Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kp i u nas kupy co chwilę. I tak się zastanawiam czy rozpoznalabym ze mala ma biegunkę skoro u nas kupa co karmienie i do tego się wylewa z pampersa..

Dziewczyny wasze dzieci się nie obracają albo mało a moja to ciągle. Na plecach nie lezy tylko siup i na brzuch. Wszystko w mleku bo się jej ulewa przy tym kreceniu a na brzuchu długo nie ma siły lezec i jest wrzask a jak ja na plecy dam to się obraca znów na brzuch i tak w kółko i nie da się jej dogodzić :/

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

no i ciągle nie mogę odpisać, bo muszę nadrabiać... ale już tylko 3 strony, więc napiszę, póki z pokoju obok cisza:)
mmadzia: nie stresuj się! Helen obraca się na okrągło na brzuszek zasypiając, już w ogóle tego nie koryguję, śpi jak mama, więc ją rozumiem:) jedyne, co sprawdzam, to czy może swobodnie oddychać, ale wiem też, że jak nie ma na łóżku poduszek, to w razie czego sama sobie główkę podniesie, więc zaufaj dziecku:)
a Helenka zaczyna.. raczkować.. no i kojec musieliśmy kupić, zwłaszcza po naszej przygodzie sprzed 2 dni: mielismy wyjechac, wiec ubieralam małam, poszlam do sypialni po kurtkę, zostawilam ją leżącą grzecznie na pleckach na sofie. wracam za góra 40 sekund, a ona wisi uczepiona rączkami brzegu sofy, a stopy dyndają nad ziemią.. no i od razu na olx szukalam kojca i juz mamy złożony. jest spokój, bo ma tam zabawki, a ja mogę robić coś innego.. jest metr na metr, więc sobie tam spokojnie wędruje..
dobra, czytam dalej:)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h3owv88nw.png

Odnośnik do komentarza

uff, dalam radę:)
my od samego początku w ogóle nie prasujemy, nie cierpię prasowania, staram sie ladnie wyprostowane na wieszaku ułożyć i tyle. no, chyba że jakies kiecki wyjściowe:) a piorę rzeczy nasze i małej wspólnie, w płynie dla dzieci. wychodzę z założenia, że pranie naszych osobno w normalnym plynie nie ma sensu, kiedy dziecię wtula np. policzek w nasze ubrania.. nie wiem, jak dlugo jeszcze, ale do roku co najmniej. tyle ze lenor do tego biore normalny, choc malenka ilosc, jestem uzalezniona od tego o zapachu bawelny:)
rudamaruda: wreszcie nadrobilas, jak i ja:) emel juz obczailam, są cudowne:)
a, a ja mam jakąś dziką fazę na sukienki dla malej, spienięzylam swoje 6 kiecek, mam z tego 350 zl i z czystym sumieniem kupuję malej, ale juz na roczek, jak bedzie chodzila:)
Piotruś będzie zadowolony:)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h3owv88nw.png

Odnośnik do komentarza

MamaEwy - no właśnie, obietnice, na tym sie i u mnie skończyło;-) Tyle tylko, że wieczorem zasypia w łóżeczku, a od 3-4 zaczyna marudzenie i pomaga tylko nasze łóżko. I też gardzi już leżeniem na plecach, chyba,że jet to mata i w górę się ciekawie patrzy. Co do aut - niestety, są to skarbonki:(
I wszystkiego naj dla Natalki na te pięć miesięcy:)
mamdzia - mój synek śpi na brzuszku też, tylko trzeba pilnować, aby sobie nie"zatkał" noska. W szpitalu polecali takie spanie, jeśli się nie odbiło dziecku...
patrycja_9393 - to fajnie, że się nie dałaś:) Ja próbowałam, ale gdy go odkładałam do łóżeczka to po 10-15 minutach się kręcił i stękał. I tak po 5-6 razy próbowałam, ale kilka takich nocek i padałam. Niestety pomagało tylko zabranie go do łóżka.
joanna89a do wody lepiej dodać glukozy troszkę niż cukru. Ja do 60 ml herbatki koperkowej dodaję nawet nie ćwierć łyżeczki, tylko tyci tyci i to już zmienia posmak i dziecko pije. A w tych granulowanych ile jest cukru na 100 ml?
ania125 - czytałam jak rozśmieszacie małego. U nas też pierdzioszki wiodły prym...do wczoraj. Mąż delikatnie jeździł jednodniowym zarostem po nóżkach małego - radość jakiej dotąd nie słyszałam:)

My w poniedziałek mamy szczepienie, a ja od wieczora mam bolące i białe gardło...czy uważacie, że powinnam iść na to szczepienie? Przemek jak dotąd nie ma oznak, że co złapał ode mnie...

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczęta wy też miałyście problem dzisiaj z wejściem na forum ? bo ja od rana nie mogłam się zalogować.

Mamuśka nie robiłam badań, bo nikt nie kazał, tylko kazali podawać podwójną dawkę witaminy D.

RudaMarudaWitaj cieszę się że wróciłaś uwielbiam czytać twoje posty.

Mi położna kazała czyścić susiaka Kubie tak dwa razy w tygodniu czyszcząc go zwykła wodą bez mydła i lekko naciągając żeby nie było stulejki, i sprawdzać czy sa dwa jajeczka .

a i Kuba na brzuchu nie spi a jak się przekręci na brzuch to poleży chwilkę i zaczyna marudzić :(

http://www.suwaczki.com/tickers/relgwn15hky2x8xj.png

Odnośnik do komentarza

Heej!

Mój Córek też nigdy nie śpi na brzuchu ani na boku. Myślę, że spanie w śpiworku też ma z tym związek. Jednak kładąc ją do łóżeczka do samodzielnego zasypiania wolę mieć ją w śpiworku, jestem spokojna że nic jej się nie stanie. Oczywiście, nadal używamy też monitora oddechu. Pewnie do 6 miesięcy będziemy, później już chyba ryzyko śmierci łóżeczkowej spada, prawda? My z tych przewrażliwionych na tym punkcie...

Kilka dni temu mieliśmy osobę picia wody z niekapka. Hania bardzo była zainteresowana ustnikiem bo można było go ciamkać ;) jak jej woda z niego chłopa ładnie to zachwyt się kończył i pełne obrzydzenia miny robiła :D Tak czy siak wypiła jakieś 30 ml więc uważam, że to sukces. olga, może spróbuj z niekapka dąb wodę? Hania z butelki też za nic pić nie chciała.

Mamy też kryzys spaniowy od 5 dni. Wrzask przy odkładaniu do łóżeczka jest niemiłosierny. No ale... Walczymy bo posmakowaliśmy już wszystkich zalet samodzielnego zasypiania naszego dziecka i nie chcemy odpuścić. Hania też w nocy ostatnio źle śpi, tak więc wesoło jest.

Po skończeniu 4 miesięcy Hania zaczęła nagle wykazywać zainteresowanie jedzeniem i piciem. Jednak... Co najmniej do 5go miesiąca będę czekać, bo ostatnio ciężko jej ze spaniem i nie chce ryzykować dołożenia do tego problemów z brzuszkiem.

Kasia, figlarna kocica powiadasz? :D Ostatnio to raczej wyliniała kotka ;P włosy lecą, że hej! Od fryzjerki usłyszałam, że one po ciąży muszą wylecieć, ale odrosną wkrótce. patrząc na odpływ pod prysznicem i szczotkę co wpisów, dochodzę do wniosku, że za chwilę tupecik mnie czeka :P

http://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyeeuje8n3v.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny :)
K.karolcia ja również nie mogłam załadować strony wyskakiwał komunikat o jakiejś przerwie technicznej czy cos w tym stylu :) dopiero teraz jest ok . Dziewczyny dziś u nas dzień pełen wrażeń i niespodzianek. .. totalna masakra. . Więc od początku wstalismy dziś po 8 mąż trochę wcześniej ale leżał i grał , ja oczywiście wstałam zrobiłam śniadanie ubrałam starsza core i usiedlismy do śniadania, mój M mówi żebym ściągnęła mleko bo wieczorem wychodzimy ze znajomymi a do dziewczynek przyjdzie moja mama posiedzieć z 3 godzinki bo juz się umowili :) wiec ja bardzo happy mordka mi się cieszy a tu pukanie do drzwi ;) M idzie w dresach bez koszulki otworzyć , ja jeszcze w koszuli łóżka porozwalane no ogólnie bałagan straszny a tu w drzwiach nie kto inny jak ksiądz po kolędzie ... no padam tu taki bałagan my w takich strojach zero przygotowania, szok wymalowany na naszych twarzach ... M oczywiście w moment się ocknal i przeprosił zaprowadził do drzwi obok wyjaśnił ze nic nie wiedzieliśmy bo nie byliśmy w ostatnią niedzielę w kościele itp i poprosił żeby do sąsiadów poszedł a później do nas .. oczywiście wyobrażacie sobie jak to wszystko w pośpiechu wyszło sprzątać mala uspokajać bo marudzila i ogólnie tragedia. .. no ale ksiądz wyrozumiały był obrócił wszystko w śmiech , ale ja stałam zazenowana w leginsy i pierwszej lepszej koszulce z czerwonymi policzkami. . A najgorsze jest to, że w tym mieszkaniu to nasza pierwsza kolęda była bo kupiliśmy je dopiero w tym roku jakoś w marcu po remoncie się wprowadziliśmy, i tak pierwszy rok nowa parafia i od takiej strony nas poznał ech teraz mi się z tego śmiać chce ale wcześniej to wyglądało jak kiepski żart ;) i mówi że się spotkamy niedługo bo chrzty i takie sprawy on załatwia ... no to tak w skrócie mniej więcej wyglądało :D az boje się co jeszcze dziś mnie spotka

Odnośnik do komentarza

PILKA niezły poranek :) A wieczór też niezły się szykuje :)

JOANNA u nas większość kup wsiaka w pampersa... A kiedyś były już takie śmierdzące dziwnie ale zwalilam to wtedy na szpinak. No ale mam nadzieję ze matczyna intuicja zadziała jakby co :)

CHIYO jakoś nie chce mi się wierzyć ze ty w tupeciku :)) twoje wlosy to mi na gęste wyglądają więc chyba wszystkie nie wypadną :) U mnie tez wszędzie jest pełno moich a na głowie też dalej mnóstwo :)

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Dziękujemy pięknie za życzenia.

Dzisiaj my składamy najlepszego i zdrówka dla Ewunii i Krzysia :)

Smoczek do owoców posłużył dzisiaj za grzechotkę do trzaskania. Kierowniczka gardzi, tylko mój bufet z ciepłym mlekiem ją interesuje.

Nam lekarka po bakterii kazała w ogóle odstawić chusteczki, tylko przegotowana woda i waciki.

I zapomniałam co miałam napisać...

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49roeq5e26op88.png

Odnośnik do komentarza

mamuśka to wpadaj na kawe, a potem na spacer po księdzu :D super by było, którąś z Was tu mieć!

ania125, mamaewy wszystkiego najlepszego dla naszych maluszków! Zdrowia, zdrowia, zdrowia! Ucałujcie szkraby ode mnie :*

Mój bąbel osiągnął szczyt manipulacji i kontroli nade mną. Jak tylko mnie widzi to albo cyc albo na ręce. A jak go biorę i lulam i jak przestaje to mnie trycia nogą, jak konia, żeby sługa bujał Prezesa. Na razie śmiać mi się chce, ale myślę, że szybko nie będzie mi do śmiechu :D

Piotruś

Odnośnik do komentarza

Kkarolcia ja tez nie moglam wejsc NS forum wogole cala strona parenting nie chulala.
Dla Ewuni i Krzysia duzo duzo zdrowka i samych wspanialosci.Usciski :*
Pilka no rozpoczecie dnia superowe :) baw sie dobrze wieczorem ;)
Rudamaruda krem z borowikow az w glos sie zasmialam.Ach Ci mezczyzni :)
Daniela wrzuc foto tego kojca tez juz sie rozgladam ale nie moge sie zdecydowac.
Moj maly zasypia sam w dzien I na noc ale niestety po 1 karmieniu nocnym laduje u nas w lozku.Ja piore w persil Gel sensitive Bo jakichkolwiek specjalnych proszkow typu lovela po prostu nie ma :( a I Marka rzeczy piore razem z corki i wszystko prasuje ale dopiero jak sie nazbiera spora sterta.
U nas normalnie wiosna na calego zaczyna wszystko kwitnac Magnolie maja juz paki i prymulki kwitna szok.

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie!
Ewa ślicznie dziękuję za życzenia i przesyła móc buziakow dla dwóch firmowych przystojniakow- Krzysia i Piotrusia, którzy dzisiaj również kończą 5m-cy :-* :-* :-*
A my dzisiaj (z racji rozklekotanego9 auta) wybralysmy się na spacer do babci i dziadka a tam co? Dziadkowie na wnusie z prezentem czekali :-) normalnie oni są w niej tak zakochani ze gdyby mogli to by każdy tydzień świętowali a ja tak kiedyś się bałam ze skoro Ewa to trzecia wnusia (dwójka starszych u mojego brata) to jakoś nie będą się tak cieszyć. Glupia ja!

Pilka poranek super-dobrze, ze ksiądz wyrozumialy ;-) udanego wieczoru!

Kowalska ze śmiechu herbata się zakrztusilam! Prawie miałabym mnie na sumieniu a to wszystko przez bufet z ciepłym mlekiem :-) u Ewy jest własna osobista mleczarnia :-D

Muszę zmykac Księżniczka się zajac bo jaj nie śpi to potrzebuje 100% naszej uwagi a że tatusia jeszcze nie ma to wszystko na moich rękach :-)

Miłego wieczoru dla Was od nas :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :)
Ja tylko na chwilę bo czasu brak więc :
niestety u mnie z krwotokiem to ciągle nie koniec. Wczoraj znów na izbie przyjęć, jeszcze nie krwotok, ale już niepokojąco się zrobiło, a moja gin na wyjeździe i niedostępna... dostałam jakieś leki i kurde kiepsko nadal...

Samych cudowności dla naszych 5 miesięczników forumowych :)
Nadal rozszerzamy dietę dziś ziemniaczek ze szpinakiem... no jakoś poszło ale najbardziej Bartek lubi ziemniaczki z marchewką :) jutro brokuł zobaczymy jaka reakcja.
My też we wtorek mamy szczepienie, ale dzięki waszym wpisom od kilku dni spacerujemy po pół godzinki (mimo zakazu pediatry) i Bartkowi się jakby lepiej zrobiło... przestał pokasływać i kichać tak często... więc jestem spokojniejsza o to szczepienie.
Strasznie się już pogubiłam więc jeszcze tylko Chiyo my też używamy monitora oddechu, bo Bartek od początku śpi sam i myślę że bez monitora to ja bym nie spała, a tak wszyscy wyspani. Mam monitor przenośny snuza hero i tylko raz miałam fałszywy alarm jak za luźno zapiełam pieluszkę, teraz tego pilnuję.
I jeszcze pytanko czy przewijacie jeszcze Wasze szkraby w nocy? ja odkąd zmieniłam pampki na 4 to przestałam i spokojnie 12 godz. wytrzymuje bez żadnych problemów skórnych.

co do siusiaków to nam wszyscy mówili NIE RUSZAĆ i nie ruszamy :)
Buziaki
Czytam Was codziennie tylko ostatnio z pisaniem kiepsko...

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

dziękujemy za wszystkie buziaki i też ściskamy mocno Piotrusia i Ewunię :*
nasz synek dla uczczenia tego podniosłego dnia postanowił dać nam się wyspać... i spaliśmy wszyscy do 9.30 :D co prawda od 7 już z nami w łóżku ale co tam :)
Dzis na obiadek było pół słoiczka marchewki z ziemniakami i po zjedzeniu do ostatniej kropelki był ryk że mało :) dorobiłam szybko kleiku na mm i jeszcze z apetytem zjadł :) chyba mój mały mężczyzna polubił łyżeczkę i papki wszelakie!
joanna ja nie używałam suszarki ale radio między stacjami i nadal uzywam, jak mały nie chce zasnąć. To chyba nic zlego?
pilka super że się wyrwiecie z domku :0 miłej zabawy i daj znac jak było ;) swoją drogą niezły poranek. ja już wyguglałam że u nas kolęda za 2 tyg :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za rady odnośnie dopajania. Dzisiaj dałam bobofrut rozcienczony woda i Agatka wypila pewnie ze 150 ml ale kupka bez zmian. Zobaczę po kilku dniach czy to pomoże...
Co do obrotów to uspokoilyscie mnie na jakiś tydzień;-) po tym czasie znowu zacznę panikowac:-)
My dziś zaliczamy pierwsza wspólna kąpiel w wannie:-) plan wygląda tak- ja z Agatka się kąpiemy, po chwili mój M ja wyciąga i ubiera a ja pluskam się dalej:-) ciekawe co z tego wyjdzie...
Dziś gotowalam zupki za cały tydzień dla małej. Od jutra wprowadzam brokuły... Ciekawe czy to nie pogorszy spraw kupkowych.

Odnośnik do komentarza

cześć Kobietki,
no Kasiaaa niestety za daleko, zmylił mnie ten ksiądz, hehe ;-)
Pilka ładna niespodzianka z rana :D mam nadzieję, że wieczorek będzie również pełen emocji :P
Piotruś, Ewcia i Krzysio - duuużo zdrówka :* My za 3,5 tygodnia dołączymy do tego szanownego grona z Natalką-Kierowniczką na czele :P ale to leci... nie mogę uwierzyć!
Mój księciunio ostatnio ma uczulenie na łóżeczko w ciągu dnia, a dokładniej na zasypianie w łóżeczku.... a że jest chory i nie chcę, by płakał, bo wtedy nasila mu się kaszel, to ulegam, biorę na rączki, delikatnie lulam i w minutkę, albo dwie jest odpływ.... no i w efekcie końcowym i tak ląduje w łóżeczku, ale jeszcze nie tak dawno to i w nim zasypiał.... Na noc zasypia sam (odpukać!). Jeszcze.
Lecę, bo bidulek mój się budzi.

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny :)
Wszystkiego co najlepsze dla Krzysia Ewuni i Piotrusia:)
Pilka ale mieliście poranek:) oby wieczór tez był pełen wrazen:)
Ania ja też używam radia między stacjami i to tak chodzi cały czas żeby zagłuszyć syna mojego bo on jak się bawi to głośny jest i mała się ciągle wybudzala a jak ma szum to śpi. Myślę że to nic złego.
Ewelajna współczuję ci tych problemów. Dbaj o siebie i bądź czujna!!! I powiem ci ze ja to bym z kaszlem nie zaszczepila malucha. Zrobisz oczywiście jak będziesz uważała ale jak dla mnie dzidzia i każdy w domu musi być na 100% zdrowy jak mała idzie do szczepienia.
I ja juz w nocy ogólnie od dawna nie przebieram pampka. Tylko teraz jak ma biegunkę bo robi mi dwa razy w nocy kupę ale to dwie noce takie były.
Zmykam do starszego synka jeszcze sie troche pobawic i spac:)
spokojnej nocki:)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bk6nle2adag11.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj44jzcnrgysj.png

Odnośnik do komentarza

Magda.g nooo, Czarnamabma też, ale i Rewolucja, i Mari.... same forumowe wygi ;)

Ja pampersa też nie zmieniam w nocy, dopiero jak budzi się na żarełko, czyli różnie - czasem po 5, czasem po 6...
Ewelajna uważaj na siebie!
Ja dołączam do tarczycowych-euthyroxowych kobietek, mam guzka, ale mam nadzieję, że nie będzie się powiększał, ani nic :)

Odnośnik do komentarza

Najlepszego dla naszych 5cio miesięczniaków słodkich! :) Szczególnie soczysty buziak (soczysty - dosłownie, bo tylko takie buziaki ząbkująca Hania rozdaje) wędruje do haniowego narzeczonego Krzysia ;)))

My też już nie zmieniamy pieluchy a to z racji tego, że Hanna ryk urządza jakbym ją nie z pieluchy a ze skóry obdzierała. cały dom wtedy na nogach więc dziękuję bardzo ;P Nic z tyłeczkiem się nie dzieje więc nie widzę sensu.

http://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyeeuje8n3v.png

Odnośnik do komentarza

Chiyo myślę że równie soczysty buziak od Krzysztofa dla wspaniałej narzeczonej leci :)
My dzisiaj urządziliśmy kąpiel. Mąż siedział w wanie pełnej wody, podałam mu synka i tak się taplali, ja asystowałam i myłam. Krzys głownie wierzgał nogami, ale radośc była :) chociaz tez duże zdziwienie. Postanowilismy raz w tygodniu taki seans zrobić. Jak bedzie wiekszy to pewnie i zabawki damy, na razie nie bardzo go te wodne interesują. moze sie musi oswoic z wanną jako taką. Ale polecam bo fajne to bylo tez dla nas :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Po przeczytaniu dzisiejszych wpisów stwierdzam, ze muszę sprawdzić kiedy mamy kolende:D W tym roku mam trochę stres, bo my nie mamy kościelnego ślubu i Lidzia jeszcze nie ochrzczona. Chrzest to na pewno zrobimy, ale na wiosnę. A ślub może kiedyś...
Zmieniając temat to pieluchy tez nie zmieniam Lidce w nocy. No chyba, ze kopa się zdarzy, albo jest już po prostu okropnie napeczniala.
Trochę się uspokoilam z tym smianiem i obracaniem. Jak to fajnie, ze możemy tu powymieniac się informacjami o dzieciaczkach:) Dzieki dziewczyny!
Ania "olaboga" u nas nie zadziałała, ale za to moja córka ma nowa umiejętność. Udaje, ze kaszle żeby zwrócić na siebie uwagę. Na początku myślałam, ze na serio się przeziebila. Ale podczas snu nic. Kaszelek pojawia się gdy znudzi jej się zabawa a nikogo nie ma w pobliżu, albo gdy ktoś się z Nią bawi i nie poświęca jej 100% uwagi, bo np jednocześnie z kimś rozmawia. Mała manipulatorka mi rośnie;)
Na koniec życzę zdrowka ewelajnie. Przesyłam też najlepsze życzenia dla dzsiejszych solenizantow:)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6jw4zx6py1rmb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...