Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czarnamamba16082015

rewolucja hahaha :D
Któraś z dziewczyn pisała ze w złotych tarasach odeszły wody.. He hee ;) ja po wtorku przyszłym moge rodzic bo jeszcze we wtorek kosmetyczka (co by nie przestraszyć nikogo w tym szpitalu...;) ) a pozniej to juz tylko czekam na dzieciatko :D

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny takie macie tempo że nie mogłam nadrobić czytania. Iwcia potwierdzam lista ode mnie. Co do sal na Chałubińskiego to zwiedzalam sa 2 do porodów rodzinnych jednak duża z łazienka super jest chyba najlepsza ze wszystkich we Wrocławiu bo ogromna jest ale położna mówiła że często tam nie kładą jak są tylko 2 położne a duży ruch bo ona jest na uboczu i nie mają jak tam zaglądać. Druga sala jest mniejsza dluga a wąska jej nie widziałam osobiście bo ktoś rodzil ale ona ma łazienke na korytarzu za obie sale jest cegiełka chyba 200zł tak jak na Brochowie jest też możliwość sali poprodowej jedynki i tam doba chyba 100zł. Lewatywe mówiła że dobrze mieć swoją ale cos na stanie też mają. Ten szpital nie stawia na warunki a na personel. Justyna termin masz na 23 jak ja może spotkamy się na jakieś wrocławskiej porodowce:) Gratuluję wszystkim swiezoupieczonym mamusia i trzymam kciuki za rodzące. Tosio ja co do męża to mam takie same odczucia też podział obowiązków i to wypracowaliśmy w małżeństwie bo mój M jak wyszedł z domu to pralki nawet włączyć nie umial bo mama wszystko robiła bo zajmowała się domem całe życie i nic więcej a teraz i pierze i prasuje i sprzata i gotuje nawet :) Od kiedy jestem w ciąży to przejął większość obowiązków domowych i nawet jak dzisiaj rano szedł do pracy to zabronił mi zmywac i powiedział że nie zdążył rano wszystkiego zrobić ale po pracy zrobi i żebym przypadkiem nie stała w ten upał przy zlewie:) Ja oczywiście pod jego nieobecnoś ograniam chalupe i cała wyprawke przygotowalam wypralam i poprasowalam nie chce żeby był z tym sam. Pokazałam mu gdzie co jest dla dziecka ale dla ułatwienia przykleje karteczki na półkach żeby nie szukał:) To wypracowaliśmy razem nasz system więc nie wszystko wyniesie się z domu ale przy wspólnych kompromisach można dojść do porozumienia. Ja po wczorajszej wizycie mała 3200g glowka nisko ale innych objawów brak. Nie chciała się ruszać za bardzo na ktg i muszę jechac jutro znowu. Leki na cholestaze mam brać ale już badań nie powtarzać lekarz powiedział że teraz już czekamy i że mała w dobrej kondycji. Dzisiaj jedziemy po wózek mam nadzieję że nikt go nie kupił.

http://www.suwaczek.pl/cache/37d48efce6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

A mam też problem bo dostaliśmy nosidelko maxi cosi cabrio fix no i wczoraj z M. walczyliśmy jak je zamontować w aucie zaznacze że mamy małe i starszej generacji auto i pasy okazały się za krótkie ani z tylu ani z przodu nie możemy dopisać tego fotelika tyłem do kierunku jazdy. No i nie wiem co robić:( auta nie możemy na razie wymienic bo brak funduszy jak dobrze pójdzie to może za rok wymienimy na rodzinne no ale może jakiś pomysł co zrobić w tej sytuacji?

http://www.suwaczek.pl/cache/37d48efce6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Czarnamamba16082015

Lolka
Za nim kupicie , sprawdź czy w samochodzie macie takie zaczepy do których wpina sie ta bazę . Przynajmniej my jak kupowaliśmy wlasnie ta bazę to najpierw poszliśmy do auta spr czy mamy te zaczepy bo sprzedawca mowil ze nie wszystkie auta to maja a moze to było tylko do tego modelu akurat naszej bazy a inne pasują do każdego samochodu.. Nie wiem ale mowię z doświadczenia co i jak wiec warto dopytać i sprawdzić za nim np kupi sie na necie ;)

Odnośnik do komentarza

Rewolucja, CzarnaMamba bo ja mam to łożysko w III stopniu dojrzałości od 31tc i teraz ono już zwapniałe jest i nosić małą nadal byłoby niebezpiecznie. Ciąża donoszona nawet zbyt bardzo i teraz to ryzyko już jest zbędne - chociaż przepływy pępowinowe są nadal bez zarzutu. Gdybym od początku nie zakładała, że chcę próbować rodzić sn to myślę, że na tę chwilę ciąża byłaby rozwiązana ale, że chciałam sn to lekarz daje mi szansę jednak najdalej w środę kończy sprawę cc. Także CzarnaMamba Ty przyspieszaj cobyśmy się spotkały ;-)
kdrt ja też muszę mieć wszystkie ubranka, rożek, pampersy, chusteczki no wszystko, dla siebie również. W przypadku ubranek to problem bo jaki rozmiar zabrać? Mam spakowane w swojej torbie dwa pakiety i podpisane rozmiarami co by mąż wiedział, który podać położnej. A w torbie Tosi tak samo dwa pakiety i jeden od razu po porodzie mąż zabierze co by nie zawadzał.
MarlenaT raptem wczoraj pisałam, że ból stóp nie do zniesienia i to napięcie skóry...brr
Silv pamiętałam lekarkę w dredach i ból i coś musiało mi się ubzdurać z tym odklejaniem albo na swoje potrzeby sobie dorobiłam... ;-)
Lolka podpisuję się pod wypowiedziami powyżej baza będzie chyba najtańszym rozwiązaniem i możecie poszukać używanej - fotelika bałabym się odkupić z nieznanego źródła ale bazę czemu nie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/fijqsye.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ei0rt0s.png

Odnośnik do komentarza
Gość Czarnamamba16082015

tosio
Teraz to juz rozumiem... Wiec trzymam kciuki zeby szybciutko wyszła dzidzia SN :-)):*
Dziewczyny bo jade do tej galerii i musze wstąpić do apteki po kilka rzeczy jeszcze i takie pytanko czy juz teraz kupowalyscie cos w razie koLKi dla maluszków ? Czy na razie nic nie brać i w razie gdyby kolka była to lekarz mi powie co to ma byc...?

Odnośnik do komentarza

Co do rozmaru ubranek do szpitala to biorę 56 bo mój pierworodny nawet jak sie urodził długi 59cm to i tak były dobre bo na początku dziecko jest takie skulone.

Mam jeszcze pytanie do mam po cc. Jakie dostaliście do domu (tzn. Receptę ) leki przeciwbólowe w razie czego? Nie wiem czy jest coś co jest bardzo mocne a nie szkodzi dzidzi podczas karmienia czy tylko ten paracetamol.

25dz (cc)
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgu8ewg40p.png

Odnośnik do komentarza

Mamuska mam te same obawy w stosunku do prawej piersi. Brodawka slabo wychodzi. Znalazlam nakladki korygujace w necie Link i juz chcialam zamawiac, ale wczesniej konsultowalam to z polozna, ktora powiedziala zeby nie szukac na sile problemu, skoro jeszcze go nie mam. Mowila, ze na poczatku pomaga pacjentkom recznie, wyciagaja sutki albo laktatorem. Jak to nie pomoze, to mozna pomyslec o nakladkach. Poki co wiec odpuscilam. W ogole zdziwila sie, ze takie nakladki istnieja i jak to ma na stale problem rozwiazac. W kazdy razie bede miec je na uwadze, jakby co.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki, my dzis pierwszy dzień same w domu. Dobrze że mój M już wócił do pracy bo dzis od rana dzialał na mnie jak płachta na byka, chyba za długo bylismy razem 24h :/ Niewiem czy bardziej mnie wkurza czy bardziej zazdroszcze mężczyznom tego wrodzonego egoizmu. Chocby niewiem jak kochali i niewiem jak się starali to zawsze najpierw musza zapokoic swoje potrzeby a potem całej reszty świata.
kdrt, co do rozmiaru ubranek to ja widzę że cieżko trafic bo co producent to jakos inaczej, te same ubranka na 56 jedne sa na mojacóre w sam raz a w innych się topi :/ a odnosnie przeciwbolowych to wg mojej wiedzy od lekarzy ketanol w stopniu znikomym przenika do mleka i podobno maleństwu nie szkodzi. Zostało mi to przepisane w zwiazku z moimi hemoroidami a farmaceuta też mi powiedział, że lepszy jeden ketanol niz 10 paracetamoli. Osobiście wzięłam dwie tabletki bo nie umiałam funkcjonowac, jedna wystarczała u mnie na całą dobe.

Odnośnik do komentarza

TRUSKAWKA ale też jakoś tak dziwnie ze kazali Ci decydować powinni przynajmniej coś zasugerować może. Ja bym nie wiedziała co zrobic. Ale tak jak dziewczyny piszą skoro przeżycia były za 1 razem to czy warto się męczyć aż tak ponownie? Przg czym tam miałaś problem chyba z tym ciśnieniem i rzucawka tak? Chyba ze pomyliłam. Nie wiem kochana co Ci doradzić :/

Ja jestem przerażona znowu porodem ale wiem przynajmniej ze szybko wstane i będę w miarę sprawna jeśli nie będzie komplikacji żadnych.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Tatuś mowi ze cc z racji tego co bylo poprzednio. No i ja tez obawiam sie podwojnego porodu ze namecze sie przy sn a koniec koncow i tak bede miala cc bo beda komplikacje... jutro przy porannym obchodzie chyba powiem ze jednak chce cc. Przynajmniej juz bede miala to za soba i w re upaly nie bede sie juz meczyc z brzuchem.
Tu w szpitalu okropnosc leze i poce sie, cala mokra jestem ufff

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...