Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Mamalina od nas tez gratulacje serduszka, przypominasz nam czasy "kiedy była w ciąży" i jak z niecierpliwością czekałam na kolejną wizytę u lekarza. Linka o szczepieniach sprawdzilam ale u nas niestety nie refunduja.
Jasiunia moja koleżanka podawała na noc drugi obiadek: gotowała 2 porcję.jak moja będzie już jeść i nie spać to wepchne jej całe udko na noc,może przespi 4h:-)
jakby ktoś stworzył sztuczne piersi,do których można wlać mleko i dziecko się budzi a tu niespodzianka i od razu cycek i dalej śpi to chyba dostał by Nobla:-)ogladalyscie "poznaj moich rodziców" tam były takie sztuczne piersi...
Oj chyba z tego niewyspania coś mi się dzieje:-)

Odnośnik do komentarza

Powrót do pracy uważam za udany:-)
Przywitali mnie balonami i transparentem witamy... Miło, ale później się okazalo że na moim miejscu i kompie siedzi jakąś nowa osoba...mam jej niby pomagać i szkolić. Nic styczeń tak popracuje,a później będę rozmawiać z kierownikiem.
Ola jak mnie nie ma to terroryzuje dziadków. 3 dni była nawet teściowa,przyszła w czwartek bez zapowiedzi i powiedziała, że ona też będzie pomagać. Jest dużo młodsza niż moja mama, a że narazie nie pracuje to będzie wpadać. Mój tata jak ją usłyszał, że przyszla to w ekspresem się ubierał:-)A rodzice woleli by pewnie zostać sami,ale też się nie odzywaja bo się obrazi...
Rano przed praca karmie mała piersia, później dostaje kaszke i jak wracam dostaje obiadek i cycus. Pracuje tylko 4-5h więc nie jest źle.
Podobno od stycznia zmieniły się przepisy i teraz możesz wrócić na pół etatu do pracy i brać pół macierzyńskiego. Liczone masz jako cały etat i macierzyński ci się wydłuża.bo księgowa mi mówiła żeby nie rezygnować z całego macierzyńskiego
U nas pierwszy ząbek! Podobno osoba która to odkryje musi kupić prezent, także teraz szukam jakiejś używanej huśtawki...

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, których dzieci w nocy często wstają mam pytanie- a jak jedzą Wasze pociechy rano? Bo moja potrafi zjeść ok. 5-6 i później próbuję dawać ok. 10 rano ale z wielkim zabawianiem zjada 30-50ml. Obiadek ok. 12.30. I dziś doszłam do wniosku, że widać że nie chce tych śniadań czyli mogłaby nie jeść od ok. 5-6 do ok. Południa. Wnioskuję z tego, że jest najedzona czyli zamiast w nocy zrobić sobie przerwę od jedzenia robi ją rano- do południa. Chyba spróbuję w nocy dać herbatkę - nie pije z butelki wiec ryk gwarantowany ale może jak ją przegłodzę to zje normalnie śniadanie i nauczy się, że nie warto budzić mamy w nocy? Jutro zapytam o opinię lekarza bo mamy szczepienie...
Mamalina gratulacje. Ja też przeżywam teraz dwie ciąże bo moje przyjaciółki są i mają podobny termin jak ja miałam :-)

Odnośnik do komentarza

Agnieszko, przepisy owszem zmieniły się tylko nie jestem pewna, czy my możemy z nich skorzystać. Nie wchodząc w szczegóły dodatkowy urlop macierzyński został włączony do rodzicielskiego, nie wiem jak wcześniej pisałaś prośbę o urlop macierzyński czy możesz ją podmienić albo skorygować. Jak chcesz to popytam u mnie w pracy czy dziewczyny mają jakieś komentarze albo wytyczne z zusu czy inspekcji pracy. Sama myślałam o tym, żeby zmiejszyć wymiar godzinowy macierzyńskiego a tym samym wydłużyć jego okres ale nie byłam pewna czy te przepisy nie stosują się tylko do nowych urlopów. Jeśli można było by tak zrobić to faktycznie nie rezygnuj całkowicie z macierzyńskiego tylko z jego części.

Migotko , u nas Synek je na okrągło co godzine do 9-10 rano, bo wtedy zazwyczaj wstajemy. Potem koło 11 dostaje cały obiadek około 120 ml i w okolicy 12 -13 jak zaczyna drzemkę dopada do cyca tak jakby ostatnim jego posiłkiem była kolacja. U nas raczej przegłodzenie się nie sprawdzi :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09ks0cawm9n.png

Odnośnik do komentarza

Mamalino gratuluje serduszka:)
Migotko moj Filip tez po nocnych obzarstwach rano dosc dlugo nie jest zainteresowany cyckiem. Zazwyczaj je ostatni raz kolo 5-6 (godzine przed pobudka), a pozniej dopiero gdzies o 10-11, ale dzis np przeszedl samego siebie i dopiero o 18 porzadnie zjadl. Wszystkie wczsniejsze proby konczyly sie na kilku lykach.
Moje Dziecko odkrylo, ze butelka to fajny gryzak i mietosi tego smoka. A pic dalej nie chce...

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa2n0azuszrrkk.png

(*) Nasz Aniołek 11.07.2014 (6tc)

Odnośnik do komentarza

Nowe przepisy nas też obejmują. Ja właśnie korzystam z możliwości łączenia pracy z urlopem rodzicielskim. Warunek jest taki, że praca nie więcej niż na pół etatu. W takim wypadku dostajecie 50% wynagrodzenia i 30 lub 40% zasiłku (w zależności od tego czy przez pierwsze półrocze pobierałyście 100 czy 80%).
Słoneczko u nas też butelka jest nadal gryzakiem.

Odnośnik do komentarza

U nas jeszcze nie ma informacji dotyczącej naboru do żłobka. Ja chcę wykorzystać macierzyński do końca, tj. z urlopami skończy się na początku listopada, ale chyba będę wtedy musiała zapisać małą od września. Będę miała dużo czasu, żeby ją oswoić, a i przygotuję się do pracy.
Też chciałabym wrócić na początek na pól etatu, ale u nas w szkole to niestety nie wygląda tak, ze będę mniej godzin w szkole, tylko pojawi mi się więcej okienek, ew. dzień wolny dostanę. No i wynagrodzenie byłoby niższe, a w kolejnym roku planuję mieć drugie dziecko, więc macierzyński miałabym wtedy bardzo niski.
Mamalino, to magiczne uczucie "zobaczyć" nowe życie. Bardzo się przy tym wzruszyliśmy i teraz też mi łaezki napływają :)
Co do ciąży, to wczoraj czytałam, że strasznie trudno odczytać jej objawy, gdy się jest matką niemowlaka i do tego karmi się je piersią. Pewnie kilka dziewczyn jeszcze się zdziwi :) Mamalino, co Cię przekonało, żeby zrobić test?

Odnośnik do komentarza

Witam; )
Mamalino gratuluję serduszka! :)
Mój mały również je pierś koło 6 i później śniadanie po 10.
Muszę synka pochwalić, tej nocy zasnął o 20 obudził się o 2, później o 5.20 i o 8 wstał; D po wstawaniu co 2 godziny to duży postęp, tylko mam nadzieję ze to nie jednorazowe. Wyspalam się jak nigdy; D
Dziewczyny jakiej wielkości ciemiaczko miały maluchy przy porodzie a jakiej jest teraz?

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5ei6ibpnmb.png

Odnośnik do komentarza

Jak widać każda Mama prędzej czy później dostaje od swego Dzieciaczka choć jedną noc na zregenerowanie sił. Tylko mój Terrorysta od trzech miesięcy jeszcze nie wpadł na taki genialny pomysł... Zazdroszczę :)
Justi u nas ciemiączko było 2x2, a na ostatnim szczepieniu 0,5x0,5 (na poprzednim już chyba też).
Agnieszko ja przy wypisie ze szpitala miałam w zaleceniach suplementację dha dla mnie, ale odkąd przestałam dawać Filipowi d+k to zaczęłam dawać d+dha i sama przestałam łykać.
Moje Dziecko dziś znów na jedzenie obrażone. Wczoraj chociaż trochę kaszki rano zjadł i później trochę warzywek na obiad, a dziś nawet tego nie. Ile czasu może trwać takie niejedzenie?

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa2n0azuszrrkk.png

(*) Nasz Aniołek 11.07.2014 (6tc)

Odnośnik do komentarza

Justi,Kejt przyznam się bez bicia, że Wam zazdroszczę. Widziałam na allegro body z napisem " mały terrorysta" jak nic się nie zmieni to kupię Synkowi :-)

Postanowiłam dziś ambitnie ( po kolejnej nieprzespanej nocy ) do końca stycznia nauczyć pić małego z butelki i przynajmniej częściowo przejść na mm. Otworzyłam dziś nowe opakowanie mm, zrobiłam 1/3 zalecanej porcji, podawałam butlę z uporem maniaka przez cały dzień, wieczorem przegłodziłam Synka i zanim podałam kaszkę znowu podałam mleko i na końcu wylałam wszystko do zlewu bo nie wypił nic. Herbatkę to przynajmnjej coś udaje, że pije ;)

Agusia, my oprócz witaminy D nie podajemy nic innego. Pytalam pediatry ale nic nie kazała dawač, ewentualnie witaminę c jakbym zauważyła, że Synka łapie przeziębienie.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09ks0cawm9n.png

Odnośnik do komentarza

Słoneczko masz rację. Mnie też raz na jakiś czas mała robi niespodziankę i śpi np. 4-5 godzin. Oj mogłaby znowu mamie zrobić bonusa ;-)
Jasiuniu mnie pediatra powiedział, że te częste pobudki to raczej efekt tego, że dziecko przyswaja wszystkie wydarzenia z dnia i potrzebuje się uspokoić przy mamie.
Ja daję tylko D. Pediatra powiedziała, że jak karmię piersią to nic więcej nie trzeba.
Ile Wasze dzieci teraz przybierają? U nas wychodzi 0,4 kg na miesiąc... Czy to nie za mało?

Odnośnik do komentarza

Julka jak się urodziła, to miała ciemiączko 2 na 3 cm, a podczas ostatniego badania lekarz nie mógł dobrze wyczuć, ale okreslił, że jest 1 na 1.
Julka też teraz dużo nie przybiera, ale 400 g na miesiąc, to jest jak najbardziej prawidłowo. Mój mąż z uporem maniaka czeka aż Julia przekroczy 8 kg. Ważymy ją w każdą niedzielę. Ostatnio miała 7960 :) to teraz na pewno przekroczy.
Mniej więcej od miesiąca karmię małą tak samo, ale dopiero od kilku dni robi częściej kupę, w zasadzie po każdym większym posiłku (4-5 razy). Nie męczy się z wypróżnianiem, nie ma też rozwolnienia, ale to trochę dziwne, bo wcześniej załatwiała się raz dziennie. Czy u Was jest podobnie?

Odnośnik do komentarza

U nas od badzo dawna były przyrosty rzędu 150g tygodniowo, a od jakiegoś czasu spadły chyba na 100g, ale wciąż się utrzymujemy na tym samym centylu (25). Też jeszcze 8kg nie przekroczyliśmy.
Filipowi rozszerzanie diety niestety pogorszyło kupne sprawy - były codziennie a teraz raz na 3-4 dni i w dodatku mega gęste. A je naprawdę mało tych stałych pokarmów. Ale też praktycznie nic nie pije poza cycusiem, od święta się uda z 50ml wody przez cały dzień w Niego wcisnąć.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa2n0azuszrrkk.png

(*) Nasz Aniołek 11.07.2014 (6tc)

Odnośnik do komentarza

Agusia30 u nas na piersi kupa potrafiła być raz na 10 dni bo pokarm się wchłaniał bezresztkowo. Teraz norma to dwie kupy na dzień na ogół robione przy jedzeniu ale też bez wysiłku. Po prostu na chwilę dzidzia się zawiesza i nagle rozciąga się cudna woń... Takie przyjemności przy jedzeniu ;-)
Uspokoiłyście mnie z tą wagą. U nas urodzeniowa była 3 kg a jest teraz 7,8 kg. Podobno po 9 miesiącach powinna być potrojona waga urodzeniowa- tak jak po 6 ma być podwojona.

Odnośnik do komentarza

U nas na samej piersi też były problemy z kupą, bo była średnio raz na tydzień. Po rozszerzeniu diety kupkowe sprawy się poprawiły -mamy jedną czasami dwie dziennie, zazwyczaj o stałych porach. Od dwóch dni biedaczek się męczy z kupką, tylko nie wiem czy dlatego, że odstawiłam biogaję ( doktorka kazała odstawiać, bo kupki sié unormowały) , czy dlatego, że ostatnio pił herbatkę koperkową, a zazwyczaj pije rumianek. Przyszło mi jeszcze do głowy, że ostatnio " popłynełam" ze słodyczami, a wcześniej prawie nie jadłam i może dlatego Synek ma lekkie zatwardzenie. Muszę go jeszcze poobserwować i najwyżej wrócimy do biogai.

A jeśli chodzi o picie też się martwiłam, że Synek mało pije, ale wg naszej pani doktor jeśli jest na piersi nic się złego nie dzieje, owszem trzeba uczyć i przyzwyczajać np do picia wody, ale nie trzeba się bać, że dostaje za mało płynów. Ale podejrzewam, że co doktor to inna opinia.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09ks0cawm9n.png

Odnośnik do komentarza

A jeszcze Wam powiem, że nam rehabilitantka zakazała dziś sadzania Synka. Nie chodzi nawet o jego zdrowie i o to, że jeszcze jest niegotowy, ale dlatego, że jak go będziemy sadzać to straci motywację i sam nie będzie próbował. Mamy jak najwięcięcej bawić się z nim na podłodze, obracać, przewracać, robić tory przeszkód z poduszek albo zabawek tak żeby ćwiczył równowagę . Mamy niczego nie przyśpieszać i nie naciskać na małego. Na szczęście nie musimy już ćwiczyć w domu, bo wg kobiety mimo wzmożonego napięcia Synek rozwija się prawidłowo. Nie chwaląc się duża w tym moja zasługa, odwaliliśmy z Synkiem kawał dobrej roboty :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09ks0cawm9n.png

Odnośnik do komentarza

To mnie trochę uspokoiłyście z tymi kupkami. Bałam się, ze może Julka je za dużo.
Jasiuniu, super wieści od rehabilitantki :)

Nie czyszczę Julce codziennie uszu. Zazwyczaj też mokrym wacikiem. Natomiast raz w tygodniu używam vaxolu (taki spray do uszu - w skladzie oliwa z oliwek), bo Julce zalegala w środku woskowina i lekarz nam zalecił kupić jakiś specyfik.

Odnośnik do komentarza

migotka84
U nas urodzeniowa była 3 kg a jest teraz 7,8 kg. Podobno po 9 miesiącach powinna być potrojona waga urodzeniowa- tak jak po 6 ma być podwojona.

Migotko a skąd masz informacje o potrojeniu wagi urodzeniowej? Trochę nielogiczne mi się to wydaje, bo jak dziecko ma przybrać tyle samo w dwa razy krótszym czasie i to w okresie wolniejszego przybierania? Wujek google jak zwykle podaje sprzeczne informacje, ale najczęściej mi się roczek przewija jako termin potrojenia wagi urodzeniowej.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa2n0azuszrrkk.png

(*) Nasz Aniołek 11.07.2014 (6tc)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...