 6 tyg praktycznie nie przybrało na wadze- ma ponad 7100g a urosła o 1 cm. Główka i obwód klatki zwiększyły się. Pytałam się pediatry, myśląc ze może nie dojada lub pokarm jakiś slaby sie zrobił to powiedział ze spadła z tego wysokiego centyla na trochę niższy ale wszystko jest w normie. Co do rozszerzenia diety skoro młodej starcza piers to mamy się wstrzymać do 6mc. Czy którejś maluszek też tak przyhamował?

Odnośnik do komentarza

Marika a ile ważyła na poprzednim szczepieniu ?

Ja nawet jeszcze nie myślałam o chrupkach kukurydzianych jakos mi to do glowy nie przyszlo ale teraz poczytalam w internecie ze mozna nawet po 5 msc dawac tylko nie w nadmiarze. dziecko uczy sie gryzc (nawet dziąsełkami) i masuje takze dziasla przy zabkowaniu wiec moze za jakis czas faktycznie kupie jakies zwykle kukurydziane chrupki i zobaczymy.

Paulinka pięknie usnęła przy kołysankach a ja zabieram sie za buszowanie po allegro w poszukiwaniu jakiegos fajnego krzeselka do karmienia bo chcialabym dzisiaj je zamowic.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqcwa1uxmvrgqm.png

Odnośnik do komentarza

My po wizycie i tak....ja mam wrócić do normalnego jedzenia bo te zmiany skórne to nie alergia na nabiał.
Mamy zacząć jeść warzywka a od 6 miesiąca mięso bo Szymek jest duży i potrzebuje żelaza i białka.
Te zmiany skórne to najprawdopodobnie niedojrzałość skóry plus pani dr stwierdziła że "Szymek to grubasek" stąd we wszxystkich faldkach robią mu się podrażnienia. Mamy dwie maści robione i atoperal do kąpieli.

Z tej radosci to sama nie wiem co zjeść pierwsze:-)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

A jeszcze moja "skarbnico wiedzy" miałam się was o coś zapytac☺ używacie już kubków niekapkow?Ala lubi butlę sama chwytac i nią manewrowac, wiadomo jak to sie kończy. Może by się sprawdził taki mały niekapek. macie jakieś sprawdzone modele?

Odnośnik do komentarza

jejku nie mogę się zalogować z tel a jak napisałam bez logowania to nie dodało. Siedzę przed komp. ale nie podoba mi się że z tel nie mogę pisać.

Karolaaa zazdroszczę wypadu, my chrzciny mamy w marcu i też muszę się wkrótce rozejrzeć.

JoasiaG super wieści tylko nie przegryzaj tortu śledzikiem bo będzie to podejrzanie wyglądało;)

Blanka jak zaczęłam rozszerzać diete to najpierw marchewka a potem dałam owoc i tak na zmianę każdego dnia bo mały miał problem z kupą i aż się skończyło czopkiem. Niby najpierw warzywo ale nie było wyjścia. teraz codziennie danie i deserek i jest ok. AAA i gratuluje przespanej nocy. :)

Olika i Marika my też dziś po szczepieniu. Bartek waży 7800 i mierzy 68cm. Płakał ale dość krótko a teraz dokazuje jakby nigdzie nie był :) U nas od ostatniego szczepienia 6 grudnia przybył 1 kg.

Dzisiaj Bartuś zaczął pełzać na brzuchu tyłek do góry i do tyłu się śmiesznie przemieszcza. do tego jak leży na brzuchu podnosi 2 łatki do góry ale przewracać się nie umie ani z brzucha na plecy ani odwrotnie. Za to siedzenie chyba też już wkrótce opanuje.

Odnośnik do komentarza

joasiasuper! Smacznego :D
U Lilki na skorce tez sa gdzieniegdzie suche placki. Na kolankach, nadgarstkach i nozkach. Nie wiem co to. Smaruje jakas probka emolium.

Co do kolezanek.. Nie bede narzekac bo pare mam, ale wszystkie dzieciate :D ja urodzilam prawie ostatnia. Dwie sa znowu w ciazy. Czekamy na wiosne jak Lilka podrosnie to bedziemy zaciesniac znojomosci bo predzej wyjdziemy czy pojedziemy dalej i na dluzej.

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3nf6dnwie.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1ry0m74u7s.png

Odnośnik do komentarza

Marika888 my wczoraj mielismy szczepienie5w1 i tak waga z wczoraj 7730 i 71 cm. A z 08.12 6640 no i doktorka stwierdzila ze za malo przybrala ale zabiera z "zapasow" wiec nie ma sie czym martwic. A przeciez przybylo ponad kilogram! A jak sie urodzila miala 3680 i 51 cm.
Nikola po szczepieniu ok, zadnego marudzenia ani goraczki tylko do poludnia przed szczepieniem marudna jakby przeczuwala co ja czeka, ale przy kluciu tylko zakwilila troszke i usnela:)
Marika a moze oni coz z waga maja nie tak, bo dla mnie to dziwne, ze wcale malenstwu nie przybylo...
Dzisiaj bylam tez ze starszym na endoskopii gardla no i operacja na 20.04:( zaczynam sie stresowac, bo to w znieczuleniu ogolnym ma byc i 4 doby w szpitalu:/
Wspolczuje dzieciaczkom z alergia ale mam nadzieje ze szybko przejdzie:)

Odnośnik do komentarza

Marika ja tez obstawiam problemy z ich waga bo to malo prawdopodobne zeby przez miesiac nic nie przybrala nie martw sie na zapas zobaczysz przy nastepnym szczepieniu jak sytuacja wyglada natomiast 7100 to calkiem prawidlowa waga ;)

Krzeselko zamowione a wybieranie zajelo mi chyba z 1h oo i zapisalam sie do fryzjera na przyszly piatek. Wreszcie cos dla siebie

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqcwa1uxmvrgqm.png

Odnośnik do komentarza

Bylam sie dzis zrelaksowac na fotelu....dentystycznym:) a potem na chwile do lumpka. M zadzwonil ze jest kupa! Wielka marchewkowa kupa po 3 dniach w koncu wiec dzisiaj dalismy mu groszek. Bardzo smakowal.
joasiaG fajnie ze mozesz juz jesc wszystko. Mam nadzieje ze Szymusiowi szybko te zmiany skorne przejda.
mamuska09 to dobrze ze w znieczuleniu ogolnym. Mojego szwagra syn majac niewielw ponad rok mial wycinanego migdala przy znieczuleniu ogolnym i wszystko poszlo super a on sie wybudzil i nic nie pamietal. Bedzie dobrze zobaczysz:)

karolaa jakie to krzeselko zamowilas? Fajnie ze sie wybierasz do fryzjera. Mi by sie tez przydalo ale poczekam do wiosny i wtedy tez zafarbuje moje mega odrosty.
A i fajnie ze Paulinka tak ladnie je:)

Wszystkim mamusiom wspolczuje szczepienia. U nas kolejne dopiero w marcu.
kasiatko moj tez sie podnosi do siedzenia ale sie nie przekreca dalej. Dziwnie troche

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...