Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było mnie tu od środy ale czytam was wieczorami, ja nadal siedzę u moich rodziców i jakoś nie mam czasu nawet na lapka siąść bo gadamy, gadamy, ktoś przychodzi, ktoś wychodzi, jedynie wieczorem nadrabiam tą gigantyczną liczbę stron i wiem co u was się dzieje :)

olga- życzę cierpliwości i spędź ten tydzień w samych przytulańcach z synusiem, sama przyjemność :)

Kowalska- świetnie że wyniki dobre :) nie ma to jak pozytywnie zacząć nowy tydzień :)

k.karolcia- ja to się boję że ten rok minie okropnie szybko ;( a wiadomo że teraz są najlepsze chwile w życiu naszych dzieci i nas jako rodziców, ja z każdym skończonym miesiącem wspominam z łezką w oku nasze początki i oglądam non stop początkowe zdjęcia, bo już nie pamiętam jaką miałam maleńką córeczkę :P

karolek_sz- dlaczego macie wizytę u okulisty?coś się działo niepokojącego?

Kasia90 i Izkus- a wiecie że ja tez byłam na tej diecie, bo moja córa też miała bardzo suche policzki, okropnie to wyglądało. Neonatolog zasugerowała skazę białkową, to przeszłam na dietę, były wodniste kupy, ale niunia była radosna, poszliśmy też do dermatologa i ona mówi że to jeszcze za wsześnie na taką diagnozę, żeby nie panikować bo te policzki moga być od wszystiego, to zaprzestałam diety. I policzki wróciły do normy, kupy się unormowały, ale za to są suche plami na ciałku (łydki, uda, ramionka, przedramiona, trochę na pleckach), po kąpieli sa one czerwone ;/ i już sama nie wiem, czu to jednak skaza czy jakieś uczulenie po prostu ;/

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza

Olga, trzymaj się! Ja sobie nie wyobrażam rozstania z moją Anielką, więc nawet nie wyobrażam sobie, co musisz przeżywać.

Kowalska, bardzo się cieszę, że wszystko ok iże nie będziesz musiała podawać swojemu maleństwu silnych leków.

Ania 125, już coś wiadomo?

K.karolcia, ja od kilku dni też mam taką refleksję. Jak ten czas szybko leci! Ostatnio z mężem wykupiliśmy pewną wycieczkę na czerwiec. I tak sobie myślę, hmmm, cały dzień w podróży, jak to mój mały Bąbelek przeżyje? A potem uświadomiłam sobie, że ona będzie wtedy prawie dwa razy starsza niż teraz! Będzie już potrafiła siedzieć, bawić się zupełnie nowymi zabawkami, w nowy sposób z nami komunikować...
Śmiać mi się chce, jak sobie przypomnę te pierwsze dni po porodzie, jakie wtedy wszystko było nowe, niezrozumiałe, jak intuicyjnie trzeba było wyczuć, o co chodzi... Teraz, już jako niezwykle doświadczona matka hehe :P widzę, jak wiele mniejszych i większych błędów popełniłam na początku i jak wiele się nauczyłam. Hehe, pewnie wiele błędów jeszcze przede mną, ale czego się nauczyłam, to moje.

Któraś z was pytała o wyjazdy z dzieckiem. My już wielokrotnie gdzieś wędrowaliśmy. Wyjazdy samochodem planujemy zawsze na wieczór, ewentualnie wcześnie rano. Wtedy przeważnie nasze dziecię śpi przez całą drogę. I szczerze mówiąc mam wtedy gdzieś zalecenia, żeby co 2 h sie zatrzymywac, wyjmować dziecko z fotelika i dać odpocząć jego plecom. Już widzę, czym zakończyłoby się wybudzanie ze snu.... Histeria na środku autostrady? Nie, dziękuję!

Wiernie Was czytam, rzadko piszę, czuję się trochę jak outsiderka, bo w wielu kwestiach mam inne poglądy niż Wy, przez co pewnie część z Was nazwałaby mnie wyrodną matką. Ale muszę przyznać, że wiele razy pomogłyście mi w różnych kwestiach, no i troszkę się jednak z Wami zżyłam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relge6ydovhwfxhp.png

Odnośnik do komentarza

Hej napiszę na ogólnym bo nie każdy ma dostęp do prywatnego. Tak jak napisałam na priv poprosiłam daniele by dodała mnie na fb. Powiem wam że jest tam bardzo miło, tak samo jak tu. Te dziewczyny które mają fb spróbujcie nie pozalujecie a te które nie maja Zawsze mogą założyć i tylko specjalnie na ta grupę. I tam na prawdę mozna pisać o czyn tylko chcemy. Nawet zapytałam sie dziewczyn czy widać coś na moim ogólnym profilu i nic nie widać, i mi o to chidzilo również bo nie wszyscy moi znajomi wiedzą że mam synka a co Dopiero ze byłam w ciąży. Fajne by było byc tam raazem. Bo te które tu sie udzielaja to z pewnością udzielą sie i tam a te które przestały sie udzielać tu już od jakiegis czasu to nie wiem czy wrócą. A i sa jeszcze dwa ważne argumenty dla czego warto byc na fb 1 widać kazdy post i kto odpisał na dany temat a 2 wiemy jak nazywa sie synek "kazio" Mamuski01 .

Ale żeby nie było tutaj też pisać będę jak nie które tu zostaniecie.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgwn15hky2x8xj.png

Odnośnik do komentarza

udało mi się porozmawiac z naszą pediatrą.
Powiedziała żeby się na zapas nie marwtić ale w tym wypadku musimy się zgłosić do hematologa bo on ma wieksze możliwości diagnostyczne... Jutro mam podejśc po skierowanie - na szczęscie sama, nie narazając Krzysia na zarazki. Ciekawe tylko jakie terminy będą, wolałabym na NFZ skoro ma być dalsza diagnostyka... A co gorsze w Toruniu hematologa dziecięcego nie ma więc jeszcze nas czeka wyprawa do Bydgoszczy :(
W sumie więc nic nie wiem, jedyne co to pani doktor kazała nie panikować bo równie dobrze to moze byc przejsciowe, ale ona sama diagnozy nie postawi.
Dziękuję wam wszystkim o ciepłe myśli, modlitwy, o to pytanie o nas. Ciepło mi na sercu.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Bass moj syn od urodzenia mial ropiejace prawe oko. Stosowalam amtybiotyk nie pomoglo.zrobilam posiew znów antybiotyk a oczko dalej ropialo wiec dostałam skierowanie do okulisty we wrześniu 2015,pediatra kazał masować kanalik ale nie pomagalo dopiero dzieki której mamie z forum zaczelam dobrze masować bo oko przestalo ropiec a okulista dopiero dzis
Zbadal dno oczka i powiedzial żeby przyjsc gdy maly bedzie mial 2lata na wykluczenie wad wzroku oczywiście trzeba bedzie zdobyć skierowanie i pamięta sby w maju 2017 roku sie zapisać :)

http://www.suwaczki.com/tickers/h84fp07wfgo3xo9c.png

Odnośnik do komentarza

Ja jstem na fb w grupie ale stad tez nie zamierzam uciekac :) i mysle ze reszta mamusiek tak samo do tego podjedzie :)
Mmadzia dziekuje za mile slowa i ja rowniez mam nadzieje ze to nie chwilowa poprawa :) czas pokaze ;)
W ogole wszystkim wam dziekuje za mile slowa i ze nie potepiacie mojej decyzji. Zobaczymy czy bedzie ok czy pozaluje jej :)
A tak z innej beczki to u nas ten skok albo zęby okropność! Caly dzien placz spanie po pol h max, ciagle noszenie :( juz nie mam sily ... odpukac w nocy spi dobrze z jedna pobudka. Ale za to dzien to jakis dramat oby minal szybko ten skok bo zwariuje :(

Odnośnik do komentarza

k.karolcia mocny argument podałaś :D hehe zaraz będzie szturm na fb :)))
A tak na serio, to jestem na fb, ale będę działać na dwa fronty chyba (ha! nie uwolnicie się tak szybko ode mnie!:).....bo skoro nie wszyscy przechodzą, to jednak mi szkoda..... Zobaczymy jak długo pociągnę tu i tam :)
A swoją drogą, to jak się RudaNuNuNuNieładnieTakZnikaćMaruda zjawi (albo Silv:), to może czystki na prywatnym zrobić, wtedy i to prywatne będzie prywatne :) i wtedy Rewolucja nam się pokaże, i w ogóle fajnie będzie :D
Ewelad przyjemnego wyjazdu!!!
Kowalska gratulacje :) no i ekstra, że udało się bez antybiotyków!

Odnośnik do komentarza

Aniu! Kochana moja "torunska przyjaciolko" :*

Ja nigdy nie bylam fanka fb i jednak nie chce tam konta. Zalozylam z godzine temu tylko dla Was i jednak je usunelam teraz. Tu sie poznalysmy i tu zostaje. Tam jakos dla mnie zakrecone te wyglady postow. Tu sie fajnie czyta i zawsze sie fajnie odnosi to wszystkiego. Z reszta czytam czesto wrzesniowki i tam tez tak zrobily a teraz pelno z fb wrocilo na forum bo byly zadowolone, ze zdjecia widac dobrze a porady, wsparcia, pytania i odpowiedzi ciezko na fb sie polapac. No i poza tym licze na Silv i Rudamaruda, ze usuna tamte obce dziewczyny na prywatnym i bedziemy mogly tam rzadzic :D

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Witamy wszystkich :*
Wpadam tylko na chwilkę :) moja starsza kobietka trochę się rozchorowała a ja już padam na twarz mala w nocy ładnie śpi ale starsza nie może bo nosek , bo główka , pić polulaj mamusiu i tak całą noc a w dzień młodsza nadrabia śpi bardzo mało cały czas trzeba ją zabawiać i co godzinę jeść chce aleeee daje jakoś rade ;) musze :) M za chwilę z pracy wróci to może na trochę mnie zastąpi :)
Kowalska super wieści z wynikami oraz dużo zdrówka dla Agatki :)
Aniu kciuki nadal mocno zaciśnięte :)
Coś jeszcze miałam ale córeczki wzywają :*
Ja m fb i z chęcią bym zajrzała tez tam może jakieś zdjęcia w końcu bym dodała :) ale to wasza decyzja dziewczyny bo w sumie jestem tu nowa ;) uciekam odezwę się wieczorem :*

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...