Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

6 dz

Hej mamuśki:)

Ja dzis wyspana, niedawno wstałam i bede dopiero robić śniadanie. Pozniej zabieram sie za pranie bo rewelacyjna pogoda na suszenie:)

Oooo z Patrycja miałam nosa ze urodziła:) Gratulacje:) Trzymajcie sie cieplutko:* i dawaj znać jak postępy w uczeniu sie siebie i karmieniu:)

Co do lewatywy to kiedyś miałam nastawienie ze skoro nie trzeba to nie mam zamiaru dać sobie zrobić ale po rozmowie z położna zmieniłam zdanie. Raz ze rzeczywiście same będziemy sie czuły bardziej komfortowo to jeszcze podana lewatywa lubi wzmocnić skurcze i przyspieszyć akcje porodowa. Wiec ja jestem na tak:)

Lusia współczuje tych nerwów i zmartwień ktore Wam zafundowali. Najważniejsze ze jednak wszystko ok i diagnoza okazała sie błędna ale po co co tak stresować kobietę na końcówce juz zwłaszcza?:/

Co do wywoływania akcji przed CC to nie słyszałam ale wydaje sie to sensowne. W jakis sposób przygotowuje maluszka ze "cos" sie dzieje. Aczkolwiek moja znajoma która miała CC w lipcu nie miała podawanej oksy, tylko od razu znieczulenie i ciecie.. Wiec podejrzewam ze znow co szpital to zasady...?

Ania trzymam kciuki aby sie zaczęło i Ty trzymaj za mnie bo w końcu jutro nasze terminy!!!! Wiec liczę na to ze wieczorem sie zacznie i po północy będziemy po wszystkim i nasze szkraby beda należeć do tych super punktualnych:D Swoją droga Twoj Krzysio to juz wielki chłopak:D Piękna waga:) Trzymaj sie tam cieplutko i mysl tylko o tym ze juz tak niewiele dzielinCie od spotkania z synkiem:D

Mmadzia ha ha masz racje ze faceci to panikarze:D Bidulko teraz musisz z T urzędować:) Przesyłam wsparcie duchowe:) A moze jednak akcja sie rozkręci i cos sie zacznie u Ciebie:)

A jeszcze co do smoczka:) Ja podchodzę do tego w ten sposób ze jesli nie bedzie potrzeby to w ogole nie bede dawać bo i po co, aczkolwiek nie uważam go za zło jesli ma pomoc. Aaaaa i powiem szczerze ze mi sie nawet podoba dzidziuś ze smoczkiem w buzi:P

Silv super ze dajecie sobie radę coraz lepiej:) A zobaczysz ze za kilka dni juz Ty bedziesz ekspertem i bedziesz nam-niedoświadczonym dawała cenne rady!!! A dla nas beda one nieocenione:) Njawazniejsze aby tak jak napisałaś byc dobrej myśli:) buziaki:*

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

JUSTYNKA na szczęście przyszła tylko i spytała co się dzieje i mówię jej ze nic to mi dała spokój i mowi ze całe szczęście. No ja jakoś tak nie czuję jak ma się zacząć to niech się zacznie i tyle. Teraz ma na głowie co innego bo się okazało ze siostra M ma dzisiaj cesarke więc T się o nią teraz martwi a nie o mnie.
A U mnie się raczej nic nie rozkreci bo poza twardnieniem jednej strony brzucha to wszystko jest ok.
To mnie zastanawia ze mi twardnieje tylko prawa strona jak kamień i boli wtedy a tak to reszta brzucha ok.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

ewulka ja mam rolety dzień i noc i to kwestia gdzie chcesz ich używać i do jakiego pomieszczenia, w sensie od której strony. W słonecznym pomieszczeniu są super, natomiast w kuchni która mam od północnej strony są zbyt ciemne (chodzi o wersję dzirn). Wiem, że można je podnieść całkowicie do góry ale bez firanek wtedy wszystko widać. Opcja noc no to wiadomo ze ciemno jest, opcja dzień według mnie tez sporo przyciemnia, a dodam że mam jasne rolety.

Piotruś

Odnośnik do komentarza

no i ucięło mi posta... Córeczka ma już 10 dni, tryb 3 godzinny, śpi 2 h a godzina to przewijanie, karmienie, przy którym często zasypia i przez to przeciąga się w czasie.Karmimy się wyłącznie piersią od 4 doby, co po cc uważam za sukces, z synkiem nie było tak łatwo.trochę krztusi się przy karmieniu, nawet jak odciągałam nadmiar laktatorem. Musi się nauczyć ssać wolniej i łykać.
Dziewczyny rodzące sn pamiętajcie o sikaniu, pełny pęcherz blokuje główkę i może dojść do uszkodzenia pecherza. Mój lekarz opierniczył przy poprzednim dziecku pielęgniarkę, że miałam już parte a tu pęcherz pełny.
Gratuluję Nowym Mamusiom :) niestety gratulacje zbiorczo bo nie jestem w stanie nadrobić wszystkich postów.

Mamusia: czerwiec 2013, lipiec 2015

Odnośnik do komentarza

Kurde ucieło mi większość postu i wyszłam na głodomora...

Ania 125 powodzenia!!!!
Co do tej kroplówki przed cc to mój gin powiedział że też będę miała, powiedział że dzięki temu ścienia się dolny odcinek macicy i lepiej ciąć. ???

Lusia współczuje stresów, mój też w 19 tyg mnie nastraszył że szyjka się skraca, i skurczy dostałam z nerwów. Następnego dnia powiedzieli że wszystko jest ok. Teraz też niewiem czy mnie nie wkręca z tymi przepłwami, żeby przed urlopem załatwić temat i mieć mnie z głowy. :p

Odnośnik do komentarza

ewulka ja też założyłam noc dzień, ogólnie fajne ale potwierdzam to co pisze kasiaaa2307, ja mam akurat od południa mieszkanie więc jest dosyć jasno ale sąsiadka ma od północy i wydaje mi się że trochę u nuej ciemnawo, ale to rzecz gustu.
No i one nie zaciemniają wcale w opcji noc, a teraz na upały przydałoby się. :)

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry Mamuśki
AnnG trzymam kciuki! Daj znac po. Ja w piątek do 18 moge jeść, pic moge do 3 w nocy, a cc mam w sobote 8:40-9:00.
Zupa jagodowa pycha, chłopcy sie zajadali. A ta zacierka nie taka straszna do zrobienia ;) miałam tyle tych jagód ze ugotowałam 4l zupy i kompot, wiec jeszcze jest na dzisiejszy upał.
Ania125 i Justyna szybkiej akcji życzę i powodzenie.
Patrycja gratulacje! I innym mamom rownież, jesli przeoczylam, tyle sie tu dzieje na tym forum.
Rewolucja dobrze ujelas sprawę facetów:)
Jesli chodzi o oksytocyne przed cc, to mi nie podawali, to chyba zależy od tego czy sa juz skurcze. Ja niby miałam skurcze, ale ich nie czułam. A teraz to nie zapytałam nawet o to.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki :-) gratuluję świeżo upieczonym mamusiom.

Drogie kolezanki ja też mam termin na 6. 08 w sobotę wróciłam ze szpitala bo byłam na obserwacji w sumie z kilku powodów bo raz ze jakies male zmiany wyszly na ktg, mozliwe ze to dlatego ze nic nie jadlam bo karetka zgarnela mnie po 6 bo myslalam ze rodze a dwa że mam straszne obrzęki od 2 tyg, no i woleli mnie zostawic. A tam 4 razy dziennie ktg, ciśnienie i nic poza tym. Jak narazie nic takiego nie wskazywało żeby mały miał spieszyć się na świat a ze wszystko ok także mnie wypuścili . Takie jakieś uparte to lwiątko :-P Jutro na 12 mam się zgłosić na ktg no i bardzo możliwe że już tam zostanę. Jeżeli tylko coś będzie nie tak to tez będą wywoływać porod także nie jesteście same ; -) trzymam kciuki, będzie dobrze. Wiem że najgorsze jest to czekanie. U mnie co chwila ktoś dzwoni, czy już urodziłam i już czasami czuje się z tego powodu jak mała slonica ; P bo w okolicy
To większość rodzi przed terminem i jak to możliwe że można tyle chodzić z brzuchem . . Wkurza mnie to trochę, ale nie pospiesze :-)

http://www.suwaczek.pl/cache/94849920fc.png]http://www.suwaczki.com/tickers/ckaiskjoicoayt1u.png]Tekst linka[/url][/url]

Odnośnik do komentarza

6 dz

Edyska wiem co czujesz bo mnie tez zaczynaja denerwować te ciagle telefony "czy to juz?" :) A co tu zrobić jak nasze dzieci nie wybierają sie na ten świat przed terminem?:)
Ja juz zdaje sie na los... Tak jak mowisz - nie pospieszymy:)

Ania kciuki zaciśnięte:)! Daj znać po

Liza87 mnie nic boli wiec nie bardzo pomoge, moze ten bol to przez rozciąganie dzieciątka?

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez liczę ze zdążę z upiekszaniem :) od dzisiaj do piątku mam zaplanowana depilacje, pedi, mani, henne i fryzjera :)
Moj m sie śmieje ze szykuje sie jakbym pozniej przez miesiąc miała z domu nie wychodzić. Nigdy nie wiadomo. Obym zdążyła bo dzisiaj w nocy złapały mnie takie bole, ze moj pakiet upiększających moze sie nie zrealizować ;)

Odnośnik do komentarza

rewolucja no chyba nie jednak. Leżałam i poczułam jakbym popuscila, wkładka mokra. Zmianilam, pochodziłam i nic. Także ręką na pulsie. Chociaż umawiałam się z synem, że do soboty poczeka :) zobaczymy czy się posłucha :) i uwielbiam Twój opis "no nic będę obsrana lezala" :D u mnie w szpitalu w ogole nie podaja lewatywy, wiec i ja będę obsrancem chyba, że wcześniej sobie kupię.

Piotruś

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczynki :) w koncu znalazlam chwile zeby napisac. Czytam na bierzaco was zeby potem nie bylo duzo zaleglosci.
liza87 boczki mnie moze nie bola ale od wczorajszego wieczora bola mnie biodra jak troszke dluzej postoje... biodra i uda tak dziwnie bola...
rewolucja haha i tak trzymać! My kobiety musimy ladnie wygladac a ze tam na dole bedzie cos nie tak,a kogo to obchodzi :P wazne ze buźka ładna!
Wlasnie kobietki na porod pomalowanych pazurkow miec nie mozna prawda? Ja dzisiaj planuje zrobic sobie pieknie stopki i dlonie ale czy sie bedzie chcialo to nie wiem ;) ale jutro o 8 mam stawic sie do szpitala wiec bede musiala sie zmusic :)

Odnośnik do komentarza

Patrycja gratulacje! ! Tak myślałam że masz już bobo przy sobie bo nagle zamilklas:)
AnnG i Ania125 trzymam kciuki!
dobrze będzie dziewczyny:)
Rewolucja ja nie dość że może obsrana to i nieUmalowana bo henny nigdy nie robiłam a teraz pierwszy raz to trochę się boje:) a malować przestałam się wczoraj i juz nie mam zamiaru do porodu chyba że na większe 'wyjście' czyli do marketu:) jak mi się zachce wreszcie dusko ruszyć(bo już nie mam sił i ochoty na żadne towarzyskie spotkania). Ja to was podziwiam z tymi kosmetyczkami i w ogóle bo mi się po prostu nie chce. I tak już jestem gruba spuchnieta i mam wrażenie ze nic nie jest w stanie mi pomoc:/czekam na poród i później się ogarnę:) albo i nie:)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bk6nle2adag11.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj44jzcnrgysj.png

Odnośnik do komentarza

Truskawka90 ja zamierzam sobie zrobić normalny manicure u stóp+ bordowy lakier oraz na dłoniach hybrydy - nie wiem jeszcze jaki kolor. Tam gdzie ja rodzę można mieć pomalowane paznokcie, wystarczy że się zostawi jeden niepomalowany (najlepiej kciuk albo wskazujący) aby lekarz mógł obserwować płytkę paznokcia.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za porady dot. rolet.
Dziewczyny a czy Was bolą piersi? Mnie dzisiaj boli lewa, jest tak nabrzmiała jak na początku ciąży.
Co do boczków to jakoś nie specjalnie bolą, najgorzej jest jak się przekręcam z boku na bok i nogę podnoszę a druga jest nie ruszona - to niby mały szpagacik a boli jak nie wiem. Dzisiaj syn mniej aktywy, ale i ja na nic nie mam ochoty.
Ja mimo popuchniętych nóg zrobiłam pedi i depilację - lepiej się czuję. Do porodu też mam zamiar się ładnie umalować nie będę straszyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...