Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

15 Antosia
Patrycja dokładnie tak jak piszesz, u mnie tak samo w czerwcu wielka panika, bezwzględne leżenie, sterydy na rozwój płuc i obym dotrwała chociaż do 34tc...a dziś zaczęłam 38tc i nic...
Czarnamamba nie zwróciłam uwagi, że w niku masz termin, no to może się spotkamy ;-) Tak biorę tą indywidualną opiekę i po dzisiejszym spotkaniu jestem zadowolona, kolejne spotkanie w środę a następne w kolejną niedzielę, obejrzeliśmy trakt porodowy i sale, praktycznie pusto obecnie. Zrobiła mi 25min zapis ktg i całe szczęście praktycznie idealny więc nie mam się przejmować do środy łożyskiem, wyszły dwa skurcze, szyjka 1,5 cm rozwarcie 1 ale nie ma odniesienia bo pierwszy raz mnie badała i w środę zobaczymy czy jest jakiś postęp ale są szanse że urodzę przed terminem.
Anestezjolog opisała sposób wykonania zzo i pokazała igłę, cewnik i w ogóle zalety, wady i możliwe powikłania ale mimo wszystko stwierdziła, że porody z zzo są przyjemne i dobrze znoszone... Powiedziałam jej, że to na wszelki wypadek bo raczej nie będę korzystać i stwierdziła, żeby najlepiej w tej kwestii zaufać położnej, ona jest w stanie ocenić racjonalnie nasz stan w trakcie akcji oraz to czy damy radę i mamy siły na dalszy etap porodu czy potrzebujemy czasu na zebranie sił i wtedy potrzebne jest zzo. Nie należy się przejmować tym, że w trakcie zzo nie będzie się czuło skurczy bo położna dokładnie wie kiedy są i wtedy kieruje parciem tylko trzeba z nią współpracować, więc na chłopski rozum gdy jest się pod wpływem zzo niezbędna jest stała obecność położnej to poród się nie przedłuża natomiast przytrafi się to rodzącej, która dostanie zzo i zostanie pozostawiona sama sobie lub sporadycznie zagląda do niej położna...
Wkłucie zzo odbywa się między skurczami i wymaga przytomnej współpracy z anestezjologiem, na siedząco z wygiętym kręgosłupem, dostaje się lekkie znieczulenie miejscowe, sygnał żeby się nie ruszać i wkłuwają tą igłę (gruba i tak z 6-8cm długa) gdyby w trakcie rozpoczął się skurcz natychmiast należy dać znać wtedy lekko wysuwana jest igła i oczekiwanie na kolejny czas pomiędzy skurczami. Przez igłę wprowadzany jest elastyczny cewnik i w trakcie tej czynności musi być totalny bezruch, po wprowadzeniu cewnika wyciągana jest igła, do cewnika montują kranik i przez niego podawany jest środek znieczulający, dawka na ok. 1,5 godz, działa po 15 min (zzo znieczula nerwy, które mają otoczkę melaninową i środek musi przez nią przeniknąć do nich), o dalszych dawkach decyduje położna, jak dziecko jest już w kanale i puści zzo to już się go nie podaje wtedy trzeba urodzić i już. Jeśli w trakcie porodu nastąpi konieczność cc a mamy założony cewnik przez niego podają większą dawkę leku znieczulającego powodującą niedowład kończyn i zazwyczaj to wystarcza do cięcia. Jeśli nie ma się cewnika to przy cc podaje się znieczulenie bezpośrednio do płynu rdzeniowo-jakiegoś tam i wtedy do znieczulenia dochodzi do 3 min.
Anestezjolog stwierdziła, że ból porodowy jest różny i decyzje o potrzebie zzo należy zostawić na czas porodu, bo może być dobrze znoszony a może powodować odlot, omdlenia i wtedy nie warto zgrywać bohatera bo po to jest zzo i zasady rodzić po ludzku... no cóż, tylko dzielę się tym co dziś usłyszałam.

http://fajnamama.pl/suwaczki/fijqsye.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ei0rt0s.png

Odnośnik do komentarza

rudaMaruda: :):)
no czekamy, czekamy.. aczkolwiek w tym czekaniu pojawia się jakaś delikatna nuta zaniepokojenia. jak to ktoś kiedyś powiedział: "delikatny niepokój zagościł w moim sercu"..
jutro badanie przedza iegowe, czyli wreszcie dowiem sie, ile mala wazy, mierzy, etc.. poniewaz to cesarka, nie mam nic przeciwko temu, zeby jak najwiecej, nie bede sie byc moze bac jej dotykac. kurcze, za 2 dni wszystko stanie na głowie. nie ogarniam...
Dziewczyny, czy któraś z Was, która miała cesarkę, może mi powiedzieć, czy po 1,5 tyg od porodu będę w stanie pojechać samochodem na zajęcia? w sensie, czy ból i blizna pozwalają już na tyle funkcjonować... wiem, wiem, to wcześnie, ale nie myślcie, że jestem wyrodną matką, po prostu powinnam pracować cały lipiec, a wyszło jak wyszło, więc muszę nadrabiać zaległości, żeby wszystko ogarnąć finansowo.. na zajęcia będę jechała raz na 4 h już z dojazdem, a raz na 2,5, tygodniowo, przed tablicą skakać nie muszę, bo to konwersacje, więc tragedii nie ma, ale muszę wiedzieć, czy ta rana mi na to pozwoli..

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h3owv88nw.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny! ale się dzieje :)
beata odezwij się - pewnie juz po wszytskim?
aneta123 nie bedę oryginalna - powodzenia :) ale cię złapały te wody... wyobrażam sobie jak to musi być na środku galerii... widać utrata czopa to była dobra wskazówka że już wkrótce poród!

ja dziś obchodziłam imieninki i bardzo miło spędzałam czas :D mąż zabrał mnie na obiad, na pyszne polędwiczki, potem piekliśmy szarlotkę (oczywiście diabetyczną :P ) i na koniec poszliśmy do kina - zapewne ostatni raz na długi czas... tym bardziej było fajnie!
I od jutra już raczej nie będę szaleć - zwłaszcza po historii Anety z wodami, ja juz jestem w 39 tyg więc kto wie kiedy się zacznie ;) może nagle? więc już raczej planuję siedzieć w domu poza wizytą u lekarza i ktg.

Jesli chodzi o WZW B to ja akurat na szczęście byłam szczepiona ale faktycznie najważniejszy jest wynik antygenu HBS, to jest zalecane badanie przed porodem więc chyba wszystkie powinnyśmy mieć zrobione przed porodem?
Tosio dzięki za tyle info o ZZO, nie taki diabeł straszny... ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

MamaJulki25 nie ma co martwić się na zapas, też staram się pozytywnie podchodzić do cc. Najważniejsze że jesteś pod opieką lekarzy i oni wiedzą co robić.

Aneta trzymaj się dzielnie, powodzenia. Fajnie będzie wiedzieć po wejściu na stronę szpitala, że jedno z Maleństw to Twoje :)

To i u nas się zaczęło :) Która ustawia się następna w kolejce? ;)

Ja mam dzisiaj totalną niemoc. Po zakupach spałam trzy godziny. Noc też była ciężka, cztery razy wstawałam na siusiu. Coś czuję że tak już będzie do końca.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s20mmtwdqetlf.png

Odnośnik do komentarza

Tak każda kobieta w ciąży powinna to miec zrobione... Bo od tego zalezy czy poród bedzie naturalny czy cc ... Cc jest bezpieczniejsze dla dziecka... Wiec nie ma co gdybać...bo to jest najważniejsze... Cesarki troszeczkę się boję ale n w widok Julki o wszystkim zapomnę... To wynagrodzi mi wszystko i teraz tylko o tym myślę... O mojej kruszynce bo jak na razie to waży tylko 2,5 kg ... :)

Odnośnik do komentarza

Co za dzień zmiana pogody i ruszylo:) Aneta powodzenia oby wszystko przebieglo sprawnie. Joanna ile czekalas na ten wózek camarello carera? To jeden z 2 wybranych przez nas modeli pochwal się zdjeciem który wybralas? Ania u mnie tak cholestaza zaczęła się od swędzenie brzucha potem doszla reszta głównie stopy a teraz już wszystko powiedz lekarzowi lub połoŻnej niech zrobia ci badania mi niestety wyszła ale lekarz mówi że to poczatek dostalam leki i mam dietę oraz 2razy w tyg chodzę na ktg mi wyszło to dopiero we wtorek na badaniach a swedzenie zaczęło się w zeszla sobotę. Teraz mam powtórzyć badania i zobaczymy co dalej.

http://www.suwaczek.pl/cache/37d48efce6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

MamaJulki ja nie mam możliwość mieć tak często ktg bo jestem w domu na razie lekarz nic o szpitalu nie mówił bo twierdzi że to początek i mam powtórzyć badania po tygodniu.ktg wychodzi dobre i dostalam leki jezeli teraz wyniki będą gorsze to sama go spytam bo też się niepokoje bo czytalam różne opinie w internecie ale mała jest aktywna. A Ciebie z tego powodu skierowali do szpitala?

http://www.suwaczek.pl/cache/37d48efce6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Lolka2015 tak jak tylko pojechalam do szpitala bo bardzo mnie swędziało to od razu mnie zostawili bez gadania... I nikt nie czekal na wyniki bo to miałam w szpitalu... Dostawalam ursipol i kroplówki i przeszło niby po tyg mnie wypisali i przepisali ursopol na receptę a lek nie jest tani... Ale po tyg wróciło swędzenie... I znowu tydzień w szpitalu... I co stwierdzili ze to jednak nie to tylko żółtaczka... Wiec jedli nie miałaś hbs antygen to zrób jak najszybciej bo wtedy są inne zalecenia kochana

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...