Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Ewcia te rozmiary to jakas dziwna sprawa! Masakra z tymi ciuszkami! 74 jest od 6 do 9 miesiecy a zaraz beda naszym wszystkim maluszka dobre a dzidzie maja nawet nie skonczone 3 miesiace. Jak to tak moze byc? Bo juz nie rozumiem tych numeracji.

Ja tez myslalam zeby pozyskac adres to Lusi i jakies pampersiki przeslac itp.

Bashia, kochana a nie za malutko te 60 ml? Ja daje 120 ml a zaraz bede zwiekszac do 150 ml - tak zalecaja i widze, ze malutkiemu rosnie juz zapotrzebowanie na wiecej.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez używam oleju kokosowego i uwielbiam go;)
Smaruje nim czasem nawet twarz na noc zamiast kremu i swietnie dziala na cerę, jest super jako balsam do ciała dla siebie i Tosi oraz jako odżywka do włosów:)
Ja mam nierafinowany i delikatnie pachnący kokosem. Kupiony w mydlarni u Franciszka i niestety przeplacony. Ale to prezent od męża a on sie nie orientuje:)

Dziewczyny czy Wasze dzieciaczki tez teraz mniej siusiają w nocy? Moja w zasadzie tylko nad ranem juz moczy pieluszkę. W nocy jak sprawdzam na pierwszym karmieniu ok 3-4 to sucho.

Nam tez zdarzają sie zielone kupki a karmimy tylko piersią. Ja zauważyłam ze to to wtedy nam zjem coś ciężej strawnego.

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Ja też polecam nierafinowany olej kokosowy. Jakoś chyba w trzecim tygodniu życia skóra Anielki, szczególnie na twarzy zrobiła się tak sucha i podrażniona, że moje dziecię wyglądało jak trędowate. Skóra się wręcz łuszczyła. Wyglądało to nie za ciekawie. Najpierw drastycznie ograniczyłam nabiał, bo to podobno oznaka skazy białkowej - nie pomogło, potem wszystkie produkty, które mogą potencjalnie uczulać (pomidory itd) - też okazało się, że to nie to. Wróciłam więc do normalnej diety i postanowiłam pokombinować z kosmetykami aptecznymi, jednak i one się nie sprawdziły. Dopiero kiedy zaczęłam regularnie, rano i wieczorem wmasowywać olej kokosowy w buźkę mojej małej, jej skóra zaczęła się stopniowo poprawiać. Teraz już jest zupełnie dobrze. :)
W ciąży i po porodzie smarowałam brzuch olejem kokosowym i jestem bardzo zadowolona z efektu. Spodziewałam się, że skóra będzie rozciągnięta, zorana rozstępami i pomarszczona, a tu miłe zaskoczenie - nie mam ani jednego rozstępu a brzuch wygląda prawie tak samo jak przed porodem. No, prawie :P

Daniela, Ania125 i inne dziewczyny - ja też ostatnio jestem jakaś słaba... Najgorzej jest z moimi nadgarstkami! Dziwne, bo nie miałam nigdy z nimi problemów a teraz... rano jak się obudzę, to mam problem z podniesieniem dzbanka z wodą. W ciągu dnia, kiedy je trochę rozruszam, jest lepiej, ale po nocy znowu to samo :/
Kręgosłup na razie daje radę :)

Silv, moja Anielka, jak czasami włączy swoje ultradźwięki, to na kilka sekund tracę słuch :P do cichych nie należy. Ktokolwiek słyszy jej płacz mówi, że będzie ładnie śpiewać - w tak dyplomatyczny sposób dają mi do zrozumienia, że mam wyjątkowo głośne dziecko. Dobrze, że nie zawsze wchodzi na te swoje kosmiczne częstotliwości, bo groziłaby mi rychła utrata słuchu :P

http://www.suwaczki.com/tickers/relge6ydovhwfxhp.png

Odnośnik do komentarza

Hej :) u nas u pierwszego synka problemy ze skórą pojawiły się po 1 miesiącu, teraz u Neli po 3. Do 3 miesiąca naiwnie wierzyłam, że mnie to ominie. Są liszaje ogromne na 3 cm, sucha skóra, łuszcząca. Pomaga kąpiel w krochmalu + olej kokosowy, do smarowania testuje trzeci specyfik teraz jest Balneum Baby krem.
Przy tym uczuleniu Neli zrobiła się ranka na kciuku, a że ona namiętnie kciuka ssie, to kciuk czerwony i podpuchnięty. Ona smoczka nie chce, próbowałam kciuka zamienić na smoka kilkaset razy. Co robić??? Macie może jakiś pomysł? Ssać coś ewidentnie potrzebuje. Karmię tylko piersią.
Pisałyście o bolących nadgarstkach itp. Mnie bolą kolana... masakra. Rano mam 3 schodki do pokonania w sypialni i boli. Może stawy wrócą do formy. W ciąży się wszystko rozluźnia do porodu.
Kupowałam ostatnio w aptece vit. D w kroplach na receptę. Farmaceutka powiedziała żeby zawsze podawać ją rano. A w Internecie czytam "UWAGA: Nie należy podawać dziecku witaminy D3, przed wystawieniem dziecka na słońce (rano, przed spacerem, etc. ), ponieważ witamina D3 jest naturalnie wytwarzana przez organizm w wyniku działania promieni słonecznych. Podanie witaminy a następnie kontakt dziecka ze słońcem może spowodować przedawkowanie, które może być bardzo groźne dla dziecka". To kiedy ją podawać???? Nie wiem czy pisałyście może o tym bo nie jestem na bieżąco.

Mamusia: czerwiec 2013, lipiec 2015

Odnośnik do komentarza

Lolka artykuł pierwsza klasa! Daje do myślenia nad tym, co najważniejsze w życiu, które chwile warto celebrować... Czasem taki bodziec jest potrzebny, by chwilkę się nad tym wszystkim zastanowić. A słuchaj pisałaś kilka stron temu o kp.... Nie martw się innymi ludźmi i nie wbijaj sobie do głowy! Są rzeczy, których się nie przeskoczy i tyle, a pamiętaj, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Pisałyśmy tutaj kiedyś o tym karmieniu mm, jak można odpowiadać na stwierdzenie: "ooo, to nie karmisz" :-) U mnie w niedzielę była ciotka, no i pyta, czy karmię piersią, ja jej, że nie.....a tu....minuta ciszy :D Chyba oczekiwała jakiś wyjaśnień, ale że średnio za nią przepadam, to postanowiłam nie tłumaczyć się z niczego :-) a przekornie miałam ochotę powiedzieć, że nie karmię piersią, bo nie chciałam - już widzę jej minę :D
Joanna czyli metamorfoza udana! Dziś 2 miesiące minęły..... ale to zleciało :-)
Silv no właśnie u nas też ta skórka nieciekawa. Miałam inne płyny do kąpieli, ale lekarka też uparła się na oilatum i w zasadzie nie słuchała mnie, kiedy mówiłam jej, że mam dobre emoilenty :/ A to całe oilatum nie pomaga. Muszę spróbować olejka kokosowego, zaraz wkraczam na allegro :-)
Bashia ważne, że była rada :-) Ale Twoja Dziewczynka rzeczywiście mało zjada :/ Mój 120ml co 3h bezproblemowo, nawet zastanawiam się, od kiedy zacząć dawać więcej, bo jestem pewna, że zjadłby więcej, Głodomorek :-) Koleżanka daje swojemu synkowi mniejsze porcje, bo właśnie też więcej nie chce, ale za to częściej (co 2h) Może tak spróbuj.... ale ja się na tym nie znam, nie chcę źle doradzić :-)
Rewolucja ojej..... to musiało być mega wzruszające!!!!! :-) zazdroszczę Ci i czekam na mojego Skarbika, choć pewnie ma jeszcze troszkę czasu na to.
Dziś znowu mieliśmy gości....ostatnio to u nas norma :-) no i fajnie! Maluszek z reguły grzeczny w towarzystwie, ale dziś akurat popłakiwał.
Kurczę, Dziewczyny, Wy pisałyście o ćwiczeniach, a ja mam ostatnio napady na słodycze :/ no jakaś masakra z tym. Czasem nawet nie mam ochoty, tylko jem, bo jem, chyba z przyzwyczajenia. To nałóg :/
Moi chłopcy drzemią, ale pora na kąpiel :-)

Odnośnik do komentarza

SILV ja mojej Agatce też w nocy nie zmieniam :) no chyba ze czuje ze pelna albo kupa jest.

OLCIAK hihi :) ach te nasze dzieci kochane. Ja wczoraj mala przebieralam cztery razy pod rząd bo tak się jej lało co chwilę a na koniec ja podnioslam a ona mi buch prosto w dekolt aż mi się po brzuchu pod bluzką lało :))

Dziewczynki ja na kp i kupy też różne. Obecnie żółte wodniste ale dopóki za każdym razem jestiinna to się nie martwię.

Ja cebion daje ze swoim mlekiem na łyżeczce. Jakoś nie mam serca prosto do buzi :)

KASIA ja od razu od kciuka się starałam odzwyczaic. Agatka właśnie taki okres dostała ze tylko chciała ssać i jak dorwala kciuka to aż siny był. Ja wyciagalam jej palucha a dawalam smoczek. Do usypiania
też smoczek. Buntowala się ale w końcu się nauczyła do asmoczka i jestem szczęśliwa. Czasem dalej łapki pcha ale już nie tak jak wtedy. A może spróbuj rękawiczki założyć? Palca nie znajdzie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Jej ja to muszw czasami zmienić pampersa w nocy ze 3 albo i 4razy...Bo albo pełny albo się przesika to najczęściej akurat,nie wiem jakim cudem on to tak często robi ...No i Jan mam mu przebierać body czy pampersa to się wybudza bo jakby inaczej....;\ale jak on tyle je to też pampersy pełne nocą ;) masakra.

Bashia Trochę mało 60ml ale widocznie jej wystarcza... Jeżeli dobrze przybiera to ok. Mój też je 120 czasami więcej czasami mniej tak samo jak czasami chce co 2h a vzasami co 4. Dziś pobił wszystko bo zjadł rano 220ml!! Trzy razy m dorabial mleko. zachowywał się jakby nie jadł pół dnia a to tylko niecałe 4h
Mamuśka 40 zł za kg czy pół?

Co do ćwiczeń chciałabym żeby mi się coś chciało ale od porodu nie zrobiłam nic totalnie ;(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...