Skocz do zawartości
Forum

Październikowe fasolki


Kinga1982

Rekomendowane odpowiedzi

Karliczek, to z moim młodym Twoja córcia by się zgadala, Twoja raz się napiła baniek a mój wręcz uwielbia ten smak, tylko szkoda, że nigdy ich nie wyrzygał, może wtedy by sie opamiętał.

Iwa, ja zęby olałam do po porodzie, mam dwie wypadnięte plomby, ale nie boli nic.

A ja właśnie na porodowce czekam na moja gin, ktg mi zrobi i pewnie się dowiem kiedy cięcie :-)
Ależ tu się drą, biedne rodzące. Ja tez z Piotrkiem się darlam jak glupia.

Aska, dzięki za info o mleku na zgage, niby najprostsze rozwiązanie a jeszcze tego nie próbowałam.

Odnośnik do komentarza

Karolina i Anulka- gratulacje z okazji rocznic- dużo zdrowia i miłości Wam życzę.

MamaMałgosi-zgadzam się z magdaleną3 :) dużo wody pić plus żurawina.Mimo iż wychodziły mi czasem bakterie w moczu obyło się bez poważniejszych infekcji.

SweetBobo- ja już po trzymam kciuki za Ciebie:)))

Małyszok-piękne zdjęcia:))

Teraz napiszę jak po wizycie.Czeka mnie jeszcze jedna- wyznaczył mi na 26 września. Zacznę od Gabrysi- waży 3028g. Niestety dalej położenie miednicowe główka dalej u góry. Niby główka jest troszkę większa ale to przez to,że dziecko jest tak ułożone. Nie jak w przypadku gdy jest skierowane główką w dół bardziej stożkowa. Wierzę mu na słowo choć przyznam troszkę się wystraszyłam. Poza tym wszystko ok. W końcu i jak dołączam się do skracających szyjek. Mam leżeć i się nie forsować przez najbliższe dwa tygodnie. Mamamałosi tak jak pisze Swetbobo uważaj i oszczędzaj się się. Ja podobnie jak Sweety pedantka -do mojego też mówię tylko zetrę kurze a lecę z całym sprzątaniem jak go nie ma. Mimo,że nie mam z nim problemu bo wszystko zrobi i jeszcze gotuje to nie potrafię usiedzieć na miejscu. Ale teraz Gabrysia najważniejsza więc będzie total lenistwo=sofa,książka, film, muzyczka i nic poza tym:))))Cieszę się że dla maleństwa sobie wszystko przygotowałam, Mój teraz pojedzie zamówić tylko wózek i finito.
Wstępnie termin na cesarskie cięcie umówił na 7 październik, a 6 do szpitala. Do 25 września mam brać magnez potem odstawić. Możliwe,że może zacząć się wcześniej więc kazał pamiętać o ułożeniu dziecka z ostatniego usg. I koniecznie teraz dużo wypoczywać żeby te dwa tygodnie jeszcze malutka posiedziała. Wg średniego wieku ciąży jestem na 37 tydzień i wg usg może być termin na 2.10. Łożysko i wody płodowe ok. Prosiłam żeby sprawdził bo oprócz niewielkich upławów z rana często mam niewielką mokrą plamę na majtkach albo jak dłużej posiedzę na krześle to to samo. Na szczęście nic nie wycieka po prostu mała uciska na pęcherz. Pytałam o ktg kiedy mam iść. Powiedział,że jeśli wszystko jest ok to nie mam się co spieszyć. Będziemy robić przepływy jak coś go zaniepokoi to na pewno będzie kierował. I tak z mojej listy pytań na każde odpowiedział. Faktycznie teraz zlecił badania na toxo plus mocz i morfologię.

Chyba wszystko wam napisałam:))

A ... odebrałam okularki więc do szpitala jestem gotowa:)))

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh3714i267vtp.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dziewczyny :* W sumie nie pomyślałam o tej żurawinie, a kiedyś oglądałam cały reportaż o żurawinie i jej działaniu! Jutro wyślę męża do sklepu, dzisiaj odwiedziliśmy tylko lekarzy, że padamy.

Tyszanka - ja większość rzeczy dla dziecka kupowałam przez allegro. W sumie taniej, z dostawą do domu i jak znajdziesz jednego sprzedawcę to kupisz rzeczy i dla siebie do porodu i dziecka - a przesyłka jedna.

Jak ktoś by chciał to mogę polecić sprzedawcę u którego kupowałam stanik do karmienia. Zapłaciłam za niego 23 PLN, a jest bawełniany z zapięciem klik-klak i bardzo wygodny. No i rozmiarowo dobry, a potrzebowałam 70F…. Nie chciałam kupować drogiego, bo te do karmienia podobno szybko się niszczą.

Malyszok - przepiękne zdjęcia! Super, że zrobiliście je samodzielnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjwkvy5nj3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Melduję się, że jestem po wizycie!

-ciśnienie: 110/70
-waga: 70 kg ( +2kg od ostatniej wizyty)
-waga Kubusia: 2700 więc prawie 3 kg :D Jestem przeszczęśliwa :)
- ułożenie :główkowe, więc super.
Główka prawie w kanale rodnym :)
-szyjka: mam rozwarcie!! Lekarz powiedział, że niewykluczone, że w tym tygodniu urodzę! Matko święta!
Gdybym jednak nie urodziła do 23 września, to mam zadzwonić do niego i 24 września stawić się w szpitalu.
-skurcze: brzuch dziś mnie boli od samego rana. No-spa nie pomogła. Mam ciągłe twardnienia...u lekarza to samo, ale to dobrze, bo przynajmniej widział :P
-ruchy dziecka: teraz trzeba zwracać szczególną uwagę na ruchy dziecka. Powiedział, że w razie gdybym nie czuła to nie zastanawiać się i na szpital pod ktg. To bardzo ważne.

Nie wiem co jeszcze...chyba najważniejsze informacje przekazane.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Ja tez jestem po wizycie.
Wszystko ok. Mała waży 2560g. Łożysko ma drugi stopień dojrzałości, jest młodziutkie :) Jedyne czym mogę się niepokoić to że wód płodowych jest na granicy, za mało piję. Muszę wypijać 2-3 litry wody dziennie. Podpisałam umowę ze szpitalem bo chcę rodzić w prywatnej klinice, tam gdzie chodzę do lekarza. Miałam dziś pobrany wymaz z pochwy. Pod koniec tygodnia mam się zgłosić na KTG i oni ustalą jak często mam się zgłaszać na KTG.

Odnośnik do komentarza

Klaudia dzwonilam. Lekarz powiedzial ze musze pilnowac stalych godzin przyjmowania leku bo jesli nie to moge miec rozne stezenie leku w ciagu dnia i stad takie roznice. Powiedzial, zebym dzis zaobserwowala czy wszystko bedzie okkk, jak tak to mam utrzymac godziny przyjmowania leku jutro i tez obserwowac. A jak cos bedzie nie tak to mam jechac do szpitala. Poki co jest dobrze, cisnienie mam lekko podwyzszone bo 140/85 ale to dlatego ze za godzine mam wziac tabletki. Zobaczymy jak bedzie jutro. A Tobie co powiedzial? Wszystko dobrze?

Sweet o kurna :D to juz niedlugoooo :D ciekawe kto nastepny? ;)

Zosiaaaaaa jak tam wizyta? :)

Fajnie ze kazda mama zadowolona z wizyty :) trzymam kciuki za maluszki :)

Malyszok slicznie wygladasz na tych zdjeciach :) maz widac tez najszczesliwszy na swiecie :)

MamaMalgosia a mozesz wstawic linka u kogo robilas zakupy? Bylabym bardzo wdzieczna.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprqps6h1sh18bu.png

Odnośnik do komentarza

I mnie ktg idealne, mam przyjść teraz za 2tyg, no chyba, ze coś wcześniej sie wydarzy to wtedy natychmiast. Nic więcej.

Sweetka! Będziesz kolejna?!

Karola, jak tam po zebraniu?

Tyszanka, co z Twoim ciśnieniem? Ja największe miałam w poprzedni wtorek przed toksoplazmowym usg
120_70, zwyczajnie mam 85-90/60
Serialuje się, smyk spi.

Odnośnik do komentarza

Cześć Moje Kochane Październikowe Dziewczyny:) Wróciłam w czwartek ze szpitala.. Powiem Wam, że tak jak było mi źle to chyba 1szy raz tak miałam... Co u mnie?? Szyjka 2cm hmm czyli niby trochę za krótka Synuś ma ju z 2620:D dumnaa jestem jak to powiedziałam lekarzowi wiadomo skoro Mama przybrała syn też musiał. W szpitalu okazało się, że mam skurcze do 80 podchodzące ale, że się uspokoiły to puścili mnie do domku z zastrzeżeniem, że może dojść do wcześniejszego porodu i z tego co mi lekarz mówił zostały mi 2-3 tyg do końca... Więc całkiem możliwe że urodzę już pod koniec września... Leżałam z dziewczyną Młoda 21 latek w 20 tyg ciąży szykowałam się do domu kiedy tak niespodziewanie wezwali ja na usg co się okazało ciąża martwa i tak chamsko jej powiedziały położne że dopiero na następny dzień będzie miała wywoływane skurcze.. Szok płakałyśmy wszystkie. Zdziwiło mnie, że nie mówiła, że skurczów nie czuje ja nawet jak Mały nie rusza się chwilę zaczynam się denerwować..:( Powiedzcie mi czy jeżeli wizytę mam na kasę chorych to posiew będzie na kasę chorych też czy będę płaciła

Odnośnik do komentarza

Sensuana... jaka smutna historia... ale niech zgadnę, to się na Polnej działo? Kurde, tam już mają taką znieczulicę przez te wszystkie trudne przypadki, które do nich trafiają, że nie ma co liczyć na jakąś ludzką reakcję. Ale najważniejsze, że u Ciebie wszystko dobrze! Synuś pięknie rośnie! :) Trzymaj się dzielnie, dbaj o siebie, niech sobie w brzuszku mamy jeszcze podrośnie :))

Malyszok, jeeeenyyy, ale Wy pięknie wyglądacie!!! śliczna para! Na to pierwsze zdjęcie się napatrzyć nie mogłam!

Zosia, Vonabe, Kalijka to już ostatnie (jedne z ostatnich) meldunki powizytowe, dobrze, że pomyślne! :)) Napięcie (pozytywne) rośnie! :))
Sweet, za tydzień??? Oł maj God!!! Jak się czujesz? Gotowa psychicznie, spakowana?
A ja się naprawdę czuję jak widz, jak ktoś z zewnątrz! Jakby mnie to nie dotyczyło! No nie dociera kompletnie. Ja mam wprawdzie jeszcze 7 tyg do terminu, ale i przygotowania daleko w lesie!...

Karolina, robisz apetyt tymi tartami... mmmmm... ale bym zjadła :))
Chaotic, Tyszanka, jak ja uwielbiam świeże orzechy włoskie! Jutro polecę na rynek sprawdzić czy u nas nie ma!
:)

MamaMałgosia, dołączam się do prośby Tyszanki - podziel się linkiem do stanikowca :)

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fcsqvekaynbvo.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxdqk3s8wcv28r.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...