Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

C.d...
Nie bój się tego brzuszka. Nasze dzieci są już na tyle duże i sprawne, że nie grozi im uduszenie....
Buraczkową robię tak jak Ty, więc chyba ok. Potem całego buraka blenduję.

Kowalska, super, że na usg wszystko ok.
Niejadek zjadł placuszki?

Ewulka, niczym się nie martw. Dzieci rozwijają się w swoim tempie. Hania jak na razie ma nóżki jak z waty. Ustoi może tylko 3 sekundy. Oczywiście sama nie stanie. Póki co się nie martwię.

Odnośnik do komentarza

anosmia zawsze możesz oddać go na gwarancje :))
Dziewczyny po cesarce, kiedy planujecie drugiego dzidziusia? A może są tu jakieś mamy, które miały jedno dziecko i byly po cesarce i urodziły drugie?? Po jakim czsie? Niby mowią ze najlepiej po roku...
Chciałam się jeszcze zapytać o ten wychowawczy. Czy jak pojde na wychowawczy i zajdę w ciąże i pojdę na l4 a umowe mam do kwietnia 2017, to pracidawca musi mi przedluzyc? i maciezynski tez bedzie mi przyslugiwal norlamnie? orientuje się ktoras?

Odnośnik do komentarza

Mamuśka juz pisze o fotelikach. Tylko uwaga będzie sporo wiec jak ktoś niezainteresowany to pomija:d
W momencie jak zaczęłam drążyc temat wiedziałam tylko ze dobrze by bylo aby dziecko jak najdluzej jeździło tyłem do kierunku jazdy. I tyle. A to jest podstawa! Najważniejsze i najbezpieczniejsze! Przerażajace jest to jak wielu rodziców jest nieświadomych nie mówiąc juz o sprzedawcach którzy powinni wlasnie uświadamiać a sami nie maja pojęcia o produktach które sprzedają!!! Sama będąc ostatnio w sklepie wiedziałam ze chce fotelik zapinany tyłem a Pani w sklepie polecała mi "piękne" foteliki i "z baza" i ze "rosną z dzieckiem" ale przodem:/
Dla przykładu:
""Pierwsze" fotele, zawsze montowane tyłem do kierunku jazdy, w założeniu miały służyć własnie do 13 kg, czyli do wieku dziecka ok 2 - 2,5 roku. Według lekarzy jest to minimalny wiek, żeby w miarę bezpiecznie odwrócić dziecko i wozić je w fotelu przodem do kierunku jazdy. W tym wieku pojawiają się jako takie mięśnie szyi, kręgosłup dziecka staje sztywniejszy a głowa zaczyna być proporcjonalna do reszty ciała. W tym wieku jest szansa, że podczas czołowego zderzenia ciężar głowy nie zerwie kręgów szyjnych dziecka. "
I dalej:
"Podczas uderzenia czołowego rozkład sił działających na dziecko jest całkowicie inny w zależności od użytego fotelika. Przy użyciu fotelika mocowanego tyłem do kierunku jazdy siły powstające w wyniku uderzenia przenoszone są z pleców i główki dziecka na oparcie i zagłówek fotelika. Dziecko wbijane jest w fotel absorbujący całą energię, działają na nie siły jakie my odczuwamy przy gwałtownym przyspieszaniu. Mocując fotel przodem do kierunku jazdy podczas wypadku korpus dziecka trzymany jest przez pasy fotelika, natomiast kończyny, a przede wszystkim głowa pozostaje bezwładna. Szyi dziecka nie chroni nic. Drodzy rodzice, poduszka powietrzna która jest w standardzie waszego auta tak samo jak wycieraczki i lampy przeciwmgielne nie jest po to abyście nie nabili sobie guza o kierownice. Jest po to, żeby podczas wypadku wasza głowa nie zerwała kręgów szyjnych. Dziecko poduszki powietrznej nie ma.
W Skandynawii dzieci są przewożone tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej jest to możliwe (w Szwecji jest obowiązek przewożenia dziecka tyłem do czwartego roku życia), jak pokazują statystyki ma to przełożenie na bezpieczeństwo przewożonych dzieci. "
Tekst pochodzi z bloga "osiem gwiazdek" i myśle ze warto go odwiedzić.
Warto tez przeczytać o tych testach adac...niestety pic na wodę..ocena za czyszczenie tapicerki czy komfort lub łatwość montażu...:/ A ja nieświadoma sie tym kierowałam. Foteliki przechodzące TEST PLUS sa bezpieczne. Poczytajcie i dowiadujecie sie i dzielcie sie wiedza. Ja sie dziele tym co wiem:) Choć pewnie nie każda sie z tym zgodzi i pewnie nie jedna zarzuci mi ze nie każdego stać na taki fotelik bo dwa razy droższy od normalnego:(

Miałam pisać to na priv ale z drugiej strony pomyslałam ze może komuś sie przydadzą te informacje.
Tylko nie wiem czy mi takie elaborat doda:D

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Mamaama moja wycieczka skończyła sie fiaskiem bo nie mieli fotelika który chciałam obejrzeć. A zależy mi zeby wsadzić do niego Tosię i przymierzyć do samochodu. Wiec nadal jestem bez.
Moje typy to: be safe izi kid/comfort i Britax max way.
Jest jeszcze fotelik firmy joie.. Zastanawiałam sie nad wersja stage ale sprzedawca w innym sklepie od razu go odradził. Teraz nie wiem czy faktycznie jest beznadziejny czy chciał wcisnąć coś innego- droższego. Zaznaczę ze joie kosztuje 700 zł czyli polowe mniej niż reszta kolegów.. Testu plus nie ma bo nie podchodzą do niego w ogóle foteliki jezdAce przodem a joie stages ma opcje przodem u dzieci powyżej 18 kg. Zobaczę co mówią o nim jeszcze inni sprzedawcy...

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Ja marketingowo, w Netto " Kaśka" od jutra za 59,99 zł :)
Ważymy 8900. :) ogólnie lekarka powiedziała, że mam dawać zupki i już, bo będzie niejadek.

Jutro buraczkowa też na tapecie :)

My na razie zaprzestaliśmy oglądania fotelików. Jeszcze kilogram Natalii brakuje ;)

Odnośnie lidlowych pampków jestem bardzo zadowolona :) tylko dla 5 zł nie opłaca mi się jechać 20 km, jak biedronka za 3 km :)

Jutro wyniki ze żłobka. Jak zobaczyłam listę chętnych to ho ho ho.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49roeq5e26op88.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie Mamusie,
Wow co za wieści, Tosio gratulacje! Niech fasolka zdrowo rośnie pod Twoim serduszkiem. Fasolkowe ciąże number two czas zacząć!

Justynka, dzięki za info. Jakiś czas temu o tym pisałam i też szukamy fotelika do jazdy tyłem. Pewnie za jakiś czas będzie to normą. Ten joie ciekawy, muszę go znaleźć do przymiarki.

Kowalska, też testuje pampersy z Lidla i na razie jestem zadowolona. A tyłeczek mojej Agatki jest wrażliwy jak pamiętacie : )
Ciekawy przepis na placuszki. Też spróbuję.

Mamaama, Agata nie ma problemu z grudkami, mimo że nie ma zębów. Warzywa rozgniatam tłuczkiem do ziemniaków, mięsko drobno kroję.

Dzisiaj po kąpieli widzę, że Agatka ma czerwone kolanka i siniak na jednym. Raczkuje już od tygodnia, a dopiero teraz ma ślady. Jak u Waszych dzieciaczków ?

Odnośnik do komentarza

Hejo dziewczyny:)
Z góry przepraszam ze nie odniosę się do wszystkich wypowiedzi ale padam na twarz dziecię ewidentnie przechodzi skok. Wychodzą zęby, chyba kilka na raz żeby było ciekawiej i jeszcze zdiagnozowala nam doktorka wczoraj azs ( dodam że mała swędzi ta wysypka) więc dzieje się u nas:)
Tosio ja też ostatnio o Tobie myślałam a tu proszę odzywasz się i to jeszcze z jaką wiadomością! !! Gratulacje. Odpoczywaj duzo:)
Ja mam spacerowke quatro valencia i jestem bardzo zadowolona. Duże siedzisko dla dziecka. Super się prowadzi. To taka nietypowa parasolka.
Justynka zasialas we mnie ziarno niepewności. Miałam już wybrany fotelik maxi cosi tobi ale on jest przodem i tak teraz poczytałam i chyba jednak zdecyduje się na tyłem. Ten joie jest fajny i nie ukrywam ze cena nie zwala z nóg jak innych tego typu. Musze pomyśleć choć ja mam czas bo fotelik mamy do 13 kg a gwiazda ma tylko i aż 9200. Tak a propo: Czy są jeszcze jakieś dziewczynki które tak dużo ważą?

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bk6nle2adag11.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj44jzcnrgysj.png

Odnośnik do komentarza

Cześć fasolkowe mamuśki ;)
Tosio -gratulacje ogromne!
Tosio -zaniepokoilas mnie tym "problemem z ruszeniem do raczkowania" u chyba tez się przejdę z Patrykiem do neurologa albo fizjoterapeuty żeby go sprawdzić bo on tez nie może ruszyć do przodu i reż nie siada a do tego przekreca się zazwyczaj przez lewe ramię.
MAAAAMMAA -ja też po cesarce o zamierzam się zacząć starać za 1.5 miesiąca -czyli jak mały skończy 9. Ale do tego czasu musze go przestawić z cyca na butelkę żeby mi okres wrócił. Podobno po cesarce nie trzeba czekać roku bo szwy się zarastaja w ciągu 3 miesięcy ale jeśli byłabyś w 9 miesiacu ciazy I miałabyś dźwigać np.15 kg niemowlaka, który ma np. Rok i 3 miesiące i jeszcze nie chodzi to szwy mogą nie wytrzymać dlatego warto trochę poczekać.
A co do ząbków to mylą szczoteczka ale Patrysiek ha gryzl a pastę łykal wiec wróciłam do przecirania gazikiem 2 razy dziennie.

Powiem Wam jeszcze ze ba wysypke na doopce lekarz przepisał mi nadmanganian potasu -wsypac do kąpieli po kilka kryształków. Ale w takiej lipnej to było torebce ze mi się rozsypalo bo to takie drobne. A że to zrące a mały lize podłogę to ze strachu żeby mu nie zaszkodziło musiałam odkurzac wczoraj podłoge 3 razy i myć 2 razy w całym domu.. Nie mogę zrozumieć dlaczego lekarze przepisuje tak chemiczne rzeczy dla niemowlat ktore miga pomoc ake moga tez bardzo zaszkodzic przy odrobinie nieuwagi.... Teraz wszystko weryfikuje i nie wierze we wszystko co lekarze każą używać..Dla mnie to była masakra -wyrzuciła to i doopke sama wróciła do normy po Bepanthenie..
Uff postaram się pisać częściej i krócej bo znowu mi taki wywód wyszedł..

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyev4vhztvl.png

Odnośnik do komentarza

Magda.g pogratulować raczków :)
Maamamaaa Kazio też nie przepada za grudkami... on w ogóle póki co to raczej niejadek, chyba go przechrzczę na Tadzika :) Co do drugiego dzidziusia, to chcielibyśmy w przyszłym roku zacząć starania (ja po cc), ale tak raczej pod koniec....no i może na dziewczynkę? ale nie napalam się, co Bóg da, to będę kochać nad życie :)
Justynka dziękuję :** wiedziałam, że te tyłem są bezpieczniejsze, ale postanowiliśmy jednak kupić (kiedyś tam) taki przodem, a teraz znowu się waham... Do przemyślenia! i to poważnego, bo tu chodzi o bezpieczeństwo najcenniejszego Skarba!
Mmadzia uff, fajnie mi, że nie tylko ja o buraczkową pytałam :p wyszłabym na takiego buraka, co to nic nie wie, a we dwie to już luzik :D
Rose Kazio też ma takie ślady, ale na szczęście do rana znikają/ bledną, a potem od nowa :)

Dooooobrej, Ciotki!

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczęta.

Staram się was nadrobić, bo się rozpisałyście.

Tosio, gratulacje, niech fasolka zdrowo w brzuszku rośnie. Eh, sama chętnie już postarałabym się o drugie, ale jak pomyślę o moich poporodowych perypetiach to wrrrr.

Nie będę się rozpisywać, bo na twarz padam, pisanie kompletnie mnie wypompowało.

Zuzu ma się całkiem dobrze, inchalacje dziś poszły całkiem sprawnie. Dziś wreszcie przekonała się do mojej kuzynki i poszła do niej na ręce i nawet karmić się dała, tak więc może nie będzie typowym cycusiem mamusi, mam cichą nadzieję.

Ok uciekam spać, głowa mi pęka, dobranoc mamusie i dzidziusie.

Odnośnik do komentarza

Mamuśka a my byśmy chcieli teraz synka, tak do pary żeby było ;-) ale jak będzie druga córka to też będzie super :-) ja bym chciała już ale po pierwsze mamy jeden pokój i ciężko, ale to nie jest wymówka. Teraz trochę się boję bo miałam cc, a jak byłam w ciąży to brzuch mi twardnial, szyjka się skracala i w 33 tc założyli mi pessar. Dlatego jak Malutka będzie już bardziej samodzielna to zaczniemy się starać.
Magda.g moja gwiazda też waży 9200, dzisiaj ważyłam ja :-)

Odnośnik do komentarza

Hej, a co do gadżetów do raczkowania to czy polecacie spodenki czy rajstopy do raczkowania? Ja na razie znalazłam coś co chroni przed uderzeniem główka jak dziecko leci do tylu -nazywa się mr tedy guard ale tylko na eBay można kupić - zdjęcie w załączniku. Wsadza to się za kołnierz dziecku-co o tym myślicie? Dobranoc :)

monthly_2016_04/fasolki-sierpien-2015_46845.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyev4vhztvl.png

Odnośnik do komentarza

Magda.g, Inka urodziła się 27.08 i waży 8900. ale nie wygląda grubo, jest wysoka, tylko policzki ma okrągłe.
KaroLuja mam dwie pary rajstop i kilak par skarpetek do raczkowania i bez tgo u nas ani rusz, ślizga się strasznie. a tak nigdzie jej nóżki nie jadą. wcześniej podawałam link na allegro. ja zamawiałam i rzeczy są dobrej jakości. 80% bawełny, miękkie, miłe w dotyku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...