Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Ania masuje mocno brzuszek i robie cieple oklady,nozki do brzuszka przyciagam a i zpomnialam pisac ze zaczal ladnie wode pic i wyszla kupa ciezko bylo ale udalo sie bez czopka :) Maly od razu spokojniejszy i odsypia nocke.Zaczelam go troche oszukiwac przed mlekiem butelka z woda i zanim sie zorientowal to pare lykow zrobil teraz od jakiegos czasu pije bez problemu.
Ewelajna piekna historia w spokoju i ciszy mogliscie swietowac razem.
Widze ze duzo z Was mialo doczynienia z ksiezulkami zeby nie uzyc innego slowa Rudamaruda oby jak najwiecej takich prawdziwych z powolania.

Odnośnik do komentarza

Ania 125 dziękuję za informacje bo ja głupia chciałam zacząć od glutenu a tak to najpierw wezmę kleik ryżowy potem warzywa i dopiero potem kasze manna. Janek jutro kończy 4 miesiące a szczepienie mamy po 20 i nie chciałbym iść do lekarza wcześniej żeby czegoś nie przwlec.

Patrycja 9393 chyba każda z nas ma czasem takie dni a potem są lepsze. Mnie trochę przytłacza monotonia. Przydałaby się jakaś koleżanka niedaleko z podobnymi problemami. Czasami meczy mnie ze juz się nie umowie z nikim spontanicznie no ale w życiu zawsze jest coś za coś. Noi I nie zanienilabym się z koleżankami ci nie mają dzieci. Tylko ja w tym roku kończę 30 i tak jak Ania 125 napisała to ja podobnie juz się nachodzilam na imprezy.

Odnośnik do komentarza

Ewelad masz rację, łysej nikt nie zechce :P od dziś witaminy to mój priorytet.

Słyszałyście o 1,5 rocznej dziewczynce zostawionej w oknie życia, niby lepiej że tam a nie gdzieś porzucona, ale jak można oddać swoje dziecko. Takie dziecko już ma silną więź między rodzicami, rodzeństwem a nagle zostaje w obcym miejscu w otoczeniu ludzi których widzi po raz pierwszy. Płakać mi się chce. Teraz jako matka jestem na wyczulona na krzywdę dzieci, że masakra.

Odnośnik do komentarza

Ewelajna ja jestem z pomorskiego i mam wrażenie, ze pozostałe dziewczyny są z południa. Jedna osobę kojarzę z Torunia ale nie pamiętam kto... To najbliżej Trójmiasta.

Współczuję przeżyć z księżmi. Co niektórym się wydaje, że to oni są w Kościele najważniejsi, swoją postawą powinni przyciągać, a nie odpychać. My mamy to szczęście, że mamy bardzo ludzkich księży, którzy na "glowie staną" żeby przyciągnąć ludzi do kościoła. Co chwilę organizują jakieś atrakcje głównie dla dzieci: kolonie, kuligi, basen itp za darmo lub za przyslowiowa złotówkę. Wiadomo, że nie wszystkich rodziców stać na atrakcje dla dzieci więc to duża pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość MamaOliwciiKubusia

Mam wreszcie chwilkę :)
Konsultowałam z pediatrą te nasze kupki i to normalne zjawisko jeśli dziecko jest kp i nie ma gorączki i nie boli je brzuszek (aż wstyd się przyznać ale na urodzinkach córki popuściłam sobie i najadłam się sałatek i ciast, więc może to też od tego, głupia ja...) ale dziś jest już wszystko ok:)

Odnośnie księży to my kolędy nie przyjmujemy w mieszkaniu, ja jeżdżę do rodziców bo tam do tej pory był normalny proboszcz, który po otrzymaniu koperty za ślub zwrócił nam ją w prezencie, ale teraz się zmienił i już jest cennik:p

Szczepiłyście dzieciaczki na pneumokoki, ja się dalej zastanawiam... (starszej nie szczepiłam 5 lat temu), napiszcie proszę jak to Wasze maluchy zniosły, czy podawałyście razem ze skojarzonymi szczepionkami czy osobno?
My za to z moim M już prowadzimy ostrą wymianę zdań nt mojego powrotu do pracy. Ja chcę wrócić a M uważa, że powinnam zostać z małym do 3 roku życia tak jak ze starszą, tylko, że wtedy kończyłam studia spokojnie a teraz...
My mam nadzieję we czwartek dostaniemy zielone światło na rozszerzanie dietki małemu :)
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

olciak cieszę się, że pomogło, oby już nie było problemów. U nas odpukac tylko raz przy wprowadzaniu warzyw tak było...
ewelad ach to ty :) wcale mnie to nie dziwi jakos ;)
mar86ta a ty kp? Bo wtedy pewnie inne zalecenia, ja mam mm, wiec tak stosuje.
ewulka ja tylko widziałam nagłówek o tym dziecku w Oknie... nawet nie weszłam, bo mi psycha siada po takich historiach :( ludzie są straszni. A najgorsze że potem sie okazuje że oddają dzieci bo im niewygodnie po prostu... nie dlatego że nie maja na mleko dla niego :(
wera to ja jestem z torunia :) mamy jeszcze Olgę z Brzydgoszczy ;-) (sorry Olga - żarcik, ja tam nic nie mam do Bydgoszczaków :D, jestem ludnośc napływowa więc może dlatego... ) I to już chyba tyle nas z tej częsci kraju :) Skupisko fasolek jest na południu ;-) ciekawe dlaczego?
mamaOliwiciIkubusia ja szczepię na pneumokoki, mieliśmy już dwie tury. Ale oddzielam od 6w1, zawsze jedno kłucie na jednej wizycie, nie chcę za wiele na raz. Z teo co sie dowiadywałam to warto jak najwczesniej bo ta zachorowalnośc jest najwieksza u dzieci do 2 lat. Więc jesli szczepić to teraz. Ja wyszłam z takiego założenia. Krzyś znosi dobrze te szzcepienia. portfel gorzej bo jedno to 300 zł prawie :/

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

kasia2307: no zaczynamy, zaczynamy. tyle że dupką wleczemy jeszcze. ale i jest co dzwigac, dziewczyna waży już 9200:)
mi tez masowo wypadaja wlosy.. jakos wydaje mi sie, ze do 6 mca, wiec te 2 tyg jeszcze zacisne zeby, mam nadzieje, ze zupelnie lysa nie będę.. ale ja kiedys mialam skrajna anemie, tez straszliwie wypadaly, wiec nie podejrzewam najgorszego- ze calkiem lysa zostane.
powiem Wam, ze ja absolutnie zadnej diety nie stosuję: naprawde, nie ma rzeczy, ktorej sobie odmawiam, a z przyjaciolmi to nawet pol kieliszka wina czy pół piwa wypiję. moze dlatego kp mi az tak nie ciąży, powiedzialabym nawet, ze jest lepiej niz bylo. a ten widok uśmiechu od ucha do ucha na twarzy malej, kiedy widzi moją nagą pierś przed karmieniem: bezcenny! i to jak sie we mnie wtula... eh. aczkolwiek ostatnio nawet przy kp ćwiczy swoje szalone obroty, wiec musze ja ciagle cierpliwie odwracac.
my ciemieniuszki pozbyłyśmy się dość radykalnie, bo te wszelkie olejki i plyny na ciemieniuchę g... dawaly, a juz nie moglam na to patrzec. polozylam wiec na glowke mega grubą warstwe bepanthen, poczekalam z 2 h i ... przejezdzajac paznokciem po głowce po prostu jej to sciagnelam w dół. bez żadnego drapania, ale i tak mialam wyrzuty sumienia, bo tak nie wolno robic. no cóż:( niedobra.
my na pneumokoki szczepimy- w środę. i juz sie stresuję.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h3owv88nw.png

Odnośnik do komentarza

Patrycja rozpisałam sie wczoraj do Ciebie na temat tych Twoich dołów i smutków ale młoda mnie przywołała i nie dokończyłam. Dzisiaj czytam ze dziewczyny napisały juz wszystko co sama chciałam, a poza tym Ty tez juz lepiej wiec nie będę sie ponownie produkować. Napisze tylko krótko,ze na pewno każda z nas ma chwile słabości. Osobiście tez jestem nerwusem a raczej byłam, bo przy córce uczę sie cierpliwości. I szczerze? Ja podziwiam Was mamusie tych mniej pokornych a bardziej charakternych dzieciaków. Moja Tosia to raczej ostoja spokoju a jak czasem pomarudzi to irytacja narasta. Dlatego podziwiam i wielki szacun!:*

Aniu dziękuje!!;)

Olciak współczuje problemów brzuszkowych Marusia:( Tez bardzo boje sie tego przy rozszerzaniu diety:( A juz niedługo i na nas przyjdzie czas:)

Dziewczyny tez uratowałam swoje resztki włosów. Ja vitapil mama zażywam i do włosów wspomniany tez biovax. Tez odrastają mi "młode" jak Pati:D

Mar86ta ja karmie piersią i mam zamiar gluten wprowadzić mąka lub właśnie kasza manna. Wg mnie to żadna różnica. Tego i tego po pol łyżeczki i tak sie daje.

Ja mieszkam dokładnie na granicy śląska i małopolski:) i tu i tu mam blisko:D Zreszta hasło spotkania w krk juz sie przewinęło wiec mysle ze na wiosnę zapakujemy młodocianych i sie zisci:) Mamuśki z drugich końców tez przyjeżdżajcie wynajmiemy hotel z łozeczkami turystycznymi i będzie impreza:D

Cos jeszcze miałam napisać....ale wypadło:/ moze pozniej:)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

MamaOliwciiKubusia synek jest zaszczepiony teraz nawet w styczniu bedzie 2 dawka plus 6w1 zniosl bardzo dobrze nic niepokojacego sie nie dzialo.
Wazne czego Ty chcesz!Nie daj sie :) Z cora siedzialam 2.5 roku I przyznaje ze juz nie wyrabialsm i syn jak skonczy rok idzie do zlobka a ja do pracy co prawda tylko 2 dni w tygodniu ale to zawsze cos wyjsc z domu miedzy ludzmi a I kasy zawsze troche wiecej.

Odnośnik do komentarza

ANIA to gratulacje dla Krzysia :*

Ja się właśnie zastanawiam nad brakiem postępów u mojej małej. Jakiś czas temu się nauczyła przewaracac na brzuch i to ciągle robi no ale nic więcej. Z brzucha na plecy już nie. I teraz to wogole jakn na brzuchu leży to ręce do góry podnosi po bokach i ryje nosem w łóżko.

Ja padam na twarz. Nadal walczę z ogarnieciem całego domu. Dobrze ze mama mi Agatke przychodzi pobawić bo nic bym nie zrobiła inaczej.

Ściskam Was wszystkie mocno :*

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Nie ma co, Ewelad, przekonałaś mnie do brania tabsów na włosy!! hehe tą inwestycją na przyszłość oczywiście :P Ja brałam jakiś czas, a potem zapominałam i przestałam - taka ja do brania witamin właśnie jestem ;) a przy okazji pytanko: jak długo trwał kaszel u Dawidka??? po jakim czasie była poprawa?? Ja już zapisuję sobie każde kaszlnięcie, żeby czuwać, czy nie jest gorzej czasem.....
Bass daj znać po wynikach..... U nas kaszel 5 dzień i ja już świruję :/
Kasiaaaa, Ewelajna a myślałam, że tylko ja po cichu zazdroszczę dziewczynom, które mają w swoim mieście inne Fasolki :)
Ania gratulacje dla Krzysia :)))
Ja czekam na obroty z brzuszka na plecki, ale to chyba jakoś później może być.... no i też z niecierpliwością wypatruję nóżek w buźce :D póki co najczęściej lądują u mnie w buzi :)
A wiecie, moje małe, wredne dziecię przy mamie śpi po 30 minut, a został z tatą (jechałam z mamą do lekarza), to spał 1,5h...... Wrrrr :))

Odnośnik do komentarza

Mamaoliwciikubusia ja szczepie skojarzona 6w1 i pneumokoki, na jednej wizycie, po 1 i 2 dawce była podwyższona temp i lekki marud, poza tym ok

Ania gratulacje dla Krzysztofa, u nas z obrotami dalej cisza, ja sie nie stresuje, ale sie stresuje ze wy sie stresujecue a ja nie hmmm

Mamuśka u nas ten kaszel był wynikiem kataru i był bardzo lekki- kilka kaszlnięc na dzień, trwał chyba 3 dni, a flegamine pediatra zaleciła żeby mały odkasływał wydzielinę właśnie i nie zeszło dalej, wiec u nas był pn trochę wywoływany ze tak rzeknę

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, nie odzywalam sie bo moj szanowny malzonek raczyl zalac laptopa a z tel cos mnie wywalalo. Jak tylko znajde chwile to odpowiem personalnie a teraz tak na szybko potrzebuje rady. Podalam malej gluten w postaci kaszki mannej, niestety reakcja chyba niezabardzo bo kupa za kupa byla ale o normalnej konsystencji. Nabawila sie bidulka odparzenia przez to po raz pierwszy az takiego. Wczoraj bylo ok a dzis po drzemce kupa za kupa ale bardzo rozwolnione co podraznilo pupe i przy zmianie pieluszki jeden ryk. Tak mi jej zal biednej i juz niewiem czym smarowac.Wietrze, zasypuje maka, smaruje sudocremem co jeszcze? A drugie pytanie, mysle czy powinnam isc do lekarza ale mala je normalnie, jest pogodna, bawi sie a te kupki co chwile ale takie malutkie i zolte tylko bardzo rzadkie. Co myslicie? Przeczekac?

Odnośnik do komentarza

Inez zrob zawiesine z wody I maki ziemniaczanej taki krochmal i tym przemywaj pupcie. W sprawie kupy nie pomoge za bardzo Bo u nas problem w druga strone najwazniejsze zeby duzo pila. Trzymaj sie dzielnie :)
Justynka nie inaczej ;) dnia i nocy by braklo; )
Ania125 brawo brawo dla naszego forumowego Georga i dla dumnej mamy.My tez juz sie doczekac nie mozemy :)
Bass czekamy na wiadomosc.
Mmadzia sciskamy I na pewno sobie poradzisz jested silna babka :*a Agatka pewnie kolejne umiejetnosci cwiczy ktorymi szybko sie pochwali.

Odnośnik do komentarza

Olciak dopiero w srode wizyta.

Inez my tez mialysmy mega odparzenia i nam sudocrem pomogl, wcieralam lekko male ilosci i po nocy juz widzialan lekka poprawe.

MamaOliwciiKubusia my szczepilismy raz na pneumo, nie bylo goraczki ale na drugi dzien zaczal sie kaszel i trwa juz 1,5miesiaca. Nie wiem czy to skutek ubiczny (?), w srode sie dowiem co to i od czego to. Szczepilismy z 5w1 w odstepie 2tyg.

Ania grarulacje!u nas na drugi dzien od obrotow mala zaczela zajadac stopki!i juz moje dziecie nie gloduje! ;p

Mamuska nawilzaj pokoj, powies mokra pieluszke nad lozeczkiem,moze to od powietrza. Nie swiruj jeszcze nie masz powodow:) u nas to trwa juz 1,5miesiaca;/ jest poprawa lekka. U nas nic nie pomagalo, ani nawilzanie, oklepywanie, krople wykrzrusne;/ i szczepienja nam poorzepadaly, Emi dopiero raz byla szczepiona. Nie wiem kiedy my to nadrobimy...

Ja do srody tez z Krk, pozniej 30km dallej, ale na wiosne chetnie zeobimy sobie wycieczke do kraka poogladac jak wyrosly fasoleczki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza

Rudamaruda, Aniu ale mnie dzis rozbawilyscie :D

Rudamaruda ja w tym roku 30 lat koncze wiec nastolatka bylam ale jak dawno temu :D haha

Aniu ja nie wiem co ma Bydgoszcz do Torunia i Torun do Bydgoszczy - ta wojna miedzy miastami chyba juz na zawsze bedzie :D ale Brzydgoszcz jest fajna :D a w Toruniu jestesmy czesto jak jest cieplo na spacerach i obiadkach na starowce. Mi sie Torun podoba :)

Brawo do Krzysia za przewrot :) my nadal czekamy.

My szczespilismy 5w1 rota i pneumokoki juz dwie dawki. Ale malutki idzie do zlobka a ja wracam do pracy. 5w1 lacza z pneumokokami. Za pierwszym razem chcieli osobno zrobic i zrobili.

Dzis kupilismy smoczek trojprzeplywowy i maly dostal na noc mleko z kaszka ryzowa bananowa i jadl jak szalony. Ale jak mu smakowaloooooo! Jutro dam znac do ktorej spal ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...