Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

A co do tego znieczulenia ja osobiście nie zamierzam korzystać jednak poczucie że jest na wyciągnięcie ręki (o ile tak jest) daje jakiś taki spokój

Myślę że Trzeba się indywidualnie dowiadywać w szpitalu w którym chcemy rodzic jak to faktycznie wygląda bo rzucone hasło nie Koniecznie musi funkcjonować tak jak my to sobie wyobrażamy.. Zawsze znajdzie się jakieś ALE...
Jednak patrząc na to jaki zwrot otrzymuje szpital od NFZ za każda taka pomoc to myślę że anestezjolog powinien chodzić za pacjentka z tym znieczuleniem :p

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór wszystkim!
Mycha88 przepraszam gdzies mi wymkło, pytałaś też jakie przetwory robie :) Ja póki co bez szaleństw bo tylko dżemy i ogórki kiszone, ogórki na ostro takie ćwiartki oraz kompoty z agrestu i wiśni. To te rzeczy które wekuję aby się nie zepsuły, a na bieżąco to pierogi z truskawkami i borówkami już pomroziłam i całe owoce również oraz musy. Wiecej nic bo np, sałatki szwedzkie na occie czy konserwowe mi nie wychodzą :/ a innych rzeczy jeszcze nie próbowałam więc to chyba takie podstawy. A jeszcze co do ułożenia to mój również jest tak w poprzek bo czuje go zawsze w tych samych miejscach i tydzien temu na wizycie dr sugerowala zeby ladnie prosic dzieciątko aby zaczeło zmieniac pozycje bo poród w ten sposób nie możliwy, ale też wiemy że jeszcze ma sporo czasu :)
Rozi współczuje z babcią, niestety taka jest kolej rzeczy, miałam podobnie w tym roku zmarł mój dziadek w II dzień świąt Wielkiej Nocy. Miałam go odwiedzić w szpitalu w I dzień Świąt, ale nie udało mi się,przełożyłam odwiedziny na następny dzień ale niestety rano obudził mnie telefon, że dziadek zmarł. Także jedyne co możesz zrobić to odwiedzić babcię. Mam nadzieje że bedzie dobrze.
Emilka dziewczyny mają racje nie czytaj nic na necie tylko zdaj się na opinię profesora, po co sie martwić na zapas, wiadomo dobrze się piszę, ale spróbuj chociaz :) A pytalas o nianie elektryczna, ja polecam co prawda mam jeszcze z przed 5 lat po córce Philipsa i zdawala egzamin, jesli ktos mieszka w domu jednorodzinnym itp, ja spokojnie moglam corke uspac i isc na zewnątrz na grila itp, Do małego mieszkania chyba zbędny wydatek tym bardziej że nianie przejmuą często odgłosy naszego głośnego poruszania sie po domu itp, ale teraz juz sa nowszej generacji, wiem, ze mają kamerki i sa bardziej czulsze, ja chyba zostanę przy swojej zwykłej. A detektora do oddechu nie polecam, bo najadłam się nieraz strachu przy córce jak nie zadziałał odpowiednio, tzn włączyl się bo np córka poruszayla sie i cos sie poluzowalo i odrazu sygnal można umrzec ze strachu. Ja wole nie myśleć już aż tak negatywnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/piu3w1d3i0x0ppiy.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

A my dziś zamówiliśmy łóżeczko, także pierwsze poważne zakupy zostały piczynione.

Emilka, wiem, że trudno się powstrzymać, ale nie czytaj w necie, bo to nigdy do niczego dobrego nie prowadzi. Czasem mam wrażenie, że niektórzy tam piszą na złość innym, więc też przestałam czytać już dawno ; ) a trzeba wierzyć, że będzie dobrze.

Mnie swędzi skóra na piersiach i pod nimi. Wlasciwie to mam ja jakby taką drażliwą, że boli przy dotykaniu. Rozstępów brak i cały czas smaruje, ale i tak nieprzyjemnie mi szczególnie pid biustem...

28.06.2017
http://www.suwaczek.pl/cache/6ed4493815.png
Czekamy na kolejny egzemplarz:)
http://www.suwaczki.com/tickers/tb736iyemsf6nv2e.png

Odnośnik do komentarza

Emimilka, wszystko bedzie dobrze ! A lekarz to dobry lekarz dmucha na zimne !!
Rozi, przykro mi ze babcia w kiepskimstanie mam nadzieje ze sie poprawi, jestesmy z toba !
Co do niani elektrycznej ja rowniez zakupuje taka z kamerka ! Ja juz sie ledwo czolgam po tych schodach gora dol a jeszcze gorzej bedzie jak mala bedzie spala a ja bede obolala i lataj w kolko sprawdzac.. Kamerke bede miala wezme ze soba i juz spokoj i widze co sie dzieje :) a co do monitora oddechu to tez tego nie chce bo tak jak joanna89a naczytalam sie opinii i jednak zrezygnowalam :P bo wiedomo jak to w inetrnecie pisza..
Mam nadzieje ze sie jakos trzymacie w te upaly! U nas pogoda w normie czyli15stopni i deszcz... Ehh :(
Jutro ide do lekarza ale jedynie na badania a za tydzien mamy ostatnie usg :)) doczekac sie nie moge zobaczymy ile mala wazy noi czy potwierdzi sie ze jednak dziewczynka :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5se6yd45kcrbcn.png

Odnośnik do komentarza
Gość margiim

Dawno nie pisalam ale czytam caly czas.Jesli chodzi AniaSz o cholestaze to ja to paskudztwo mialam w pierwszej ciazy okropienstwo wszystko swedzi ja sie drapalam do krwi czasem nawet szczotka do wlosow nie moglam spac po nocach bo sie nasilalo.A jak zaczelam rodzic i mi wody odeszly to zielone:\Ale synek zdrowy sie urodzil z waga3200.Teraz jestem w 30 tyg i nic mnie nie swedzi cale szczescie.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, u nas w nocy popadało ale od rana znowu grzeje.

Co do tego znieczulenia to faktycznie lepiej się dowiedzieć w szpitalu bo to różnie bywa. Ja osobiście nie będę brała. Po pierwsze tak jak Ty Asia panicznie boję się tego kłucia w kręgosłup, po drugie w SR położna mówiła że znieczulenie wydłuża akcję porodową no i jednak jakaś minimalna ilość tego znieczulenia trafia do dziecka i wówczas może się zdarzyć że po urodzeniu dziecko będzie senne i gorzej będzie reagować na bodźce.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Nad nianią nie myślałam, bo w sumie w mieszkaniu w bloku chyba się nie przyda. Nie mam schodów, tylko kilka kroków, dzidziuś i tak będzie póki co z nami w sypialni,
A monitor oddechu na pewno odpuszczam, bo będę nie dość że nasłuchiwać dziecka, to jeszcze pracy tego monitora heh więc dodatkowa schiza ;)

Dziś chyba znów będzie gorąco, choć mam nadzieje, że mniej niz wczoraj. A o tej skórze pod piersiami i jakby na mostku to wyczytałam, że rozciąga się skóra oraz żebra od przemieszczejia się organów wew. i najlepiej nosić staniki sportowe. Dziś w nim spałam i lepiej, wiec jakby któraś miała taki problem to pooecam, bo póki co mi pomogło.

28.06.2017
http://www.suwaczek.pl/cache/6ed4493815.png
Czekamy na kolejny egzemplarz:)
http://www.suwaczki.com/tickers/tb736iyemsf6nv2e.png

Odnośnik do komentarza

Witam! Dziś idzie wywietrzyć mieszkanie,jest czym oddychać :)
Wczoraj mąż zapłacił za wózek i chyba jutro będzie, tak więc z "grubszych " zakupów mam już wszystko z głowy - choć na szafę i łóżeczko muszę poczekać.
Teraz czas na wyprawkę zasadniczą, bo w sumie nadal mam niewiele.
Przepraszam, że wczoraj nie pogratulowałam udanych wizyt. To niesamowite, że pękła granica 2 kg i maleństwa to takie bobasy. Dla mnie to nadal trochę abstrakcja... :)
Gosia.M - super, że nie masz cukrzycy, jedno zmartwienie z głowy!
klaudina jak zaczniesz rodzić przed terminem cc, to się zgłaszasz i już. Moje dwie koleżanki zaczęły dzień przed. Jedna musiała czekać 6 godzin jeszcze, bo się objadła;) a i tak doczekała. Chyba podają coś rozkurczowego, nie jestem pewna.

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o znieczulenie zzo, to mogę polecić w 100%, przy pierwszym porodzie po około 16h skurczy nieregularnych a potem regularnych to było cudowne wybawienie:) gaz nic nie pomagał, tylko 'regulował' oddech.

Jeśli jest taka możliwość to radzę się zastanowić, jest to chwila odpoczynku przed parciem, który wymaga sporo energii.

09.2015 córeczka:)
08.2014 aniołek...
08.2013 córeczka:)

Odnośnik do komentarza

Emimilka będzie dobrze! Wierzę w to i trzymam mocno kciuki.
Rozi przykro mi z powodu babci, życzę jej zdrowia.

Gratuluję udanych wizyt! Jestem w szoku co do wagi! Ja mam jutro prenatalne i umieram z ciekawości jak tam u mnie.

Nianię kupuję, z kamerką oczywiście.
Niania przydaje się nawet w bloku. Byliśmy u wielu znajomych którzy z niej korzystali w trakcie wieczornych czy nocnych posiadówek. Na prawdę to komfort psychiczny nie nasłuchiwać czy za ścianą płacze dziecko i nie zaglądać co chwilka i nie budzić tym malucha. Moi znajomi korzystają do kilku lat. Przydaje się też na wyjazdach - my przy ognisku a dziecko w śpi w domku obok.

Dziewczyny co się wkłada do wózka? Odebrałam wczoraj od bratowej, rozłożyłam i tak się zastanawiam. Mam ten materacyk tam. Na niego się kupuje jakieś prześcieradła z gumką? Czy kocyk się kładzie?

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

Bardzo w to wierzę że wszystko będzie ok
Lekarz nie powiedział że to co widzi to na 100% TEN problem
Dlatego wdzięczna mu jestem.że mimo.swojego ogromnego doświadczenia wielu specjalizacji i tytułu jaki posiada zdecydował się na konsultacje tego badania z osobą w której opini Poskladam nadzieję.
W mojej opinii mój lekarz to wielki człowiek skoro nadal jest świadom że nie jest nieomylny a wielu o tym zapomina :/

Odnośnik do komentarza

Witam moje drogie Panie ;) u nas Narazie 25 stopni ale ma byc 31 ja juz mam dość, stopy mi puchna trochę.
Jak jest taka pogoda to ruszam się jak mucha w smole,juz tylko czekam aż będzie trochę chlodniej. Zostało mi do terminu 56 dni to az nie wiarygodne.oO i mimo wszystko że na tą chwilę mam cesarskie cięcie to marze o tym by byl porod sn,i trochę mnie podnioslo na duchu to znieczulenie, jak bede na wizycie to zapytam mojej gin jak to u nas w szpitalu wygląda ;)

Maks 12-09-2015 godz 21;15 cc
/3700g 58cm. http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzjw4zec65qcsg.png]

Odnośnik do komentarza

emimilka kochana będzie dobrze! Nie czytaj stron internetowych, zdaj się na lekarza i choć wiem że będzie Ci ciężko o tym nie myśleć to staraj się wziąść to na spokojnie, poczekaj na tą konsultację. Lekarz sam nie jest pewny czy coś jest nie tak, ale woli się upewnić. Może skończy się na tym że obraz usg był mało czytelny a z serduszkiem wszystko w jak najlepszym porządku :*
Nieesia moim zdaniem niania elektroniczna to jedna z najlepszych inwestycji i od samego początku. Moja sąsiadka urodziła ostatniego czerwca, mały budzi się czasami co godzinę, czasami co 15 minut, ona siedzi sobie na świeżym powietrzu, niania leży obok i nikt się nie stresuje czy w domu noworodek nie płacze.
Siwa jeśli chodzi o nacięcie to jak będzie taka konieczność to albo oni natną, albo natura sobie pomoże i samo pęknie, tym bym się raczej nie martwiła.
Jeśli chodzi o monitor oddechu to też się poważnie zastanawiam czy kupować z tego powodu że może mnie nastraszyć, ale z drugiej strony wolę żeby mnie kilka razy wystraszył i w razie (odpukać) nieszczęścia uratował dziecko.
JustiSia zazdroszczę Ci tej zmiany pogody, u mnie wczoraj w domu 32'C na polu nie lepiej, zero wiatru, nawet w cieniu masakra. Dziś się zapowiada powtórka z rozrywki, strasznie źle to znoszę, jedynie moczenie i zakładanie wilgotnej koszulki na chwilę pomaga.

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Nianię elektroniczną z kamerką polecam nawet w bloku. Ja używałam bardzo długo,wkońcu padła ;-) Tylko, że kiedyś były o wiele droższe. Ja cudem znalazłam wtedy po 250zł,ale za taką porzadna trzeba było dać 600-800zl. Moja była kiepska bo szybko padała bateria,a chcąc podłaczyć do prądu trzeba było kombinować z przedłużaczem,bo był krótki kabelek. Teraz też kupię,widać,że za 300zł już można kupić coś fajnego.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09vcqg6bphnomu.png

Odnośnik do komentarza

A ja przeszłam się po domu, pogarnełam to co mnie najbardziej raziło, wytarłam kurze i koniec na dziś, od kilku dni nie moge chodzić, mam wrażenie jakbym sie kamieni nałykała i jak ciągnie do dołu.... najlepiej jak leże.
Dobrze, że jutro wizyta wiec dowiem się czy wszystko w porządku.
Ps. Mamy wózek ! Stoi w pokoju małej i nie potrafię przejść obok niego żeby nie dotknąć i nie przejechać kilku centymetrów :)

monthly_2015_07/wrzesniowki-2015_32273.jpg

Odnośnik do komentarza

Joanna bardzo ładne to łóżeczko!

Emily wózek bardzo fajnie wygląda. Też w od niedzieli mam wózek i wczoraj uczyłam się go składać, zakładać na niego i fotelik i gondolę i jeździć nim :)

emimilka tak jak piszesz, przyznanie się do niemylności i konsultowanie czegoś mimo bycia specjalistą świadczy o klasie lekarza.
Trzymam kciuki żeby odstresowanie podziałało :)

anno dzięki za odpowiedź bo na moje głośne myślenie "co się wkłada do wózka" mój mąż odpowiedział "dziecko" ;)

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...