Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

hejka:-)

mam pytanko: chyba któraś kupiła bodziaki czy inne ciuszki z f&f z Tesco-prosze o opinię,l bo też chcę kupić parę rzeczy

MMADZIA ja mam po córce wózek tako jumper 3w1 i tak: jest bardzo ciężki-ale to dotyczy większości wózków z pompowanymi kołami, duża gondola, spacerówka ok, duży po złożeniu, dobrze się prowadził, zwrotny, dużo dodatkowych gadżetów (moskitiera, folie, torba, parasolka itp), fotelik badziewny (jak wszystkie produkowane do tych zestawów, nie mają testów), w moim po ok roku trzeba było wymienić dętki a potem koła (powszechny problem, koszt ok 150 zł), po 5 latach rama jest zardzewiała w niektórych miejscach i koła znowu trzeba byłoby wymienić, materiał bez zarzutu-łatwy w czyszczeniu i nie płowiał, 5 lat temu gdy go kupowałam był bardzo popularny, teraz kupuję dla juniorka nowy

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

mmadzia ja z mama szukalysmy polskiego wozka i podobaly mi.sie bardzo wozki firmy tutek. Mozesz wejsc na ich strone sa opisane mysle ze powinno byc pokazanie gdzies jak sie stelaz sklada, a jak nie to moze wujek google Ci pokaze :-) a jak nie to ciocia youtube ;) ja mam wozek Rider by Jane i do tego gondole Matrix 2 light by Jane. Jest fajna bo pelni funkcje gondoli, nosidla i fotelika samochodowego. Dziecko moze podrozowac na.lezaco i na siedzaco :D minus bo wazy jakies 6 kg a jak dojdzie dzidzia to juz troche wyjdzie.... no mam nadzieje ze R. bedzie nosil.

ania125 ja ciagle czekam na lozeczko i mysle ze dopiero jak je ustawimy to tak w 100% do.nas dotrze ze to juz lada moment. No.i.dopiero jedno.pranie zrobilam, tez jeszcze troche mnie czeka eh... taki.nasz los :p

kdrt ja ze zgaga mam to samo, wieczorami troche dokucza a jak sie poloze to czasami czuje te kwasy prawie w buzi. Fuuuu.... ja na razie daje sobie rade pijac mleko.

Co do wstydliwosci przy gin, coz ja nie mam z tym.duzego problemu i ja osobiscie wole facetow ginekologow. Moze Was to zdziwic ale bylam kiedys u babki i byla tak NIEdelikatna ze jezeli bede miala wybor to wole chlopa ;)

Dziewczyny, mam do was takie pytanie: czy polozna lub lekarz na wizytach mierza wam brzuch od dna macicy do spojenia lonowego i zaznaczaja na wykresie centylowym? Pytam bo mi robia tak na kazdej wizycie, no i kurczaczki caly czas mi wychodzi ze jestem ponad linia.... ostatnio w 32 tygodniu mnie mierzyli i znowu gorka. Boje sie troche bo jezeli to prawda to nasz bobas moze byc nad wymiar duzy, a nie chcialabym sie meczyc z urodzeniem np 4500. Ja wiem ze jego zdrowie najwazniejsze, ale ja chcialabym tez zostac w jednym kawalku ;) polozna powiedziala mi ze moze to byc dzidza a moze wody plus otoczenie i ze sprawdzimy na ostatnim USG ale ja mimo wszystko troche sie martwie.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3k0s3hx6okzd8.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Oj a ja zaczęłam wczoraj swoją aktywność na forum i się nie przedstawiłam.
Termin mam na 21 sierpnia, ale wątpię, żebym dotrwała. Na dzień dzisiejszy jest 31+6 i marzę o osiągnięciu 35 :)
A i będzie to chłopiec - aktywny najbardziej w nocy... i stale mający czkawkę - przynajmniej tak to sobie tłumaczę.
Do zeszłego tyg. pracowałam i nie oszczędzałam się... aż pojawiły się skurcze i skróciła szyjka. Teraz leże (z no-spą, mgb6, luteiną) i nie robie dosłownie nic - dziwne uczucie.
Czekam do 1/7 - na wizytę i drżę...

Co do wózków - Amelis Pro 2w1 :)

Odnośnik do komentarza

Witam się w ten pochmurny (w Katowicach) dzień :)

I melduję, że po wczorajszej wizycie wiem tyle, że: mała jest główką na dół i waży... 1995 gram! No i ma dłuuugie nogi - które uwielbia wbijać mi w żebra :D
Dostałam nawet zdjęcie jej pipulki gwoli potwierdzenia, że nic się nie zmienia w tej kwestii :)

Byłam też wczoraj na szkole rodzenia i położna polecała do karmienia koszule na ramiączkach bo to najszybszy i najprostszy sposób. Odradzała te na guziczkach bo czasem nie ma czasu do szarpania się z nimi a ramiączko wystarczy zsunąć. Polecam w tym temacie koszule nocne z Pepco za 19,90 zł. Wczoraj zajrzałam tylko i wyszłam z jedną taką i naprawdę fajnie się wyjmuje z nich piersi :)

Uciekam w wir sprzątania i zakupów!

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzcwa1y1ul5yo0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/vpjwxzdvhnaaa3fj.png

Odnośnik do komentarza

beata671 ja bym się tak nie martwiła tym dnem macicy. To zależy od bardzo wielu czynników : ilości wód plodowych, ułożenia dziecka, ułożenia łożyska, twojej anatomii. Ja w poprzedniej ciąży miałam wszystko tak ułożone od 16 tyg. jak tuż przed porodem a urodziłam w 38 tc. 3500g.

25dz (cc)
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgu8ewg40p.png

Odnośnik do komentarza

Cześć, zaczynam 34tc :D Zrobiłam zakupy na gemini, wczoraj w super-pharm kupiłam emulsję do kąpieli Emolium 30%taniej i stanik do karmienia taki zwykły miękki - okropny hehe, ale on będzie takim "po domu". Niestety biustonosza w C&A nie kupiłam, bo nasz sklep nie prowadzi bielizny nie wiem czy zamówić przez internet.
Jeżeli chodzi o ból to częściej, dokucza mi ból w lewej pachwinie. Poza tym mam problem ze schylaniem się, zakładanie spodni, skarpet czy butów to dla mnie nie lada wyzwanie, ale nie oszczędzam się specjalnie..
Wózek wybraliśmy coletto marcello, opinie są różne ale przecież mamy gwarancje i zakładam że nie będzie z nim problemu. Wczoraj prawie godzinę byłam w sklepie z art. dla dzieci dosłownie wszystko i wybrałam też łóżeczko, komodę, wanienkę masę potrzebnych rzeczy i dostanę 8% rabatu niby nie dużo ale zawsze coś. Tak się cieszę, że powoli wszystko mamy... jeszcze muszę jakieś ozdoby do pokoju Małego zamówić, niech tatuś ma co robić, jak będziemy w szpitalu :D

Odnośnik do komentarza

EWELAD, BEATA dzięki za informację o wózkach. Ten tako już sobie odpuscilam. Sama się będę szarpać z fotelikiem stelazem do auta itd więc muszę coś zgrabnego co dam radę unieść :)

BEATA mi nic nie mierzą. Jedynie ciśnienie i waga. No i usg U gin.

AGA moja mala ma non stop czkawke. Czasem to mam wrażenie ze przez dzień mniej się rusza niż czkawek ma :)

RUDAMARUDA dzięki za cynk :) wybiorę się do pepco popatrzeć bo jak na razie koszule mam jedną z rekawkiem i na guziki i do tego trochę za dużą :/ Coś przychudlam w tej ciąży bo bez miałam L/Xl a teraz jak L kupiłam to taki worek. No chybaze rozmiary coś maja nie tak.

Ja w koncu wstałam i kuchnie ogarnelam. Wyprasowalam obrus i nakładki Nowe kupiłam to rozlozylam i az od razu milej mi jak wchodzę :) W ogóle lepiej mi idzie urządzanie domu niż ogarniecie kącika dla dziecka :(

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Aga1234, moja imienniczko, pracocholizm chyba wpisany w nasze imie :) Moja historia podobna, do 32 tc pracowałam na dwa etaty az mi lekarz nie uświadomił że jego zdaniem to max trzy tygodnie ta moja skracajaca się szyjka jeszcze wytrzyma. Od tego czasu zwolnienie i staram sie odpoczywac choc jak sama napisałas jest to dziwne przestawic się z takiej bieganiny na kompletne nieróbstwo, na mnie to działa troche depresyjnie. Musimy jednak się poświecic dla naszych dzidizusiów i zrobic wszystko żeby jak najdłuzej pozostały w naszych brzuszkach :) No i myślmy pozytywnie, skoro teraz tyle odpoczywamy to nasze szyjki napewno odczuja ulge :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a mam pytanie czy macie bądź mialyscie takie dziwne kłucie w kroczu jak by ktos igły wbijal ja dzis tak mam od rana a to nie od chodzenia bo dzis wiecej leżę niz chodzę .. Nie wiem czy moze to tez obajw skracającej sie szyjki ?

Odnośnik do komentarza

Czesc Beata :) Ja też na wyspie tylko tej obok ale opieka nad cięzarną taka sama jak u Ciebie,gdybym nie konsultowała ciązy z polskim ginekologiem prywatnie lekarza widziałabym raz w 14tc od tego czasu tylko położne i wizyty u gp, który mierzy tylko ciśnienie i pyta jak sie czuje, masakra poprostu. Jak się skarzyłam mojemu gp w 30 tygodniu że czuję bardzo duzy ucisk na spojenie łonowe i krocze i mnie pobolewa ze cięzko mi pracowac to mi powiedział że mam pogadac z pracodawca bo on ma mi zapewnic takie warunki żebym mogła spokojnie pracowac, dopiero polski gin mnie ostrzegł że szyjka bardzo krótka i na zwolnienie wysłał. Co dowielkości malucha to podejrzewam ze tak jak i ja miałas robiny tzw big scan w szpitalu około 20tc. Niewiem czy masz dostep do opisu z tego badania bo mnie dali moją dokumentacje ze szpitala dopiero w 28 tc i od tej pory mam ja w domu i nosze ze soba na kazda wizyte. Ostatnio ja przeglądałąm z nudów w poczeklani i dopeiro zauważyłam że na opisie tego scanu na odwrocie sa wykresy i jeden z nich pokazuje prognozowana przez komputer wagę dziecka w poszczególnych tygodniach ciązy az do końca. Ja po tamtym usg miałam jeszcze dwa prywatnie na zupełnie innych urzędzeniach i waga małej była dokładnie taka jak przewidział komputer na tamtym scanie :) To mnie skłoniło do przemyślenia wyprawki bo okazuje się ze moja mała wcale nie bedzie taka duza jak sobie zakłądałam a już napewno jeśli urodzi się przed terminem.

Odnośnik do komentarza

dziewczyny ja dziś miałam atak paniki. O ludu!

Poszłam do smyka bo są promocję i zupełnie zgłupiałam :D nie wiedziałam kompletnie co mam kupić, co się przyda i sie rozpłakałam, że jestem złą mamą. Chyba do mnie dochodzi, że to tuż tuż. No ale kupiłam 3pak takich pajacyków i w domu się rozpłakałam, że to pierwsze ubranka synka. Hormony mi szaleją jak nic!

Także biorę Lolkową listę i siedze na necie i szukam.

Piotruś

Odnośnik do komentarza

KASIAAA ehh te hormony :) Ale nie stresuj się zawsze uważałam ze pajacyki to najlepszy wynalazek w ubrankach dla dzieci więc pierwszy zakup masz w 200% trafiony :)
Ja butelkę jakąś małą może z aventu kupię. Też optymistycznie przyjmuje ze piersią będę karmić ale to się okaże i wtedy kupię najwyżej coś innego.

Mój M mnie w sklepie ostatnio zdziwił bo mówi o herbatkach z rumianku od którego miesiąca i czy trzeba kupić i o butelce też :) No sobie chłopak zaczyna przypominać jak to z małym dzieckiem jest :) aż mnie zaskoczył :)

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

BEATA671 ja nie mam mierzonego brzucha, co do ginów miałam podobne odczucia i zawsze chodziłam do faceta, teraz ciążę prowadzi mi babeczka i jest megadelikatna, do tego młoda i sympatyczna

GOSIK, REWOLUCJA RUDAMARUDA SILV dzięki za opinię:-) wobec tego jadę zasiać spustoszenie w tesco:-D

KASIAA ja polecam tomme tippe

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

dzięki dziewczyny! pierwsze zakupy w allegro dokonane :) oczywiśnie loginu do konta bankowego za nic nie pamiętałam :D

a czy te butelki to takie 0m+? na coś powinnam zwracac uwagę?

Gosik jest -30%, taki 3pak pajacyków kupiłam za 50zł. I tak afajna bawełna. Natomiast byłam w pepco i textil market i tam jedne body 25zł a jakość taka sobie. Wiem, że do smyka mozna gdzieś kodów promocyjnych szukać - muszę zgłebić temat. można też zamówić online, tam chyba więcej promocji jest i odebrać w sklepie stacjonarnym.

To i mnie namówiłyście dziewczyny! Następna stacja TESCO!!

Silv kupiłam rożek w sowy <3 Niebieski dla chłopca, choć szczerze najbardziej mi sie te co ty masz, różowe podobają :P <br />

Piotruś

Odnośnik do komentarza

ewelad, kasiaa ja też kupiłam Tommee Tippee antykolkową, ale czytałam że są też polecane Avent.

RudaMaruda i wszystko przez Ciebie! Znowu wydałam pieniądze :D haha jak tylko przeczytałam o tej koszuli na ramiączkach to się uszykowałam i biegiem do Pepco :D kupiłam różową na ramiączkach w drobne groszki z falbanką na dole. Jest śliczna :) Tylko nie wiem czy wezmę ją do szpitala (bo dwie już mam z krótkim rękawkiem) a jak nie to na pewno w domu się przyda.

Dziewczyny męczy mnie jeszcze jedno.... Mianowicie to że ja cały czas chodzę w stringach, a po porodzie to chyba będzie trzeba się przestawić na figi :(

Odnośnik do komentarza

kasia2307 ja mam po Julku Aventa tez niby antykolkową. A nie kupuję nowej raczej chyba, bo ta była użyte tylko kilka razy, żeby spróbować ją włożyć Julkowi do buzi, a on jej ani razu nie chciał ;) i tak stoi cały czas w szafce.

silv nie wiem jak to będzie z pisaniem na bieżąco. Ja wymiękam, ale zaczynam zastanawiać się, czy to czasem jakaś alergia na mojego psa się u mnie nie pojawiła :( bo go przywiozłam ostatnio od teściów. Dzisiaj już mnie zatoki bolą strasznie...

Co do sprzątania to ja pocieszę chyba mmadzię? JA ostatnio czysty zlew miałam w niedzielę, od tamtej pory zmywam po trochę, nawet kilka razy dziennie, ale nie mam siły stanąć i pozmywać. Jak Julek nie śpi to mi do końca nie pozwala tego zrobić(przechodzi znów dziwny etap "boję się być sam"), a jak śpi to ja razem z nim ;)
Rzeczy do rozpakowania od tygodnia na podłodze, a ja po trochę rozpakowuje. Plus, że ubrania i buty ogarnęłam, został bibeloty... ale ja nie mam siły! tak bardzo nie mam siły!

Dzisiaj mąż przyjeżdża to moze odpocznę. Choć po tym jak mnie ostatnio denerwował to wolałabym żeby nie przyjeżdżał. Jest taka cisza i spokój jak go nie ma. Nie wiem co mu się odkleiło. Uciekłam najszybciej jak się dało z domu rodzinnego przed krzykami nie po to, żeby we własnym mieć to samo, a temu coś się poprzestawiało.

rybcia ale mi dałaś do myślenia. Ja nie pamiętam jak to było po porodzie... to znaczy na pewno nosiłam pełne majtki, bo trzeba było do czegoś przyczepić te wkłady ;) ale raczej szybko do stringów wróciłam. Tylko nie mogły być zbyt obcisłę, bo mnie denerwowały

http://www.suwaczki.com/tickers/uannxzkr1zq23rgd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

Odnośnik do komentarza

uff ja to mam dzisiaj słaby dzien... wpadła koleżanka z wizytą, opózniłam obiad o godzine i prawie zemdlałam :( na szczęscie zdążyłam na kanapę, nogi oparłam o ścianę i wytrzymałam... Ale zmierzyłam cukier: 75 i ciśnienie 85/60 więc miałam prawo słabo się poczuć. Teraz zjadłam ale nadal ręce mi się troche trzesą... i to chyba tyle póki co z robotą na dziś.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...