Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez trzymam kciuki!!! Dziewczyny z rozwarciem 2cm 2 tygodnie chodzą nie leżą i nic :) będzie dobrze.
Byłam dziś u lekarza( mam założony pessar ) bo przypaletala się do mnie grzybica. Pierwszy raz w życiu. Nawet zapalenia nie miałam. Niestety lekarz mówił ze przez to może się pojawić :) Dostałam lek. Mam brać 3 dni. Za dwa tygodnie ściągam pessar i będę mieć badanie na GBS:) Mam nadzieje ze nie będzie boleć chodź wiem ze uczucie nieprzyjemne. :p
Ja juz wszystko mam oprócz stanika, majtek siateczkowych, podkładów i pampersow:) do mojej listy dopisalam dzięki Wam te ręczniki jednorazowe i nakładki na toaletę.
Jedna z Was pisała ze musiała chodzić jak chinka bo nie pozwolili założyć majtek siateczkowych trochę szokujące jak dla mnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bhdge4hqnedoc.png]Tekst linka[/url]

Jestem mamą!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja po wizycie, z dzieckiem wszystko ok. Ale najgorsze jest to ze moja doktor odeszła z przychodni, i przyszła za nią tak franca ze szkoda gadać. Najpierw miala problem ze jestem od samego poczatku na L4 gdzie powiedziala ze nie ma przeciw skazan zebym byla na zwolnieniu bo ciaza przebiega prawidłowo, co innego jak bym miala ciaze zagrożon. Mówiłam jej ze pracuje w szpitalu na bloku gdzie sa szkodliwe warunki i nie bede siebie narażać a tym bardziej dziecka na takie warunki a ona ze do tej pory L4 bylo falszowane jak i cala dokumentacja. Bo jak nie ma przeciw skazan to powinnam tyrac do końca to sa słowa tej doktor nowej. Masakra dziewczyny chyba zmienie na innego jak myślicie. Az sie rozplakalam jak wyszłam od niej a i powiedziała jeszcze ze na nastepnej wizycie mi nie wystawi L4 ze mam sie martwić Sama kto mi wypisze.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgwn15hky2x8xj.png

Odnośnik do komentarza

Patrycja no i inne mamy ;) na początku zapomnijcie o fiszbinach, stanik musi być miękki, żeby nic Wam peirsi nie uciskało i zatoru pokarmu nie powodowało w kanalikach tym uciskiem, bo to prosta droga do bardzo bolesnego zapalenia piersi. JA polecam staniki Alles, wczoraj na ich stronie widziałam promocje na stanik do karmienia za 80 zł

moira witaj, mój mąż z Łodzi pochodzi i często tam bywamy, właśnie w sumie wczoraj wróciliśmy ;)

No i piszecie o legginsach w szpitalu. Też zapomnijcie i iw domu też. Tak jak ktoś tu już napisał, żeby szybko się zagoić trzeba mieć naprawdę przewiew. Ja początkowo chodziłam po domu w sumie rozebrana, tylko w koszuli normalnej rozpiętej, żeby sutki się goiły po pierwsze, a po drugie żeby krocze się szybko zagoiło.

silv to Ty pisałaś o tym kole? Rzeczywiście znam ten patent :) ale ja nie stosowałam, dawałam jakoś radę bez. Teraz najwyżej napompuje Julkowe koło do pływania ;) ale liczę na cud

http://www.suwaczki.com/tickers/uannxzkr1zq23rgd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie!
U mnie w końcu coś się ruszyło z wyprawką. Na razie są to takie drobnostki, ale od razu mi lepiej i raźniej, że ruszyłam temat. :)
Liza! Trzymaj się dzielnie! Na pewno będziesz pod dobrą opieką.
Ewulka8, w SR jeszcze nie dali nam takiej listy, ale wiem, że np w ogóle nie musisz brać wkładów poporodowych, bo w to zaopatruje szpital. O reszcie może dowiem się we wtorek, bo idziemy wtedy na "wycieczkę" na porodówkę. To będą chyba najciekawsze zajęcia :)
Poza tym, od położnej środowiskowej wiem, że dla dzieciaczka praktycznie nic nie musisz zabierać, poza chusteczkami nawilżanymi, bo w resztę zaopatrzy szpital. Ale o to też jeszcze dopytam.
Termin mam na 14 sierpnia, ale coś czuję, że może być wcześniej, więc kto wie, może się spotkamy na wspólnej sali poporodowej? :) byłoby zabawnie :)
Ja się muszę poskarżyć na moją Anielkę! Po raz pierwszy nie pozwoliła mi w nocy zasnąć. Tak się rozpychała, że myślałam, że wyskoczy mi z brzucha. W końcu zaczęłam się bujać z boku na bok i chyba ją uśpiłam, bo się uspokoiła :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relge6ydovhwfxhp.png

Odnośnik do komentarza

Moje koszule i szlafrok też przyszły, zamawiam z allegro, jestem zadowolona bo są cieniutkie, takie miały być. I cieszę że przyszły tak szybko bo na poniedziałek muszę coś mieć do szpitala, ale ja to bardziej poglądowo jak już pisałam. Jeszcze jakieś klapki i będzie ok.
Staniki do karmienia kupowałam w H&m są ok. Ale wolę jednak te z fiszbiną zwykłe z esotiqu bo lepiej trzymają ( tych miękkich póki co nie noszę), zawsze czekam na jakieś promocję bo normalnie to za drogo.

Odnośnik do komentarza

Mari wiem ze bez fiszbin niestety :p ale naprawdę ciężko mi dobrać stanik i boję się trochę przez internet zamawiać :( i w sumie to jeszcze nie wiem czy do 36 tyg conajmniej nie czekać bo z tego co mówiła polozna to niekiedy cycki przed samym porodem się pompuja i te które kupilysmy są do kitu.:(
Mam pytanie do dziewczyn które miały CC czy po porodzie tak samo dołem cieknie jak przy porodzie naturalnym ?

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bhdge4hqnedoc.png]Tekst linka[/url]

Jestem mamą!

Odnośnik do komentarza

k.karolcia ja też współczuje, wiem jak to jest bo w Irlandii dostac zwolnienie w ciazy to trzeba naprawd eumierac, ogólnie podejscie jest takie że pracodawca ma obowiazek zapewnic takie warunki pracy zebys mogła wykonywac swoje obowiazki bez narazania zdrowia swojego i dziecka. W sumie bardzo ładnie tylko z realizacja różnie bywa, że o podejsciu współpraconików nie wspomne. Niestety ludziom nie podoba się się jak ktoś ma się lepiej i jest inaczej traktowany. Moim zdaniem każdej kobiecie po 30 tygodniu obowiazkowo powinno przysługiwac płatne zwolnienie bo w tym stanie naprawde nie da się pracowac normalniei podziwiam te kobitki które moga. Szkoda Twoich nerwow zmien lekarza i tyle a teraz wystraczy ze powiesz ze bolą Cię plecy i zwolnienie dostaniesz bo na tym etapie maja prawo a nikt nie jest w stanie tego sprawdzic :)

Odnośnik do komentarza

A ja dzisiaj kupiłam pidżamy :D jedną na ramiączkach, a drugą typową do karmienia z tymi guziczkami, ale ładna. Co do biustonoszy też chciałam zamówić jakiś tani przez allegro, bo nie podobają mi się żadne, więc nie chciałabym dużo płacić... ładny mam z Lidla żałuję że dwóch nie kupiłam.
Ale też się obawiam czy trafię z rozmiarem. Ja jeżeli chodzi o ciuszki dla mojego Olka mam wszystko, głównie z H&M. Muszę zacząć kompletować kosmetyki mam zamiar kupić z Emolium, słyszałam że są bdb. Do ikea wybiorę się chyba za tydzień po komodę i różnie tam rzeczy (może kupie tam jakiś dobry materac). Łóżeczko zamawiam przez allegro z firmy, którą podawała kiedyś Mari (Pietrus czy jakoś tak), wózek to już na sam koniec, wybrany jest więc wystarczy zamówić.Powoli zaczynam ogarniać sytuację.
Co do samopoczucia to kręgosłup pod wieczór boli strasznie, poza tym mniej jadam, bo żołądek już miejsca nie ma, a Mały jak się czasami wypnie to aż zaboli. Oddycham też nieco ciężej.. spać póki co mogę... zmieniam pozycję bo całą noc na lewym boku nie dałabym rady.
Prawdopodobnie w niedzielę będziemy mieć sesję zdjęciową brzuszkową w plenerze mam nadzieje, że nie będzie padać. Jak będę miała zdjęcia to się jakimś pochwalę.
Dzisiaj w końcu mam rybę na obiad, bo ostatnio jakoś to zaniedbałam...
Miłego dnia

Odnośnik do komentarza

Wracam od lekarza i mam dowód że lekarz lekarzowi nie równy. Dzisiaj ten u ktorego bylam zbadal mnie i zrobił usg dopochwowe i normalne no i muszę leżeć szyjka się skrócila do 2,3 -2.6 tak mi podal no i mała ułożona już główka nisko do porodu. Dostalam 3 różne leki. Już na gimnastykę chodzic nie mogę a mała waży 1700 więc w normie jak na ten tydzień. Uciska mi na nerke i jest tam zastój więc stad to krwawienie . Modlę się żeby poczekala chociaż do poczatku sierpnia bo termin mam na 23 a ona jest jeszcze taka malutka. A mój prowadzący lekarz mówił wczoraj że jest ok i moglo mnie kluc bo się przemeczylam gdyby nie ten ucisk na nerke to pewnie dalej nic bym nie wiedziała i nie poszła do innego lekarza

http://www.suwaczek.pl/cache/37d48efce6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Kkarolcia pewnie ze jeśli tylko masz możliwość to zmień lekarza po co sie masz męczyć i stosować przed wizyta u takiej wiedźmy.

Lolka i właśnie nawiązując do Twojego postu sama sie zastanawiam czy nie pójść na wizyte do innego lekarza. Z mojej prowadzącej nie jestem zadowolona bo mało mówi jak pytam odpowiada pol słówkami i w ogole zakręcona strasznie jest. Ciagle zapomina o receptach i lekach ktore mi zapisuje. Miałam tez zastój w nerce i miała mi to kontrolować i sprawdzić na następnej wizycie i zapomniała tak samo:/ i ja tez i teraz sie zastanawiam co tam. Niby poza tym wszystko u mnie ok ale tak dla pewności chyba pójdę jeszcze gdzie indziej.

Co do szpitala to nam na spotkaniu położna właśnie mówiła ze lekarze nie pozwalają nosić bielizny aby sie krocze goilo ( i tu skrytykowała zwłaszcza facetów ginekologów którym chyba cieżko sobie wyobrazic jak dojść do toalety z podpaska miedzy nogami i bez majtek!). Sama zaleciła nam zabrać majtki siateczkowe lub bawełniane zeby miec właśnie do toalety a leżąc zeby lepiej ściągać i nie narażać sie np na zbędne komentarze lekarzy właśnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

ja dzisiaj ide jak burza z zakupami :) wyskoczyłam do CH i w Carry kupiłam 2 koszule nocne na ramiączka po 30 zl, ale śliczne :) będą do karmienia - bo chyba nie muszę miec takich zabudowanych typowo? Proszę o info jesli się mylę to dokupię.
Zajrzałam do Rossmana i kupiłam kremy do pupki, jeden z cynkiem na odparzenia drugi na co dzien, niestety nie było polecanego przez Srokę płynu do kąpieli, ani nakładek na sedes - ciekawe czy będą w innych sklepach... ale efekt jest taki ze juz mam prawie wszytsko kupione, zostają staniki do karmienia i parę drobiazgów...
lolka jak to dobrze że poszłaś do innego lekarza! Szok, że ten pierwszy tak bardzo sie pomylił w ocenie twojego stanu. Dobrze, że krwawienie nie ma związku z dzieckiem, odpoczywaj i będzie dobrze. Sporo mam na naszym forum ma juz skrócona szyjkę, widac to częste...
karolcia to maskara z ta zmianą lekarza... ja bym się nie wahała nawet minutę i juz do niej nie poszła. Trzeba bojkotowac takich lekarzy - to jedyne co możemy zrobić. A l4 na tym etapie to kazdy normalny lekarz ci wystawi, w koncu już ciężko jest nam pracowac nawet jeśli wszystko jest OK :( Dobrze, że badanie wyszło dobrze i z dzieckiem w porządku.
kasiaaa dzieki temu blogowi w ogóle ogarniam temat ;) no i dzięki wam - kochane sierpniówki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...