Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Ewcik, wazne zeby maluch nie byl głodny a reszta sie nie przejmuj, wiem ze to boli jak maluch sie odwraca i zaczyna płakać zamiast zassać cyca a ty myślisz tylko o tym ,ze jest przecież głodny ale woli taki być niż złapać twojego cyca...ale nie martw sie, tak czy tak karmiłaś już tyle piersią i możesz jeszcze dokarmiać przez długi długi czas cycem :) moze za jakis czas Aleks znowu za cycem zatęskni :):):)
...a możne spróbuj go obudzić w nocy tak zeby karmic dwa albo trzy razy na spiocha (to moze laktacja ladnie sie utrzyma a i maly badzie dojadal)? moja mala na spiocha jadla spokojnie - albo jak nie byla glodna to po prosty nie zasysala...trzymam kciuki za ciebie- jestes twarda dziewczyna :) glowa do gory - w koncu mleczko to mleczko, wazne zeby maly brzuszek byl pelny :)

Odnośnik do komentarza

Aleście sie rozpisaly kobietki!nadrobic nie moglam:)
tak po któtce:
Olciap gratuluje ząbków:)
Ewelka my tez mamy problem z przyrostem, dzis bylam u pediatry i od 24 wrzesnia do dizsiaj przybrala tylko 135g! Z tym ze od 24-29wrzesnia stala na wadze, wiec mozna powiedziec ze przyrost jest od 29wrzesnia ale to i tak malo. Jak za tydzien nie przybierze to szpital... :/(badania moczu ikrew u nas okpo wyleczonym zapaleniu drog moczowych). Tak ze łączxymy sie z Wami w bolu maloprzybierających:(
A od problemu z karmieniem u nas sie zaczelo.
Ewciku kochany rozumiem ze Ci przykro ze dzidiza nie chce Twojego mleczka bo sama zmagam sie z wyrzutami sumienia, ale przeciez to nie nasza wina... ja stanelam wlasnie przed takim wyborem kilka dni temu glodne dziecko i waga w miejscu badz mm. Wybrtalam oczywiscie too drugie.tak jak ktoras z dziewczyn napisala przeciez to tez mleczko! bedzie dobrze, a moze malenstwo jeszcze sie przeprosi z Twoim mleczkiem? :) zycze tego z calego serca!

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9hvnkej0on.png

Odnośnik do komentarza

kati1991

Dziewczyny a tak z innej beczki- jak co roku dokuczają mi zatoki.

Do rozrzedzania może używaj soli morskiej w spreju. Na ból zatok ja muszę używać ibupromu, a do tego robię ciepłe oklady lub masaż.
Ja mam sterydy w spreju avamys (to chyba dla alergikow na receptę)
U nas też na basen przyjmują od 3 miesiąca. Mam dość blisko basen, ale boję się, że owieje małą, albo mnie i zaczną się klopoty.
Jutro rano idziemy na badanie bioderek. Dobrej nocy:)

Odnośnik do komentarza

Mooniak tez nie mam okresu, ale pewnie dostane lada dzien bo karme teraz mm. eh...
Malutka dobrze ze oststnia kłótnia nauczyła czegos meza,ale nie pozwol wejsc soebie na glowe tesciowej bo bedzie masakra...
Lamariposa po raz któryś dziekuje ślicznie za medyczne porady!:) super ze tu jesteś:)
Monjamonia grulujemy nowych umiejetnosci:) w ogóel coraz wieciej ich u naszysch pociech, także wszystkim gratulujemy:D
Agusia30 zycze wytrwalosci z mężem jak przyjedzie rodzinka i aby nie bylo zgrzytów między Wami.

Przepraszam za błedy i lterówki ale Zuza sie co chwile budzi i szybko pisze. Dobranoc wszystkim:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9hvnkej0on.png

Odnośnik do komentarza

Ewcik nie zamartwiaj się tym że podałeś mm. Na Twoim miejscu również zrobilabym tak samo.
Emilusia oby córcia szybko nadrobila wagę. Mojej koleżanki corcia też miała z tym problem i waga wróciła do normy; )
Mooniak ja też nie mam okresu i za nim nie tęsknię tym bardziej ze cały połóg plamilam.
Kati triderm którego używam teraz zawiera antybiotyk i sterydy. Idę dzisiaj do pediatry i zobaczymy co dalej.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5ei6ibpnmb.png

Odnośnik do komentarza

Szalejecie z tym pisaniem:-)
Nie pamiętam co kto napisał...
Ja okresu nie mam jeszcze:-)
W niedzielę ważyłam Piotrka to wyszło 8.4 kg, ale był w spodniach sztruksowych, body i bluzce no i pampie.
Ja też mam chrapkę na basen, ale nie wiem czy u nas coś takiego jest
Przytulam wszystkie borykajace się z cyconiejadkami i maloprzybierającymi. U nas póki co cisza i spokój

Tak mu się spodobało lezenie na brzuchu, że spędza tak większość dnia, dźwiga tą klatę piersiową ciągle tylko utrzymać jeszcze nie ma siły i po chwili opada, ale zawziety jest i ciagle próbuje - to po mamie chyba:-)
A teraz uwaga tadadadam : wywalczyłam swoje, nie dam się tym uczelnianym doktorkom i wracam na uczelnię:-) udalo mi się w końcu wypracować komoromis

http://www.suwaczki.com/tickers/relge6yd6h1k729o.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczyny za mile slowa. Tak mm to tez mleczko wiem ale zalezalo mi na kp choc do pol roku. Ja nie bylam jakas fanka kp. Jeszcze w ciazy mialam obiekcje bo wiecznie cycki na wierzch to nie wiadomo ile zjadl to moze glodny czy cos tam innego. Pozniej jak byl problem z pokarmem to tez bym odpuscila ale mama mnie wspierala. Kazala karmic ile jest kupowala karmi herbatki pozniej znalazlam femaltiker i jakos bylo. Pozniej walka z dieta bo bic nie pasowalo z jedzenia. Tylko ze juz wtedy bylam zakochana w karmieniu piersia ta cudowna bliskosc dziecka mozliwosc przytulania swiadomosc ze dostaje zdrowe jedzonko najepiej dobrane dla niego. Szkoda mi tego wysilku bo duzo poswiecialam zeby karmic. Schudlam juz 4kg poznizej wagi sprzed ciazy. Wygladam zle. Nie pamietam kiedy mi zebra bylo widac. Kazdy kto nas spotyka mowi mi ze nie widac ze dziecko urodzilam i o jak dobrze wygladasz. Kurcze tylko to szybkie chudniecie to z glodu nie dojadania a nie bo tak sie udalo szybko wrocic do formy.
Emulusiu ja tez w sumie taki jak ty wybor mam waga spadkowa lub mm wiec musi byc mm. Tylko teraz jesien a szkoda bo przeciez odpirnosc by podnioslo moje mleczko ale coz glodzic dziecka nie chce.
Ciociu-inko dziekuje bardzo.
AguskaM u nas na spiocha slabo dziala bo on nie ciaga efektywnie kilka lykow i spi. Raz jak zasnal niedojedzony probowalam dac na spiocha ale buzia na wszystkie spusty zamknieta. Ja go budzilam jesli nie wstawal o ile sama wstalam. Dzis niestety on sie zaczal krecuc wiec sie obudzilam a tu po 5 15 i dalej spi ale go obudzilam zeby nakarmic. Zjadl pozniej za okolo 30 minut dojadl i zasnal po 7 i spi do teraz. Zla bylam ze sie nieprzebudzilam kolo 3 ale po wczorajszym dniu bylam widocznie zbyt zmeczona.
Kati dzieki za slowa wsparcia.
La mariposa a jak u was te trojki ida bo ja sie dojrzalam ze u nas tez. Tylko ja widze zabki z przodu dziasla a nie na dole. Nie wiem czy to dobrze czy jakos zle mu rosna.

Odnośnik do komentarza

Malutka tylko mi strasznie szkoda kp i moze stad te wyrzuty sumienia. Moze zle traktuje mm ale dla mnie to wygoda moja bo zrobie butle dam i spokoj. Glupie ale musze sie przemoc.
Mooniak ja tez okresu nie mam i wcale za nim nie tesknie jak Kati najlepiej zeby sie nie pojawial☺ tym bardziej ze plamilam chyba ponad 9 tygodni.
Monju to super ze wywalczylas swoje. I nie miejcie problemow z karmieniem bo one sa zbedne.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj piękna noc, jedna pobudka o 2, potem o 5 i spanie do 8 :D

Muszę się pożalić na moją mamę. Powiedziałam jej, że w grudniu rozważam przejście na mm to zaczęła się na mnie drzeć! Nakręciła się jak terrorystka laktacyjna i teraz za każdą rozmową uświadamia mnie jaki tragiczny błąd chcę popełnić, jaki błąd popełniam bo przecież moje mleko jest najlepsze itp. Wczoraj wieczorem znowu temat poruszyła aż mi ciśnienie podniosła :/ czuję się jak jakaś wyrodna matka :(((

Agusia30 dzięki!

Monju super wiadomość :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, tak podsumowujac temat - jak ja sie ciesz,ze jest mm i to w tak wielu wydaniach i o rożnych składach - ratuje naszym dzieciaczkom życie a nam kp je znacznie ułatwia :):):) fakt ,ze jak coś się ze mną dzieje nie tak czy np musze wyjść i nie uda mi sie wrócić na czas a ktos inny może podać mleczko mojej córci jest dla mnie myślą zbawienną :) i pozwala mi nie mieć poczucia winy bo ja np: siedziałam na fotelu u dentysty a mała płakałaby z głodu....

Odnośnik do komentarza

Kati ja jak na poczatku tez nie chcialam walczyc o laktacje to moja mama tez na mnie krzyczala ze wygoda dla mnie ze przeciez to najlepsze co moge mu dac ze to dziecko najwazniejsze a nie ze ja. Bunt we mnie do tej pory sie pojawia jak cos komentuje a ja sie staram. Nasze mamy w innych czasach wychowane. Ja przeciez tez jestem wazna a to nie znaczy ze Aleks jest mniej wazny. Nasze mamy chocby padaly na nos to mimo wszystko dobro dziecka najwazniejsze a mi czasem sie wydaje ze probuje byc troche wygodna i lekko egoistyczna. Nie umiem tak na 100% zapomniec o swoich potrzebach a chyba nasze mamy zapominaly o sobie. Czy byly mniej szczesliwe to nie wiem moze inaczej podchodzily do tego i tyle.
Ja probuje pewne rzeczy czasem przemilczec ale klotni kilka bylo. Moze latwiej jest jak mieszka sie samemu wtedy nikt sie nie wtraca.
Moze tez warto podejsc do tego ze mama chce dobrze tylko czasem nie potrafi zrozumiec pewnych rzeczy bo ona robila inaczej. U mnie nic nie mowila ze po pol roku przechodzimy na mm. Widzi jak jem i ze chudne. Teraz tez trudno dokarmiamy i tyle bo widziala co sie dzialo.
Kati zrob co uwazasz i tyle.
AguskaM fajne slowa odrazu jakos mm lepiej wyglada. Na pewno dobrze ze jest bo inaczej byloby jeszcze wiecej problemow.
Moj Aleks dalej spi a jak kolo 6 hmmm na glodniaka spi. Budzic nie chce bo wczoraj malo spal. Aj i co tu myslec a cycki przybraly.☺

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny
Wiadomo ze mleko mamy najlepsze ale jak nie da się inaczej....? Po to jest mm. Najbardziej zbliżone do mleka mamy jak tylko się da.
Ja też piersią karmiłam tylko kilka tygodni potem dokarmialam. No a teraz tylko mm. Też mi bylo przykro smutno itp. Ale nie chciałam glodzic dziecka tym bardziej ze Ala chciała pić tylko nie miała co. A ona na głodnego nie usnela. Tylko ryczla. Więc tym bardziej...

Ewcik
Dokarmiaj swoim jak najdłużej tylko umiesz. I nie wyrzucaj sobie ze robisz zle.....

Kati
Ty też zrób jak chcesz. Mamy i tesciowe mowia swoje a same pewnie jak były młode wkurzaly się jak ktoś się wtrącal....

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73x9nohql5.png

Nie bylo mi dane przytulic Cie do siebie 02.04.2014 *

Odnośnik do komentarza

Ewcik, moja kolezanka lekarka tez do 6 tego miesiaca chciala karmic tylko piersia ale jej coreczka nie przybierala na wadze, w ktoryms momencie przez tydzien nie przybrala nic, wiec w koncu tez podala mm i wszystko wrocilo do normy. Wygoda to jrdna sprawa ale czasem jak nie da sie inqczej to juz wyzsza koniecznosc, mozesz dokarmiac mm i karmic piersia dalej, od razu mleko nie zniknie :) glowa do gory! Zebow od przodu widze cale mnostwo a to dziaslo przy trojkach to od gory, no i czuje te trojki od przodu przez policzek

Kati, moja mama tez jest laktoterrorystka! Kazda rozmowa o karmieniu konczy sie klotnia wiec uznalam, ze nie bede przy niej piruszac tego tematu. To moja sprawa jak zywie moje dziecko, ja tez jestem wazna i moje potrzeby, to ze ona robila z siebie meczennika nie znaczy ze i ja musze. W ogole wkurza mnie robienie z kp filozofii zycia, ok jest to istotne, pokarm matki najbardziej wartosciowy itp ale nie dajmy sie zwariowac :D

Monju, super, trzymam za Ciebie kciuki! :) my z mezem wczoraj odbieralismy indeks i legitymacje, tzn ja odbieralam a on czekal z Mateuszem pod dziekanatem :) a lepiej bo musielismy zrobic bhp, ide na to bhp a tu test, nie doczytalam, ze trzeba przeczytac wczesniej skrypt. Czytam test, mina mi zrzedla ale mowoe do goscia ze moze jakos damy rade bo na dole dziecko mi placze xd kazal wypelniac, potem tylko smial sie jak czytal odpowiedzi ale uznal mi, zaraz maz to samo. A inni pisali po dwa razy xD

Agnieszkaimikolaj, jak z jednym lzej to z drugiej strony natura dołoży. Moj organizm oczyszczal sie chyba ze dwa miesiace :/

Odnośnik do komentarza

Ja też chciałam karmić małą 6 miesięcy. Moja mama i siostra tak właśnie robiły. Może jak się wydłuży to do roku.
Przyznam, że denerwuje mnie, gdy ktoś próbuje nam wmówić co będzie dla dziecka najlepsze. co innego wsparcie, gdy np jest slaba laktacja. Mój mąż i jego brat wychowali się na mleku w proszku i pewnie na kaszy mannej (nie wiem jak to odmienić:), więc wspólczesne mm ma na pewno więcej wartości.

Bioderka u Julki w porządku:)

Odnośnik do komentarza

Emilusia7 no u nas praktycznie identycznie od 29.09 -do 01.10 mały praktycznie stał w miejscu z wagą i usłyszałam to samo, że trzeba zrobić badania wszystkie kał, mocz, krew i zobaczymy czy coś wyjdzie i grożą nam szpitalem:/ Ja już sama nie wiem co o tym wszystkim mysleć- problem z jedzeniem jest ale mimo to jakiś tam przyrost jest, a wcześniejsza lekarka kazała mi przepajać wodą i skracać karmienie bo mały za dużo waży (7720 teraz) i pilnować żeby mniej przybierał. Teraz przybiera mniej to mnie szpitalem straszą:( a raz już miał te wszystkie badania robione i źle nie wyszły- we krwi neutrofile poniżej normy przez co mieliśmy powtórzyć pod koniec miesiąca. A dziś jeszcze jak na złość 4 kupy poszly gdzie do tej pory robił 2-3 co dwa dni, a tu wczoraj 3 i dzis już 4 i nie wiem czy to biegunka i panikować:/ konsystencja taka jak zawsze (półpłynna bez żadnych grudek) temperatury nie ma, humor też ok.
Ewcik ja Ciebie rozumiem doskonale z ty mm, bo jak na początku musieliśmy dokarmiać bo mały ciągle głodny to mąż robił butelkę a ja płakałam i też bronie się rekami i nogami przed mm, dodatkowo moja mama też należy do laktoterrorystek. Pamiętaj że trzeba myśleć o tym co dla Aleksa będzie najlepsze, a on potrzebuje dokarmienia do Twojego mleczka i tyle. Pomyśl że niedługo będziemy wprowadzać też inne pokarmy, więc i tak będzie dostawał nie tylko Twoje mleczko.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371juxm47mk.png

Odnośnik do komentarza

A ja myslalam ze tylko monamama tak ma. Hehe tez mam laktoterrorystke.
Dziewczny odrazu mi lepiej. Cudownie ze jest to forum i takie fajne osoby.
Dziewczyny a jak wy dokarmiacie bo ja nie wiem dokladnie. Wczoraj zaszlismy do lakarza juz jak mial wychodzic ale przyjal nas mimo zmeczenia. Wypisal na recepcie ale dawki dla samego mm. A ja juz nie dopytalam z nerwow i bezmyslnosci jak zwykle o czyms zapomne. Mama mi mowi zeby wieczoram a co jak on mi po kazdym karmieniu nie dojada? A glodzic go przeciez nie chce.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny tak Was czytam i powiem Wam, że u mnie odwrotnie. Na początku mama i mąż walczyli ze mną o laktację i udało się. Od kilku dni Ola budzi mi się w nocy co 2 max. 3 godz. I je/śpi przez ok. 20-40minut. Więc moja mama mówi żebym dokarmiała bo ja też muszę się wyspać a nie spać po godzinie czy dwie i znów wstawać. Wczoraj już nawet chciałam dać mm ale dzidzia od razu zaczyna płakać. Próbowałam dziś rano i to samo. Od razu w płacz więc chyba jestem zmuszona nadal karmić tylko piersią. Zwariować można... A bylo tak dobrze. Dzidzia spala nawet po 4-5 godz. w nocy. Chyba, że te częste pobudki to zapowiedź zębów? Kto wie :-)

Odnośnik do komentarza

Ewcik głowa do góry. My od drugiego miesiąca wieczorem podajemy mm żeby lepiej spał a laktacja w porządku. U nas na początku była walka o mleko, bo trzy dni karmiłam mm żeby zbić żółtaczkę i potem tydzień był udręki żeby moje mleko wróciło. Ale udało się. Były też aż do skończenia 3 miesiąca batalie przy cycu, bo płacz nie wiadomo czemu. Zawsze kiedy widziałam, że mały jest po moim karmieniu dalej głodny i płacze podawałam mm w takiej ilości aż sam przestanie jeść. Jednak zawsze najpierw podawałam pierś, żeby spróbować pobudzić produkcję. Od 3 tygodni Kuba je mm tylko wieczorem (bardziej z przyzwyczajenia bo i tak często się budzi w nocy), przy cycu jest spokojny i mamy mleka pod dostatkiem.
Moja rada: Najpierw podaj pierś, a potem jak nie dojje lub będzie płakał to mm. Aleks będzie najedzony, a Ty będziesz miała czyste sumienie, że próbowałaś piersią.

Czytam Was dziewczyny, ale jakoś się nie składa żeby coś napisać. Tyle się dzieje.

Ćwiczymy w domu i Kuba już jakby się wyprostował. Pięknie obraca się z plecków na brzuszek. W zasadzie to jak tylko położę go na plecach to już fik i na brzuchu. Dużo gaworzy i śmieje się w głos i nawet już powtarza po nas dźwięki czym jesteśmy zszokowani. A jutro 4 miesiące nam strzeli :))

Dzisiaj byliśmy na szczepieniu i mały nawet nie pisnął przy ukłuciu (5w1) i wzięliśmy też na rotawirusy - u nas drogo bo 330 zł za dawkę... Dowiedziałam się też, że jeśli dziecko ma stwierdzoną asymetrię i wzmożone napięcie mięśniowe to przysługuje mu bezpłatne szczepienie przeciwko pneumokokom. Musimy mieć tylko papier od neurolog z takim zaleceniem.
Kuba waży 7050 g i mierzy 66 cm. Wcześniej przybierał 1 kg na miesiąc, ale już zwalnia z wagą. Wciąż jest jednak w normie, więc mamy się nie martwić.

Ja tez jeszcze nie miesiączkuję. U mnie wszystko dzieje się tak jak u mojej mamy, a ona pierwszego okresu dostała 6 miesięcy po porodzie, więc pewnie i u mnie tak będzie :)

W jadłospisie Kuby na razie tylko mleko, ale dostałam próbkę warzywek z Hippa w paczce i jak już skończy 5 miesięcy to spróbuję podać no i już wprowadzę kaszki.

monthly_2015_10/czerwcowe-fasolki_36946.jpg

http://www.suwaczek.pl/cache/81be80cc28.png
http://www.suwaczek.pl/cache/e68589cc9d.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny może to marne pocieszenie ale cieszę się, że nie jestem z tym problemem sama. Wkurzam się jak za każdym razem robi mi mama aferę, że moje mleko jest najzdrowsze, najwartościowsze itp. Nosz qrwa! A co to ja jestem, Milka czy jak? Nie cierpię słuchać zewsząd dobrych rad, ale nie sądziłam, że własna mama mnie tak zjedzie! Nienawidzę- tak jak La mariposa- dorabiania ideologii do kp. Karmię bo się udało, ale dokarmiam kaszkami bo chcę powoli przygotować dziecko na odstawienie od piersi. Wkurza mnie taki terror laktacyjny i jeszcze bardziej zniechęca do kp :/
Mój mąż też jest bardzo za kp ale nie naciska na mnie wcale i to mi się podoba, mam w nim wsparcie a nie terror...

Wkurzam się tylko ciągle na to że Mały nie potrafi pić z butelki, wypije 50 ml i koniec :/ i jak tu myśleć o przejściu na mm? Nie mówię, że teraz, ale nawet za kilka miesięcy. Każda próba podania butelki kończy się tak samo i już nie mam siły :/ Jestem tak wkurzona na położne, bo dałam sobie wejść na głowę głupia! Trzeba było od razu uczyć pić z butelki a teraz jak nie ma mnie kilka godzin to dziecko rzuca się na cycki jak oszalałe a ja mam wyrzuty sumienia, bo było głodne :( płakać mi się chce!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...