Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2014


oby Laura

Rekomendowane odpowiedzi

A co do poradników to rzeczywiście w każdym jest praktycznie to samo. I nie powiem bo ja też w pierwszej ciązy taki zakupiłam i przydał mi się podobnie jak pisze oby Laura głównie przy chorobach. Zresztą do tej pory do niego zaglądam i dzięki temu udało mi się jakiś czas temu "zdiagnozować" u córci szkarlatynę, chociaż wszyscy mi mówili że to na pewno wysypka spowodowana jakimś pokarmem, ale lekarz potwierdził szarlatynę.
A co do pielęgnacji to wszystko i tak wyjdzie w praktyce. Ale bardzo fajnie się czyta i ogląda takie poradniki dla mam.

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxezbmh5acz8bw7.png

http://www.suwaczki.com/tickers/iv0915nmpd20s71a.png

Odnośnik do komentarza

~hania010
Cześć Mamusie mam termin na 23 sierpnia, a ciązy dowiedziałam sie w 6 tyg. Zaczełam drugi trymestr na szczescie:) Pierwszy miesiąc spokojnie w drugim zaczełam mieć mdłości na widok mięsa, szczególnie mielonego mięsa czyli odpadaja kotlety mielone i sphagetti, więc jadłam tylko serek wiejski jogurty i ooo a sałatka caprese to mogłam jeść bez opamiętania. Po miesiącu wszystko zaczeło sie normowac. Nabrałam ochoty na niezdrowe jedzenie czyli mcdonald pizza kebeb jadłam dość często potem miałam wyrzuty sumienia teraz unikam tego typu fast foodów i przeszłam na domowe obiadki i zupy pomidoróweczka :) Ostatnio natomiast mam ogromna ochote na polskie owoce mianowicie soczyste słodkie sliwki, gruszki, wisnie, czeresnie, truskawki ale do tego czasu jeszcze ciut ciut. Ale sie rozpisałam :) Mam pytanie co Kochane jadlyście czy zdarzało wam sie zawitac w McDonaldzie jaki wyszedł wam cukier we krwi na czczo ja mam 89 lekarz nic nie powiedział, ale słyszałam ze to duzo. Czy jak kichacie czujecie kłucie w brzuszku? Męczy mnie jeszcze jedna mysl mianowicie założenie działalności gospodarczej a nastepnie cieszyć sie urlopem macierzyńskim z co miesieczna dość wysoką suma na końcie, ponoć w tym roku to ostatnia szansa.

pozdrawiam Was cieplutko drogie Mamusie :*


hania010 - to normalne że kuje przy kichaniu też tak mam, ja też chodzę do różnych knajpek z fastfoodami , na przykład w walentynki byłam w KFC , mam dużą ochotę na pomarańcze, najlepiej kwaśne! :D Kapusta kiszona, ogórki! :) Natomiast mi ginekolog zabroniła jeść brokuł, szpinaku, tataru, kebabów. ! A kebaby uwielbiam, ale czego się nie robi dla dzidziusia :* A co do działalności to nie głupi pomysł, tylko zastanów się czy będziesz miała na to czas, siłę i chęci przy małym dziecku :)
Pozdrawiam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fqqmzj7bumxe4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3krntounn6i65.png

Odnośnik do komentarza

Juskaa
Wcześniej nie czytałam postów bo byłam zbyt zaabsorbowana swoją głową - WielkiZnakZapytania, też już masz taki słodki bębenek wystający w dole brzuszka !!!

kaarola - ja też podglądam lutóweczki jak jedna (wybaczcie, nie pamiętam która ) z nas, bo zazdroszczę im że mają już swoje maleństwa "w dwupaku" i widziałam Twój post, i strasznie Ci współczuję ! Do tego taka młodziutka jesteś, i jak się kochana czujesz, z tym, że drugi raz tak szybko zaszłaś w ciążę, masz oparcie w ojcu dzidziusia?

malga19 - wrzuć Was oboje w całej okazałości, jak masz ! Czekam ! :)

~hania010 -Witam nową sierpniówkę ! Co do tej glukozy u mnie na wynikach jest że norma to 65-100 czyli różnie podają... ale żeby aż 50 różnicy to chyba dużo... trochę mnie nastraszyłaś, ale wyciągnęłam swoje i mam w normie hahaha :)
Co do McDonalda, to nie, ale ja na przykład w największym kryzysie żywieniowym co kilka dni jadłam samo mięso z kebaba wymieszane w sosie :D pare dni pod rząd zdarzyło mi się zjeść frytki, ale w domu. tak jak NOMIKA mam manię czytania etykiet, jednak teraz, w ciąży chce mi się chipsów jak nigdy. Dziś postanowiłam sobie, ze basta z tym, i kupiłam bake rollsy . Co prawda też "nafaszerowane" ale jest ich mniej w paczce i wolniej się chrupie, a ja jak zaczęłam paczkę chipsów, to do końca :P

ewelka_i_groszek - mi dzisiaj się zdarzył okropny ból podczas napadu migrenowego, miałam wrażenie jakby ktoś założył mi obręcz na dole brzucha i ją zaciskał, uczucie nie do opisania, leżałam i ryczałam aż zasnęłam, bo nie wiedziałam już, co mam zrobić, i dobrze, bo teraz wstałam to tylko trochę pobolewa mnie głowa :)

Wracając jeszcze do jedzenia, to kiedyś ze mnie herbaciara była, a teraz nie mogę patrzeć na herbatę i wcale jej nie piję, za to sobie pozwalam na kawę codziennie rano . A Wy dziewczyny uważajcie z tą herbatą [które piją więcej niż dwa kubki ], nie parzcie mocnej, bo taka herbatka potrafi mieć nawet więcej kofeiny niż kawa, a z uwagi na kofeinę właśnie nie zaleca się spożycia dużej ilości kawy...

Juska- tak mam oparcie bardzo duże, no jest lepiej ale no myśleć nie przestaje, ale wierzę że kiedyś się przytulę do moich synków !! :*

ewela_i_groszek - co do bóli w podbrzuszu, to myślę że powinnaś się skontaktować z lekarzem, mi też dookoła mówili że to pewnie normalne , a okazało się że stała się tragedia, dlatego nie ryzykuj , a zbadać się nie zaszkodzi - lepiej dmuchać na zimne :)

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fqqmzj7bumxe4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3krntounn6i65.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny :) Witam wszystkie nowe sierpnióweczki :)
Już się cieszyłam, że mam więcej energii i w ogóle radośniejsza jestem i mniej marudzę, a tu wczoraj pół dnia przespane z powodu migreny strasznej i dzisiaj cały dzień przespany, bo przespany :P
15tc zaczął się od nocnych wymiotów (2 raz w trakcie ciąży)- nie zdążyłam się ułożyć w łóżku do spania nocnego i już musiałam lecieć do łazienki.
Rano się budzę, Pan Mąż patrzy mi w oczy i stwierdza, że jestem wampirkiem, bo jedno oko całe czerwone- popękane naczynka, ktoś ma pomysł dlaczego?? nigdy mi się to nie zdarzało, a dzień był bardziej leniwy i leżący niż wyczerpujący..(
I problemy z jedzeniem- nie pamiętam, kiedy zjadłam normalne drugie danie- cokolwiek by było od samego patrzenia jest mi niedobrze :( mielone to Pan Mąż męczy już 3 dni:( nawet moja popisowa "kiełbasa" z piersi kurczaka, która za mną chodziła tydzień, więc ją zrobiłam teraz mi nie smakuje :( Także nadal żywię się kanapkami i zupkami różnymi. Dzisiaj nawet wchłonęłam kakao i zupkę mleczną, także tyle mnie pociesza, że może nabiał zacznę przyjmować. Przez tydzień bardzo namiętnie ( nawet 3 szt. dziennie_) jadłam grejfruty, a dziś stwierdziłam, że przechodzę na jabłka, ale chodzi za mą arbuzzz :P
Co do "przytulanek" to ja nawet ostatnio mam ochotę, ale nadal mam zakaz od lekarki :(
Przepraszam za narzekania, ale ten weekend dobił mnie samopoczuciowo i musiałam się wygadać, a Pan Mąż mówi żeby się nie martwić i pilnuje mnie żebym jadła:P
Udanego tygodnia życzę wszystkim i zdrówka :)

Odnośnik do komentarza

ojej dziewczyny po co sie stresować??? mnie również kłuje przy kichaniu jak szybko usiądę czy wstanę, jak w nocy sie prekręcam z boku na bok czasem nawet samo od siebie tak z nienacka.... zapytałam o to lekarza powiedział że to normalne i sie uspokoiłam teraz zwyczajnie nie przywiązuję do tego uwagi i sie nie stresuje bo i po co... przecież to normalne że jak macica się powiększa to przyjemne to nie będzie do tego skurcze od czasu do czasu też normalne... niema co panikować bo wyłysiejecie... :P skoro lekarz twierdzi że dzidzia ma się wspaniale to tak właśnie jest i koniec ja nie dopuszczam żadnej innej opcji KOKO DŻAMBO I DO PRZODU :P jedyne czym sie czasem przejmuje to tym że kurcze w nocy mi sie tak cudownie śpi a na szczocha musze wstawać co najmniej rasz w nocy a tak strasznie mi ciężko się zwlec z łóżka... to masakra jakaś... haha musze sobie chyba kibel koło łóżka zamontować ;p ahha

http://www.suwaczki.com/tickers/1usakrhmdembn5yu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6sg18viijjczi.png

Odnośnik do komentarza

Witam Dziewczyny:*

uspokoiłyście mnie z kłuciem, fast foodami i cukrem dziękuje, faktycznie forum to wspaniały pomysł!!:)

To następne mam pytanko do którego tygodnia planujecie pracować? Moja praca wymaga chodzenia przez 12 h a czasu na jedzenie mam mało i to nie obiadki tylko na szybko kanapka czy owoc. W sumie pracodawcy jeszcze nie powiedziałam o ciązy, ale sądze ze i tak dużo sie nie zmieni, taka praca, na szczescie zmianowa 2/2. Gin powiedziała, że jeżeli wszystko bedzie ok to wypisze zwolnienie w 7 mc!! Nie chce wywoływac wilka z lasu zagrożonej ciązy, Boże broń! Ciekawa jestem innych powodów do przejscią na zwolnienie wczesniej niż 7 mc.

Słońce świeci 6 kresek na plusie bezchmurne niebo spacer jak nic!:)

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny, u mnie dzis pogoda cos sie nie moze zdecydowac, raz wychodzi piekne slonce a za chwille znika za chmurami. Czekam az pies zacznie szczekac i wyciagnie mniez lozka bo narazie nie mam checi wstawac:-) wczoraj mialam okropny wieczor! Bylam na 2 urodzinach chrzesnika i nie wiem co mnie podkusilo bo staram sie nie jesc takich "sztucznych" wypiekow zjadlam ogromny kawal torta ze straszna iloscia mas i potem w domu myslalam ze do lazienki nie dobiegne! Meczylo mnie prawie 3 godziny na koncu bylam tak slaba ze skonczylo sie wiaderkiem obok lozka. Dzis naszczescie juz jest lepiej.
Co do tych boli brzucha tez mnie czasem pobolewa tak jak na okres albo po jednej to po drugiej stronie ale lekarz mowi ze to normalne
Ostatnio nakrecilam sie bo jestem w stanie dokladnie wyczuc u siebie macice, pytalam kolezanek i mi mowia ze nigdy tak nie mialy ale moj lekarz tez mnie uspokoil ze jest to ok bo jestem bardzo szczupla 48kg a przed caza 46 i to dlatego.
Niektore z tych boli co odczuwacie moga byc tez zwiazane z bolem jelit i spowolniona w nich perystaltyka.
Ktoras z was pisala o naczynkach w oku popekanych, czesto sie tak zdarza np od wymiotow wlasnie bo to w koncu jest pewien wysilek

Hana010 pytasz o przyczyny chorobowego, u mnie jest to specyfika pracy. Jestek pielegn9arka i na codzien mam kontakt z chorymi ludzmi do tego pracuje w zabiegowce chirurgicznej gdzie pelno ran ziejacych roznymi bakteriami wiec moj gin od razu dal mi ZLA a zreszta pracodawca stwierdzil ze mu to na reke bo mnie nie mogl by juz dac do zabiegowki wiec nie mial by co zemna zrobic a tak to przyjal kogos na zastepstwo

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny!
Idę zaraz na usg "genetyczne" i trochę się stresuję. Wy już pewnie jesteście wszystkie po? :)

hania010 - nie wnikałam szczególnie w kodeks pracy, ale wydaje mi się, że chodzenia 12h to chyba nie jest za bardzo wskazane w ciąży? Kurcze, 7 miesiąc to już wysoko, nie wyobrażam sobie latać tyle z brzuchem. A co robisz w tej pracy oprócz chodzenia?

Ja mam zamiar pracować do końca, jeśli tylko wszystko będzie ok i naprawdę nie będzie przeciwwskazań. Ja akurat jestem na swoim, więc to by było dla mnie najbardziej korzystne, ale wiadomo, dzidziulec najważniejszy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kvkqf183y.png

http://www.suwaczek.pl/cache/8352800cb8.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry wszystkim :-)
U mniw wreszcie słoneczko się pokazało i jest pięknie, 7 st więc na pewno jakis spacerek dzisiaj będzie.

Paula8 z tą macicą mam to samo, jak się położę na plecach na płasko to też ją wyczuwam. Na początku też się wystraszyłam, ale lekarz powiedział, że jest ok. Co do bóli to ja też niestety mam takie jak na okres tylko słabsze i po bokach. Lekarz powiedział, że dopóki nie ma krwawień to jest ok, ale ponieważ miałam zagrażające poronienie to muszę nadal brać duphaston i dodatkowo magnez. No i oczywiście się oszczędzać.

Hania010 ja zamierzałam prtacować jak się długo da, ale niestety ze względu na krwawienia jestem na zwolnieniu od 5 tc. Zresztą lekarz powiedział, że i tak bym za długo nie pracowała, ponieważ pracuję w szkole (podstawówka i technikum) więc skupisko zarazków, bakterii, tłum dzieciaków i młodzieży, a poza tym stres, hałas. O ile w podstawówce stres jest minimalny o tyle w technikum jest niestety bardzo duży, więc kazał mi odpuścić. Zresztą dla moich pracodawców lepiej bo mogli od razu zastępstwo za mnie znaleźć już na cały okres ciąży i macierzyński, a tak dla nich jest lepiej.

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxezbmh5acz8bw7.png

http://www.suwaczki.com/tickers/iv0915nmpd20s71a.png

Odnośnik do komentarza

mag nie masz co sie stresować usłyszysz serduszko popatrzysz jak rusza rączkami kopie nóżkami świetna sprawa na bank wszystko bedzie dobrze :)
Jestem recepcjonistka w restauracji zajmuje sie szatnia usadzaniem gości i prace biurowe ale all na stojąco, faktycznie moze jak przybliże gin charakter pracy to wypisze wczesniej i tak zrobie:)

Odnośnik do komentarza

Andziulkaa
Hej Dziewczyny :) Witam wszystkie nowe sierpnióweczki :)
Już się cieszyłam, że mam więcej energii i w ogóle radośniejsza jestem i mniej marudzę, a tu wczoraj pół dnia przespane z powodu migreny strasznej i dzisiaj cały dzień przespany, bo przespany :P
15tc zaczął się od nocnych wymiotów (2 raz w trakcie ciąży)- nie zdążyłam się ułożyć w łóżku do spania nocnego i już musiałam lecieć do łazienki.
Rano się budzę, Pan Mąż patrzy mi w oczy i stwierdza, że jestem wampirkiem, bo jedno oko całe czerwone- popękane naczynka, ktoś ma pomysł dlaczego?? nigdy mi się to nie zdarzało, a dzień był bardziej leniwy i leżący niż wyczerpujący..(
I problemy z jedzeniem- nie pamiętam, kiedy zjadłam normalne drugie danie- cokolwiek by było od samego patrzenia jest mi niedobrze :( mielone to Pan Mąż męczy już 3 dni:( nawet moja popisowa "kiełbasa" z piersi kurczaka, która za mną chodziła tydzień, więc ją zrobiłam teraz mi nie smakuje :( Także nadal żywię się kanapkami i zupkami różnymi. Dzisiaj nawet wchłonęłam kakao i zupkę mleczną, także tyle mnie pociesza, że może nabiał zacznę przyjmować. Przez tydzień bardzo namiętnie ( nawet 3 szt. dziennie_) jadłam grejfruty, a dziś stwierdziłam, że przechodzę na jabłka, ale chodzi za mą arbuzzz :P
Co do "przytulanek" to ja nawet ostatnio mam ochotę, ale nadal mam zakaz od lekarki :(
Przepraszam za narzekania, ale ten weekend dobił mnie samopoczuciowo i musiałam się wygadać, a Pan Mąż mówi żeby się nie martwić i pilnuje mnie żebym jadła:P
Udanego tygodnia życzę wszystkim i zdrówka :)

Andziulka - może jedz jakieś jogurty naturalne lub co kolwiek innego po czym nie wymiotujesz ? Bo w ogóle też nie możesz nie jeść. Moja znajoma bidulka zaczela 7 m-c teraz i dopiero tydzien temu skonczyly jej sie wymioty... nic kompletnie jesc nie mogła.. i okazał sie chłopak.. :P

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fqqmzj7bumxe4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3krntounn6i65.png

Odnośnik do komentarza

Ja dziewczyny dzisiaj spać nie mogłam , moje maleństwo chyba zaczyna się wiercić, całą noc , kiedy tylko zmieniłam pozycje to czułam takie bąbelki w brzuchu i tak przez całą noc.... Pierwszego USG też się bałam, a zwłaszcza jak Pani ginekolog chciała sprawdzić tętno serduszka i nie mogła najechać na nie, bo tak strasznie maluch się wiercił, ale się bałam... :O Ale dziewczyny w środę mam kolejne USG , trzymajcie kciuki za mnie - bo po tamtych przeżyciach , jak mam tylko iść na USG to strasznie z nerwów brzuch mnie boli ... :(

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fqqmzj7bumxe4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3krntounn6i65.png

Odnośnik do komentarza

Hej kobitki ! U nas też w końcu świeci słońce, piękna pogoda !
W weekend wysprzątałam w domu więc dziś mam taki luz, że nie mogę przestać się cieszyć, dziś chyba zrobię porządki w szafie, bo odpukać po kiepskich dniach naszła mnie energia [w końcu ! ]

Wczoraj z M. uraczyliśmy się shake truskawkowymi i... to był strzał w 10 jezeli nie w 100 :)

Co do bóli i stresów przed USG ... to nie za dobrze że się dziewczyny tak stresujecie, ja cały czas powtarzam sobie, że z fasolką jest wszystko OK . ostatnie dwa dni mega bolał mnie kręgosłup w odcinku lędzwiowym i w dole brzucha - taka obrecz jakby, ale zamiast się zamartwiać starałam się właśnie położyć i uspokoić, gdy pierwszy raz mnie to dopadło wpadłam w panikę, ale ten ból towarzyszył migrenie i w sumie "trzeźwo" nie myślałam :) stres dla naszych dzieci to najgorsze co możemy im dać ! [ no oprócz fajek, alkoholu czy narkotyków, ale chyba żadna z nas tego nie robi :) - a jak robi niech przestanie !!! :))) ]

Andziulkaa - popękane naczynka niestety od wymiotów właśnie ... a co do nich to moja przyjaciółka po porodzie miała oboje [oba, obie? nie wiem sama :P ] oczu czerwoniutkie, bo tak jej popękały z wysiłu :)

aschka7 - a co u Ciebie?! jak się czujecie?!

Cośtam miałam jeszcze naskrobać, ale nie pamiętam ... może jak później... mi się przypomni :)

Odnośnik do komentarza

witam,
właśnie przez przypadek znalazłam tą stronkę i od razu się zarejestrowałam. Tak jak w wątku mam termin na sierpień :) To moje pierwze doznania podczas ciąży:).
W sumie od razu mam pytanie może któraś z z WAs wie jak to rozegrać.
jestem na okresie próbnym w nowej pracy:/ nikt nie wie ze jestem w ciązy bo boje sie ze niedostane umowy... coraz ciężej jest mi w pracy bo strasznie szybko sie męcze i sie zastanawiam czy moge pójść na zwolnienie już podczas umowy próbnej ....
kolejny raz udaje że mam zatrucie pokarmowe bo niestety nudnośći mi dają mocno w koś chyba że macie jakiś cudowny lek na to...

Odnośnik do komentarza

witajcie dzisiaj! u mnie też świeci pięknie słoneczko, od razu lepiej wtedy człowiek się czuje :)

ja bym już chciała zostać na zwolnieniu, ale moja lekarka nie jest za bardzo chętna na wystawianie zwolnień już do końca ciąży :( wiecie, na zasadzie, że "ciąża to nie choroba"... ja mam pracę typowo biurową, cały czas przy biurku i komputerze - teraz ciężko mi wysiedzieć całą godzinę przy biurku, więc w pracy tym bardziej, ale nie wiem czy mi przedłuży zwolnienie...

http://lbdf.lilypie.com/FZE3p1.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :)
Czerwone oczy od wymiotów mówicie? czyli, że organizm mój musi być osłabiony skoro tak :(
zaraz wybieram się do pani doktor zobaczyć jak tam moje leukocyty w moczu się mają i czy jest ich mniej, więc od razu o oczach powiem.

Mam do Was trochę inną sprawę (nie dzidziusiową) i potrzebuje podpowiedzi. Otóż moja siostra cioteczna- córka brata taty zaprosiła nas na 18-stę. Tylko, że my w ogóle "nie znamy" się na nastolatkach, co rodzi problem prezentu oczywiście. Co można i wypada podarować takiej pannicy?? będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi :) miłego dnia życzę

Odnośnik do komentarza

Juskaa
Hej kobitki ! U nas też w końcu świeci słońce, piękna pogoda !
W weekend wysprzątałam w domu więc dziś mam taki luz, że nie mogę przestać się cieszyć, dziś chyba zrobię porządki w szafie, bo odpukać po kiepskich dniach naszła mnie energia [w końcu ! ]

Wczoraj z M. uraczyliśmy się shake truskawkowymi i... to był strzał w 10 jezeli nie w 100 :)

Co do bóli i stresów przed USG ... to nie za dobrze że się dziewczyny tak stresujecie, ja cały czas powtarzam sobie, że z fasolką jest wszystko OK . ostatnie dwa dni mega bolał mnie kręgosłup w odcinku lędzwiowym i w dole brzucha - taka obrecz jakby, ale zamiast się zamartwiać starałam się właśnie położyć i uspokoić, gdy pierwszy raz mnie to dopadło wpadłam w panikę, ale ten ból towarzyszył migrenie i w sumie "trzeźwo" nie myślałam :) stres dla naszych dzieci to najgorsze co możemy im dać ! [ no oprócz fajek, alkoholu czy narkotyków, ale chyba żadna z nas tego nie robi :) - a jak robi niech przestanie !!! :))) ]

Andziulkaa - popękane naczynka niestety od wymiotów właśnie ... a co do nich to moja przyjaciółka po porodzie miała oboje [oba, obie? nie wiem sama :P ] oczu czerwoniutkie, bo tak jej popękały z wysiłu :)

aschka7 - a co u Ciebie?! jak się czujecie?!

Cośtam miałam jeszcze naskrobać, ale nie pamiętam ... może jak później... mi się przypomni :)

Juska - ja mam też takie bóle w odcinku lędźwiowym , tylko kiedy dopada mnie taki ból to nie mogę na żadnym z boków leżeć , bo taki jest ból jakby mnie ktoś z całej siły ścisnął i uderzał jakimś młotkiem ... :/ Ale mówiłam o tym lekarzowi, powiedział że wtedy najlepiej usiąść i podłążyć w miejsce bólu poduszkę , mi pomagają czasem .. :P

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fqqmzj7bumxe4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3krntounn6i65.png

Odnośnik do komentarza

Andziulkaa
Dzień dobry :)
Czerwone oczy od wymiotów mówicie? czyli, że organizm mój musi być osłabiony skoro tak :(
zaraz wybieram się do pani doktor zobaczyć jak tam moje leukocyty w moczu się mają i czy jest ich mniej, więc od razu o oczach powiem.

Mam do Was trochę inną sprawę (nie dzidziusiową) i potrzebuje podpowiedzi. Otóż moja siostra cioteczna- córka brata taty zaprosiła nas na 18-stę. Tylko, że my w ogóle "nie znamy" się na nastolatkach, co rodzi problem prezentu oczywiście. Co można i wypada podarować takiej pannicy?? będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi :) miłego dnia życzę

Andziulka- sama jestem nastolatką (17 lat) i myślę że ucieszyła bym się z jakiejś biżuterii (kolczyki, jakiś łańcuszek) albo z jakiejś modnej bluzeczki :) a nie wiesz może czym się interesuje ? :)

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fqqmzj7bumxe4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3krntounn6i65.png

Odnośnik do komentarza

Adalajda- witamy :)
i od razu w sprawie okresu próbnego- wg mojej wiedzy i internetu, jeżeli umowa by się skończyła, gdy Ty byś miała skończony 3 miesiąc ciąży (1 miesiąc tutaj liczy się jako 28 dni) to umowa przedłuża Ci się automatem do dnia porodu. Żeby mieć płatne zwolnienie lekarskie to musisz mieć ubezpieczenie chorobowe co najmniej 30 dni kalendarzowych.

P.S. Przypomniało mis się, że dziś w wyborczej miało być "wszystko" o macierzyńskich, rodzicielskich i wychowawczych.

Odnośnik do komentarza

Kaarola faktycznie na suwaczku jest to samo!!! :) Ja mam dokładny termin wyliczony z daty zapłodnienia (bo wiem w którym dniu to się stało) na 13. sierpnia :) ale wszystko zależy kiedy Groszek postanowi wyjść ;) a Tobie na kiedy ustalili?
Tak z innej beczki podpowiem Ci żebyś nie wstawiała cytatów, bo część z nas wchodzi na forum z telefonu a to ogranicza czytelność. My po prostu piszemy na początku wiadomości na czyj post odpowiadamy ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/h4zpflw1j9kf68gh.png

Odnośnik do komentarza

kaarola - moj jest troszke inny chyba, bo taki bardziej promieniujacy i ja kłade sie na płasko i czasem przechodzi, czasem nie. :P

Andziulkaa - Ja na 18 szłam "na swoje" więc wszyscy wiedzieli, że albo coś do domu, albo kasa i szczerze mówiąc bardzo ucieszyłam się, kiedy oprócz kilku drobiazgów dla mnie dostałam same pieniądze, bo mogłam je wykorzystać tak, jak było mi to potrzebne :)

adalajda - u mnie cudownym lekiem [prawie cudownym, bo nie wyeliminował wszystkich wymiotów, ale znaaacznie je pomniejszył] był imbir w kapsułkach z herbapolu i wciskałam ten imbir też do wody i brałam razem z witaminami, i jakoś przetrwałam :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
Mnie też od czasu do czasu poboluje podbrzusze i po bokach brzucha. To pobolewanie po bokach to podobno luzowanie się więzadeł ;)
Ja mam wizytę u gina w przyszłym tygodniu, będzie to już 15 tydzień także może już coś konkretnego będzie widać :p
Dzisiaj mam 3dzien intensywnego przeziębienia, ale mimo to jestem w pracy (idę dzisiaj do lekarza - zadecyduje czy mam leżeć czy pracować) :)
Co do truskawek to też mam ochotę :) kurcze owoce letnie to coś boskiego :)

http://www.suwaczki.com/tickers/16uddqk3sprytmgg.png

Odnośnik do komentarza

dziewczyny, ale wy pędzicie z tymi wpisami:)
ja już od rana na nogach, bo piękna pogoda. byłam na poczcie, gdzie nastałam się z godzinę w kolejce, zrobiło mi się słabo i ledwo wróciłam do domu. Oczywiście skończyło się wymiotami. Kiedy to przejdzie? przecież to już 15tydzien... :( to musi być jakiś mały urwis, że mi tak w kość daje:)
Miałam jechać jeszcze na miasto połazić trochę po second handach w nadziei, że upoluję jakiś ciążowe łaszki, ale na razie czekam i wsłuchuję się w swój organizm, bo nie wiem czy dam rade, czy padnę gdzieś po drodze;P

Aadziulkaa co do prezentu na 18 to ja bym szła raczej w stronę biżuterii ewentualnie kasy. Chyba, że wymyślisz coś oryginalnego:) ja na swoją 18stke dostałam od starszego rodzeństwa fotel fati z pufą:) ale to było dobrych pare tak temu, nie wiem co teraz podoba się nastolatkom;)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cp07wf9lac30n.png
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9krhmm5ec1v7a.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...