Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe skarby 2014 :)


Mysia89

Rekomendowane odpowiedzi

My z corcia miesiac temu bylysmy w szpitalu na rotawirus tyle ze ona ciagle wymiotowala i juz sie odwodnila, a byla bardzo słaba. Ja nie karmie piersia od 10 dni, bo myslalam ze nie je obiadkow bo wie ze piers dostanie niestety nie karmie a i tak obiadkow nie je, ani moich ani ze sloikow nawet posolonych ani z cukrem nic jej dieta to dwie kaszki łyzeczka rano i wieczorem i bebiko w nocy a tak to jogurty raz koedys owoc ze sloiczka bo normalnych noe chce, wszystko sie poprzestawialo po szpitalu bo karmilam tam tylko piersia. Moja corka raczkuje robi papa gada po swojemu, pokazuje w ksiazeczce np mowie gdzie kwiatki to pokazuje cos oczywiscie nie kwiatki hehe, juz sie garnie do chodzenia ale woli sama przy meblach bo jak ja pod pachy do chodzenia to siada i nie chce. Jeszcze troche i roczek, az nie moge zebrac sil bo u nas duzo osob az sie nie chce.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza
Gość Makdalenka1990

Melly u nas tak samo z jedzeniem! z tym ze ja nie karmiłam poiersia. u NAs jest tak ze wstajemy to idziemy jesc kiełbaske (sama je rączkami wiecej wypada z buzi ale jak ja karmie to wypluwa na reke zeby sobioe podotykac i dopiero je) daje jej jedna kiełbaske i bułke do reki( to jej przysmak) ile zje tyle zje reszte Ninusia rzuca psu xd pózniej roznie bywa czasem mleka troche wypije czasemtylko soczek/herbatke/kompot/wode i pozniej jest obaid czesto daje jej warzywa na patelnie (system jedzenia tak jak przy kiełbasce) miesko jakies lub rybke albo bez i zupke, zauwazyłam ze lubi zupy zabielone śmietana.Aaa zapomniałam że dopołudnia zwykle idziemy do sklepu wiec je bułke po drodze (wiecej spada niz zostaje zjedzone ale licza sie checi:) albo kinder mleczna kanapke /chrupki/biszkopty przekaska w każdym razie.po obiedzie potrafi nie zjesc nic do wieczora.zdarza sie że zje jogurcik.Zwykle zajada sie biszkoptami. na kolacje jest 210 ml mleka z czego casamoi wypije 100 ;p i w nocy je dwa razu po 150ml. nie zawsze ale przeważnie.Jak tak too pisze to wydaje mi sie ze to duzo ale w rzeczywistosci nie zjada niczegow całosci wszystktko jest praktycznie "skosztowane"

Odnośnik do komentarza

Magdalenka - nie obraz się ale jak przeczytałam co je twoje dziecko to jestem troszkę w szoku... Nie pomyslalabym nawet by dodać śmietanę do zupy takiego dziecka, dodam że ostatnio zaczęłam gotować zupy dla synka ale Czytałam by nie dodawać śmietany. Kiełbaski trochę też mnie zaskakują w tym wieku jakiekolwiek by nie były... I te chrupki, biszkopty, kinder kanapka to już wogole dla mnie kosmos!!
Naprawdę nie obraz się ale nie mogę nie napisać byś może troszkę poczytała co należy dawać do jedzenia dziecku którego układ pokarmowy dopiero dojrzewa, a to co podajesz w ciągu pierwszego roku życia kształtuje nawyki żywieniowe na całe życie....
Moje dziecko je owoce, warzywa, pije wodę, a raz dziennie dostaje soczku jako forma deserku + owoce. Je wszystko co dostanie a dostaje zdrowe rzeczy. Chrupki tez dostaje: 100% kukurydzy bez dodatku soli itp itd. Zjada ok.5 dziennie.
Może za dużo kinder kanapek i kiełbasek i dlatego malutka nie ma ochoty na normalne jedzenie?
Nie pisze tego złośliwie, chce doradzić bo może jeszcze uda się zmienić sposób żywienia na prawidłowy bo po przeczytaniu twojego posta jestem....hmmm zdziwiona...

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5eg9bv5ugm.png

Odnośnik do komentarza

Mnie też troszkę zdziwiła dieta, ale cóż każdy karmi tak jak uważa, moja mała też zaczyna jeść sama, niestety także zupki:) połowa wyląduje na ziemi, na niej albo na mnie ale co niech dziecko się uczy.Emila ma już 6 ząbków , właściwie to te dwie dwójki jej właśnie wychodzą i mamy troszkę nie przespane noce. Je prawie wszystko, tylko rano i wieczorem daje jej cycka, czasami jak jest bardzo marudna to w czasie dnia też coś dotaje. Umie już raczkować, wstawać i chodzić wokół mebli, ale najbardziej chce za rączki, albo bierze sobie np krzesło i chodzi z nim. Próbowała już sama stać i nawet jej to wychodzi ale nie wie co dalej zrobić i zazwyczaj klap na pupę. A z zabaw to najbardziej lubi sięganie po wszystko na meblach i wyrzucanie wszystkiego z szuflad. Rozgadała się ostatnio ale zazwyczaj nie są to jakieś konkretne słowa...

[http://www.suwaczki.com/tickers/o148vcqge9x1y7ub.png

Odnośnik do komentarza

Tez mysle Magdalenka ze duzo i za wczesnie pewne rzeczy, a sok tak jak Kornelka jest jako jedno z dan, hmm nie wiem co ze smietana bo nie jem sama ale jogurt naturalny moge podawac corce, jak miala 9 miesiecy pediatra mowila ze moglaby juz mleko krowie i manne ale mam nie dawac bo normalnie wyglada mimo ze wczesniak a na mannej zrobi sie pulpet, ja daje jogurty te dla niemowlat kaszki nestle i bebiko a obiadu nie chce, pije wode, zastanawiam sie czy dac soki bo z owocow czasem zje sloik albo ostatnio 2 truskawki a tak to nie ale tez mam zakaz sokow chyba ze zrobie sama, ale nie wiem. A biszkopty mysle ze to nic zlego, co prawda mam custka z hipp ale nie je, zwyklych biszkoptow tez nie ale czaswm poskubie te okragle wafle ryzowe. Lody rozki daje i duzo osob slysze daje oczywiscie smietankowe zadnych innych smakow nie.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza
Gość Makdalenka1990

kiłbaski zjada cielee albo drobiowe z prawie 100% zawaroscia miesa.Biszkopty kupuje z suna (słodzone miodem zamiast cukru i zadnych E ani innych barwników:) churuoki kukurydzioane bez soli 100 % ukuydzy.NIe daje jej rzeczy 2 gatunku a wszystko co je jest moim zdaniem niczym złym. NIe wiem dlazego tak sie zdziwiłyscie ale tutaj gdzie mieszakm nie karmi sie dzieci z podrecznikiem i tak wszycy robiawielkieoczy ak mówie ze np pomaranczy jej nie dawałm jeszcze albo zeby jej nie dawac jakis tam ciastek. Wyieram dla nij produkty nak najepszj jakosci i bez chemi. Obiadków ze słoiczka nie jada od dłuższego czasu mimo iż nie dawałam jej wtedy nic po za własnie słoiczkami z obiadkiem lub deserkiem.Jak wspomniałam nic złego niewidze w tym. łui czas obsesyjnie ppinowałam co może jesc a czeo jesze nie może ale kolezankama syna któr ma roczek czyli 3 miesiace trszy i od 6 misiaca ada wszystko praktyznie łacznie z galaretą iprzowa itp xd pani lekarka powiedziała e to dobrze ze dicko je wszystko jk ma apetyt.

Odnośnik do komentarza

A moja Pola (prawie 9 miesięcy) je na śniadanie 4 małe łyżeczki płatków jaglanych, na obiad max 3/4 pojemności małego sloiczka i na kolacje kaszkę z mąki ryzowej. .. w porównaniu do Was to strasznie mało , owoców nie lubi, na jabłko się krzywi jakbym jej cytryne dala. Na pierwszym miejscu jest cycuś, nie umie pić z butelki wiec nawet nie mogę się ruszyć z domu

Odnośnik do komentarza

ja bym akurat kielbaski nie dała bo mała by nie pogryzla i klopot gotowy :D także omijamy narazie to co do gryzienia,jemy to co małej udaje się rozmemłać w buzi ,głównie owoce np truskawki,pomarańcz,ananas ,bułka,jogurt owocowy ,chrupki kukurydziane,wafle ryżowe,marchew,ziemniak,zupka,szpinak,starte mięsko ,kaszka itp ....słoików od dawna nie jemy. Mała chce tylko to co widzi u dorosłych na talerzu :D z picia niestety tylko mleko,wody czy herbatki jeden łyk i więcej nie chce. alicjapola cycem mozesz karmić poza domem :)

Odnośnik do komentarza
Gość Makdalenka1990

MAła włąsnie nie chce jesc zadnych przecieranych zeczy ;/ odo zupki jarzynowej kroje warzywa w male kosteczki po uotowaniu sa miekkie oczywiscie i takie sobie gryzie.JAk je zmiksuje albo widelcem chociaz pogniote to zupa jest wszędzie tylko nie w małym bzuszkumojej dzidzi;p kaszki mam 3 smaki w domu i klei i zadnej nie chce jesc;/
a tak z inej beczki to maci może zwiezatka?? Mymamy psa malanczyka starszego od NInusi o 10 dni;p i powiem wam momentami to sie czuje jak bym miałą blźniaki xd np wieszam pranie, mała sobie je sciagai daje psu który z nim ucieka i wynosi po całym domu a NInusia siedzi i bije brawo! duet doskonały!

Odnośnik do komentarza

Alicjapola mojej corci nie uczylam pic butelki tylko odrazu kubrk niekapek z twardym dziubkiem, oczywiscie pila tylko wode i piers a potem mleka nie chciala przez dziubek i po trochu popila az w koncu teraz pije tylko z kubka niekapka bebiko w nocy a wieczorem i rano lyzeczka kaszke, i tylko jogurty ale tak czy siak nauczyla sie cierpliwie. A ja od 2 tyg nie karmie piersia i wczoraj zalalo mnie mleko, jak wyciskalam to napelnialy sie piersi z powrotem a potem juz nie wyciskalam i i tak mi sie napelniaja i nie wiem jak pozbyc sie mleka, dzis pilam szalwie.
A Co do zwierząt mamy kury i Malutka je zaczepia z daleka i psa podworkowego a mojej mamy pies domowy to ciagle ucieka bo corcia goni raczkujac, a my z kolei staramy sie o kolejne dziecko, hmm strasznie sie boje czy damy rade i nasze malzenstwo heh tzn chcemy bardzo a potem to juz fajnie bedzie jak juz podrosną. Pamietam ze porod bolal a juz kocham kolejne dziecko ktore narazie jest w\myslach ze sie nie boje bylebym przeszla go cala i zdrowa.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dzieki za troske, my juz w domu. Mala miala rotawirusa (nie byla wczesniej szczepiona) oraz campylobactyr. Na wychodnym dostalysmy skierowanie do poradni hemtologicznej gdyz podejrzewaja neutropatie wrodzona - na szczescie ta z ogoly sama mija z wiekiem a w chwili obecnej ilosc neutrocytow caly czas nam rosnie.
Mala je praktycznie wszystko co jest w stanie zmielic dziaslami bo dwie dolne jedynki, ktore ma ledwo wystaja

http://www.suwaczki.com/tickers/7a4amg7yq15qbqv9.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dzieki za troske, my juz w domu. Mala miala rotawirusa (nie byla wczesniej szczepiona) oraz campylobactyr. Na wychodnym dostalysmy skierowanie do poradni hemtologicznej gdyz podejrzewaja neutropatie wrodzona - na szczescie ta z ogoly sama mija z wiekiem a w chwili obecnej ilosc neutrocytow caly czas nam rosnie.
Mala je praktycznie wszystko co jest w stanie zmielic dziaslami bo dwie dolne jedynki, ktore ma ledwo wystaja

http://www.suwaczki.com/tickers/7a4amg7yq15qbqv9.png

Odnośnik do komentarza
Gość Makdalenka1990

u nas wychodzą górne jedyny!! :D też coraz czesciej mysle nad drugim. Jednak musze troche zaczekac. Rozsadzek wygrywa :) pewnie gdybym była w ciązy to dalibysmy rade jak to się mówi ale... narazie biorę tabletki i czekam na wrzesien bo mąż ma dostać nowa umowe w poracy (liczymy że bedzie na czas nieokreslony) ichcielibysmy sie starac o kredyt i zabieraz za "wicie swojego gniazdka" .

Odnośnik do komentarza

Witam Mamusku w koncu udało mi się tu zajrzeć :) Synek ma już 9miesięcy :) 4 ząbki 2 dolne 1 i 2 górne 3 :) zbiera się do raczkowania i jednoczesnie uczy stawac się na nóżki.Strasznie się denerwuje bo chce się poruszać a nie potrafi. Ogólnie jest pogodnym dzieckiem ładnie zajmuje się sobą.ostatnio zrobił się troszkę płaczliwy...a jak wasze maluchy?pozdrawiam wrzesniowe mamuski :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...