Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Pogoda u nas piękna i całe dnie spędzamy na dworzu :) Dodatkowo zacięcie czytałam książkę i w wolnych chwilach, to ona mnie zajmowala :) Piotrusiowi ostatnio zdarza sie coraz wiecej przespanych do 7-8 nocy, co mnie bardzo cieszy :)
My buciki mamy z Lasockiego, bo kupowaliśmy juz na chrzest, tez maja wyższa piętkę i zakryte paluszki. Do mnie szef dziś dzwonił, ze został mi miesiąc i żebym przyszła i wnioski poskładana urlopowe itp. Boże nie chce jeszcze wracać...
I najważniejsze Piotruś od dwóch dni sam chodzi :)
Dziubala
Wprowadzamy bebilon, ale jeszcze mieszany z pepti. Zobaczymy jak będzie u Piotrka, póki co nie ma żadnych objawów skazy. Dostaje 4 zwykłego i 3 pepti. Czemu tylko 6 miejsc? I co zrobisz, jeśli sie nie dostanie?
Truskawa
jestem, tylko ostatnio jak pisałam odciągania przez lekturę :) Piotruś lubi spacerki, byle by nie stać zbyt długo w jednym miejscu :)
Sałatki, to moze brokuły, ser feta, migdały i sos czosnkowy :) 2 ser żółty, kiełbaska, seler naciowy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :)
Wczoraj była taka ładna pogoda, że wykorzystaliśmy ją na maksa, Jaś był 2 razy na spacerku z przerwą na drzemkę w domu. A dziś szaroburo i jakby miał deszcz padać :(

Te 6 miejsc w żłobku dotyczy II grupy, do której ma trafić Jaś. W I gr. jest 30 miejsc, ale Jaś jest za „stary” i będzie w II gr., a tam „tylko” 36 miejsc. 30 dzieci przejdzie z I do II gr., a 6 dzieci przyjdzie z zewnątrz.

NindziowaMama, to dobrze, że Ninka może pić zwykłe mm i nic jej nie jest :). A foch na mleko to nic złego ;)

Truskawa, Rozrabiaka, jak Jaś się nie dostanie do żłobka, to idę na wychowawczy. Mam nadzieję, że w pracy nie będą mi robić z tego powodu problemu.

Rozrabiaka, co czytasz? Ja teraz czytam „Dziewczyny z powstania”. Książka na faktach i trzeba ją czytać z chusteczką, bo tak jest poruszająca…
Brawo dla Piotrusia za chodzenie!!! :)
I super, że po skazie nie ma śladu :)


Miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, właśnie butki w internecie oglądam :))) moja gwiazda w końcu padła na drzemkę. Czasem, a ostatnio coraz cześciej ma tak ze wytrzymuje 5/6 godzin od wstania i ma tylko jedna drzemkę. Oczywiscie wieczorem jest padnięta no ale co za to moge jak czasem nie chce zasnac. Siła jej nie zmuszę, nie przekupie jej, jestem bez szans ;)
Ja ostatnio jak coś czytam to tylko lekkie, łatwe i przyjemne :))) i tak najcześciej oczy mi sie nad książka zamykają :(
Widze ze nikomu do pracy sie nie spieszy :))
Dziubala- a to pełne obłożenie mieli w tej najmłodszej grupie ? Tyle maluszków przyszło do żłobka mimo rocznego urlopu. Dziwi mnie to bo wszędzie na około wszyscy roczny biorą. A w pracy wiedza ze wychowawczy mozesz wziąć ? Osoba która na zastępstwo jest to na pewno sie ucieszy ;)))
Rozrabiaka - super ze Piotrus noce przesypia :))

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Cześć:)
Pogoda u nas nienajgorszy :) tzn słonecznie, ale wiatr dość zimny. Oby jutro było cieplej :)
Nindziowa
W kwestii wymiotów nie pomogę, bo nie mam pojęcia.
Z praca dasz radę, kim jesteś z wykształcenia? Pewnie sa tez inne ogłoszenia, sprzedawca, to pewnie średnie godziny pracy, zwłaszcza w galeriach. Moze ktoś wsród znajomych coś ma? Skoro pomagałam mężowi w firmie, to moze coś w biurze poszukaj. Na pracuj.pl, bo w gazetach to chyba tylko sprzedawca, murarz i szwaczka :)
Truskawa
Butki kupione? Ja jutro będę ustalała konkretny termin powrotu do pracy...oby wypadł jak najpóźniej :)
Ja czytam od 20:30, zaraz jak położę Piotrusia i sie umyje. Wole to niż oglądanie tv.
Tez sie cieszę z tych przespanych nocy i o dziwo nie mam odleżyn :D
Czytałam Greya, a teraz Carte Blanche :)
Dziubala
To oby JAs sie dostał :)
Zapamiętam sobie ten tytuł. Ja czytałam Greya :)
Teraz zaczęłam Carte Blanche, tez na faktach, zobaczymy, bo dopiero dziś zaczęłam. Grey jak dla mnie za duzo opisów seksu, a za mało treści, zwłaszcza w 1 części, ale druga fajna i połowa 3 :)
Polecam Paulo Coello( czy jak tam sie pisze ) mnóstwo świetnych myśli. Dosłownie polykalam wszystkie jego książki, choć najmniej podobał mi sie Pielgrzym.
Ze wzruszających, króciótka książka Oskar i pani Róża. Piękna i wzruszająca. Podobała mi sie tez P.S. Kocham Cię...
Teraz nie wiem co czytać, moze tez coś mi polecisz :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, moja córa na drzemce i ja o dziwo nie padłam razem z nia :))))
Z książkami to tak mam, ze niestety szybko przy nich zasypiam. Jakos tv mnie tak nie usypia. Wiec seriale niektóre oglądam ;))
Nindziowamama - niestety z wymiotami to nie pomogę. A moze jakieś prywatne przedszkole no albo jakich klub malucha. Sprzedawca to coś zupełnie innego zajmowania sie dzieciaczkami, ale na pewno dałabys radę ;)))
Rozrabiaka - butki jeszcze nie kupione bo chyba z dwie godziny oglądałam :))))

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

cześć mamusie
Malutka śpi obiad zrobiony (od wczoraj więc mam chwilę czasu dla siebie). Co prawda marzyło mi się zrobić skalniak przy schodach ale zaczęło padać.
U nas ze spaniem praktycznie bez większych zmian. Lili zaczyna ostro histeryzować w nocy i uspokoić ją ciężko. Pierwsze wyszyły 2 ząbki z dołu. Już się cieszyłam, że chwilę odsapniemy. Dwie noce były suuuper. I płacze rozpoczęły się na nowo. Dziś zauważyłam, że przebija się górna dwójka i następna będzie za niedługo. Tak więc przed roczkiem będzie ząbków 8.
Łudzę się że to słabe spanie i płacze w nocy to zęby bo jak nie to mnie ja zacznę wyć i nikt nie będzie spał na ulicy.
Poza tym matury, więc trochę pracy miałam. A wieczorami jestem tak zmęczona, że chwila i zasypiam nawet nie wiem kiedy.

nindziowaMama- pracę na pewno znajdziesz. Pomalutku, niestety w tej kwestii nic nie jest od razu. Za pięknie by było w naszym kraju. Z wymiotami nie pomogę. Moje dziecie raczej zasypia albo kontempluje widoki za oknem. Może zapytaj pediatry przy następnej wizycie.

Truskawa- u nas też pałcze po wyjściu z placu zabaw. Co prawda Lili nie jest atrakcyjna do zabawy dla innych dzieci, ale chodzi i wszystko ogląda. Chyba samo przebywanie z innymi dziećmi sprawia jej radość. No a później szloch w wózku.
Muszę zmykać miłego dnia.

https://www.suwaczki.com/tickers/34bwyx8dmttlf2w4.png

https://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1byylgvv9.png

Odnośnik do komentarza

Algena - oby to zabki były. Ja jeszcze mam nocne karmienie bo tak naprawdę to boje sie ze jak mała odstawię w nocy to bedzie problem z jej uspokojeniem. A wiadomo ze cyc dobry na wszystko. No i wygodniej dać cyca niz nosić :)
To u nas dokładnie tak samo z placem zabaw, dla innych nie jest atrakcyjna, ale jej to nie przeszkadza i cieszy sie ze moze chodzić sobie i ze dzieci sa :)))

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Cześć
Pogoda dziś taka sobie, byliśmy na zakupach i wzięliśmy pieluchy na basen, moze w koncu sie wybierzemy :)
Dziś minęło nam 11 miesięcy razem, jak ten czas szybko minął. Nasze maleństwa dopiero co były nic nieświadomymi szkrabami, a teraz mądrale i spryciarze...:D super.
Nindziowa
Moze warto pomysleć o otworzeniu prywatnego przedszkola? Postarać sie o dofinansowanie.
Ja dziś byłam w firmie i wracam 17 sierpnia...
Co do nocek, to zeby. U nas tez zawsze gorsze, jak idą żabki.
Z Piotrusiem byliśmy na treningu maluchów i Piotruś tez nie chciał wracać :)
Nindziowa, Truskawa
Dzięki za polecone książki.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

My jesteśmy na etapie tulimy -mala uwielbia teletubisie wiec "tulimy" dla Piotrusia. Dziewczyny ja bym dużo dala żeby wrocic do tego czasu jak to było takie maleństwo że leżało sobie. Mam wrazenie ze to przez palce tak szybko ucieklo....
Rozrabuaka- my też się szykujemy na basen tylko mała od tygodnia strasznie krzuczy podczas kapieli i az się boję co to będzie. Daj znać czy na jakąś książkę się zdecydowałas
Truskawa- dzoeki siły i cierpliwość chyba tetaz się ptzydadza

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3euz439m5.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :)

Nie wiem czy Wam pisałam, ale wreszcie zaglądnęłam na ZIP (Zintegrowany Informator Pacjenta), bo login i hasło mam już od jakiegoś czasu, a ciągle brakowało czasu, by sobie popatrzeć ile ja czy dzieci "kosztujemy" w NFZ ;)
I np. moja ostatnia cesarka "kosztowała" 5.720 zł, a pobyt Jasia po porodzie na Neonatologii - 4.680 zł.
Usg genetyczne w ciąży kosztowało 297 zł, a to samo w 2012r. 330 zł! Widać NFZ obniżył kasę szpitalom za to badanie.
Wycięcie migdałków Średniego warte było 1326 zł.
Ciekawa byłam ile warte były szczepienia, ale nie jest to wyszczególnione.
Ale i tak fajnie było to pooglądać, bo przynajmniej widzę na co idzie moja składka zdrowotna :)

A dziś byłam w pracy z Jasiem (był przecudny, pięknie się zaprezentował, dziecko - ideał :) odebrać skierowanie na badania, po czym je zgubiłam :( Musiało mi wypaść spod wózka. Jutro będzie obciach jak poproszę o kopię takiego skierowania.


Buziaki dla 11-mies. Piotrusia :-*


Truskawa, kupiłaś już jakieś sandałki?
Nie wiem jak w innych miejscowościach, ale w Krakowie jest zdecydowanie za mało żłobków i lista chętnych jest zawsze dłuuuga. Np. Jaś jest na… 220 miejscu na liście do przyjęcia. Tak więc skompletowanie I grupy to dla nich pikuś ;)
W pracy delikatnie sugerowałam, że mogę nie wrócić, bo Jaś może się do żłobka nie dostać. Zresztą przed ostatnią ciążą miałam się zwolnić i zmienić pracę, ale prościej było zostać i zaciążyć ;)

NindziowaMaa, z pracą nie zawsze jest czego zazdrościć. Ja być może wrócę z powrotem do pomagania mężowi w firmie i wtedy będę się mogła nacieszyć dziećmi, organizacyjnie dla nas też będzie lepiej i mniej nerwowo ;). Tylko szkoda tego płacenia samemu ZUS ;)
A jak z pracą taki problem, to może, jak pisały dziewczyny, założysz „Klub Malucha” albo małe prywatne przedszkole. Są na to dotacje :)
A by sprawdzić czy to choroba lokomocyjna, to nie dawaj Nince picia przed samą podróżą ani w trakcie podróży. Generalnie u takich dzieci (mających chorobę lokomocyjną) picie i jedzenie musi być lekkostrawne i podane na godzinę przed podróżą. Jak dalej będzie wymiotować, to przyda się wizyta u pediatry, która doradzi jakiś lek na chorobę lokomocyjną.

Rozrabiaka, do Greya się przymierzam, tylko muszę go kupić ;). Paulo Coello przed laty przeczytałam kilka książek, jakoś mną nie wstrząsnęły ;). Rzadko pamiętam autorów (jakoś nie mam do nich pamięci), ale tego zapamiętałam, bo akurat wszyscy naokoło zaczęli go czytać. A czytałaś „Rodzinę Borgiów” albo „Służące”? Wciągające książki, autorów nie pamiętam, ale znajdziesz na necie, bardzo polecam :)

Alhena, sił!!!



Dobrej nocy :)

Odnośnik do komentarza

i dzis znów piątek i kolejny weekend. Strasznie szybko mija ten czas. Podejrzewam ze po powrocie do pracy to bedzie jeszcze szybciej.
Sandałki kupione, ale w sklepie w Bartku. Pojechaliśmy, mała przymierzyła, było ok :) https://www.sklep.bartek.com.pl/pl/product/22113/t-2136314a.html
Tym sposobem córa ma droższe sandałki niz ja no i na następny sezon ich nie ubierze :)
Dziubala - a to nie wiedziałam ze coś takiego mozna sprawdzać. A jak ten login zdobyć ? Pewnie do zusu trzeba isc ?
Z państwowymi żłobkami to chyba wszędzie krucho jest. Tylko ze myślałam ze takich maluszków poniżej roku to było mniej z racji rocznego urlopu. No ale 220 miejsce to i tak kosmos. A jakie sa zasady rekrutacji do żłobka ? Takie jak do przedszkoli ? Pola idzie do prywatnego bo moja koleżanka w nim pracuje i bedzie jej opiekunka, także ja będę spokojna o mała.

Nindziowamama - pola tez czasem krzyczy podczas kąpieli, a potem mija. Ciekawe od czego to zależy.
Ninka lubi bajki oglądać ? Poli jak przełączyłam na kanał mini mini to wrażenia na niej nie zrobiło.

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...