Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Martyna zaczęło się niewinnie, takie kłucie w prawym boku. Tak jak Olcia pisze, około tygodnia. Aż zabrała karetka i od razu na stół, bo groźba pęknięcia (zebrała się ropa).

Olciu ja jem wszystko. Nawet zupę ogórkową jadłam, fasolkę szparagową. Ale boję się nadal bigosu zjeść. I mam taką ochotę na śledzia w occie... Ehh, pomarzyć sobie mogę póki co :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Witam; )
Mam nadzieję ze mnie jeszcze pamiętacie, obiecuję się często odzywać; )
U nas w porządku, synuś grzeczny rośnie jak na drożdżach 2 tyg temu ważył 5. 5 kg i miał 64 cm; ) Dalej karmię tylko piersią. Jedyne co to mam problem z odparzona delikatnie pupa. Walczę już 3 miesiące i próbowałam już prawie wszystkiego.
Muszę Was nadrobić, żeby wiedzieć co słychać u każdej z Was. Cieszę się ze forum nie ucichlo; )

monthly_2015_10/czerwcowe-fasolki_36880.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5ei6ibpnmb.png

Odnośnik do komentarza
Gość czerwcowo-lipcowa

Dziewczyny czy ktoras z Was przerabiala opryszczke po pojawieniu sie Malucha? Mi dzis wyskoczyla i wiem, ze o tej porze roku bede miala co chwile. I jak sie nie przytulic albo nie ucalowac Synka?! Zawsze stosowalam krem, ale moze jakbym nakleila sobie ten plasterek compeed to moze wystarczajaco bym zabezpieczyla Malego przed zarazeniem? Bede wdzieczna za kazda rade...

Odnośnik do komentarza

Olciu Mały zasypia mi około 20-21. Przed spaniem daję taką gęstą dość kaszkę łyżeczką, zjada różnie- najmniej 80 ml, najwięcej zjadł 150. Ale tylko łyżeczką. Czasem jeszcze po wszystkim poprawi cycem i śpi mi do 1 lub nawet 3, potem budzi się koło 5 i o 8. Karmię tylko piersią więc nie mogę dosypać kaszki do mm.
Ja kupuję taką mleczno- ryżową kaszkę o smaku malinowym (wystarczy dodać wody i gotowa). Aleks odrzuca butelkę i tylko z musu czasem coś wypije więc nie zmuszam go. Ale za to w końcu polubił smoczka i pięknie zasysa go :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

No bo ja od rana odczuwam wlasnie takie kucie dziwne w prawym boku... Okres mi sie skonczyl niedawno, a biorę tabletki antykoncepcyjne, wiec to nie moze byc owulacja, i nie mogą chyba mnie jajniki kłuć. Ja nigdy nie mialam takiego czegoś, jak kłucie jajników gdy jest owulacja, a wlasnie przed pierwszym okresem po porodzie miałam. I nie wiem co o tym myslec... Bo tak mnie kuje, czasem bardzo. Tak az przeszywa .

Odnośnik do komentarza

Olciap gratuluję ząbków, szybko wyszły; )
Ewcik a probowalas karmić na lezaco? Jak mój się denerwuje i pręży to kładę go uspokoje zabawka i karmię na lezaco. Mniej widzi i mniej rzeczy go interesuje.
Chorowitkom życzę duuuzo zdrowka. Polecam do inhalacji isonasin septo synkowi pomógł w oddychaniu.
Dziewczyny któraś z Was ma problem z pupa? U nas próbowałam już sudocremu, alantanu, linomagu, maki ziemniaczanej, tridermu i nic... do przemywania waciki i woda.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5ei6ibpnmb.png

Odnośnik do komentarza

Justi90 my karmimy sie tylko na lezaco. Wiem ze dziecko pobudza najbardziej produkcje ale jwszcze sie ludze ze choc odciagnietym mlekiem go nakarmie. Strasznie mi zalezy na kp choc odciaganie to duzo wiekszy problem jesli chodzi o organizacje wszystkiego najgorzej wyjscie z nim na dluzej typu wyjazd na rehabilitacje zawsze karmilam przed wizyta aj cos musze wymylic zeby mm nie podawac.

Odnośnik do komentarza

Justi a próbowałaś tormentiolu?

Dziewczyny a tak z innej beczki- jak co roku dokuczają mi zatoki. Ropa sama spływa, ale jest tak gęsta, że ciągle mi krew z nosa leci jak próbuję opróżniać. Przepraszam za opis, ale co mogę zrobić w tej sytuacji, aby rozrzedzić wydzielinę? Nie chcę brać antybiotyku a na pewno lekarz mi go włączy, więc nawet nie idę do lekarza. Może ktoś coś? Jakieś domowe metody?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszkaimikolaj

Dziewczyny czy jak mój mały teraz powinien jesc mm 5razy dziennie a ja podaje mu już'' słoiczki'' i kasze to po prostu mam zastępować mu jedną porcje mm czymś innym czy dawac 5 porcji mleka i do tego ''sloiczki'' i kaszę. Sorrki za tak głupie pytanie ale wole mieć pewnośc czy dobrze robie.
MADZIUNIU co do maty to jedna z ciotek zaoferowala się ze maly dostanie na chrzest wiec zobaczymy. Bo jak bym miała sama kupic to kupiłabym taka jak masz ty:)

Odnośnik do komentarza

A nas niestety dziś nie zaszczepiono, może to i dobrze, a powodem jest właśnie ten problem z karmieniem. Pediatra dała skierowanie na wszystkie badania krew, kał, mocz żeby sprawdzić pod tym kątem. Maly słabo zaczął przybierać przez 12 dni 130 gr, a wcześniej potrafil w 3 tygodnie kg przybrać. Wiem że teraz już dzieciaczki wolniej będą przybierać ale taki spadek i ta niechęć do jedzenia musi mieć jakąś przyczyne. Ewcik a malutki w nocy też nie je?? Mnie te nocne karmienia jeszcze uspokajają bo tak żadnego przyrostu by nie było a spadek, bo Bartuś w nocy bardzo często budzi sie na jedzenie.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371juxm47mk.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny:)
My po szczepieniu, póki co żadnych efektów ubocznych, poza 2 godzinna drzemka:) jak nigdy.
Mała waży juz 6300, ale wagę startowa tez miała wysoka.
Dziękuję Wam za odp w sprawie nebulizatora.
Kati, ja też mam ci roku duże problemy z zatok ami, w ciąży udało mi się wyleczyć biorąc sinupret i psikajać często woda morską.
Czy chodzicie swoimi maluchami na basen?
Aniaradzia od kiedy można stosować metodę BLW?

Odnośnik do komentarza

U nas już 8 kg na wadze i przyznam, że jest co nosić...

Co do zatok to w ubiegłym roku na jesieni udało mi się uniknąć, ale jak byłam w 28 tyg ciąży to niestety brałam antybiotyk. A teraz zatoki same się oczyszczają ale wydzielina jest strasznie gęsta i przez dmuchanie nosa pękają naczynka i ciągle krew się leje. Może w aptece coś pomogą :/

Justi ja dostałam od pediatry receptę na pimafucort. Co prawda to steryd w połączeniu z antybiotykiem, ale od 3 miesięcy nie wiem co to odparzenie. Dobry jest też clotrimazolin.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Kati postaram sie pomoc, a wiec tak: ja uwazam, ze antybiotyk to ostatecznosc, dlatego jesli nie goraczkujesz i jestes ogolnie w dobrej formie, sprobowalabym na razie bez. Powinno sie rozrzedzac wydzieline, np acetylocysteiną, np preparat ACC-tu informacja nie stosowac przy karmieniu piersia gdy nie ma bezwzglednej koniecznosci, moze tez byc ambroksol, np Mucosolvan-tu informacja zachowac ostroznosc przy kp. Obie substancje sa z kat B w ciazy, wiec trudno powiedziec, ktora bezpieczniejsza przy kp, moze leksykon lekow Aniradzi powie wiecej :) jesli nos masz zatkany to trzeba obkurczac blone sluzowa, zeby odblokowac odplyw z zatok, najlepiej aerozol z ksylometazoliną, np otrivin, ale nie dluzej niz tydzien bo zanemizuje sie sluzowka nosa. Do tego inhalacje i ponoc swietny jest wspomniany wyzej sinupret. I duzo plynow.

Odnośnik do komentarza

Ciociuinko, ja bardzo chce zabrac malucha na basen, ale raczej nie szybciej niz bedzie mial 5 mcy.

Wow, Kati, toz to olbrzym :) synek kolegi ma 5 mcy i wazy 9 kg, w centylach jest gdzies w okolicach 90, karmiony tylko piersia ale za to je co chwile :) o ile ja moge isc z Beksa na spacer 3 godz, to oni musza wracac po godz na karmienie. A jeszcze dopytam o kaszki, te na wode maja w sobie mleko? Bo jak ja mam alergika, to pewnie nie moge podac? :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...