Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki dziewczyny, za miłe słowa pocieszenia... Ból jest za każdym razem ... rozwalający.. i chyba gorszy niż poprzedni, po kolejnej niespełnionej nadziei: "tym razem na pewno się uda". A tu dupa... Ale chyba wiem dlaczego tak się stało tym razem...
Chcę powiedzieć, że trzymam kciuki za Was, ściskam mocno i mam nadzieję, że maksymalnie wypełniłam wam statystycznie liczbę niepowodzeń i wszystkie tutaj urodzą zdrowe cudowne dzieciątka.
Będę do was zaglądać. Całusy.

//www.suwaczki.com/tickers/3jgxgzu3b3j2gka0.png

Odnośnik do komentarza

Witam was dziewczyny widze ze coraz wiecej nas czerwcowek jest to dobrze. Ja przepraszam ze malo tu pisze ale nie dosc ze moj starszy synus zabiera mi duzo czasu to jeszcze mecza mnie mdlosci wlasciwie juz nie tyle mdlosci co wymity najchetniej to bym tylko lezala i nic nie robila ale musze wkoncu sie zabrac za porzadki bo mam w domu jak po 2 wojnie swiatowej a maly teraz z dziadkiem jest na podworku wiec mam okazje. Powiem wam ze w pierwszej ciazy sie az tak fatalnie nie czułam jak teraz:(:(Mialam w sobie wiecej energii a teraz to jest jakas porażka.
chociaz powiem wam ze wieczorami odzywam ale co z tego jak za chwile trzeba isc spac:P Trzymajcie sie kobietki:*:*:*

http://olus2011.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqgzu36e9c7qcr.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczynki.
Zaglądam tu do Was jeszcze czasami trzymając kciuki za wszystkie Wasze dzidzie :)
Waderko, bardzo mi przykro z powodu Twojej straty :( Strasznie smutno mi się zrobiło, gdy przeczytałam o tym, to takie niesprawiedliwe :( Ślę ogromnego przytulaka!
Ja pozostaję w dziwnym zawieszeniu. Po sytuacji z poronieniem, okazało się, że jednak nie straciłam jeszcze ciąży i po konsultacji z ginkiem zaczęłam brać leki na podtrzymanie. Niestety w ciągu tygodnia przyrost bhcg, to ledwie 20%, a na zeszłotygodniowym usg było widać 5mm pęcherzyk bez zarodka (wtedy 6 tydzień) - ciąża pozamaciczna wykluczona. Już nawet nie jest mi smutno, jestem trochę zmęczona tym pojawianiem się i znikaniem nadziei. Chciałabym już się starać znowu o Malucha zamiast czekać na cud.

Odnośnik do komentarza

Justynuska witaj,miło,że kolejna Mamusia tu dołącza.

Dziś doczytałam że mam termin porodu wyznaczony na dokładnie taki sam dzień jak jedna z nas,czyli idea31 tzn-11.06.2014 :) ciekawe jak to się wszystko potoczy,oby dobrze:)

A dziś na dobry humor chciałam Wam opowiedzieć historyjkę z codziennych "przepychanek" słownych moich z moją Córeczką. Generalnie mam taki kłopot,że moja pięcioletnia dziewczynka nie chce jeść. Tzn chce! ale słodycze,ktore ja najchętniej wykasowałabym z jej jadłospisu,no ale nie da się,więc ograniczam to jak mogę. Marinka rano zasiadła do śniadanka i :
-"Mamuniu,mogę słodyczka?"
-"Nie, córeczko,bo teraz bedziemy jeść śniadanko,które ma składniki odżywcze"
-"Co to składniki odżywcze Mamusiu?"
-" To takie cegielki,kwadraciki,które budują nasze ciało i dzięki temu rośniemy i jesteśmy zdrowi."
-"Czekoladka-to takie cegiełki-kwadraciki!!! Mogę słodyczka?"
xDDDD Logika dziecka-bezcenne:)
Życzę Wam już niedługo-bo to bardzo szybko zleci takich oto przepychanek słownych z Waszymi Pociechami,które sprawią,że już przez resztę dnia,bedziecie się uśmiechać.

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczyny, to moj pierwszy post , jestem na poczatku 8 tygodnia, to moja pierwsza ciaza i jak wszystko pojdzie dobrze malenstwo pojawi sie na swiecie w czerwcu:-) Poki co mamy troche problem i musze przyjmowac duphaston na podtrzymanie ciazy, w czwartek kolejna wizyta mam nadzieje ze lekarz powie ze wszystko OK. Trzymajcie kciuki:-)

Odnośnik do komentarza

KaSIA88 wszystko będzie dobrze:) Teraz jest tak,że bardzo wiele przyszłych mamuś dostaje leki. Ja też je biorę. Duphaston a także Clexane oraz Acard. :) Do tego Femibion z kwasem foliowym. Moja ciąża jest zagrożona,ale ja i mój Obłoczek powoli powoli brniemy do przodu,mając świadomość,że co ma być to bedzie...bez względu na wszystko.
Główna siła to pozytywne myślenie,spokój i wiara,że musi być dobrze.

A wgl. chcę Wam jeszcze opowiedzieć,że kiedy w poprzedniej ciąży leżałam w szpitalu,to była tam z zagrożoną ciążą inna przyszła mamusia-pani psycholog,ona powiedziała mi coś takiego-mianowicie,że nasz mózg działa jak komputer i że jeśli będziemy o czymś myślały mocno i dużo,to on będzie szukał rozwiązań. Więc jeśli będziemy myślały jak najwięcej o tym,że wszystko bedzie dobrze,że urodzimy szczęśliwie zdrowe dzieciątko,to mózg będzie dążył do tego by tak nasz organizm zadziałał. Wiecie może to i teoria z palca wyssana,ale ja się tego jakoś tak uczepiłam i teraz nawet w beznadziejnych chwilach przypominam sobie o tym i myślę dużo i pozytywnie jak się tylko da:)))

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ugzu3lc3uzgls.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny,
dziś byłam pierwszy raz u ginekolog z NFZ, znalazłam blisko siebie przychodnie i chciałam mieć 1 lekarz prowadzącą moją ciąże. Jak już wcześniej Wam pisałam, nie wiedziałam o tym, że jestem w ciąży i brałam tabletki anty. Moja ginekolog, powiedziała, że nie powinnam się tym martwic. Ta natomiast od razu była wściekła, potem przeszłyśmy do badań, myślałam, że wykona mi usg, a ona tylko ręką sprawdziła czy jest wszystko dobrze. Powiedziała, że jest ok. Potem zabroniła mi już kompletnie seksu, skoro jestem w ciąży, a moja lekarza(ta prywatna), powiedziała, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Pokazałam jej moje USG poprzednie, ale że było bez opisu, to nie sprawdziła, miałam też skierowanie na: mocz, mor.krwi, glukoze, tsh, hbs antygen, anty hcv, hiv, kila, toksoplazmoza, rozyczka, cmv. Ona powiedziała, ze więkoszość tych badan jest zbędna dała mi skierowanie na: mocz, morfologie,glukoze tylko. Wczoraj miałam też silne bóle brzucha, dreszcze bardzo źle się czułam, wzięłam 2 no-spy i częściowo mi przeszło, myślałam, że przy dzisiejszej wizycie będę mieć wykonane USG i uspokoję się a tu nic. Ogólnie czuję się dobrze, nie mam mdłości lub innych objawów, teraz tylko ból brzucha, ale lekki i pleców. Aha i ta Pani lekarz zdziwiła się ze mam kartę przebiegu ciąży, nie rozumiem dlaczego? To moja pierwsza ciąża, wiec mam dużo obaw. A ta dzisiejsza wizyta była dla mnie dziwna. Mam więc pytanie do Was czy te badania są wystarczające? Jakie Wy macie skierowania na badania krwi? Jestem w 9tyg

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7ysvh5y2g3.png

Odnośnik do komentarza

Coco:
Radziłabym pójść do innego lekarza. Lekarz, który mówi, że większość wymienionych przez Ciebie badań jest zbędna? To jakieś nieporozumienie.
Wróciłam właśnie od mojej pani ginekolog. Dostałam skierowanie na: grupę krwi, morfologię, glukozę, HBsAg, VDRL, tSH, fT4, Toxo IgG, Toxo IgM, ogólne moczu, HIV. (Niestety, że prywatnie, to wszystko płatne).
Dziś też miałam USG (7-my tydzień).

http://www.suwaczki.com/tickers/tb739vvj2mx19c44.png

Odnośnik do komentarza

Do wszystkich, z moją ciążą póki co OK. Zarodek się wyłonił w wielkości 7-8mm. Nawet przez chwilę się zestresowałam, że to bliźniaki, bo widziałam 2 wypustki, ale ten drugi okazał się być ciałkiem żółtym. :p
Nie piszę ostatnio, bo mam straszne problemy z mdłościami i patrzenie na ekran je wzmacnia. :(

http://www.suwaczki.com/tickers/tb739vvj2mx19c44.png

Odnośnik do komentarza

Bia trzymaj się cieplutko :)

Coco:
Moja pierwsza wizyta ok 5 tyg zaraz po tym jak zrobiłam test-wiem wcześnie,ale nauczona wcześniejszymi doświadczeniami dmuchałam na zimne.
Na wizycie-dokładny wywiad,badanie ginekologiczne,badanie piersi,z racji tego,że miałam niedawno robioną cytologię,więc to mnie ominęło. Dostałam skierowanie na usg oraz leki. Preparat witaminowy z kwasem foliowym. Oraz ja -z uwagi na "zły wywiad położniczy" leki. Dostałam także skierowanie na Usg oraz zlecenie badań.
Pierwsze usg odbyło się ok 6 tyg. widoczny zarodek (czyli mój Obłoczek :) ) oraz jego bijące serduszko.
Zlecone miałam następujące badania:
ogólne mocz
krew-morfologia
VDRL
HBs
Toxoplazmoza oznaczenie przeciwciał
Różyczka
Cytomegalia
HIV
HCV
(na marginesie-robiłam te badania laboratoryjne prywatnie i zapłaciłam za nie 256 zł! )

Teraz przede mną wizyta za 2 tyg. oraz 25.11 usg NT.
Bardzo sie denerwuję,że jeszcze tyle czasu trzeba czekać:/

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź dziewczyny. Dziwi mnie to, że lekarz prywatnie daje mi inne skierowanie na badanie, takie jak Wy macie, a ta z NFZ tylko mocz, morf.podst, glukozę i toxo. tylko dlatego, że powiedziałam jej, że mam 2 koty. Badała mnie tylko chwile, i powiedziała, że żadne kontakty seksualne nie wchodzą już w grę, bo jestem w ciąży, 1.5tyg temu moja ginekolog powiedziała po USG, ze nie ma przeciwwskazań. Chyba jednak będę musiała kontynuować prywatnie to, lub zmienię lekarza....

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7ysvh5y2g3.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny ;) czytalam wszystkie posty od wczoraj i postanowilam napisac. O malenstwie dowiedzialam sie w niedziele, bedac w Polsce bo ogolnie mieszkam w UK od lipca. Z moich obiczen wynika ze jest to okolo 9 tydzien. W ogole dopiero zobaczylam jak samej mozna obliczyc przewidywany dzien porodu ;) do lekarza jade jutro dopiero sie zarejestrowac ( nie jestem tu na szczescie sama na tym forum z UK ;)) Jest to moja pierwsza ciaza, takze jest to cos niesamowitego ;) Pozdrawiam serdecznie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam czasem tylko mdlosci, wczesniej nie mialam w ogole, bolal mnie tylko brzuch, nawet piersi nie (teraz tak). Zadnych objawow oprocz bolu brzucha jak na @.
Kolezanka w ogole nie miala problemu z jedzeniem, a inna wymiotowala od samego poczatku. Wiec reguly nie ma. Kazda ciaza jest inna :)
A ja tak sie boje tego 22/11 , ze nieporozumienie... I z dusza na ramieniu spogladam na telefon czy nie dzwonia ze szpitala w zwiazku z badaniem krwi... Bo jak zadzwonia, to niedobrze :/ Gdyby to czlowiek wiedzial, ze to tyle zmartwien w ciazy jest :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/kxqefby.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...