Skocz do zawartości
Forum

Październikowe fasolki


Kinga1982

Rekomendowane odpowiedzi

Chaotic dzięki za radę odnośnie octaniseptu, spróbuję.

Martucha, AniaC super że wszystko w porządku z brzuszkami, oby tak dalej dziewczyny, przecież już nam dużo nie zostało.

Moni, nie martw się na zapas (choć ja się zawsze martwię- ale to taki charakter) możliwe właśnie, że mała jest drobniutka bo taka jej uroda.

Pysiak, zdrowia życzę:)

Rożek przyszedł, piękny jest i starannie uszyty, to był dobry zakup.

Kalijka pochwal się co tam w paczce miałaś fajnego.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371u9g66oyk.png

Odnośnik do komentarza

Moni wszustko bedzie ok. Ja znam taka dziewczyne ktorej synek a potem corcia tez tak do 1800 urosli w brzuchu bo cos im sie stopowalo w pepowinie ale po porodzie szybko nadrobili i sa zdrowymi maluszkami.

Dziewczyny jak to jest z tym czopem sluzowym czy to moze tak na raty wuchodzic bo juz 3 dzien mniej wiecej o tej godzinie mam taki wyzut gestego zoltego sluzu? Kurcze a jak to ten czop?

I czytalam ze to jeden z symptomow i tez ze w nocy czesto sie wstaje. Ja juz dwie noce co chwile sie budze na siku.

Dziewczyny co juz rodzily jak to jest z tymi obiawami przed porodem?

http://www.suwaczki.com/tickers/74dii09kqtlwealj.png

Odnośnik do komentarza

Karolina, ja nie wiem za bardzo jak to jest, bo ja miałam poród wywoływany, nawet nie wiem kiedy i w jakich okolicznościach czop odszedł, ale ponoć jest on podbarwiony krwią, ale czy tak musi być to nie wiem.
Co do śluzu to mi też takie gęste kupki śluzu wypadają, ale moja gin mnie uspokajała, że to normalne.
Ja też co chwila jestem w ubikacji, a rano często mam biegunkę i zawsze mężowi truję, że chyba już rodzę:) też się boję.

Własnie spakowałam swoją torbę do szpitala, dla Olka już mam poodkładane rzeczy, tylko wypiorę i do torby włożę i jestem gotowa.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371u9g66oyk.png

Odnośnik do komentarza

Moni, moja kolezanka urodzila w 38 tygodniu dziewczynke 1700, okazalo sie ze lozysko nie pracowalo jak nalezy i mala od jakiegos czasu nie rosla. Teraz ma 7 miesiecy i waga przewyzsza wiele innych niemowlakow :-) Trzymam kciuki, zeby wszystko bylo dobrze.

Esska, ja tez mialam kleszcza, ale nic z tym nie zrobilam, wyszlam z zalozenia ze skoro juz przeszlam borelioze to mi nic powaznie nie grozi. Ale moze zle zrobilam...?

Sweet, trzymaj sie, kazdy ma czasem takie dolki i wszystko sie zwala na gloee, w ciazy dochodza hormony i naprawde bywa nieciekawie. Ale glowa do gory, niedlugo maluszek wszystko wynagrodzi!! :-)

Kinga, dobrze, ze sprawdzilas jak z tymi wodami, ja o Karowej slyszalam, ze absolutnie masakra jesli chodzi o porod i opieke nad kobietami, ale z kolei super neonatologia itd. Tez sie tam nie wybieram ;-) Ja chyba jak Karolina, na Madalinskiego jednak. Albo na Solcu ;-)

Tyszanka, bidulko, na Ciebie tez taka przygoda spadla szpitalna :-( Dobrze ze nic powaznego, odpoczywaj ilr wlezie. A jak pierscionka nie da, to tylko tego Twojego wielka strata!! O! ;-)

Chcialam wiecej napisac, ale tyle tych postow, ze naprawde czlowiek nie nadaza. Dziewczyny, juz nieduzo zostalo (choc ja jestem w ogonie ;-)) wiec trzymajcie sie dzielnie, szczegolnie te w szpitalach czy lezace.. Musi byc dobrze!!! :-)))
My juz wrocilismy znad morza, bylo cudownie, maly lepiej spal, naprawde wypoczelismy. Choc w tym czasie mialam urodziny i nikt z todziny meza nie zlozyl mi nawet zyczen, troche mi przykro bylo... Fajnie by bylo miec super tesciowa i cieply kontakt, troche mi tego brakuje.

Odnośnik do komentarza

[quote="kamamama"]
Kinga, dobrze, ze sprawdzilas jak z tymi wodami, ja o Karowej slyszalam, ze absolutnie masakra jesli chodzi o porod i opieke nad kobietami, ale z kolei super neonatologia itd. Tez sie tam nie wybieram ;-) Ja chyba jak Karolina, na Madalinskiego jednak. Albo na Solcu ;-)

To fakt na Karowa nie wróce.
Coreczke 10 lat temu rodziłam na Madalińskiego - wody mi odeszły w 34 tygodniu (pierwsze dziecko), KTG nie zapisywało skurczów - a miałam tylko parte z brzuch nic nie czułam - wiec traktowano mnie jak 22 latkę która nie wie co to poród...
Rodziłam na sali jednoosobowej (opłaconej)... Córcia zdrowa 52cm 2350gr 10 punktów... Ale w 1 dobie trafiła do inkubatora - matka zagłodziła dziecko - mała nie płakała nie budziła sie kazały jej nie budzic tylko czekac az dziecko samo poporsi o pokarm - a jak poprosiło po 7h to okazało sie ze ja ja nakarmiłam 15ml mleka - wiecej nie miałam - prawie ja zagłodziłam - WTEDY TO BYŁA ZEROWA OPIEKA POŁOŻNYCH.
Teraz nie wiem jak jest ale planuje porod na Żelaznej lub Inflandzka - nie odsyłaja i sale sa jednoosobowe. A na Madalińskiego to wiem ze mozna trafic na salke z przedzielonym parawanem - a wtedy to mało intymnie jest :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zud33e3kqcylyn7d.png

Odnośnik do komentarza

Moni-
kuzynka mojego Szymka urodziła 2 miesiące za wcześnie właśnie dlatego że chłopczyk nie rósł, jak się potem okazało przyczyną było zwapnienie łożyska po przebytej, nieleczonej grypie. Mały w dniu porodu miał 1700 gram, teraz ma roczek i jest super chłopakiem, nie widać żadnych cech wcześniactwa czy małej wagi. Głowa do góry:*

Odnośnik do komentarza

karliczek, a był to poród wywoływany czy po prostu dziecko pospieszyło się samo na ten świat? Kurcze...mam nadzieję, że donoszę do terminu...chociaż skurcze mnie nie opuszczają, nawet podczas leżenia, ale gin. sprawdzała w poniedziałek szyjkę, to stwierdziła, że jest długa i zamknięta...sama juz nie wiem co myśleć...ale dziękuję za dodanie otuchy :*

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sgu1r2oscelcr.png

Odnośnik do komentarza

Ania C, Karolina, my też braliśmy ślub 8.09 - w tym roku 7 rocznica :)
Nie wiem czy będziemy obchodzić, bo idę 1.09 z Olą na kolejne testy alergiczne, zobaczymy jak długo nam zejdzie w szpitalu. Jednak jak uda się to zrobię kolację w domu albo gdzieś wyjdziemy.

Martucha, Ania C - gratuluję udanych wizyt i super, że z maluchami wszystko w porządku :)

Monia, trzeba być dobrej myśli. Mam nadzieję, że na kolejnej wizycie będzie ok. To mało pocieszające, ale może taka uroda malutkiej, nie wszystkie dzieci muszą być duże. Ciekawe, że lekarze nie czepiają się jak dziecko jest większe niż tydzień ciąży.

Kinga, faktycznie jakaś porażka z personelem z tego szpitala i procedurami bez diagnozy. Na szczęście jest ok. i to najważniejsze.

Karolina, czop może odchodzić częściowo lub w całości, jest on galaretowaty przezroczysty lub biały i podbarwiony krwią. Mi na porodówce czop odszedł w całości, a zaraz potem wody.
Jedno z uroków III trymestru to częste siusianie. Ja w nocy wstaje 2-3 razy, w ciągu dnia też częściej biegam.
Objawy mogą być różne, mnie obudziły skurcze i ból podbrzusza, co chwilę biegałam na kibelek, bo zaczęło mnie czyścić. Kursowałam ok. 1 h łazienka - łóżko i mierzyłam częstość i długość skurczy.

Esska, ja do wózka będę ubierać w kombinezonik i przykrywać kocykiem. Na zimę może pomyślę o śpiworku + ew. kocyk, bo mały będzie młodszy niż jak była Ola o tej porze roku, bo ona z czerwca. Wtedy ją ubierałam w kombinezon i przykrywałam grubym kocykiem, jak temperatura była niższa (tak do - 10* C), to jeszcze przykrywałam dodatkowo cienkim kocykiem, na to pokrowiec od wózka. Mała nigdy nie była ani wychłodzona ani zgrzana.

Kamamama, fajnie że wyjazd był udany :)

Jutro rano mam wizytę u chirurga, więc czas ewakuować się do łóżka. Spokojnej nocy :)

http://www.ticker.7910.org/as1cRfg0g000000MjA3ZHw1MDkxNzFkfEtvbnJhZCBtYQ.gif
http://www.ticker.7910.org/an1cHnX0g000000MTA3NzdkfDU4OTUyMDFkYXxPbGdhIG1h.gif

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamusie.
Dziś fajne ochłodzenie,w nocy padał deszcz więc miałam też chłodniejszą noc.
Dzięki za porady. Porozmawiam z mężem i zobacze co mi powie.
Nalatałam się wczoraj to dziś mam wolniejszy dzień .
Popatrzę na allegro wyprawki dla malutkiej i dla siebie kilka rzeczy do szpitala.
Mamom które mają mieć dziś wizyty- samych dobrych wieści życzę.
Miłego dnia dziewczyny.

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqyx8djmshckqs.png]

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny...

Wczoraj was czytałam wieczorem ale nie miałam już sił pisać. Trochę poszalałam jak przyszła wyprawka - odezwały się plecy i brzuszek napiął. Po południe było leżące bo przed 18 miałam jechać do koleżanki po ciuszki i trzeba było się zregenerować. Ten też zakup się udał sweterków, spodni, pajacyków itd mam już trochę na później.Pozostało tylko poprać i poprasować i gotowe.

Tyszanka mam nadzieje,że film da radę:) mi się najbardziej druga część podobała, później pierwsza, trzecia naciągana.

Mika: tak jak piszą dziewczyny każda z nas ma chwilę zwątpienia w sprawie swojego wyglądu więc i nasze libido spada. Skoncentruj się na tej części swojego ciała, którą ci się najbardziej podoba:))) plus komplemeciki męża i będzie się dziać:)))

Iwa- super mąż wymyje:)nie martw się nic, a teściowej najlepiej niech on powie,że to nie najlepsza pora dla Ciebie na odwiedziny.

Sensuana25- nie przejmuj się tym okropnym babsztylem- proszę cię. Jakaś nawiedzona teściowa.Zlej ją i nawet nie myśl o tym co powiedziała. Sorry ale ludzie to mają posra.... w głowach. Co do badań cieszę się ,że wyszło ok. Jesteś pod kontrolą i nic się nie martw na zapas. Będzie dobrze. Już my tu forumowe ciotki ślemy dobrą energię........:)

SweetBobo- podobno normalne pod koniec ciąży są duże wahania nastrojów. Jedne faktycznie dopada inne nie. Nie przejmuj się kochana będzie wszystko dobrze:)Zgadzam się z Esską a może akurat wpadnie któraś z nas na rozwiązanie twoich problemów chociaż troszeczkę.

Karolina- tak wyprawka udana jeszcze jakieś drobnostki ale to dla mnie i gotowa.

Milka75- super ,że już jesteś:)cieszę się z twojego domku. Powolutku sobie wszystko zrobicie i będzie pięknie:) Miłoszek rośnie zdrowo i to najważniejsze.

AniaC-gratuluje zdrowej córeczki. Bardzo się cieszę,że wszystko w porządku:) Nasze gwiazdeczki widzę tajemnicze są:))

Pysiak: nie stresuj się 30:) będzie dobrze. To Wasz wyjątkowy dzień i tak o tym myśl:)))

Martucha88- również gratuluję zdrowej i dużej już Hani.:) teraz odpoczynek i relaks do końca ciąży. Do mnie jutro przyjeżdża synek siostry na 3 dni. Ciocia będzie od zajęć plastycznych i gier, a wujek od wszelkich zajęć ruchowych.

Moni85-tak jak dziewczyny piszą na pewno wszystko się unormuje. Nie martw się będzie wszystko dobrze:)

Kinga1982- współczuje takiego podejścia lekarzy. Po prostu żenada.pl nic więcej nie powiem bo wstyd...Przynajmniej wiesz co jest i możesz być spokojna.

Esska- w paczce przyszła mi pościel 3 komplety( najlepszy nr bo okazało się,że zamówiłam dwie identyczne- przy mojej przytomności rano to się nie dziwię:))) prześcieradła,pieluchy tetrowe, flanelowe, wszystkie te akcesoria higieniczne, okrycia kąpielowe, butelkę jedną zamówiła plus szczotkę do butelek,smoczki 2, kosmetyki, plus zamówiłam sobie po jednej parze na sprawdzenie pajacyka, półśpiochy, body i skarpeteczki. Dziś będzie część prania -ale cieszę się bardzo.Co do wożenia dziecka w wózku dokładnie tak jak Karolina mam wyposażenie:)

Mam nadzieję,że nikogo nie pominęłam. Właśnie miałam telefon od siostry, że u mnie w rodzinnej miejscowości przeszła trąba powietrzna. Dzwoni,żebym się nie martwiła bo u taty się nic nie stało. Linie energetyczne zerwane, dachy też teraz szacowanie strat, popalony sprzęt. Będę potem dzwonić do taty bo teraz pojechał do kolegi ładować komórkę bo na wyczerpaniu. Makabra jakaś co się dzieję:((( te cholerne upały....

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh3714i267vtp.png

Odnośnik do komentarza

Hejj dziewczyny uwielbiam chyba takie chłodne nocee:D
Wiecie co do Greya mi sie podobała 2 część taaa pierwsza i trzecia była nie do zniesienia wkurzało mnie nastawienie Anastazji ... Jeżeli któraś chciałaby porównać Greya z Crossem to dajcie znać wyślę Wam na emaila wszystkie 3 części :D Może Wam się wydawać, że są bardzo podobne ale Cross jest lepiej napisany lepiej opisana jest historia :D Normalnie dałam czadu czytanie 3 tomów w tydzień:D:D

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry mamusie, ja w końcu wyspana jak nigdy. Wczoraj złapałam doła wieczorem i się naryczałam, ale lepiej mi się po tym spało, do tego całą noc deszcz padał. Od 6 musiałam czekać głodna na oddanie krwi, jak ja tego nie lubię. Do mnie ma dzisiaj przyjść paczka z pościelą :)

AniaC i Martucha fanie, że wizyty udane i dzieciaczki zdrowe :)
Kinga1982 współczuje wizyty w szpitalu, najważniejsze że z wodami wszystko dobrze.
Moni trzymaj się , będzie dobrze trzymam za Was kciuki.
SweetBobo uśmiechnij się do brzusia i nie dołuj za bardzo , dasz radę z przeciwnościami losu.
Pysiak ty się tak nie spiesz i zaciskaj nogi.
Kaliijka dobrze, że tacie się nic nie stało. Maskara co się u nas dzieje.

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09kmgcadk7p.png

Odnośnik do komentarza

Karolina24 tak to ja chciałbym zaprosić do FB.

Nie mogę namierzyć która z Was pisała o libido i tarczycy.
Mam niedoczynność tarczycy i biore przypisane leki Eutyrox N50. Brałam je przez pierwszą ciążę. A teraz zrobili mi dodatkowe badania na tarczyce i wyniki mam dobre więc nie wiem czy to dzięki tej ciąży "naprawiła" mi się tarczyca chwilowo? Przecież endykrynolog powiedział mi że tego się nie da wyleczyć że przez całe życie bede brała leki.

Byłyście już na porodówce na rozpoznaniu czy nie wybieracie się wcale?

Odnośnik do komentarza

Kalijka często tam u Taty są takie anomalie pogodowe?
Przerażające...
Seansuana25 wczoraj wieczorem zaczęłam czytać pierwszą część Crossa. W nocy budziłam się i korciło mnie by zapalić lampkę i poczytać,ale mąż pewnie by się zdenerwował.
Książka jest bardzo wciągająca. A ściągnełam wszystkie 3 części z Chomikuj.pl mam je w pdf. Czyta się jednym duszkiem.
Choatic coś się dzieje nie tak że załapałaś doła czy po prostu zebrały sie na to wszystkie czynniki,pogoda itp?

Odnośnik do komentarza

Mika- mi też go teraz endokrynolog przepisał. Mam brać po pół tabletki żeby to ft4 podnieś bo minimalnie poniżej normy. Na szczęście nie stwierdził niedoczynności, tarczyca ok jak robił usg.'

Nie dotarłam jeszcze ale się wybieram zobaczyć porodówkę:)

Chaotic- dokładnie makabra jakaś. Przeszła ta trąba mała na mojej ulicy ale wcześniej jakiś niecały km od mojego domu.Taki pas -właśnie brat dzwonił, dachy pourywane drzewa na pół i czekają na prąd.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh3714i267vtp.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...