Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny.
Wszystkiego najlepszego dla roczniakow i dla wszystkich dzieci w dniu ich święta.

HM, mała strojnisia. Moja za to lubi torebki. Każda jest dobra żeby ją zarzucić na szyję i pójść.

Juli, gratuluję powrotu do pracy. Super że mały dobrze to zniósł.

Dw, cieszę się że wyjazd udany i te nocki w Italii. Nie chcę się mądrzyć i absolutnie do niczego nie namawiam ale z moich obserwacji wynika że po odstawieniu dzieci Duuuużo lepiej śpią np moja Ali. Albo tydzień starszy od niej chłopiec był cycoch jak największe cycochy z naszego forum. Potrafił rozerwać mamie bluzkę! I w nocy cyc co 1h i częściej. Od 2 tyg jest na butli i budzi się raz w nocy!

A u nas czwarty ząbek wyszedł. W końcu. Mała ma się dobrze tylko ze mną coś nie tak. Od pon próbowałam zrobić badania prenatalne. Poszłam w pon z całą familia a babka mi mówi że spoko tylko wizyta jest jutro. We wt idę już sama i robią mi zwykłe usg ciąży. Bo natakie ponoć się zapisałam. Ale jak chce to prenatalne mogę zrobić w środę prywatnie. Więc dziś się udało. I warto było płacić bo fachowo zrobione i wiem że będzie synek! :-):-):-) Tak się cieszymy z mężem! Widziałam jak mu się łezka zakrecila. Hihi

http://fajnamama.pl/suwaczki/a9vtqke.png

Odnośnik do komentarza

Emka to ja Tobie gratuluje!!super wieści!i podziwiam bo mnie chyba nie przekonuje ta opcja jedno po drugim;)u nas 5 lat roznicy.
HM Julianka no kobieta pelna parą!mnie to zastanawia bo u nas dom pelen lalek a Julek jak widzi samochod to az sie trzęsie.czy to w genach jest czy co;)
Ewelusik przemywaj roztworem nadmanganianu lekko różowym.mozesz tez octeniseptem na wacik i przetrzeć.i tak bym cie przygarnela;)ciekawa jestem co u Eli Wiktorka i jak Hania Wisienki

Odnośnik do komentarza

Siemanko!
Spieszymy z życzeniami dla Dorotki i pozostałych solenizantow. Już koncoweczka.
DW super, że chociaż na Ziemii Świętej Dorotka dala mamie odsapnac. Chusta przepiękna.
Emka gratuluję synka. Będzie parka. Juupi :-)
Fajnie, że powroty do pracy się udają. My chyba jednak jeszcze posiedzimy razem w domku.
Pozdrawiamy :-)
A Zielona jak reklamacja Attipasów?

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaandbasia

Dziewczyny! Zostało mi miesiac czasu na załatwienie becikowego wiem ze dość późno sie za to zabieram ale sporo zawirowań miałam, teraz kompletnie nie wiem jak sie za to zabrać
Pomożecie? Wy pewnie juZ dawno to zalatwilyscie :/

Odnośnik do komentarza
Gość Wisienka2

Czesc dziewczyny!
My rownież zyczymy samych radosnych chwil wszystkim dzieciaczkom :-)
Juli myslalam o Tobie, super, ze powrót do pracy nie był trudny i ze Julek sobie dobrze radzi. Nasze maluszki sa mądre i nie robia nam kłopotów. I tez jestem zdania ze wszystko mozna pogodzić, ja mam wrażenie ze po powrocie do pracy jestem duzo bardziej zorganizowana i ogarnięta (mimo ze zawsze byłam, ale po porodzie to juz różnie bywało..)
U nas super, Hanusia rosnie szybko, pokazuje juz kto rządzi w domu:) Ma 8 zębów, pieknie przesypia noce, budzi się dopiero jak ja wstaje do pracy. Poza tym jestesmy zdrowe, jutro mamy szczepienie, powoli planujemy juz wakacje.
Ewelusik a jak bliźniaczka? Chodzi juz? :)

Odnośnik do komentarza

Wisienka super ze tak Wam się układa :) ciekawe jaka ja będę zorganizowana jak wrócę do pracy we wrześniu :)

Bliźniaczka juz powoli orientuje się po co ma nogi he he Potrafi przejść cały korytarz na nóżkach ale jakby wcześniej wypiła " pół litra" :) :)

Dzisiaj T był u lekarza z Hania z tymi krostami, to jednak nie potówki a uczulenie na cos, tylko ze nie wiem na co: słońce? truskawki? kiwi? Ale wszystko juz jadla wcześniej a dopiero teraz uczulenie? Dali masc i zobaczymy. Biedna taka bardzo ja to swędzi, drapie się po tym :( Ach... Jak bym mogła to bym to od Niej zabrała na siebie :)

http://s1.suwaczek.com/201505134580.png

Odnośnik do komentarza

Hej.
Jestesmy, żyjemy tylko ciągle czasu brak. Wychodzę rano po 7 do pracy a po pracy wpadam do babci po Wiktorka i lecimy na spacer i wracam po 19. Później cos trzeba w domu ogarnac. Kolacyjka kąpanko i spać. Wiec na nic nie mam czasu.
U nas nadal cyc rządzi ale juz z tym nie walczę. Trudno taki mi się cycoch trafil to zniosę to dzielnie :-)
Przepraszam ale nic nie pamiętam.
Tylko tyle ze Emka będzie miała synka. Super !!!
H-m ale strojnisia :-) i chyba Hanka mnie pytala o wychowawczy. Jesli chodzi o te 400 zl z MOPS to można dorobić ale trzeba napisać oświadczenie ze nie koliduje ci to w opiece nad dzieckiem.
Co do becikowego. To szybko składaj wniosek z aktem urodzenia i zaświadczeniem lekarskim. Resztę teraz sami ( dochody ) weryfikują. A jak cos będą chcieli ponadto to cie wezwą.
Całuje was wszystkie dziewczynki i dzieciaczki. Jak będzie padac kiedys to doczytam.
Pa.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Tanna- dziękuje że pytasz :) Po jelitówce się ogarnęlismy tylko niestety kolejny weekend zmarnowany :/ aw tyg praca i tak to :p

H-M - cudna Księżniczka:) i make up już opanowany :D

DW - najlepszego dla Odsetki :) no i kolczyki fiu fiu poważna sprawa :D poka poka :)

Ela - sił dużo :) ja nie będę miała z MOPSu zasiłku. Ja się boję żeby mniez wychowawczego nie wywali jak dorobie :p

Emka - GRATULACJE - pareczka - bosko!!! :) a jak się czujesz? jakieś imiona już wymyślacie? :)

Ewelusiek - biedna Hania :/ oby szybko przeszło. U nas też jakieś krostki są na szyi ale nie drapie się.

Juli - gratuluje udanego powrotu do pracy :)

Wisienka - co planujecie na wakacje? :) jakaś zagranica? Polskie krajobrazy? auto? samolot? bo ja się nie mogę zdecydować :( powodzenia na szczepieniu :) ja się jakoś boje tego MMru a że Miś co chwile z gilami to się na razie nie wybieram :)

Marti - ale mnie wk**aś tym tekstem o trenerach! Lubisz robić zamieszanie. Powiedz mi dlaczego kiedy Majeczka mówi do Ciebie "językiem miłości" Ty wpychasz jej smoczek? Wrzucić Ci tu kilka artykułów o szkodliwości smoczka czy sama sobie znajdziesz? Uwierz mi że nawet jeśli Maja nie prześpi nocy bo ząbkuje - czy nawet 5 nocy -to nadal nie wiesz o czym mówisz. Na temat braku snu może wypowiedzieć się Ela, Wisienka, Anela, DW i troche ja. Tanna też swego czasu. Jeśli pominęłam jakiegoś człowieka- smoka to przepraszam ;) Więc nie wrzucaj tu takich zaj*stych tekstów. Myślisz że dziecko jest szczęśliwe jeśli nie przesypia nocy? Dziecku sen też jest potrzebny, nawet bardziej niż nam dorosłym. Jeśli dziecko ma problem z ssaniem piersi i płacze to źle że ktoś korzysta z doradców laktacyjnych? Ja wiem jak to jest i wiem jak zmienia się życie kiedy dziecko zaczyna przesypiać noc -moje życie, Jego życie,życie naszej rodziny jako całości. Dosyć że forum ledwo zipie to jeszcze się powkurzajmy. Ekstra! Mam dość tego tematu. Mam nadzieję że zakończysz już tą swoją wojenkę, szczególnie że Cię to nie dotyczy. I życzę Ci z całego serca żebyś nigdy w życiu nie musiała tego doświadczać.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza

Hanka -i nie wiem kto Ci kazal do roboty wrocic i nie spac przez dziecko? Po co Ci dziecko,skoro tak nie przesypiasz nocy, ze az sie musisz obcym zalic na forum. To ze nie pisze ze nie spie po nocach, to nie znacze ze Maja spi od 19 do 8! Puknij sie i wez zajmij swoim dzieckiem, bo nieldugo nawet nie zauwazy jak po nie przyjdizesz do tego zlobka gdzie daja fryty, czy tam do opiekunki!
I tak!!! Mam kurwa satysfakcje ze nie musze pracowac i moje nieprzespane noce, od moeisaca w zasadize, bo coagle jestesmy obie chore, nie odbiaja sie na innych ludziach.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

I tak dla scislosci - ani jednej nocy Maja nie lrzespala w calosci. Mam soe non stop zalic ze pol nocy cyc? Ze ledwo laze bo malo spi w dzien? Ze jestem z nia 24/24? Przeciez tak wybralam!!! To niczego nie zmieni. Komu sie nudzi i nie ma zycia, niech po mnie jedzie. Ja wole sie tu pochwalic nowa bluzka niz narzekac, ze mi ciezko.
Ale sie juz nie pochwale. W koncu nie pracuje, maz mnie utrzymuje, mam zajebiste zycie bez problemow matek polek!
A forum zdycha bo albo samo marudzenir albo kazda ma swoich pelno obowiazkow.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

Marti Hance chyba nie chodzilo o to aby ci dopiec czy cie obrażać ( z tym zlobkiem to przesadziłaś !!!!)
Ona chciała powiedzieć ze każdy ma swój rozum i nie ważne co piszą w necie kazda zrobi co chce.
Ja osobiście gdyby ktos mi dal cudowny sposób na odstawienie od cycka nie wahalabym się nawet chwili. I miałabym w dupie wszystko. Moje starsze dzieci ssaly do pól roku i są zdrowymi dorodnymi chłopakami. A ja miałam więcej sily. A teraz często zaczynam dzień od apapu i mocnej kawy. Nie wiem czy to takie zdrowe mleczko później.
No nic ja mowie za siebie i nikomu nie doradzam.
Marti ty tez się nie spinaj i przeproś Hanke za ten zlobek bo to bylo podłe !!!
To tyle !!! Lecę do roboty. Mysle ze dziecko mnie pozna jak wrócę. Ha!!Ha!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza
Gość Hankaa05

Marti - to Ty sie puknij. Nie napisałam ani słowa o pracy. Kacperek nadal sie budzi w nocy ale śpi po 3-4 god ciągiem i to tez mój mega sukces. I jestem szzesliwa że śpi taaaak długo bo wstawał co 30-45 min przez kilka miesięcy a w dzień prawie nie spał. I dlatego mnie wkurza jak któryś raz z rzędu negatywnie piszesz o trenerach snu. Fakt ze trener to złe słowo w tym przypadku. To ktoś kto pomoże i mamie i dziecku sie trochę przespać bo sen jest potrzebny do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania i z racji wykształcenia wiesz to lepiej niż ja. A na forum właśnie o to chodzi zeby sie żalić i chwalić. Bo my sie tu wspieramy jak u kogoś są trudniejsze chwile i razem cieszymy z sukcesów i małych przyjemności. I cieszę sie ze sobie bluzkę kupiłaś - bo mi tez przydalyby sie małe zakupy. I kurde lubię Cię i Twoja Majeczka jest boska ale wkurza mnie takie wsadzanie kija w mrowisko i robienie zamętu for fun. I gratuluje odstawienia smoka. I jesteś zajebista matka! Ale ja tez jestem i każda tu na forum taka właśnie jest! I jak pisze ze mnie wkurza Twój tekst o trenerze snu to nie wmawiaj mi ze pisze tez o tych fyfnastu innych rzeczach które napisałaś bo nie pisze. Pisze tylko to ze mnie wkurzają Twoje teksty o trenerach snu i ze nie wiesz jak to jest wstawać co pół godziny przez kilka miesięcy. i nic mi więcej nie dodawaj bo nie pisze o pracy, żłobku, mężu czyimkolwiek, o tym kto chory i kto kogo utrzymuje ani o wszystkich innych problemach tego świata. I tyle i zdrówka duzo dla Was. Bajo!

Odnośnik do komentarza

Aha a o smoku wspomniałam bo mnie to nie dotyczy wiec łatwo mi sie w tym temacie wymądrzać :) Kacperek nigdy nie ciągnął smoka ale to żaden sukces - to taki egzemplarz ;) i każde dziecko inne ale to prawda oczywista :) i cieszę sie ze mi i Wisience udało sie przerwać ten maraton nocny ale Wiktorek, Dorotka i Zuzienka to duzo trudniejsze egzemplarze i bardzo trzymam za Was dziewczyny kciuki. Żebyście i Wy jak najszybciej doświadczyły odrobiny snu! Buziole for ol! I pisać ma forum bo ledwo zipie ;) a Ty zielona sie telefonem nie wykręcaj ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza

z racji tego, że to ja wprowadzilam temat dobrej nocki na forum również chce chce się wypowiedzieć.

Martin czemu tak mocno się idealizujesz?i wybarwiasz?nie popelniasz błędów przy coreczce?ja popelniam i to wiele....Ale szukaM rozwiazan.Skoro piszesz,ze jest Ci ciężko to czemu nie chcesz sobie pomóc?czemu chcesz żeby Maja patrzyła na matkę zombie,zdesperowana,zmęczona?bo jestes najmadrzejsza i wiesz najlepiej jak zająć się swoim dzieckiem?skoro tak czemu nie spicie?no moze jednak nie wiesz ?

To,że Ty nie korzystasz w pomocy innych, zlobkow, czy trenerów snów to spoko. Nie dokuczaj,nie dogaduj innym chociaż.

A teraz zbieram się do mojej nowej świetnej pracy,a mój synek idzie do swojej mega niani,która zrobi mu pyszny,zdrowy obiadek... Tak kocham mojego synka,kocham swojąprace,realizuje ssię.... dziękuję pozdrawiam Kasia:-)

Odnośnik do komentarza
Gość Hankaa05

[quote="marti87"]Hanka -i nie wiem kto Ci kazal do roboty wrocic i nie spac przez dziecko? Po co Ci dziecko,skoro tak nie przesypiasz nocy, ze az sie musisz obcym zalic na forum. . [/ quote]

Ty naprawdę napisałaś po co Ci dziecko? Opanuj sie trochę!

Odnośnik do komentarza
Gość Wisienka2

Muszę i ja coś dodać, bo po prostu aż nie wierzę w to co przeczytałam przed chwilą.
Marti wyluzuj i opanuj swoje emocje, które na pewno wynikają właśnie z Twojego zmęczenia i niewyspania.
Wszystkie jesteśmy zajebistymi matkami dla swoich dzieci i to co napisałaś Hance naprawdę było podłe. To forum niejednokrotnie podnosiło mnie na duchu, dziewczyny są cudowne, wspierają jak tylko mogą, każda z nas miała i ma swoje problemy, dla wielu z nas macierzyństwo jest czymś zupełnie nowym i dlatego fajnie jest dzielić się swoimi przemyśleniami z innymi, a Ty nie pisz tak jak dzisiaj, bo jeśli ponoszą Cię nerwy, to lepiej nie pisać wcale.
Każda z nas robi jak uważa i na pewno każda chce dla swoich dzieci jak najlepiej. To naprawdę było niefajne co piszesz, mogłabym też tutaj dopiec swoimi przemyśleniami choćby na temat tego że Majeczka na co dzień jest tylko z Tobą, ale po co? Nie mam w tym żadnego celu, nie jestem taka i swoje przemyślenia zostawiam dla siebie.
Dlatego nie spinaj się tak, wyluzuj bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.
Hanka, Hania tak jak Kacperek, też nigdy nie chciała smoczka - ale ja to akurat uważam za sukces, bo jej go nigdy nie wciskałam :) Moje dziecko jak będzie większe, pewnie będzie czasami coś jadło z McD, bo ja akurat lubię tam coś zjeść, ale bez przesady - w życiu ważne jest, żeby zawsze znaleźć balans :) Miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza

O kurcze, chyba nie trafiłam w dobry moment, ale chce się pochwalić, że jest 9:05 a Filip dalej śpi. Miał tylko dwie pobudki i jestem mega hepi z tego. Ja ogarnieta i z chwilą dla siebie :D
Co do pracy, żłobka itd., to nie każdy niestety ma możliwość wyboru. A nawet jeśli, to czasem siedzenie z dzieckiem przez kilka lat też nie jest idealnym rozwiązaniem.
Jest 9:08 i dziecko się budzi ;p, więc odezwę się potem.

Odnośnik do komentarza

Rety, dziewczyny, wyrwalyscie mnie z letargu.
Po pierwsze - ja lubię żalic się i chwalić na forum ;) no bo komu mam marudzić o teściowej? Mężowi? Tutaj albo ktoś skomentuje, albo oleje, ale mi jest lżej, bo wyrzuciłam z siebie swoje żale. O to chyba chodzi? Więc zupełnie nie rozumiem takiego przytyku .... :/
Po drugie - są dzieci i dzieci. Czy to wina matki, że dziecko uwielbia kp? Czy to wina dziecka, że matka chodzi jak zombi? Można krytykować i wytykać, wprost albo przez aluzje, ale po co? Żeby poczuć się lepiej? Żeby się dowartościować? Żeby...? No właśnie po co? Ratunku, czy w naszym życiu aż tak brakuje silnych emocji, że same je sobie fundujemy na forum???
Po trzecie - ja też we wrześniu chcę wysłać dziecko do przedszkola. Czy jestem/bede wyrodną matką? A czemu? Dziecko pozna inny świat. Nauczy się współdziałania, dzielenia, BYCIA w większej grupie rówieśników. Plac zabaw to chwila, a przebywając kilka godzin dziennie z innymi dziećmi będzie w zupełnie innych sytuacjach niż byłoby to że mną. I wcale Nie twierdzę, że będzie tak super cudownie. Bo na początku pewnie będzie tragicznie i będziemy obie ryczeć. Ale to jest mój wybór. Na razie moja córa jest dzikusem o chcę to zmienić. I chcę wrócić do pracy. Co zrobią inne mamy - to ich decyzja. Krytykować je czy chwalić? Nie mam prawa. Docenić, że miały siłę i chęci zostać w domu, albo pójść do pracy? TAK! Bo przecież już dawno zgodzilysmy się tu wszystkie, że nie ma idealnego wyjścia.
Po czwarte - no nie można TAK O kogoś obrażać. Jesteśmy w końcu dorosłe, a okres podstawówki ( czy u niektórych gimnazjum ;). ) mamy dawno za sobą.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv738twq9e2y.png

Odnośnik do komentarza

Attka,gratuluje!!!! To się nazywa piękny poranek! Oby więcej takich! A moja panna właśnie zalicza pierwszą drzemkę ;)
Emka, gratuluję chłopczyka!!!! Ja też marzę o parce ;) ech, może kiedyś ;)
Ewelusik - my od zawsze meczymy się z kostkami na szyi. Uczulenie zawsze pokazuje się właśnie tam - i to z jednej strony. Buzia czysta, ciałko czyste, a szyja zaczerwienienia. Nam pomagają kropelki Zyrtek. Ale jeżeli u was to potówki, to najlepiej przemywać, tak jak pisały dziewczyny.
Hm, panna gotowa na wybieg!!! Śliczna!
Dobra wróżko, kiedy dowiemy się, czy Franciszek skutecznie wstawił się za wami? Przepraszam, że tak wprost pytam.... ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv738twq9e2y.png

Odnośnik do komentarza

Zielona pisz co u Was?
Emka- REWELACYJNIE!!! Tak sie ciesze waszym szczęściem:-* Gratuluję i dalej trzymam kciuki. Właśnie-myślicie już o jakimś imieniu?
Rusanka- niestety nadal nic. Może jak ciotka mnie opuści to coś zaskoczy ;-)
Ewelsik- oby to nic ciężkiego, liczę ze przejdzie :-*
Hanka- dla mnie Ty i kazda z nas jest super matka i nie masz obowiązku się tłumaczyć komukolwiek! :-*
Attka to ja cię dziś przebije :D:D Odsetka poszła spać o 20 i ja ją obudziłam na karmienie o 1 w nocy bo cyce chciały mi wybuchnac! :D kolejne pobudki o 3 i 5 wstała o 6 :D ale czuje się jak nowonarodzona! I widzę ze jej też lepiej! Oby tak zostało :D
I to bez DobrejNocki- czekamy na wolny termin ;-) Jak zmienić trener na doradca to będzie ok?
Marti-jako że to ja potrzebuje skorzystać z usług trenera napiszę Ci że nie ruszył mnie ten obrazek. Czemu? proste: Nie każdy wychowuje dziecko wg tej SZKOŁY wychowania co Ty. Czy przeczytanego artykułu. Nie będę Cię krytykować za to co napisałaś, ale uważam że przesadzilas! I tak jak któraś napisała- to ze szukam pomocy i umiem o nią prosić nie jest oznaką słabości czy bycia złą matka- swiadczy o tym że jestem świadoma popełnianych błędów i na tyle dojrzała by to zmienić. Masz gorszy dzień i masz prawo o tym pisać, ale nie wolno nikogo obrażać!
Zdrówka i siły dla Was:-* bo z tego postu wnioskuje że jest Ci bardzo ciężko- pamietaj że jak się nam pozalisz to zawsze pomożemy i wesprzemy :-*

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...